Luty na kanale National Geographic

Luty na kanale National Geographic

W lutym kanał National Geographic wprowadzi widzów w świat przestępczego półświatka. Pokaże z bliska wielki przemysł narkotykowy, bezprawie na oceanach. Odkryje też tajną kryjówkę włoskiego bossa mafii. Ponadto, widzowie doświadczą niezwykłych, ale i przerażających zjawisk pogodowych, a także podążą tropem zagadek katastrof lotniczych. Będą mieli również okazję spojrzeć na zagadnienie tożsamości płciowej z różnych perspektyw - naukowej, eksperckiej, jak i oczyma ludzi, którzy nie czują się dobrze w swoim ciele.

NARKOTYKI: PUSTKA I ŚMIERĆ
Drugs Inc: Grim Reaper
Premiera w sobotę 4 lutego o godz. 23:00
(1x60 min.)
Narkotyki_Pustka i smierc (2)_male.jpg
Nieważne, czy krach, czy kryzys, jeden biznes zawsze ma się dobrze – handel narkotykami. Szacuje się, że jest to przemysł wart 350 miliardów dolarów. Jednak w tym biznesie nie ma znaczenia, czy jest się wynajętym złoczyńcą, czy odbiorcą używek – nikt nie może czuć się bezpiecznie. Każda „działka” – bez znaczenia, czy sprzedana, czy przyjęta – jest igraniem ze śmiercią i w dłuższej perspektywie zwiastuje marny koniec każdego, kto jest zamieszany w ten nielegalny proceder. Dokument wyciąga na światło dzienne całą ciemną stronę tego biznesu.
NARKOTYKI: ŚWIĄTECZNY ODLOT
Drugs Inc: Holidaze
Premiera w sobotę 11 lutego o godz. 23:00
(1x60 min.)
Narkotyki_Swiateczny odlot (2).JPG
Święta, wakacje i przerwy w nauce są dla młodych ludzi zwykle czasem relaksu i odprężenia. Dla niektórych oznacza to powrót do domu i podtrzymywanie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Jednak spora część osób spragniona jest dobrej zabawy i hulanek, chcąc choć na chwilę zapomnieć o trudach życia codziennego. Dla ludzi związanych z handlem narkotyków jest to czas największych utargów. Zarabiają krocie na imprezowiczach, uczestniczących w takich wydarzeniach jak Mardi Gras, Dzień Niepodległości czy Sylwester – doskonale wiedzą, gdzie i kiedy się pojawić, żeby sprzedać towar. Muszą jednak uważać na czających się wśród tłumów policjantów, chcących zapobiec nielegalnemu procederowi.   
REWOLUCJA GENDER
Gender Revolution: A Journey with Katie Couric
Premiera w poniedziałek 13 lutego o godz. 22:00
(1x120 min.)
Rewolucja gender.jpg
Kiedyś wszystko wydawało się proste - róż zarezerwowany był dla dziewczynek, niebieski dla chłopców. Dziewczynki bawiły się lalkami, a chłopcy samochodzikami. W ostatnich dekadach tradycyjne pojmowanie płci zmienia się jednak na całym świecie, a dawne, sztywno określone granice coraz bardziej się zacierają. Dokument „Rewolucja Gender” przedstawia problem tożsamości płciowej w kontekście codziennego życia - od chwili narodzin aż do śmierci. Aby lepiej zrozumieć ten złożony problem społeczny i naukowy, dziennikarka Kartie Couric rozmawia z naukowcami, psychologami, działaczami, pisarzami, matkami i ojcami o wpływie genetyki, procesów chemicznych zachodzących w ludzkim mózgu oraz współczesnej kultury na płynność definicji tożsamości płciowej. Porusza stricte naukowe i bardzo prywatne tematy, przedstawia wiele nieznanych wcześniej historii o walce, akceptacji, ludzkiej ignorancji, bólu i miłości. Prowadzone przez Couric kameralne rozmowy są ilustrowane ciekawymi grafikami i animacjami, które w nowatorski sposób prezentują fizjologiczne czynniki warunkujące płeć i tożsamość płciową, aby pomóc widzom zrozumieć to niezwykle złożone zagadnienie.
KATASTROFA W PRZESTWORZACH
Air Crash Investigation XVI
Premiery w poniedziałki od 20 lutego o godz. 21:00
(4+ 2x60 min.)
Katastrofa w przestworzach (2)_male.jpg
Za każdym razem, gdy dochodzi do katastrofy lotniczej, cały świat śledzi przyczyny i okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu. Program „Katastrofa w przestworzach” odsłania kulisy najbardziej dramatycznych tragedii lotniczych. Każdy z odcinków zawiera relacje naocznych świadków, rekonstrukcje komputerowe oraz wywiady ze śledczymi, którzy opowiadają o przyczynach poszczególnych wypadków. Wszystko po to, by każdy kolejny lot mógł być bezpieczniejszy.
NISZCZYCIELSKIE ŻYWIOŁY
Weather Gone Viral 1
Premiery w środy od 22 lutego o godz. 21:00
(8x60 min.)
Niszczycielskie zywioly (3).jpg
Każdy z odcinków serii zawiera najbardziej ekstremalne zjawiska pogodowe, uchwycone przez kamerę. Usłyszymy opowieści ocalałych, którym udało się przeżyć najgorsze warunki atmosferyczne, jakie można sobie tylko wyobrazić.  Od zrujnowanych wesel, do wakacji, które zamieniły się w piekło, seria poprzez krótkie materiały filmowe oraz wywiady ukaże, w jaki sposób pogoda wpływa na życie ludzi na całym świecie. Seria zawiera komentarze meteorologów, a także wyjaśniające zjawiska grafiki, które sprawiają, że materiały ogląda się napięciu. Widzowie przekonają się również, że prezenterzy pogody, omawiający ją na żywo w telewizji, nie mają łatwej pracy. Czasami w starciu z Matką Naturą reporterzy sami stają się bohaterami przestawianych historii.
TAJNE BUNKRY MAFII
Mafia’s Secret Bunkers
Premiera w sobotę 25 lutego o godz. 23:00
(1x60 min.)
Tajne bunkry mafii.jpg
Profesor John Dickie, międzynarodowy ekspert ds. mafii, zagłębia się w szokujące realia niezwykłego bunkra szefa organizacji przestępczej. Najbezpieczniejsze schronienie dla uciekającego przed wymiarem sprawiedliwości bossa musi służyć jasnym celom: zapobiec aresztowaniu i utraceniu władzy nad kontrolowanym terytorium. Dzięki dostępowi do materiałów policyjnych, dokument zabierze widzów w ekscytującą podróż po sekretach włoskiej mafii, w głąb tajnych przejść, ukrytych pokoi, kryjówek czy naszpikowanych technologią tuneli, aż do podziemnego miasta położonego kilka metrów pod ziemią.
OCEAN BEZPRAWIA
Lawless oceans
Premiery w niedziele od 26 lutego o godz. 21:30 i 22:30
(6x60 min.)
Ocean bezprawia_male.jpg
Szokujący materiał filmowy pokazuje czterech mężczyzn, kurczowo trzymających się dryfujących szczątków statku, by nie utonąć na morzu. Padają strzały. Mężczyźni zostają brutalnie zabici – jeden po drugim. Na tropie morderców, morski śledczy Karsten von Hoesslin zanurza się w mroczne głębiny oceanu bezprawia, by stawić czoła przemytowi narkotyków, handlowi ludźmi, nielegalnym połowom czy piractwu. Ogromne morza wykraczają nieraz poza zasięg prawa, pozwalając bandytom na swobodę działań. Doskonale wiedzą oni, że jeśli chcą uniknąć kary, to jest miejsce dla nich.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_luty__2017.doc

doc | 5,04 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_luty__2017.pdf

pdf | 1,75 MB

Pobierz
Tajne bunkry mafii (3).jpg

grafika | 550 KB

Pobierz
Tajne bunkry mafii.jpg

grafika | 719 KB

Pobierz
Tajne bunkry mafii (2).jpg

grafika | 834 KB

Pobierz
Rewolucja gender_2.jpg

grafika | 13,5 MB

Pobierz
Rewolucja gender.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Rewolucja gender _1.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
Ocean bezprawia (3).jpg

grafika | 5,94 MB

Pobierz
Ocean bezprawia.jpg

grafika | 4,74 MB

Pobierz
Ocean bezprawia (2).jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Ocean bezprawia (4).jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
Niszczycielskie zywioly (3).jpg

grafika | 548 KB

Pobierz
Niszczycielskie zywioly.jpg

grafika | 445 KB

Pobierz
Niszczycielskie zywioly (2).jpg

grafika | 378 KB

Pobierz
Narkotyki_Swiateczny odlot.JPG

grafika | 7,67 MB

Pobierz
Narkotyki_Swiateczny odlot (3).JPG

grafika | 5,51 MB

Pobierz
Narkotyki_Swiateczny odlot (2).JPG

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Narkotyki_Pustka i smierc (2).JPG

grafika | 6,48 MB

Pobierz
Narkotyki_Pustka i smierc (3).JPG

grafika | 1,52 MB

Pobierz
Narkotyki_Pustka i smierc.JPG

grafika | 919 KB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach (3).jpg

grafika | 6,08 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach.jpg

grafika | 6,7 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach (2).JPG

grafika | 4,37 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipiec na kanale National Geographic

temu

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwóch wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".
Czerwiec na kanale National Geographic

temu

W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
Propozycje kanału National Geographic na kwiecień

temu

Kwiecień na kanale National Geographic przyniesie dwie szczególnie wyczekiwane premiery. Pierwszą z nich jest  wyreżyserowana przez Darrena Aronofsky'ego seria "Przedziwna Planeta Ziemia" z Willem Smithem jako narratorem. Poznamy dzięki niej tajemnice naszej planety i odkryjemy nieznane fakty. Czy wiedzieliście, że las deszczowy wcale nie jest płucami świata? A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o burzliwym życiu genialnego malarza, premierę będzie miała też głośna seria  "Geniusz: Picasso", w której w główną rolę ekscentrycznego artysty wcieli się... Antonio Banderas. W kwietniu na kanale National Geographic swoje tajemnice odkryją też przed nami agenci amerykańskiego wywiadu i północnokoreański reżim. W rocznicę zatonięcia Titanica prześledzimy z kolei wszystkie niewiadome dotyczące tej katastrofy. Nie zabraknie też szerokiej propozycji na Święta Wielkanocne.

National Geographic będzie produkować filmy dokumentalne pod nową globalną marką National Geographic Documentary Films

W wytwórni National Geographic Documentary Films powstaną filmy zrealizowane we współpracy z laureatką nagrody Emmy, Mariną Zenovich i zdobywcą Oscara, producentem wykonawczym Alexem Gibney’em, dziennikarzem, pisarzem i filmowcem Sebastianem Jungerem oraz producentem Nickiem Questedem, dwukrotnym zwycięzcą Nagrody Akademii Filmowej Simonem Chinnem, laureatami nagrody Emmy - Danem Lindsay’em i TJ Martinem oraz nominowanym do Emmy i Oscara producentem wykonawczym, reżyserem i scenarzystą, Brettem Morgenem.