Marzec na National Geographic

Warszawa, 10.02.2017

Marzec na National Geographic

Opublikowany

W marcu National Geographic zaprasza na kolejną, czwartą już odsłonę serii „Anatomia głupoty”. W tym miesiącu stacja pokaże również premierowo produkcję „Ocaleni”, która odsłoni kulisy najgłośniejszych katastrof ostatnich lat, jak erupcja wulkanu St. Helens  czy trzęsienie ziemi w San Francisco. Razem ze zdobywcą  Oscara Jamesem Cameronem poszukamy zaginionej cywilizacji w dokumencie „Atlantyda: naukowe śledztwo”, zaś były korespondent wojenny Michael Ware pokaże nam „Świat bez cenzury”. Dowiemy się także, jak wygląda „Ludzkie ciało pod lupą” oraz przyjrzymy się przedmiotom i miejscom z czasów Chrystusa i jego uczniów w programie „Kod Jezusa”. 

ANATOMIA GŁUPOTY
Science of Stupid 4
Premiery w poniedziałki od 13 marca o godz. 23:00 i 23:30 (14x30 min.)
Anatomia_glupoty_06.jpg
„Anatomia głupoty” powraca na antenę National Geographic z czwartym sezonem. Prowadzący Dallas Campbell zaprezentuje widzom szereg nowych materiałów wideo odnalezionych w sieci, ukazujących wypadki, które przydarzyły się nieustraszonym, ale odrobinę lekkomyślnym kaskaderom-amatorom. Następnie wyjaśni przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z prawami nauki – fizyki, chemii czy biologii. Pomogą mu w tym specjalnie przygotowane animacje oraz emisja materiału filmowego w zwolnionym tempie. W najnowszym sezonie widzowie zgłębią swą wiedzę na temat momentu pędu,  będą świadkami niepowodzeń początkującego kierowcy, a także dowiedzą się, dlaczego zjeżdżalnie dla dzieci nie są przeznaczone dla… dorosłych.
OCALENI
Survivors
Premiery w poniedziałki od 6 marca o godz. 22:00 (6x60 min.)
Ocaleni_04.jpg
Seria „Ocaleni” odsłania kulisy najgłośniejszych katastrof minionych lat, koncentrując swoją uwagę na wybranych osobach, które były ich uczestnikami. Każdy z odcinków zbudowany jest wokół niezwykle przejmującej i trzymającej w napięciu historii. I choć znamy ich zakończenia, tajemnicą serii do ostatnich chwil pozostanie, którym z bohaterów udało się wyjść cało z opresji, a którzy z nich ponieśli śmierć. W produkcji przedstawione zostaną m.in. katastrofa na platformie wiertniczej Piper Alpha z 1988 roku, erupcja wulkanu St. Helens w 1980 roku, trzęsienie ziemi w San Francisco z 1989 roku, ogromne tornado w stanie Oklahoma w 1999 roku, zawalenie się tamy Vajont w Północnych Włoszech w 1963 roku, a także zatopienie statku USS Indianapolis w 1945 roku. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z materiałami archiwalnymi, a także nagraniami relacji naocznych świadków. Wszystko po to, by przenieść ich wprost do centrum wydarzeń. Pokazać, w jaki sposób przebiegały, ale również, jaki wpływ na życie bądź śmierć bohaterów miała praca, którą wykonywali, miejsce, w którym przebywali w trakcie katastrofy, odwaga, jaką się wykazali lub po prostu dopisujące im szczęście.
ATLANTYDA: NAUKOWE ŚLEDZTWO
Atlantis Rising
Premiera we wtorek 14 marca o godz. 21:00 (1x120 min.)
Atlantyda_naukowe_sledztwo_4.jpg
Czy legendarna Atlantyda naprawdę istnieje? Jako pierwszy z autorów starożytnych pisał o niej Platon. Grecki filozof twierdził, że ta potężna niegdyś cywilizacja, na skutek sił natury, w ciągu jednego dnia i jednej nocy zniknęła pod powierzchnią wody. Dokument „Atlantyda: naukowe śledztwo”, którego producentem wykonawczym jest zdobywca Oscara James Cameron, śledzi wyprawę zespołu naukowców, którzy próbują ustalić najbardziej prawdopodobną lokalizację tej mitycznej krainy. W swoich poszukiwaniach   wykorzystują najnowocześniejsze technologie i dostępne dotychczas dane.
ŚWIAT BEZ CENZURY
Uncensored with Michael Ware
Premiery we wtorki od 28 marca o godz. 22:00 (8x60 min.)
Swiat_bez_cenzury_01.jpg
Były korespondent wojenny magazynu TIME i telewizji CNN - Michael Ware – pisał i mówił już o wszystkim: od Charliego Sheena po II wojnę w Zatoce Perskiej. Tym razem wciela się w zupełnie nową dla siebie rolę. W programie National Geographic „Świat bez cenzury” dziennikarz pokaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Seria zaciera granice między narratorem a odbiorcą. Tu nie ma scenariusza, wszystko jest prawdziwe. W kolejnych odcinkach programu Ware spotka się z przedstawicielami irańskiego MEK – ludźmi, chcącymi obalić irański rząd, wybierze się do Papui-Nowej Gwinei, gdzie kobiety uważane za czarownice są zabijane. Odwiedzi także Nowy Jork, by zrelacjonować… pokaz mody Kanye’ego Westa.
LUDZKIE CIAŁO POD LUPĄ
Cradle To Grave
Premiera w niedzielę 19 marca o godz. 21:30 (1x120 min.)
Ludzkie_cialo_pod_lupa_1.jpg
Jedno życie i jedno ciało to elementy wspólne dla wszystkich ludzi na całym świecie. Adam jest 90-letnim mężczyzną, który wybiera się w niezwykłą podróż - cofa swą pamięć do samego początku, by przeżyć wszystko na nowo. Począwszy od pierwszego oddechu, pierwszego słowa, pierwszej miłości, poprzez wzloty i upadki dorosłego życia, aż do ostatniego tchnienia. Wykorzystując magię bogatego archiwum badacza Davida Barlowa oraz niezwykłe efekty wizualne, National Geographic opowie nie tylko histroię jednego człowieka, ale historię ludzkiego ciała, które żyje, rośnie i umiera. Widzowie będą świadkami niezwykłych zmagań głównego bohatera – zobaczą, jak jego organizm reaguje na czynniki zewnętrzne i jak radzi sobie z emocjami. Dzięki animacjom komputerowym prześledzą, w jaki sposób chłopiec zmieniał się w mężczyznę – począwszy od płaczącego niemowlęcia, aż po sędziwego starszego pana, który podzielił się z nami swoją historią. 
KOD JEZUSA
The Jesus Code 2
Premiery w niedziele od 26 marca o godz. 21:30 i 22:30 (6x60 min.)

Seria ukazuje życie Jezusa z Nazaretu za pośrednictwem przedmiotów i miejsc związanych z jego narodzinami, życiem i śmiercią. Wykorzystując dostępne technologie, bada je i analizuje, a także omawia z reprezentantami wiodących uniwersytetów, włączając Harvard, Oxford i Brown, podczas gdy takie osobistości, jak ojciec James Martin, Erwin McManus czy biskup Minerva Carcaño analizują je z punktu widzenia wiary. Czy ruiny sprzed 2 tysięcy lat, odkryte w dzisiejszym Nazarecie, mogą być domem, w którym mieszkał mały Jezus? Czy grób odnaleziony w 2007 roku faktycznie należy do Heroda? W kolejnych odcinkach programu ukazane zostaną historie: św. Piotra, uważanego za pierwszego papieża; Poncjusza Piłata, przewodzącego procesowi Jezusa; Łazarza, a także niewiernego Tomasza, uważanego za założyciela jednego z pierwszych kościołów na świecie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_marzec__2017.doc

doc | 3,01 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_marzec__2017.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_5.jpg

grafika | 32,4 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_4.jpg

grafika | 28,4 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_3.jpg

grafika | 26,4 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_5.jpg

grafika | 15,8 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_3.jpg

grafika | 15,8 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_2.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_Campbell_1.jpg

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_6.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_3.jpg

grafika | 9,79 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_4.jpg

grafika | 4,32 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_1.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_2.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_5.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_5.jpg

grafika | 2,6 MB

Pobierz
Ocaleni_1.jpg

grafika | 1,51 MB

Pobierz
Ocaleni_4.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Ocaleni_2.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_7.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Anatomia_glupoty_4.jpg

grafika | 975 KB

Pobierz
Ocaleni_3.jpg

grafika | 599 KB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_2.jpg

grafika | 508 KB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_1.jpg

grafika | 447 KB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_4.jpg

grafika | 198 KB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_3.jpg

grafika | 149 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
Propozycje kanału National Geographic na kwiecień

temu

Kwiecień na kanale National Geographic przyniesie dwie szczególnie wyczekiwane premiery. Pierwszą z nich jest  wyreżyserowana przez Darrena Aronofsky'ego seria "Przedziwna Planeta Ziemia" z Willem Smithem jako narratorem. Poznamy dzięki niej tajemnice naszej planety i odkryjemy nieznane fakty. Czy wiedzieliście, że las deszczowy wcale nie jest płucami świata? A czy wiecie, że Pablo Picasso to niezła sztuka? I nie chodzi tu tylko o malarstwo, ale również o jego barwną osobowość. Przybliży ją w kwietniu głośna seria  "Geniusz: Picasso", w której w główną rolę ekscentrycznego artysty wcieli się... Antonio Banderas. W kwietniu na kanale National Geographic swoje tajemnice odkryją też przed nami agenci amerykańskiego wywiadu i północnokoreański reżim. W rocznicę zatonięcia Titanica prześledzimy z kolei wszystkie niewiadome dotyczące tej katastrofy. Nie zabraknie też szerokiej propozycji na Święta Wielkanocne.
Marzec na kanale National Geographic

temu

kanał National Geographic przygotował na marzec propozycję bloków tematycznych, które są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, lotnictwa i historii. Coś dla siebie znajdą też wszyscy, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice otaczającego świata i oglądać niezwykłe zjawiska przyrodnicze.  Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się też bliżej postaciom Jane Goodall czy Dian Fossey, a także sprawdzić, co o swojej kultowej produkcji dotyczącej katastrofy Titanica, myśli po latach James Cameron.
Luty na kanale National Geographic

temu

Niecodzienne samochody, niezwykłe samoloty - nie tylko pasażerskie, ale również bojowe. Wszystkie one widziane z bliska - czasem nawet z bardzo bliska, z dokładnością do każdej najmniejszej nawet części. Maszyny, które nie mogą zawieść - bo kiedy dojdzie do awarii tysiące metrów nad ziemią - skutki mogą być katastrofalne. W lutym na kanale National Geographic spojrzymy w niebo, ale też z niebiańskiej perspektywy popatrzymy na ziemię. Będziemy oglądać z bliska brutalną wojnę, odkrywać pradawne cywilizacje i poznawać tajemnice dinozaurów. Pokażemy też luksus w najlepszym wydaniu - będziemy w Abu Zabi i Dubaju.

Przeżyli największe katastrofy minionego stulecia. "Ocaleni" w marcu na kanale National Geographic

Program odsłania kulisy najgłośniejszych katastrof minionych lat. Każdy z odcinków zbudowany jest wokół niezwykle przejmującej i trzymającej w napięciu historii wybranych uczestników tamtych wydarzeń. I choć znamy ich zakończenia, tajemnicą serii do ostatnich chwil pozostanie, którym z bohaterów udało się wyjść cało z opresji, a którzy z nich ponieśli śmierć.