National Geographic przedstawia obsadę serii „Długa droga do domu”. Produkcja jest adaptacją książki Marthy Raddatz, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times. 

National Geographic przedstawia obsadę serii „Długa droga do domu”. Produkcja jest adaptacją książki Marthy Raddatz, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times. 

Opublikowany

W głównych rolach występują:
  • Michael Kelly jako podpułkownik Gary Volesky,
  • Jason Ritter jako kapitan Troy Denomy,
  • E.J. Bonilla jako porucznik Shane Aguero,
  • Kate Bosworth jako Gina Denomy,
  • Sarah Wayne Callies jako LeAnn Volesky,
  • Noel Fisher jako starszy szeregowy Tomas Young,
  • Jeremy Sisto jako sierżant sztabowy Robert Miltenberger.
Serial reżyserują Phil Abraham i Mikael Salomon. Twórcą adaptacji jest scenarzysta Mikko Alanne, który pełni także obowiązki głównego producenta serialu. Zdjęcia miały rozpocząć się w marcu w bazie wojskowej Fort Hood, w stanie Teksas. Międzynarodowa premiera serialu na antenie National Geographic została zaplanowana pod koniec roku.
National Geographic ogłosił nazwiska aktorów, którzy znajdą się w obsadzie serialu fabularnego, będącego adaptacją wojennych reportaży Marthy Raddatz pt. „Długa droga do domu”.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy aktor Michael Kelly („House of Cards,” „Tabu”) wcieli się w postać podpułkownika Gary’ego Volesky’ego, dowódcy batalionu, który wyrusza na pomoc żołnierzom 1. Dywizji Kawalerii, zaatakowanym przez irackich rebeliantów. Nominowanego do Emmy aktora Jasona Rittera („Parenthood”, „Dziewczyny”) zobaczymy w roli kapitana Troya Denomy’ego, kochającego męża i ojca nowo narodzonego syna, który po dramatycznej zasadzce na pluton 1. Dywizji Kawalerii dowodzi wysłanym na odsiecz oblężonemu miastu konwojem. E.J. Bonilla („Unforgettable”) wciela się w postać porucznika Shane’a Aguero, dowódcy osaczonych przez rebeliantów żołnierzy. W roli Giny, żony kapitana Denomy’ego, wystąpi Kate Bosworth („Błękitna fala”, „SS-GB”, „The Art of More”). Sarah Wayne Callies („Skazany na śmierć”, „The Walking Dead,” „Colony”) została obsadzona w roli LeAnn Volesky, żony podpułkownika Volesky’ego, która prowadzi grupę wsparcia dla rodzin walczących w Iraku żołnierzy. Noela Fishera („Shameless - Niepokorni”) zobaczymy w roli starszego szeregowego Tomasa Younga, bohaterskiego 24-letniego żołnierza, a później aktywisty na rzecz pokoju, który zostaje ciężko ranny w tej bitwie. Aktor Jeremy Sisto („Podmiejski czyściec”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Prawo i porządek”) wystąpi w roli sierżanta sztabowego Roberta Miltenbergera, zawodowego żołnierza, który tuż przed emeryturą wyrusza na swoją ostatnią misję.

Zdjęcia miały rozpocząć się w tym miesiącu w bazie wojskowej Fort Hood, w stanie Teksas. Premiera serialu odbędzie się pod koniec roku w 171 krajach i 45 wersjach językowych na antenie kanału National Geographic.

Serial wyreżyserują zdobywcy nagrody Emmy Phil Abraham (seriale „Daredevil”, „Mad Men,” „Orange Is the New Black”) oraz Mikael Salomon („SIX”, „Kompania braci”). Oprócz Abrahama i Salomona członkami ekipy produkcyjnej są producenci wykonawczy Mike Medavoy, Jason Clark, Mikko Alanne, Benjamin Anderson i Edward McGurn. Twórcą adaptacji jest Mikko Alanne („33”), który pełni także obowiązki głównego producenta serialu.

W pozostałych rolach w serialu występują nominowany do nagrody Emmy Jon Beavers („Agenci NCIS”, „Gotham”, „The Fresh Beat Band”) jako sierżant Eric Bourquin, Jorge Diaz („Jane the Virgin”, „33”) jako specjalista Israel Garza, Ian Quinlan („Gotham”) jako specjalista Robert Arsiaga, Darius Homayoun („Tyran”) jako tłumacz Jassim al-Lani oraz Patrick Schwarzenegger („Bez miłości ani słowa”) jako sierżant Ben Hayhurst.

W kolejnych ośmiu odcinkach serii „Długa droga do domu” poznamy kulisy bohaterskiej walki na śmierć i życie, jaką stoczyła stacjonująca na co dzień w Fort Hood 1. Dywizja Kawalerii, która 4 kwietnia 2004 roku została brutalnie zaatakowana przez siły irackich rebeliantów w dzielnicy Bagdadu Sadr City. Ten dzień zapisał się w historii amerykańskiej wojskowości jako „Czarna Niedziela”. W serii zostały przedstawione operacje wojskowe w Iraku oraz towarzyszące im wydarzenia w stanie Teksas, gdzie żony i bliscy żołnierzy z niecierpliwością oczekiwali na wiadomości przez 48 najdłuższych w swoim życiu godzin, często przygotowując się na najgorsze. Incydent, który miał miejsce 11 miesięcy po wygłoszeniu przez prezydenta George’a W. Busha przemówienia, w którym padło słynne zdanie: „misja została zakończona” całkowicie zmienił charakter amerykańskiej obecności wojskowej w Iraku. W jego wyniku pokojowa misja przekształciła się w regularne działania wojenne przeciwko lokalnym rebeliantom.

„Długa droga do domu” to niezwykła opowieść o wojnie, dramatycznych wydarzeniach, bohaterstwie i poświęceniu podczas walki oraz o więzach rodzinnych i odwadze rodzin walczących w Iraku żołnierzy. Bardzo cieszymy się, że udało się nam zebrać tak wspaniałą obsadę. Jej członkowie wcielą się w role bohaterskich żołnierzy i członków ich rodzin, którzy byli gotowi złożyć największą ofiarę dla naszego kraju.

Carolyn G. Bernstein, dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic.

Kiedy przeczytałem książkę „Długa droga do domu”, przypomniałem sobie wszystkie filmy, w których produkcję byłem zaangażowany, a zwłaszcza „Powrót do domu” i „Pluton”. Oba z nich pokazywały okrucieństwa wojny, przed jej wybuchem, w trakcie i po jej zakończeniu. Bardzo cieszę, że będę mógł pracować z tak utalentowaną obsadą i ekipą produkcyjną oraz kanałem National Geographic.

Mike Medavoy, producent wykonawczy ze strony wytwórni Phoenix Pictures.

Seria „Długa droga do domu” jest oparta na książce autorstwa Marthy Raddatz o tym samym tytule, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times. Autorem adaptacji jest scenarzysta Mikko Alanne. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Mike Medavoy, Jason Clark, Mikko Alanne, Benjamin Anderson i Edward McGurn. Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic jest producentem wykonawczym ze strony National Geographic.
Sylwetki aktorów:

Michael Kelly

Michael Kelly jest znanym aktorem, który od ponad 20 lat występuje z powodzeniem w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Niedawno mogliśmy oglądać go w roli Douga Stampera, przebiegłego asystenta głównego bohatera, który jest odpowiedzialny za klubową dyscyplinę podczas głosowania w głośnym serialu Netflixa „House of Cards” w reżyserii Davida Finchera. Kelly wystąpił także w serialu BBC „Tabu” z Tomem Hardym w roli głównej. Spośród innych jego ról warto wymienić występ w dramacie „Sekret w ich oczach” z Julią Roberts, Nicole Kidman i Chiwetelem Ejioforem oraz filmie „Everest”, w którym główne role zagrali Josh Brolin, Jake Gyllenhaal i Robin Wright. W jego filmografii znajdują się także takie tytuły, jak „Oszukana” w reżyserii Clinta Eastwooda, „Iluzja” Louisa Leterriera, „Człowiek ze stali” Zacka Snydera, filmowe przeboje „Kronika”, „Władca umysłów” George’a Nolfiego, „Fair Game” Douga Limana, „Prawo zemsty” F. Gary’ego Gray’a, „Słyszeliście o Morganach?” z Hugh Grantem i Sarah Jessicą Parker, „Defendor” z Woodym Harrelsonem, „Vince niepokonany” z Markiem Wahlbergiem, „Świt żywych trupów” w reżyserii Zacha Snydera, „Piętno przeszłości” z Russellem Crowem, „Ulica Narrows” w reżyserii Francois Velle’a, „Szukając miłości” na podstawie scenariusza i w reżyserii Zoe Cassavetes, „Loggerheads”, „Niezniszczalny” M. Nighta Shyamalana, „Człowiek z księżyca” Milosa Formana i „Rzeka czerwona” (Festiwal Filmowy Sundance). Na małym ekranie mogliśmy oglądać go w miniserialu HBO „Generation Kill: Czas wojny” oraz telewizyjnych przebojach „Żona idealna” i „Impersonalni”. Michael Kelly jest stałym członkiem obsady głośnych seriali „Zabójcze umysły: Okiem sprawcy”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar” i „Fringe: Na granicy światów”. Aktor zagrał jedną z głównych ról w głośnym serialu HBO „Rodzina Soprano”. Jako etatowy członek zespołu aktorskiego The Actor’s Studio, Kelly wystąpił w inscenizacji sztuki Arthura Penna „Major Crimes”, stworzył wybitne kreacje aktorskie w przedstawieniu „Panna Julia” na deskach Theatre Studio oraz wystawionej w Sztokholmie sztuce „In Search of Strindberg”.
Jason Ritter
Absolwent Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Ritter zadebiutował na małym ekranie rolą chłopaka Lauren Graham w głośnym serialu NBC „Parenthood”, która przyniosła mu nominację do nagrody Emmy. W chwili obecnej możemy oglądać go w serialu „Goliat” emitowanym w serwisie Amazon. Jason Ritter wystąpił także w serialach Comedy Central „Another Period” i „Drunk History”, telewizyjnym przeboju HBO „Dziewczyny” oraz zrealizowanym dla Disneya serialu „Wodogrzmoty Małe”. Na dużym ekranie mogliśmy oglądać go w komedii „Bitch,” która miała swoją prapremierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance, obrazach „Carrie Pilby”, „Interwencja”, „Embers” i „Wszędobylska mamuśka” z Susan Sarandon i Rose Byrne w rolach głównych. Ritter wystąpił w wielu produkcjach telewizyjnych, m.in. serialach „The Event: Zdarzenie”, „Klasa” i „Joan z Arkadii” oraz licznych produkcjach filmowych, spośród których warto wymienić takie tytuły, jak „Nie dla nas Paryż”, „Siedem minut”, „Hits”, „Nie jesteś sobą”, „Good Dick”, „Dzikie kanarki”, „Edukacja Charliego Banksa”, Nasza własna gwiazda”, „Happy Endings” czy „Szansa na sukces”. Ritter wcielił się także w rolę Colina i Ethana w sztuce „The City of Conversation”, za którą otrzymał nominację do nagrody LA Theatre. Aktor zagrał Charlesa w wystawianej przez Atlantic Theater Company inscenizacji sztuki „Ghost Stories: The Shawl & Prairie Du Chien”, będącej kompilacją krótkich form teatralnych autorstwa Davida Mameta.
E.J. Bonilla  
E.J. Bonilla, którego błyskotliwe role filmowe i telewizyjne przyniosły mu ogromną popularność, jest chętnie obsadzany w nowych produkcjach. Jego fabularnym debiutem był obraz „Don’t Let Me Drown”, który miał swoją premierę w 2009 roku na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie był konkursowym faworytem nominowanym do głównej nagrody jury. W tym samym roku film zdobył nagrodę publiczności dla najlepszej produkcji fabularnej podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Francisco. Będąc na fali, Bonilla zagrał w dramacie o trudnym dorastaniu zatytułowanym „Mamitas”, który przyniósł mu nominację do nagrody Imagen dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Aktor był po raz kolejny nominowany do tej nagrody za występ w reżyserskim debiucie Joshui Sancheza pt. „Four”. Bonilla wystąpił także w melodramacie „Musical Chairs” w reżyserii Susan Siedelman, a ostatnio wcielił się w głównego bohatera w niezależnym kryminale „The House That Jack Built”, którego akcja toczy się w Bronxie. Bonilla łączy swoją pracę na planach produkcji kinowych z projektami telewizyjnymi. Niedawno mogliśmy oglądać go w czwartym sezonie emitowanego na antenie stacji A&E serialu „Unforgettable: Zapisane w pamięci” oraz jako Nolana Rossa w serialu ABC „Zemsta”. Aktor ma także w swoim dorobku inne role w produkcjach telewizyjnych. m.in. serialach „Madam Secretary”, „Znudzony na śmierć”, „Dowody zbrodni”, „Słowo na R”, „Zaprzysiężeni”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”, „Shameless - Niepokorni” oraz głośnym serialu emitowanym na antenie TV Land pt. „Younger”. Za rolę w serialu CBS „Guiding Light” otrzymał nominację do nagrody Emmy dla najlepszego młodego aktora w serialu obyczajowym.
Kate Bosworth
Z początkującej aktorki Kate Bosworth szybko stała się jedną z największych gwiazd Hollywoodu. Aktorka wcieliła się w ikonę srebrnego ekranu Lois Lane w wielkim przeboju kinowym „Superman: Powrót” (Warner Bros.) w reżyserii Bryana Singera, a w filmie Kevina Spaceya „Wielkie życie” zagrała legendarną aktorkę Sandrę Dee. W głównej roli męskiej oglądać mogliśmy Spaceya, który wcielił się w postać Bobby’ego Darina. Występ w tej produkcji spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem widzów i krytyków, a sama Sandra Dee bardzo pochlebnie wypowiadała się na temat stworzonej przez Bosworth kreacji. W chwili obecnej możemy oglądać Kate Bosworth obok Sama Rileya w rozgrywającym sie w czasach II wojny światowej serialu obyczajowym „SS-GB”, który jest emitowany w Wielkiej Brytanii na antenie BBC ONE. Niedawno aktorka wystąpiła w drugim sezonie zrealizowanego przez wytwórnię Sony/Crackle serialu „The Art of More” z Dennisem Quaidem, którego premiera odbyła się jesienią 2016 roku. Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w głośnym dramacie „Motyl Still Alice” z Kristen Stewart i Julianne Moore, którego prapremiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Kolejnym, ważnym etapem w jej karierze były role w psychologicznym thrillerze Michaela Polisha „Amnesiac”, krótkim filmie tego samego twórcy zatytułowanym „90 minut w niebie” oraz filmie akcji z elementami dramatu „Life on the Line” z Johnem Travoltą w roli głównej. Doskonałe recenzje otrzymała za zapadającą w pamięć rolę w głośnym filmie Johna Stockwella „Błękitna fala”. Była to pierwsza w jej karierze rola pierwszoplanowa, a w ramach przygotowań do zdjęć Bosworth musiała w błyskawicznym tempie nauczyć się pływać na desce.
Sarah Wayne Callies  
Większość widzów kojarzy aktorkę z rolami niejednoznacznych i niezwykłych kobiet. Sarah Wayne Callies zagrała Lori Grimes w głośnym serialu AMC pt. „The Walking Dead” i dr Sarę Trancedi w międzynarodowym przeboju stacji Fox „Skazany na śmierć”. Callies po raz kolejny wcieli się w dr Tancredi w kolejnym sezonie tego kultowego serialu, którego premiera odbędzie się już w tym roku. Callies zagrała Katie Bowman w amerykańskim serialu obyczajowym „Colony” z Joshem Hollowayem, którego drugi sezon zadebiutował na antenie w styczniu 2017 roku. Jej dorobek filmowy obejmuje takie tytuły, jak dramat „This Is Your Death” z Joshem Duhamelem i Giancarlo Esposito, którego premiera odbyła się na festiwalu filmowym SXSW w marcu  2017 roku, „Wrota zaświatów” w reżyserii Uliego Edela z Nicholasem Cage’em w roli głównej, „Po tamtej stronie drzwi” na podstawie scenariusza i w reżyserii Johannesa Robertsa, „Epicentrum” w reżyserii Stevena Quale’a, „Black November” z  Kim Basinger, Mickeyem Rourkem, Anne Heche, Akonem i Wyclefem Jeanem, „Zabójczy szept” z Joelem Edgertonem oraz „Kołysanka dla Pi” w reżyserii Benoit Phillipona, w którym partnerował jej Rupert Fiend. W tym filmie wykorzystano piosenkę skomponowaną i wykonaną przez Callies. W 2013 roku Callies zagrała w wystawianej na deskach Kennedy Centre teatralnej adaptacji filmu „The Guardsman” z Finnem Whitrockiem. Przedstawienie, które przygotowano na podstawie nowego tłumaczenia Richarda Nelsona zostało wyreżyserowane przez Gregory’ego Moshera.
Noel Fisher
Dorobek Fishera obejmuje wiele ról w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Do najważniejszych w jego karierze kreacji należą rola Michalangelo w letnim przeboju kinowym wytwórni Paramount Pictures „Wojownicze żółwie Ninja”, występ w głośnym serialu stacji Showtime pt. „Shameless - Niepokorni”, w którym zagrali także William H. Macy i Emmy Rossum oraz rola Vladimira w ostatniej odsłonie wielkiego międzynarodowego przeboju „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”. Jego filmografia obejmuje także role w zrealizowanym dla History Channel serialu „Hatfields & McCoys: Wojna klanów”, kinowym przeboju „Inwazja: Bitwa o Los Angeles” z Aaronem Eckhartem, serialu CBS „Dwóch i pół”, produkcjach „Mentalista”, „Medium”, „Prawo i porządek: Sekcja specjalna”, serialu Showtime „Huff”, wyprodukowanym dla stacji FOX serialu „Kości”, pokazywanym na Festiwalu Filmowym Sundance filmie „Red” oraz miniserialu HBO „Pacyfik”.
Jeremy Sisto  
Jeremy Sisto występuje w serialu „ICE” w reżyserii Roberta Municha. Większość widzów pamięta jego występ w „Sześciu stopach pod ziemią” Alana Balla, czyli serialu, w którym przez pięć lat wcielał się w napisaną z myślą o nim postać Billy’ego Chenowitha. Niedawno mogliśmy oglądać go w serialu ABC „Miasto zła” z Eriką Christensen i Edem Westwickiem w rolach głównych. Przez trzy lata Jeremy Sisto grał detektywa Cyrusa Lupo w telewizyjnym przeboju „Prawo i porządek”. Aktor zagrał także główną rolę w głośnym serialu Jasona Smilovica „Uprowadzeni”, który nie został jednak przedłużony na drugi sezon. W głównej roli męskiej mogliśmy oglądać go w dwóch miniserialach „Jezus” i „Juliusz Cezar”. Sisto wystąpił także w kameralnym serialu komediowym ABC pt. „Podmiejski czyściec”. Ostatnio zagrał w nowym serialu obyczajowym A&E „The Returned”, adaptacji francuskiego przeboju telewizyjnego „Les Revenants”, którego pomysłodawcą był Carlton Cuse.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

28_03_2017_National Geographic przedstawia obsadę serii fabularnej Długa droga do domu.pdf

pdf | 2,06 MB

Pobierz
28_03_2017_National Geographic przedstawia obsadę serii fabularnej Długa droga do domu.docx

docx | 88,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.