Styczniowe premiery National Geographic

Styczniowe premiery National Geographic

Opublikowany

W styczniu w dokumencie „Rok w kosmosie” National Geographic przedstawi historię pobytu astronauty Scotta Kelly'ego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W produkcji „Zabić Reagana” stacja odsłoni kulisy i konsekwencje nieudanego zamachu na 40. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na antenę powrócą także kolejne premierowe odcinki „Katastrofy w przestworzach”, w których badacze przyjrzą się m.in. przyczynom śmierci 150 pasażerów samolotu linii Germanwings z 2015 roku. Dwa dni po kinowej premierze filmu „Narodziny narodu”, przybliżającego przebieg największej rebelii przeciwko białym panom, dowodzonej przez Nata Turnera, na kanale zadebiutuje dokument „Bunt niewolników” poświęcony tej samej tematyce. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi nowościami, które będzie można oglądać na National Geographic już od nowego roku. 

ROK W KOSMOSIE
A Year In A Space
Premiera w niedzielę 1 stycznia o godz. 21:30 
(1x60 min.)
Rok w kosmosie

Rok w kosmosie

Roczny pobyt astronauty Scotta Kelly’ego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej miał na celu przetestowanie ludzkiej wytrzymałości na podróże kosmiczne i sprawdzenie, czy załogowa misja na Marsa będzie możliwa. Pomimo technologicznego zaawansowania stacji, rok w przestrzeni kosmicznej jest uważany za ekstremalne przeżycie i ogromne obciążenie dla ciała. Dokument przedstawia również sylwetkę Marka Kelly’ego, brata bliźniaka Scotta. Dzięki braciom Kelly NASA uzyskała niemal perfekcyjną, dwuosobową grupę testową do badań biomedycznych. Agencja monitoruje fizyczne (aż do poziomu molekularnego) i psychiczne zmiany, jakie zachodzą u Scotta podczas jego pobytu w kosmosie, porównując jego wyniki do wyników badań brata bliżniaka, który cały czas przebywa na Ziemi. Najbliższa przyszłość ludzkiej eksploracji kosmosu zależy od tego, jak Kelly będzie funkcjonował przez ten rok spędzony na orbicie. Dokument pokazuje, jak to jest spędzić rok w kosmosie i co dla ludzkości znaczą podróże kosmiczne. Film zagłębia się również w szerszy kontekst historyczny misji, opowiadając o dziejach eksploracji kosmosu oraz ujawniając polityczne tło relacji amerykańsko–rosyjskich. W pobycie na stacji kosmicznej Scottowi towarzyszy rosyjski astronauta Michaił Kornijenko. 
CO SIĘ STAŁO Z MOIM SYNEM?
Disappeared: The Search  For Cody Dial
Premiery w sobotę i w niedzielę 7 i 8 stycznia od godz. 20:30 (po 3 odcinki) 
(6x60 min.)
Co się stało z moim synem?

Co się stało z moim synem?

W lipcu 2014 roku Cody Roman Dial, syn znanego badacza National Geographic Romana Diala, wyruszył w swoją pierwszą samotną podróż do jednej z najniebezpieczniejszych dżungli Ameryki Środkowej. Zanim Cody dotarł do Parku Narodowego Corcovado na półwyspie Osa, powiadomił ojca, że odezwie się, jak tylko dotrze na drugą stronę parku. Jednak Roman Dial nie dostał już nigdy żadnej wiadomości, zaś jego syn przepadł bez śladu. Dowody wskazują na to, że Cody mógł paść ofiarą przestępstwa. Ale co tak naprawdę się z nim stało? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź ojciec, który wraz z ekipą byłych agentów FBI postanowił wyruszyć śladami Cody’ego, by wreszcie poznać prawdę.


ZABIĆ REAGANA
Killing Reagan
Premiera w niedzielę 15 stycznia o godz. 21:30
(1x120 min.)
Zabić Reagana

Zabić Reagana

Produkcja „Zabić Reagana” oparta jest na bestsellerowej książce pod tym samym tytułem, autorstwa Billa O’Reilly’ego i Martina Dugarda. W zaledwie 69 dni po rozpoczęciu pierwszej kadencji, Ronald Reagan otarł się o śmierć. 30 marca 1981 roku, o godz. 14:27 w hotelu Hilton w Waszyngtonie oddano sześć strzałów z pistoletu kalibru 5,6 mm. Po jednej stronie stał życiowo nieporadny młody człowiek z zaburzeniami psychicznymi, opętany obsesją na punkcie amerykańskiej aktorki. Po drugiej, jego planowana ofiara, 40. prezydent Stanów Zjednoczonych. Choć próba zamachu nie powiodła się, wywarł on ogromny wpływ nie tylko na dalszą prezydenturę Reagana, ale również na jego losy, jako człowieka i męża. W rolę Ronalda Reagana wcielił się Tim Matheson („Prezydencki poker”), jego żonę Nancy zagrała Cynthia Nixon („Seks w wielkim mieście”), zaś aktor i komik Kyle S. More („Brooklyn 9-9”, „CSI”) zagrał Johna Hinckley’a Jr., zagubionego i niezrównoważonego psychicznie niedoszłego zabójcę.

KATASTROFA W PRZESTWORZACH
Air Crash Investigation XV
Premiery w poniedziałki od 23 stycznia o godz. 21:00
(4x60 min.)
Katastrofa w przestworzach

Katastrofa w przestworzach

Za każdym razem, gdy dochodzi do katastrofy lotniczej, cały świat śledzi przyczyny i okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu. Program „Katastrofa w przestworzach” odsłania kulisy najbardziej dramatycznych tragedii lotniczych. Każdy z odcinków zawiera relacje naocznych świadków, rekonstrukcje komputerowe oraz wywiady ze śledczymi, którzy opowiadają o przyczynach poszczególnych wypadków. W najnowszych odcinkach 15. serii eksperci zajmą się m.in. katastrofą samolotu linii Germanwings o numerze lotu 9525, lecącego z Barcelony do Düsseldorfu 24 marca 2015 roku. Po osiągnięciu wysokości przelotowej, Airbus A-320 zaczął niebezpiecznie się zniżać. Centrum kontroli lotów bezskutecznie próbowało nawiązać kontakt z załogą. Wkrótce maszyna zniknęła z radarów. Wrak odnaleziono we francuskich Alpach. Śmierć poniosło 150 osób. Śledczy przyjrzą się również przyczynom awaryjnego lądowania samolotu linii Garuda Indonesia, lot 421, w którym życie straciła jedna osoba. Sterujący Boeingiem 737 pilot, tuż przed osiągnięciem portu docelowego, na skutek gwałtownej burzy, niemal stracił panowanie nad maszyną. Kiedy oba silniki przestały działać, cudem udało się postawić samolot na ziemi. W programie zbadane zostaną także przyczyny katastrofy lotu Indonesia AirAsia o numerze 8501, do której doszło 28 grudnia 2014 roku. Samolot zniknął z radarów nad Morzem Jawajskim, zaś dwa dni później służby potwierdziły najgorsze – zginęły wszystkie 162 osoby znajdujące się na pokładzie. 
WCIELENIA ZŁA
Evolution of Evil
Premiery w niedziele od 22 stycznia o godz. 21:30 i 22:30
(10x60 min.)
Wcielenia zła

Wcielenia zła


Produkcja przedstawia cieszących się złą opinią przywódców, którzy zapisali się krwawo na kartach historii najnowszej. Począwszy od Hitlera przez Saddama Husseina, Stalina, Kim Jong-ila, Mao Zedonga czy Mu’ammara al-Kaddafiego – przyjrzymy się sylwetkom tych bezwzględnych despotów, przedstawicieli chorych ideologii, okrutnych liderów, a czasami po prostu szalonych indywidualistów, którym udało się dotrzeć na szczyty władzy.
WYPRAWA DO CHIN
Expedition China
Premiery we wtorki od 24 stycznia o godz. 22:00
(6x60 min.)

Seria podąża śladami amerykańskiego poszukiwacza przygód Keitha Neuberta, który wyrusza w podróż motocyklową przez Chiny, odkrywając tajemnice tego bogatego kulturowo i historycznie kraju. Widzowie odkryją sekretne zakątki i budzące podziw miejsca, które można zobaczyć tylko tam. Podczas podróży zajrzymy m.in. za mury buddyjskiego klasztoru Szaolin, przejedziemy się jedwabnym szlakiem, a także zobaczymy słynną Terakotową Armię. Keith  odkryje prawdziwą istotę ducha chińskiej społeczności i jej nieustające powiązania z przeszłością.
PIEKŁO POD WODĄ: II WOJNA ŚWIATOWA
WW2 Hell Under The Sea
Premiery w piątki od 27 stycznia o godz. 22:00
(6x60 min.)
Piekło pod wodą: II wojna światowa

Piekło pod wodą: II wojna światowa

„Piekło pod wodą: II wojna światowa” to seria ukazująca działania wojennych okrętów podwodnych podczas największego konfliktu zbrojnego na świecie. Począwszy od taktyki zwanej „wolfpack”, wykorzystywanej przez niemieckie U-Booty, polegającej na masowym ataku na konwoje wroga, aż po marsz po zwycięstwo w wojnie na Pacyfiku - przyjrzymy się strategicznym planom i działaniom, a także szybkiemu rozwojowi technologii jaki miał miejsce w tamtym okresie. W serii przedstawione zostaną komentarze ekspertów oraz materiały archiwalne.
BUNT NIEWOLNIKÓW
Rise Up: The Legacy Of Nat Turner
Premiera w niedzielę 29 stycznia o godz. 23:30
(1x60 min.)
Bunt niewolników

Bunt niewolników

W 1831 roku w hrabstwie Southampton w stanie Wirginia, niewolnik i kaznodzieja Nat Turner, stanął na czele rebelii przeciwko białym panom. Walczył w imieniu zniewolonych kolorowych Afrykańczyków i Amerykanów, którzy pragnęli wyzwolić się spod jarzma tyranii. W godzinnym dokumencie „Bunt niewolników”, prowadzący Roger Guenveur Smith, zabierze widzów w podróż do miejsca, w którym żył, walczył i umarł przywódca jednej z najkrwawszych rewolt tamtych czasów. W trakcie swojej wyprawy Smith spotka się z badaczami, mieszkańcami, a także potomkami Turnera. Poza szczerymi rozmowami na tematy historyczne i rasowe, produkcja zachęci widzów do rozważenia powodów, które sprawiły, że Turner został zapamiętany raczej jako zabójca, niż czarnoskóry rewolucjonista
i prekursor zmian. Dokument zadebiutuje na antenie National Geographic dwa dni po kinowej premierze filmu „Narodziny narodu”, poświęconego tej samej tematyce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Bunt_niewolnikow_2.jpg

grafika | 9,79 MB

Pobierz
Zabic_Reagana_3.JPG

grafika | 8,68 MB

Pobierz
Zabic_Reagana_2.JPG

grafika | 7,7 MB

Pobierz
Co_sie_stalo_z_moim_synem_1.jpg

grafika | 8,48 MB

Pobierz
Katastrofa_w_przestworzach_1.jpg

grafika | 6,7 MB

Pobierz
Rok_w_kosmosie_5.jpg

grafika | 6,68 MB

Pobierz
Katastrofa_w_przestworzach_3.jpg

grafika | 6,62 MB

Pobierz
Katastrofa_w_przestworzach_5.jpg

grafika | 6,5 MB

Pobierz
Katastrofa_w_przestworzach_4.jpg

grafika | 6,38 MB

Pobierz
RiverRunway_Katastrofa_w_przestworzach_1.jpg

grafika | 5,39 MB

Pobierz
Zabic_Reagana_1.JPG

grafika | 4,86 MB

Pobierz
Katastrofa_w_przestworzach_2.JPG

grafika | 4,38 MB

Pobierz
Rok_w_kosmosie_2.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
Rok_w_kosmosie_1.jpg

grafika | 3,06 MB

Pobierz
Rok_w_kosmosie_3.jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
Rok_w_kosmosie_4.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Co_sie_stalo_z_moim_synem_3.JPG

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Co_sie_stalo_z_moim_synem_2.JPG

grafika | 1,32 MB

Pobierz
Bunt_niewolnikow_3.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Bunt_niewolnikow_4.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Bunt_niewolnikow_1.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Zabic_Reagana_4.jpg

grafika | 683 KB

Pobierz
Ep103_Pieklo_pod_woda_02.jpg

grafika | 391 KB

Pobierz
Ep101_Pieklo_pod_woda_01.jpg

grafika | 325 KB

Pobierz
Co_sie_stalo_z_moim_synem_4.JPG

grafika | 255 KB

Pobierz
Papa_Doc_01.jpg

grafika | 128 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_styczen__2017.doc

doc | 3,81 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_styczen__2017.pdf

pdf | 1,8 MB

Pobierz
Wcielenia_zla_Hitler01..JPG

grafika | 383 KB

Pobierz
Wcielenia_zla_Kim.JPG

grafika | 83,1 KB

Pobierz
Wcielenia_zla_Gaddafi_01.jpg

grafika | 293 KB

Pobierz
Papa_Doc_01.jpg

grafika | 128 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe National Geographic na listopad

temu

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

temu

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

temu

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Lipiec na kanale National Geographic

temu

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Zagłębimy się także w oddalone od wszelkiej cywilizacji tereny Alaski, gdzie z nielicznymi śmiałkami zawalczymy o przeżycie w serii „Odludna wyspa: przetrwanie”. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwoje wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.