Marzec na National Geographic

Warszawa, 10.02.2017

Marzec na National Geographic

Opublikowany

W marcu National Geographic zaprasza na kolejną, czwartą już odsłonę serii „Anatomia głupoty”. W tym miesiącu stacja pokaże również premierowo produkcję „Ocaleni”, która odsłoni kulisy najgłośniejszych katastrof ostatnich lat, jak erupcja wulkanu St. Helens  czy trzęsienie ziemi w San Francisco. Razem ze zdobywcą  Oscara Jamesem Cameronem poszukamy zaginionej cywilizacji w dokumencie „Atlantyda: naukowe śledztwo”, zaś były korespondent wojenny Michael Ware pokaże nam „Świat bez cenzury”. Dowiemy się także, jak wygląda „Ludzkie ciało pod lupą” oraz przyjrzymy się przedmiotom i miejscom z czasów Chrystusa i jego uczniów w programie „Kod Jezusa”. 

ANATOMIA GŁUPOTY
Science of Stupid 4
Premiery w poniedziałki od 13 marca o godz. 23:00 i 23:30 (14x30 min.)
Anatomia_glupoty_06.jpg
„Anatomia głupoty” powraca na antenę National Geographic z czwartym sezonem. Prowadzący Dallas Campbell zaprezentuje widzom szereg nowych materiałów wideo odnalezionych w sieci, ukazujących wypadki, które przydarzyły się nieustraszonym, ale odrobinę lekkomyślnym kaskaderom-amatorom. Następnie wyjaśni przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z prawami nauki – fizyki, chemii czy biologii. Pomogą mu w tym specjalnie przygotowane animacje oraz emisja materiału filmowego w zwolnionym tempie. W najnowszym sezonie widzowie zgłębią swą wiedzę na temat momentu pędu,  będą świadkami niepowodzeń początkującego kierowcy, a także dowiedzą się, dlaczego zjeżdżalnie dla dzieci nie są przeznaczone dla… dorosłych.
OCALENI
Survivors
Premiery w poniedziałki od 6 marca o godz. 22:00 (6x60 min.)
Ocaleni_04.jpg
Seria „Ocaleni” odsłania kulisy najgłośniejszych katastrof minionych lat, koncentrując swoją uwagę na wybranych osobach, które były ich uczestnikami. Każdy z odcinków zbudowany jest wokół niezwykle przejmującej i trzymającej w napięciu historii. I choć znamy ich zakończenia, tajemnicą serii do ostatnich chwil pozostanie, którym z bohaterów udało się wyjść cało z opresji, a którzy z nich ponieśli śmierć. W produkcji przedstawione zostaną m.in. katastrofa na platformie wiertniczej Piper Alpha z 1988 roku, erupcja wulkanu St. Helens w 1980 roku, trzęsienie ziemi w San Francisco z 1989 roku, ogromne tornado w stanie Oklahoma w 1999 roku, zawalenie się tamy Vajont w Północnych Włoszech w 1963 roku, a także zatopienie statku USS Indianapolis w 1945 roku. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z materiałami archiwalnymi, a także nagraniami relacji naocznych świadków. Wszystko po to, by przenieść ich wprost do centrum wydarzeń. Pokazać, w jaki sposób przebiegały, ale również, jaki wpływ na życie bądź śmierć bohaterów miała praca, którą wykonywali, miejsce, w którym przebywali w trakcie katastrofy, odwaga, jaką się wykazali lub po prostu dopisujące im szczęście.
ATLANTYDA: NAUKOWE ŚLEDZTWO
Atlantis Rising
Premiera we wtorek 14 marca o godz. 21:00 (1x120 min.)
Atlantyda_naukowe_sledztwo_4.jpg
Czy legendarna Atlantyda naprawdę istnieje? Jako pierwszy z autorów starożytnych pisał o niej Platon. Grecki filozof twierdził, że ta potężna niegdyś cywilizacja, na skutek sił natury, w ciągu jednego dnia i jednej nocy zniknęła pod powierzchnią wody. Dokument „Atlantyda: naukowe śledztwo”, którego producentem wykonawczym jest zdobywca Oscara James Cameron, śledzi wyprawę zespołu naukowców, którzy próbują ustalić najbardziej prawdopodobną lokalizację tej mitycznej krainy. W swoich poszukiwaniach   wykorzystują najnowocześniejsze technologie i dostępne dotychczas dane.
ŚWIAT BEZ CENZURY
Uncensored with Michael Ware
Premiery we wtorki od 28 marca o godz. 22:00 (8x60 min.)
Swiat_bez_cenzury_01.jpg
Były korespondent wojenny magazynu TIME i telewizji CNN - Michael Ware – pisał i mówił już o wszystkim: od Charliego Sheena po II wojnę w Zatoce Perskiej. Tym razem wciela się w zupełnie nową dla siebie rolę. W programie National Geographic „Świat bez cenzury” dziennikarz pokaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Seria zaciera granice między narratorem a odbiorcą. Tu nie ma scenariusza, wszystko jest prawdziwe. W kolejnych odcinkach programu Ware spotka się z przedstawicielami irańskiego MEK – ludźmi, chcącymi obalić irański rząd, wybierze się do Papui-Nowej Gwinei, gdzie kobiety uważane za czarownice są zabijane. Odwiedzi także Nowy Jork, by zrelacjonować… pokaz mody Kanye’ego Westa.
LUDZKIE CIAŁO POD LUPĄ
Cradle To Grave
Premiera w niedzielę 19 marca o godz. 21:30 (1x120 min.)
Ludzkie_cialo_pod_lupa_1.jpg
Jedno życie i jedno ciało to elementy wspólne dla wszystkich ludzi na całym świecie. Adam jest 90-letnim mężczyzną, który wybiera się w niezwykłą podróż - cofa swą pamięć do samego początku, by przeżyć wszystko na nowo. Począwszy od pierwszego oddechu, pierwszego słowa, pierwszej miłości, poprzez wzloty i upadki dorosłego życia, aż do ostatniego tchnienia. Wykorzystując magię bogatego archiwum badacza Davida Barlowa oraz niezwykłe efekty wizualne, National Geographic opowie nie tylko histroię jednego człowieka, ale historię ludzkiego ciała, które żyje, rośnie i umiera. Widzowie będą świadkami niezwykłych zmagań głównego bohatera – zobaczą, jak jego organizm reaguje na czynniki zewnętrzne i jak radzi sobie z emocjami. Dzięki animacjom komputerowym prześledzą, w jaki sposób chłopiec zmieniał się w mężczyznę – począwszy od płaczącego niemowlęcia, aż po sędziwego starszego pana, który podzielił się z nami swoją historią. 
KOD JEZUSA
The Jesus Code 2
Premiery w niedziele od 26 marca o godz. 21:30 i 22:30 (6x60 min.)

Seria ukazuje życie Jezusa z Nazaretu za pośrednictwem przedmiotów i miejsc związanych z jego narodzinami, życiem i śmiercią. Wykorzystując dostępne technologie, bada je i analizuje, a także omawia z reprezentantami wiodących uniwersytetów, włączając Harvard, Oxford i Brown, podczas gdy takie osobistości, jak ojciec James Martin, Erwin McManus czy biskup Minerva Carcaño analizują je z punktu widzenia wiary. Czy ruiny sprzed 2 tysięcy lat, odkryte w dzisiejszym Nazarecie, mogą być domem, w którym mieszkał mały Jezus? Czy grób odnaleziony w 2007 roku faktycznie należy do Heroda? W kolejnych odcinkach programu ukazane zostaną historie: św. Piotra, uważanego za pierwszego papieża; Poncjusza Piłata, przewodzącego procesowi Jezusa; Łazarza, a także niewiernego Tomasza, uważanego za założyciela jednego z pierwszych kościołów na świecie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_marzec__2017.doc

doc | 3,01 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_marzec__2017.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_5.jpg

grafika | 32,4 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_4.jpg

grafika | 28,4 MB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_3.jpg

grafika | 26,4 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_5.jpg

grafika | 15,8 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_3.jpg

grafika | 15,8 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_2.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_Campbell_1.jpg

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_6.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_3.jpg

grafika | 9,79 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_4.jpg

grafika | 4,32 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_1.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_2.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_5.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_5.jpg

grafika | 2,6 MB

Pobierz
Ocaleni_1.jpg

grafika | 1,51 MB

Pobierz
Ocaleni_4.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Ocaleni_2.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
Anatomia_glupoty_7.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Anatomia_glupoty_4.jpg

grafika | 975 KB

Pobierz
Ocaleni_3.jpg

grafika | 599 KB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_2.jpg

grafika | 508 KB

Pobierz
Ludzkie_cialo_pod_lupa_1.jpg

grafika | 447 KB

Pobierz
Atlantyda_naukowe_sledztwo_4.jpg

grafika | 198 KB

Pobierz
Swiat_bez_cenzury_3.jpg

grafika | 149 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe National Geographic na listopad

temu

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

temu

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

temu

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Lipiec na kanale National Geographic

temu

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Zagłębimy się także w oddalone od wszelkiej cywilizacji tereny Alaski, gdzie z nielicznymi śmiałkami zawalczymy o przeżycie w serii „Odludna wyspa: przetrwanie”. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwoje wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.