Obsada produkcji National Geographic „Geniusz”.

Warszawa 11.04.2017

Obsada produkcji National Geographic „Geniusz”.

Opublikowany

„GENIUSZ” - premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.
GEOFFREY RUSH
Profesor Albert Einstein

Geniusz_1.png
Po niemal dwudziestu latach pracy na deskach teatru, urodzony w Australii Geoffrey Rush zdobył światową sławę dzięki roli geniusza fortepianu, Davida Helfgotta w dramacie „Blask”.  Przyniosła mu ona również nagrodę Akademii Filmowej, nagrodę BAFTA, Złoty Glob oraz nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego. Był to przełomowy moment, który utorował jego dalszą karierę w Hollywood i przyniósł mu role w tak głośnych filmach, jak „Zakochany Szekspir”, Zatrute pióro”, „Jak zostać królem” czy „Piraci z Karaibów”. Geoffrey Rush otrzymał nagrodę Emmy za główną rolę w telewizyjnym filmie biograficznym „Peter Sellers: Życie i śmierć” i jest laureatem nagrody Tony dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, która była wyróżnieniem za kreację w broadwayowskim przedstawieniu „Król umiera, czyli ceremonie”.

O Albercie Einsteinie
Uważany za najbardziej wpływowego fizyka XX wieku Albert Einstein był niemieckim naukowcem, który stworzył ogólną i szczególną teorię względności. Charakteryzowała go niezwykła ciekawość świata, ogromny seksualny temperament i brak szacunku dla uznanych autorytetów.
JOHNNY FLYNN
Młody Albert Einstein


Genius_01.jpg
Podczas gali What’s On Stage Awards w 2012 roku brytyjski aktor i muzyk Johnny Flynn otrzymał nagrodę London Newcomer dla debiutanta roku za rolę w wystawianej na deskach teatru Royal Court sztuki  „The Heretic” i w tym samym roku był po raz pierwszy nominowany do nagrody Oliviera za kreację stworzoną w granym na West Endzie dramacie „Jerusalem”. Johnny Flynn wystąpił również w głośnym filmie Martina McDonagha pt. „Hangman”, który jest filmową adaptacją sztuki wystawianej w teatrze Royal Court i na londyńskim West Endzie. Aktor ma także w swoim dorobku role w inscenizacjach „Wieczoru Trzech Króli/ Ryszarda III” z Markiem Rylance’m w roli głównej (wystawianych w teatrze Globe i na West Endzie) oraz dramacie „The Low Road” granym na scenie teatru Royal Court. Johnny Flynn partnerował Anne Hathaway w filmie fabularnym „Siła muzyki”, a jego rolę w tym dramacie magazyn The Hollywood Reporter nazwał „urzekającą”. Film miał swoją światową premierę podczas festiwalu filmowego w Sundance w 2014 roku. Dorobek filmowy Flynna obejmuje także role w filmach „Sils Maria” i „Love Is Thicker Than Water”. Flynn ma na swoim koncie wiele ról w brytyjskich serialach telewizyjnych, spośród których warto wymienić „Charlie chory z miłości” i „Brotherhood”.  Był także wokalistą angielskiego zespołu folkowego Johnny Flynn i grupy Sussex Wit, która wydała trzy płyty.
EMILY WATSON
Elsa Einstein

Genius_21.jpg
Emily Watson rozpoczęła swoją karierę sceniczną na deskach teatru The Royal Shakespeare Company w 1992 roku. W 1996 roku zadebiutowała na dużym ekranie rolą w dramacie „Przełamując fale” w reżyserii Larsa von Triera, która przyniosła jej nominację do nagrody Złotego Globu i Oscara za najlepszą kobiecą rolą pierwszoplanową. Niecałe trzy lata później Emily Watson była po raz kolejny nominowana do nagrody Akademii Filmowej za rolę brytyjskiej wiolonczelistki Jacqueline du Pre w filmie „Hillary i Jackie”. W 2004 roku aktorka zdobyła nominację do nagrody Złotego Globu za rolę w filmie biograficznym HBO pt. „Peter Sellers: Życie i śmierć” (w którym wcieliła się w rolę żony Sellersa, granego przez Geoffreya Rusha). Pozycję Watson w Hollywood ugruntowały kreacje w tak głośnych filmach, jak „Lewy Sercowy”, w którym partnerował jej Adam Sandler, „Czerwony smok” w reżyserii Bretta Ratnera i „Equilibrium” z Christianem Balem w roli głównej.

O Elsie Einstein
Elsa była siostrą cioteczną Einsteina i jego drugą żoną. Jej romans ze słynnym fizykiem rozpoczął się w 1912 roku, w ostatnich latach jego toksycznego związku z Milevą Marić. Elsa była całkowitym przeciwieństwem Einsteina - miała silnie rozwinięty instynkt macierzyński i zgadzała się żyć w jego cieniu. Była także sprawną menedżerką i rzeczniczką prasową swojego słynnego męża. Planowała wszystkie jego podróże, zajmowała się finansami i kontaktami z prasą. To głównie dzięki niej stał się rozpoznawanym na całym świecie naukowcem-celebrytą.
SAMANTHA COLLEY
Mileva Marić
Geniusz_6.jpg
Samantha Colley jest absolwentką Oxford School of Drama, którą ukończyła w 2014 roku. Jej scenicznym debiutem była rola Abigal w „Czarownicach z Salem” w reżyserii Yaél Farber. Sztuka była wystawiana w teatrze The Old Vic. Colley występowała także w sztukach produkowanych w Young Vic Theatre i The Southwark Playhouse, a na małym ekranie zadebiutował rolą w emitowanym na antenie stacji ITV serialu kryminalnym „Endeavour” w reżyserii Olivera Blackburna i kostiumowej produkcji „Victoria” w reżyserii Toma Vaughana.

O Milevie Marić
Serbska studentka wydziału fizyki na Politechnice w Zurychu i pierwsza żona Alberta Einsteina. Matka Hansa Alberta, Eduarda i Lieserl. Ambitna i oddana nauce, ale także melancholijna i depresyjna. Kontynuowała swoje studia pomimo wielu przeszkód i trudności, na które napotykały także inne, współczesne jej młode fizyczki. Z Albertem Einsteinem rozwiodła się w 1919 roku.
MICHAEL MCELHATTON
Dr Philip Lenard
Genius_09.jpg
Urodzony w Irlandii Michael McElhatton jest znanym aktorem i zdobywcą licznych nagród. Większość widzów zapamiętała go jako Lorda Roose’a Boltona z trzech ostatnich sezonów kultowej produkcji HBO „Gra o tron”. Ostatnio wystąpił także w obrazie „Azyl” z Jessicą Chastain. Już niedługo zobaczymy go w filmie „Justice League” w reżyserii Zacka Snydera, nowej produkcji Guy’a Richiego zatytułowanej „King Arthur: Legend of the Sword”, „Jadotville” z Jamie Dornanem i Markiem Strongiem w rolach głównych oraz thrillerze „The Autopsy of Jane Doe” z Emile Hirsch. Michael McElhatton wystąpił w popularnych serialach BBC  „Ripper Street” oraz „Upadek” i ma na swoim koncie rolę w filmie „Mammal” z Rachel Griffiths w roli głównej. Jego dorobek obejmuje też wiele uznanych kreacji scenicznych oraz scenariuszy.

O dr. Philipie Lenardzie
Niemiecki fizyk o węgierskich korzeniach, zdobywca Nagrody Nobla. Dr Lenard był zagorzałym oponentem Einsteina. Prowadzone przez niego badania nad promieniami katodowymi  umożliwiły Einsteinowi odkrycie efektu kwantowego (za co otrzymał później Nagrodę Nobla). Lenard otwarcie krytykował i podważał teorię względności Einsteina i głosił antysemickie poglądy. W późniejszych latach swojego życia był członkiem NSDAP.
SETH GABEL
Michele Besso
Genius_29.jpg
Seth Gabel znany jest m.in. z roli Cottona Mathera w serialu „Salem”. Dzięki niej zwrócił na siebie uwagę środowiska filmowego i w 2014 roku pojawił się na okładce wydania specjalnego magazynu The Hollywood Reporter. Z wcześniejszych dokonań warto wymienić rolę hrabiego Vertigo z serialu „Arrow”, którego pomysłodawcami są Greg Berlant, Marc Guggenheim i Andrew Kreisberg. Większość widzów kojarzy Gabela jako agenta Lincolna Lee z serialu „Fringe: Na granicy światów” oraz innych popularnych telewizyjnych produkcji, m.in. „American Horror Story”, „Wszystkie wcielenia Tary”, „Seks, kasa i kłopoty” czy „Bez skazy”. Filmowy dorobek Gabela obejmuje główną rolę w obrazie „Allegiance”, w którym wcielił się w porucznika Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych oraz występ w filmie „Forever”, najnowszym projekcie twórców biograficznego dramatu „Spacer po linie”. Seth Gabel wystąpił także w filmowej adaptacji bestselerowej powieści Dana Browna „Kod da Vinci” w reżyserii Rona Howarda.

O Michele Besso
Inżynier Michele Besso był miłym i czarującym człowiekiem, dla którego praca naukowa nie była najważniejsza. Był najbliższym przyjacielem Einsteina, którego poznał w Zurychu i wspólnie z nim pracował w urzędzie patentowym. Michele Besso poślubił Annę Winteler, siostrę pierwszej miłości Einsteina.
T. R. KNIGHT
J. Edgar Hoover
T.R.Knight Geniusz.jpg
T.R. Knight występuje w  serialu „Blef” oraz w miniserialu „When We Rise”. Mogliśmy oglądać go w roli Johnny’ego Claytona w serialu Stephena Kinga i J.J. Ambramsa „22.11..63”. T. R. Knight wystąpił w brodwayowskiej inscenizacji sztuki „It’s Only a Play” z Matthew Broderickiem i Nathanem Lanem w rolach głównych. Jego dorobek sceniczny obejmuje także kreacje w broadwayowskim przedstawieniu „A Life in the Theatre” z Patrickiem Stewartem w roli głównej i rolę Merkucja w dramacie „Romeo i Julia” z Elizabeth Olsen. Na małym ekranie wcielił się w postać Harolda Parrota w biograficznym dramacie „42: Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” oraz lekarza  O’Malley’a w serialu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”. Ta ostatnia rola przyniosła mu nominację do nagrody Emmy.

O J. Edgarze Hooverze
Hoover był pierwszym dyrektorem Federalnego Biura Śledczego (FBI). Ambitny i znany z rządów twardej ręki. Za jego kadencji FBI  zgromadziło wiele dokumentów na temat Einsteina, który był podejrzewany o „wywrotowe poglądy” oraz skrywane „pro-komunistyczne” sympatie.  Hoover miał obsesję na punkcie Einsteina i chciał go za wszelką cenę skompromitować. Powodem jego osobistej zemsty była seria incydentów, które uważał za dowód na to, że słynny naukowiec poniża rząd Stanów Zjednoczonych.
VINCENT KARTHEISER
Raymond Geist
Genius_25.jpg
W 2016 roku Vincent Kartheiser został nominowany do Nagrody Krytyków za rolę Williama Bardforda w miniserialu National Geographic „Saints & Strangers”. Obecnie możemy go oglądać w drugim sezonie nagrodzonego Złotym Globem serialu „Bez zobowiązań”, którego producentem wykonawczym jest Jason Reitman. Większość widzów pamięta Katheisera z wyrazistej roli Pete’a Campbella w głośnym serialu stacji AMC „Mad Men”. W krótkometrażowym filmie „The Second Sound Barrier” Davida Waina i Michaela Showaltera partnerowała mu Juliette Lewis. Niedawno aktor wystąpił w filmie z wytwórni Browstone Productions „The Most Hated Woman in America” z Melissą Leo w roli głównej. Kartheiser zagrał czarny charakter w filmie Andrew Niccola „Wyścig z czasem”, w którego obsadzie znaleźli się Justin Timberlake, Amanda Seyfried i Cillian Murphy i stworzył rolę w offowej produkcji Zoe Cassavetes pt. „Day out of Days”.

O Raymondzie Geiście
Raymond Geist był konsulem generalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w ambasadzie w Berlinie. Zbiegiem okoliczności, podczas urlopu swojego przełożonego, Geist rozpatrywał podanie o wizę złożone przez Alberta Einsteina. Podczas pierwszego spotkania, Geist uważał naukowca za potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale w końcu zaczął szanować genialnego fizyka.
SHANNON TARBET
Marie Winteler
Shannon Tarbet Geniusz.jpg
Przełomowym momentem w karierze brytyjskiej aktorki Shannon Tarbet był jej głośny debiut teatralny z 2010 roku, kiedy wystąpiła w roli Delilah Evans w dramacie „Spur of the Moment” na deskach londyńskiego teatru Royal Court Theatre. Tarbet wystąpiła także w monodramie „Edge of Our Bodies” oraz nakręconym dla stacji HBO pilotażowym odcinku serialu „Virtuoso”, którego pomysłodawcą był Alan Ball. Mogliśmy oglądać ją również w brytyjskim serialu kryminalnym „The River” ze Stellanem Skarsgardem w roli głównej.

O Marie Winteler
Marie Winteler była piękną, pogodną i niefrasobliwą nauczycielką, która pochodziła z zamożnej, szwajcarskiej rodziny. Marie skończyła akademię pedagogiczną i zakochała się w 16- letnim Albercie Einsteinie. Ich młodzieńcza miłość nie przetrwała próby czasu, głównie dlatego, że Marie nie dorastała Albertowi intelektem. Była załamana, gdy Einstein zostawił ją dla Milevy Marić, z którą wspólnie prowadził swoje badania naukowe.
ROBERT LINDSAY
Hermann Einstein
Robert Lindsay Geniusz.jpg
Brytyjski aktor Robert Lindsay występuje w telewizji, produkcjach filmowych i teatrze. Dużą popularność przyniosła mu rola Billa Snibsona w londyńskiej inscenizacji przedstawienia „Me and My Girl”, za którą otrzymał nagrodę Oliviera, nagrodę im. Freda Estaire’a i nagrodę Tony. W 1991 roku został laureatem nagrody BAFTA za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w serialu telewizyjnym „G.B.H.” w reżyserii Alana Bleasdale’a. Na małym ekranie wystąpił w serialach „Jericho”, „Agentka” i „Atlantyda”. Przez wiele lat Lindsay wcielał się w rolę Bena Harpera w popularnym sitcomie BBC „Moja rodzinka” (2000-2011).

O Hermannie Einsteinie
Ojciec Alberta Hermann Einstein był staroświeckim i szorstkim w obejściu mężczyzną, który widział swojego syna w jednym z tradycyjnych zawodów. Chciał, aby Albert skończył szkodę średnią, a potem studia na politechnice i został inżynierem, by przejąć rodzinną firmę produkującą urządzenia elektryczne. Młody Albert sprzeciwił się planom ojca, co stało się zarzewiem ich wieloletniego konfliktu, który trwał aż do śmierci Hermanna, który zmarł w wieku 55 lat i nie dożył, by zobaczyć sukces syna.
CLAIRE RUSHBROOK
Pauline Einstein
Claire Rushbrook Geniusz.jpg
Angielska aktorka Claire Rushbrook zadebiutowała na deskach teatru w wystawianych na West End inscenizacjach „Trzech sióstr” i „Festen”. Na małym ekranie wystąpiła w serialach „Grzechy”, „Linda Green” i „My Mad Fat Diary”, a role w nich przyniosły jej w 2014 roku telewizyjną nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Rushbrook zagrała także w obu sezonach popularnego serialu „Home Fires”. Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w filmach „Podejrzany” i „Pod skórą” z Samanthą Morton w roli głównej.

O Pauline Einstein
Pauline była czułą i troskliwą, kategoryczną w osądach matką Alberta Einsteina, która nieustannie ingerowała w jego życie. Dla swojego syna chciała „tego, co najlepsze” i była zdecydowanie przeciwna jego pierwszemu małżeństwu z Milevą Marić. Dożyła, by być świadkiem międzynarodowego uznania, jakie zdobył jej syn.
CHARITY WAKEFIELD
Betty Neumann
Charity Wakefield Geniusz.jpg
Charity Wakefield studiowała na wydziale aktorskim w Oxford School of Drama. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2004 roku rolą w filmie „(Past Present Future) Imperfect”. Później przyszły kolejne propozycje, a Wakefield wystąpiła w produkcji BBC1 zatytułowanej „Rapunzel” oraz serialach telewizyjnych „Londyński szpital”, „Wolf Hall” i „The Player” z Philipem Winchesterem i Wesleyem Snipesem w rolach głównych.  Charity wystąpiła także w specjalnym odcinku świątecznym kultowego serialu „Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio”.

O Betty Neumann
Betty to młoda i łatwo ulegająca wpływom kobieta, która wdaje się w romans z najsłynniejszym naukowcem na świecie. Przelotna znajomość szybko przeradza się w poważny związek, a Einstein stara się przekonać Betty, by zamieszkała razem z nim i jego drugą żoną. Betty nie chce zgodzić się na ten układ i sprowadza Einsteina na ziemię, szybko kończąc ich romans.
RICHARD TOPOL
Fritz Haber
Richard Topol Geniusz.jpg
Richard Topol ma na swoim koncie występy w broadwayowskich przedstawieniach „Fish in the Dark” z Larrym Davidem w roli głównej, wyróżnionych nagrodą Tony inscenizacjach dramatów „Odruch serca” i „Awake & Sing”, „Kupiec z Wenecji” z Alem Pacino, „The Country Girl” w reżyserii Mike’a Nicholsa oraz „Juliusz Cezar” z Denzelem Washingtonem. Niedawno zakończył próby do nowej, off-broadwaowskiej produkcji - sztuki „Indecent” autorstwa Pauli Vogel. Jego filmografia obejmuje takie tytuły, jak „Lincoln”, „Indignation”, „Mickey Niebieskie Oko”, „Wielka Gilly”, „Yinz” seriale „Billions”, „Żona idealna”, „Elementary”, „Impersonalni”, wszystkie seriale z cyklu „Prawo i porządek”, „Kochane kłopoty”, „Kancelaria adwokacka”, „Kamuflaż” i „Pułapki umysłu”.

O Fritzu Haberze
Genialny niemiecki chemik, który jako pierwszy prowadził badania nad stworzeniem gazów bojowych. Fritz Haber aktywnie zabiegał o zatrudnienie Einsteina w prestiżowej Pruskiej Akademii Nauk. Pomimo odmiennych poglądów politycznych, Haber i Einstein szybko zaprzyjaźnili się ze sobą. Haber miał żydowskie korzenie. Jego przejście z judaizmu na chrześcijaństwo było wyrazem jego starań, by zostać „dobrym Niemcem”. Chemik często przekonywał Einsteina, że warto asymilować się, ale musiał zrewidować swoje poglądy po dojściu faszystów do władzy.
RALPH BROWN
Max Planck
Ralph Brown Geniusz.jpg
Brytyjski aktor, pisarz i muzyk Ralph Brown ma w swoim dorobku ponad sto ról w produkcjach filmowych („Obcy 3”, „Gwiezdne wojny: Część 1: Mroczne widmo”, „Whitnail i ja”) i telewizyjnych („Agentka Carter”, „Elementary”, „Życie na Marsie”). Był scenarzystą, producentem i odtwórcą jednej z ról w filmie „Nowy rok”. Ralph Brown jest także muzykiem. Gra na saksofonie i fortepianie.

O Maxie Plancku
Łysiejący naukowiec w okularach. Tak wyglądał Max Planck, profesor fizyki teoretycznej, któremu przypisuje się stworzenie nowej dziedziny nauki opartej na teorii kwantowej. Planck był intelektualistą. Urodził się w rodzinie o tradycjach naukowych, z której pochodzi wielu profesorów. Był także uzdolnionym muzykiem, który otrzymał wszechstronne wykształcenie, dzięki czemu jego wiedza nie ograniczała się wyłącznie do nauk ścisłych. Niezwykle utalentowany, miał zachowawczy stosunek do badań i konserwatywne poglądy polityczne. Pomimo różnic charakterologicznych, Plancka i Einsteina połączyła przyjaźń na całe życie.
KLARA ISSOVA
Maria Skłodowska-Curie
Klara Issova Geniusz.jpg
Pół-Czeszka i pół-Syryjka, Klara Issova była nominowana do nagrody Czeskiej Akademii Filmowej za swój filmowy debiut w wieku 15 lat. Nagrodę zdobyła za swoją drugą kreację i ma obecnie w swoim dorobku ponad 60 filmów, w tym tak wielkie przeboje kinowe, jak „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” czy zrealizowany dla kanału National Geographic głośny film „Zabić Jezusa”.

O Marii Skłodowskiej-Curie
Maria Skłodowska-Curie była genialną i ambitną fizyczką i chemiczką, która przyjechała z Polski do Paryża, by studiować tam fizykę. Poślubiła naukowca Piotra Curie. Parę łączyła nie tylko silna więź, ale także pasja do nauki. Wspólne badania naukowe prowadzili aż do tragicznej śmierci Piotra w 1906 roku. Razem odkryli radioaktywny rad i po raz pierwszy użyli słowa „radioaktywność”. Maria Skłodowska-Curie jest jedynym naukowcem, który otrzymał dwie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Była całkowicie oddana nauce i prowadzonym przez siebie badaniom. Z Albertem Einsteinem łączyła ją bliska przyjaźń.
CHRISTIAN RUBECK
Werner Heisenberg
Christian Rubeck Geniusz.jpg
Norweski aktor Christian Rubeck wystąpił niedawno w głośnym filmie Roberta Zemeckisa pt. „Sprzymierzeni” z 2016 roku. Jego filmografia obejmuje wiele ról w filmach kinowych i telewizyjnych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii i Norwegii. Najbardziej znaną z nich jest rola Otto Hahna, genialnego niemieckiego fizykochemika z przełomu wieków, uznawanego za „ojca" współczesnej technologii jądrowej w fabularyzowanym dokumencie z 2005 roku pt. „Einstein’s Big Idea”.

O Wernerze Heisenbergu
Heisenberg był niemieckim fizykiem i laureatem Nagrody Nobla, który prowadził na całym świecie wykłady i stworzył podstawy fizyki kwantowej. Był bliskim współpracownikiem innego znanego noblisty, fizyka Neilsa Bohra. Podczas II wojny światowej został zatrudniony przez nazistów przy projekcie mającym na celu stworzenie broni jądrowej, ale pierwsi w tym wyścigu zbrojeń  byli Amerykanie. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

GENIUSZ OBSADA.doc

doc | 11,2 MB

Pobierz
GENIUSZ OBSADA.pdf

pdf | 818 KB

Pobierz
Geoffrey Rush Geniusz.png

grafika | 4,78 MB

Pobierz
Shannon Tarbet Geniusz.jpg

grafika | 1,38 MB

Pobierz
Christian Rubeck Geniusz.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Robert Lindsay Geniusz.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Seth Gabel Geniusz.jpg

grafika | 925 KB

Pobierz
Klara Issova Geniusz.jpg

grafika | 923 KB

Pobierz
Claire Rushbrook Geniusz.jpg

grafika | 841 KB

Pobierz
Ralph Brown Geniusz.jpg

grafika | 762 KB

Pobierz
Michael McElhatton Geniusz.jpg

grafika | 554 KB

Pobierz
Johnny Flynn Geniusz.jpg

grafika | 481 KB

Pobierz
Vincent Kartheiser Geniusz.jpg

grafika | 496 KB

Pobierz
Charity Wakefield Geniusz.jpg

grafika | 376 KB

Pobierz
Emily Watson Geniusz.jpg

grafika | 401 KB

Pobierz
T.R.Knight Geniusz.jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Richard Topol Geniusz.jpg

grafika | 254 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.