National Geographic przedstawia spot reklamowy antologii telewizyjnej „Geniusz”, który zostanie wyemitowany w przerwie niedzielnego finału ligi NFL
National Geographic przedstawia spot reklamowy antologii telewizyjnej „Geniusz”, który zostanie wyemitowany w przerwie niedzielnego finału ligi NFL

Warszawa

National Geographic przedstawia spot reklamowy antologii telewizyjnej „Geniusz”, który zostanie wyemitowany w przerwie niedzielnego finału ligi NFL

Opublikowany

National Geographic ujawnił pierwszy spot reklamowy, który zostanie wyemitowany podczas niedzielnego finału amerykańskiej ligi NFL, zaraz po występie Lady Gagi w przerwie rozgrywek. Trwający 45 sekund materiał, zatytułowany „Bad Romance”, zapowiada nową antologię telewizyjną „Geniusz”, której producentami wykonawczymi są Brian Grazer i Ron Howard. W rolach głównych występują Geoffrey Rush („Piraci z Karaibów”, „Jak zostać królem”) jako Albert Einstein, Emily Watson („Teoria wszystkiego”, „Złodziejka książek”) jako Elsa Einstein i Johnny Flynn („Sils Maria”, „Siła muzyki”) jako młody Einstein. Oficjalny zwiastun antologii miał premierę w ubiegłym miesiącu. Magazyn Rolling Stone napisał, że jest to jeden z „25 najbardziej oczekiwanych seriali telewizyjnych 2017 roku”.

Premiera serii „Geniusz” odbędzie się w Polsce oraz 171 krajach na całym świecie, w 45 wersjach językowych, w niedzielę 23 kwietnia, premiera w USA zaplanowana jest na wtorek 25 kwietnia. 

Produkcja przedstawia historię Alberta Einsteina, niepokornego pracownika urzędu patentowego, który na początku swojej kariery bez większych sukcesów ubiegał się o stanowisko na uniwersytecie, a wiele lat później został jednym z największych naukowców XX wieku. Tłem opowieści jest jego burzliwe, pełne niuansów życie osobiste.

„Geniusz”

„Geniusz”

Zdjęcia do spotu reklamowego z Geoffreyem Rushem w roli Einsteina zostały nakręcone w ubiegłym tygodniu w Pradze przez nowojorski oddział agencji McCann na zlecenie National Geographic. W pierwszej scenie widzimy Einsteina w jego gabinecie. Przyszły noblista, którego ulubionymi kompozytorami byli Bach i Mozart, bierze do ręki skrzypce.

W kolejnych ujęciach Einstein gra piękną, utrzymaną w szybkim tempie sonatę. W połowie reklamy widzowie rozpoznają głośny przebój Lady Gagi „Bad Romance”, zaaranżowany w nowatorski sposób. Piosenka „Bad Romance” jest subtelnym nawiązaniem do licznych romansów Einsteina, o których niewiele wiadomo. Einstein powiedział kiedyś - Zbudowanie harmonijnego związku z kobietą to zadanie, któremu dwukrotnie w dość haniebny sposób nie podołałem.

Einstein gra melodię z pasją i werwą, tak, jak większość z nas by sobie to wyobrażała. Ta scena jest także metaforą jego burzliwego życia prywatnego. Kiedy struny skrzypiec tworzą harmonijny dźwięk, widzimy na ekranie szybko zmieniające się ujęcia przedstawiające odręczne notatki, a na nich równania, które symbolizują bezkompromisowe podejście Einsteina do nauki. Naukowiec nagle przerywa grę i pokazuje język - jest to gest, który uczynił z niego ikonę kultury masowej.

Bardzo cieszymy się, że nasz pierwszy serial fabularny – „Geniusz” z Geoffreyem Rushem i Emily Watson w rolach głównych - będzie reklamowany w przerwie największego, amerykańskiego wydarzenia sportowego - powiedziała Courtney Monroe, prezes National Geographic Global Networks. To prosty, ale jednocześnie przykuwający uwagę spot reklamowy, który nawiązuje do zapowiedzianego występu Lady Gagi w połowie futbolowych rozgrywek i podkreśla jednocześnie wyjątkowy charakter serialu o Einsteinie. Mamy nadzieję, że pomimo wielkich emocji wieczoru, nasza reklama zdoła zaintrygować widzów i utwierdzi ich w przekonaniu, że National Geographic jest marką, która firmuje programy najwyższej jakości - dodała.

Spot został nakręcony przez nowojorski oddział agencji McCann, a jego reżyserem jest Ivan Zachariáš.

Chcieliśmy nakręcić piękną reklamę, która wiernie oddałaby charakter Alberta Einsteina - powiedział Eric Silver, szef działu kreatywnego agencji McCann w Ameryce Północnej. Wiedzieliśmy, że Einstein często grał na skrzypcach, co pozwalało mu pozbierać myśli. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nasz spot zostanie pokazany zaraz po występie Lady Gagi w połowie finałowego meczu. Taki czas emisji umożliwił nam pokazanie słynnego fizyka w niekonwencjonalny i zapadający w pamięć sposób - dodał Eric Silver.

Pierwsza część telewizyjnej antologii „Geniusz” jest adaptacją głośnej biografii „Einstein. Jego życie, jego wszechświat”.

Ze strony spółki Imagine obowiązki producentów wykonawczych pełnią Brian Grazer, Ron Howard, Francie Calfo oraz Anna Culp jako koproducent. Gigi Pritzker i Rachel Shane są producentami wykonawczymi, a Melissa Rucker koproducentem ze strony OddLot Entertainment. Sam Sokolow i Jeff Cooney są producentami wykonawczymi spółki producenckiej EUE/Sokolow. Obowiązki producenta współwykonawczego pełni pisarz Noah Pink, który jest autorem telewizyjnej adaptacji. Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic będzie producentem wykonawczym ze strony National Geographic.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

03_02_2017_National Geographic ujawnia spot reklamowy produkcji Geniusz.pdf

pdf | 737 KB

Pobierz
03_02_2017_National Geographic ujawnia spot reklamowy produkcji Geniusz.docx

docx | 36,6 KB

Pobierz
Geniusz_Einstein_1.png

grafika | 4,78 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Laureat Oscara, aktor Geoffrey Rush jako Albert Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios 

temu

National Geographic Channel zapowiada serial oparty na biografii Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Rolę młodego naukowca zagra świetnie zapowiadający się aktor Johnny Flynn, a dojrzałego Einsteina – Geoffrey Rush. Zdjęcia do dziesięcioodcinkowej telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Pradze. Reżyserem pierwszego odcinka będzie zdobywca Oscara, Ron Howard. Premiera serii odbędzie się w przyszłym roku na antenie National Geographic Channel w 171 krajach i 45 wersjach językowych.
Emily Watson jako Elsa Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios

temu

Nominowana do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu aktorka Emily Watson („Teoria wszystkiego”, „Złodziejka książek”) dołączy do obsady telewizyjnej antologii pt. „Geniusz”, która jest najnowszą produkcją wytwórni Fox 21 Television Studios oraz spółek Imagine Television i EUE/Sokolow. Emily Watson wystąpi w roli Elsy Einstein, siostry ciotecznej i drugiej żony Alberta Einsteina. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dojrzałego Einsteina zagra Geoffrey Rush, a w rolę młodego fizyka wcieli się Johnny Flynn. Zdjęcia do telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Pierwszy odcinek wyreżyseruje zdobywca Oscara, Ron Howard.
Geoffrey Rush i Johnny Flynn na planie zdjęciowym najnowszej produkcji National Geographic "Geniusz"

temu

National Geographic ujawnił pierwsze zdjęcia z kręconej obecnie w Pradze 10-odcinkowej antologii „Geniusz”, opartej na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn („Sils Maria”, „Siła muzyki”, „Charlie chory z miłości”), zaś dojrzałego Einsteina gra Geoffrey Rush („Jak zostać królem”, „Piraci z Karaibów”, „Blask”). Produkcja zadebiutuje na antenie National Geographic w 171 krajach i w 45 wersjach językowych w 2017 roku. 
Geoffrey Rush jako Albert Einstein. National Geographic prezentuje zwiastun serii „Geniusz”.

temu

National Geographic ujawnia zwiastun zapowiadający 10-odcinkową antologię „Geniusz”, opartą na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. Produkcja zadebiutuje na antenie stacji już 23 kwietnia o godz. 21:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.