Program „Korpo-racja”, wyprodukowany przez kanał National Geographic, otrzymał nagrodę Tytanowego Oka XV edycji Festiwalu Kanałów Tematycznych w kategorii „Polska Produkcja Telewizyjna Roku”. Wyróżnienie zostało przyznane podczas Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, 30 września – 1 października 2020.
Tytanowe Oko dla „Korpo-racji” bardzo nas cieszy. Program ten jest przykładem wysokiej jakości produkcji National Geographic oraz naszych umiejętności opowiadania pasjonujących historii. Jednocześnie pokazuje niestandardowe podejście do współpracy z naszymi partnerami, takimi jak marka Citroen, która współuczestniczyła w powstaniu „Korpo-racji”
– powiedział Marcin Łukasiewicz, Ad Sales Director, Central Eastern Europe & Russia
Więcej informacji na temat odcinków:
Szybka i intensywna praca, szybki i intensywny wypoczynek. Dla niektórych to za dużo, ale są i tacy, którzy się w tym odnajdują
- komentuje dr Joanna Heidtman – psycholog i socjolog, trener biznesu, doradca, coach
Ideą korporacji jest uporządkowanie - struktur, procesów i ról. Pozwala to na standaryzację i efektywne działanie, konsekwencją jest jednak ograniczenie swobody poszczególnych pracowników. W dużych, anonimowych strukturach trudno znaleźć ważne dla człowieka rzeczy: poczucie sensu, wolności i wpływu. W efekcie tworzy się napięcie pomiędzy hierarchicznym porządkiem a indywidualizmem, który od lat stanowi kamień węgielny zachodniej kultury. Skutkiem tego jest stres. Coraz częściej obserwuję jednak nowe trendy stojące w kontrze do bycia małym trybikiem
– tłumaczy dr Joanna Heidtman
Korporacje budują struktury, które pozwalają pracującym w nich ludziom zaspokajać niemal wszystkie potrzeby - społeczne, emocjonalne i ekonomiczne. Tworzą własne grupy, rytuały oraz wewnętrzny, zrozumiały tylko dla ich członków język. To stwarza ryzyko uzależnienia się pracujących w nich ludzi od owych struktur. Coraz częściej jednak zmieniają się społeczne trendy: jeszcze pokolenie wstecz żyliśmy, by pracować, teraz zdecydowanie więcej ludzi chce pracować, żeby żyć.
- mówi dr Joanna Heidtman