Zapowiedzi programowe na maj

Warszawa, 11.04.2017

Zapowiedzi programowe na maj

Opublikowany

W maju National Geographic zaprasza na „Sprawę dla Explorera”, magazyn ukazujący najbardziej aktualne i przejmujące wydarzenia z różnych zakątków naszego globu. Z okazji majówki stacja zaprezentuje cykl programów motoryzacyjnych, a wśród nich: „Megafabryki: Porsche”, „Car S.O.S.”, „Bugatti Chiron: następca króla” oraz „Megafabryki: Audi”. Na antenie pojawią się także nowe odsłony dobrze znanych programów: „Supersamochody w megaprodukcji” oraz „Stawka warta tuńczyka”. National Geographic zaprezentuje również dokument „1917: zapomniany desant”, opowiadający o mało znanym udziale Amerykanów w Wielkiej Wojnie. 

SPRAWA DLA EXPLORERA
Explorer 2.0 Magazine
Premiery we wtorki od 16 maja o godz. 23:00 (25x60 min.)
Sprawa dla Explorera 02.jpg
Program zabierze widzów w podróż do najbardziej odległych zakątków naszego globu, by ukazać im ważne, aktualne problemy i wydarzenia, skłaniające do refleksji i dyskusji. Zobaczą, w jaki sposób nasze życie przeplatane jest wydarzeniami, które wpływają na to, gdzie jesteśmy, gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy.
MOTO MAJÓWKA
Moto Stunt
Poniedziałek 1 maja od godz. 20:00
  • Megafabryki Porsche – godz. 20.00
  • Car S.O.S. – godz. 21.00
  • Bugatti Chiron: następca króla – godz. 22.00
  • Megafabryki Audi – godz. 23.00
BUGATTI CHIRON: NASTĘPCA KRÓLA
Bugatti Chiron: Super Car Build
Premiera w poniedziałek 1 maja o godz. 22:00 (1x60 min.)
Bugatti_Chiron_01.jpg
Program dokumentuje prace zespołu inżynierów koncernu samochodowego, tworzących następcę bijącego rekordy supersamochodu Bugatti Veyron. Wyprodukowany po raz pierwszy w 2005 roku Veyron stał się z dnia na dzień niezwykle popularny - był nie tylko najszybszym, ale i najdroższym samochodem na świecie. Jednakże dekadę później, konkurencja zaczęła zagrażać jego dziedzictwu. Dlatego koncern rozpoczął przymiarki do produkcji następcy mistrza. Widzowie będą świadkami prac specjalistów, próbujących pokonać wiele przeszkód technicznych, by osiągnąć cel i stworzyć nowe superauto.
CAR S.O.S.
Car SOS 5
Premiery w poniedziałki od 1 maja o godz. 21:00 (10x60 min.)
AstonMartin_CarSOS5_009.jpg
Jeden z najbardziej znanych programów motoryzacyjnych powraca na antenę National Geographic z nowym, piątym sezonem. Niezawodna ekipa Car S.O.S. - Tim Shaw oraz Fuzz Townshend – kontynuuje swą misję przywracania dawnej świetności samochodom i jest zdeterminowana, by znaleźć właścicieli klasycznych aut, którzy potrzebują ich pomocy. W tej serii Tim i Fuzz zmierzą się z najtrudniejszymi zadaniami w całej swojej dotychczasowej karierze. Rdza, trudno dostępne części i zepsute silniki będą doprowadzać ekipę do granic wytrzymałości. Od brytyjskich klasyków poprzez włoskie, niemieckie i francuskie samochody sportowe, widzowie zobaczą cacka z siedmiu minionych dekad oraz zaskoczenie ich właścicieli, którzy nigdy nie zapomną niespodzianki, jaką zgotują im chłopcy z Car S.O.S.
SUPERSAMOCHODY W MEGAPRODUKCJI
Supercar Megabuild 2
Premiery w poniedziałki od 8 maja o godz. 22:00 (8x60 min.)
Supersamochody w megaprodukcji 01.jpg
Seria „Supersamochody w megaprodukcji” powraca na antenę National Geographic z drugim sezonem. Zobaczymy w niej, jak mechanicy Shane i Dan przerabiają luksusowe supersamochody na… jeszcze bardziej wypasione modele. W tym sezonie chłopcy wezmą na warsztat takie marki, jak Maserati, Porsche, Audi, Bentley czy Jaguar, by pokazać, że nawet perfekcyjne auta mogą być jeszcze lepsze.
STAWKA WARTA TUŃCZYKA
Wicked Tuna 6
Premiery w środy od 31 maja o godz. 22:00 (13x60 min.)
Stawka warta tunczyka 02.jpg
Od blisko 400 lat Gloucester w stanie Massachusetts jest domem dla tych wszystkich, którzy żyją z połowu ryb. Znajduje się tutaj również jeden z najstarszych portów morskich w Stanach Zjednoczonych. Wraz z nadejściem lata nadarza się kolejna okazja do tego, by zarobić fortunę na przybywających w te okolice tuńczykach błękitnopłetwych. Jednak połów tego gatunku jest ryzykowny – kapitanowie statków i ich załogi muszą zmierzyć się nie tylko z trudnymi warunkami pogodowymi, ale również z dotychczasowymi i nowymi rywalami.
1917: ZAPOMNIANY DESANT
1917: The Forgotten D-Day (AKA America’s Great War 1917 – 1918)
Premiera w piątek 26 maja o godz. 22:00 (1x60 min.)
1917 zapomniany desant 3.jpg
O ile udział Amerykanów w II wojnie światowej był wyraźnie zaznaczony i oczywisty dla każdego, kto choć trochę interesuje się historią, to ich obecność na francuskiej ziemi podczas I wojny światowej jest praktycznie nieznana. Dwa miliony żołnierzy, wysłanych przez Wuja Sama, przybyło do Francji w latach 1917-1918, by walczyć u boku francuskich i brytyjskich oddziałów. Uwięzieni w okopach, pochowani w bezimiennych grobach i dręczeni głodem - 53 tys. z nich zginęło, 234 tys.  zostało rannych, a 4,5 tys. zaginęło. Bez ich udziału ten konflikt mógł się zakończyć zupełnie inaczej. Oni okazali się być niekwestionowanymi rzemieślnikami zwycięstwa sił alianckich i podnieśli swój kraj do rangi wiodącej siły militarnej i gospodarczej. Program przedstawia heroiczną i tragiczną historię amerykańskich żołnierzy w tym strasznym konflikcie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_maj__2017.doc

doc | 11,1 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_maj__2017.pdf

pdf | 1,48 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 5.jpg

grafika | 16,8 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 2.jpg

grafika | 13,8 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 3.jpg

grafika | 12,5 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 3.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 1.jpg

grafika | 11,6 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 4.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 2.jpg

grafika | 9,13 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 1.jpg

grafika | 7,98 MB

Pobierz
EP505_CarSOS5_01.jpg

grafika | 6,18 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 6.jpg

grafika | 6,05 MB

Pobierz
AstonMartin_CarSOS5_09.jpg

grafika | 5,98 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 2.jpg

grafika | 5,5 MB

Pobierz
AstonMartin_CarSOS5_01.jpg

grafika | 5,07 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 3.jpg

grafika | 4,89 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 3.JPG

grafika | 4,31 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 2.JPG

grafika | 3,89 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 3.JPG

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 2.JPG

grafika | 3,24 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 1.JPG

grafika | 2,84 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 1.JPG

grafika | 2,8 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 1.jpg

grafika | 2,69 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 4.JPG

grafika | 2,53 MB

Pobierz
1917 zapomniany desant 2.jpg

grafika | 961 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 4.jpg

grafika | 926 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 1.jpg

grafika | 912 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 3.jpg

grafika | 716 KB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 02.jpg

grafika | 585 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Marzec na kanale National Geographic

temu

kanał National Geographic przygotował na marzec propozycję bloków tematycznych, które są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, lotnictwa i historii. Coś dla siebie znajdą też wszyscy, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice otaczającego świata i oglądać niezwykłe zjawiska przyrodnicze.  Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się też bliżej postaciom Jane Goodall czy Dian Fossey, a także sprawdzić, co o swojej kultowej produkcji dotyczącej katastrofy Titanica, myśli po latach James Cameron.
Luty na kanale National Geographic

temu

Niecodzienne samochody, niezwykłe samoloty - nie tylko pasażerskie, ale również bojowe. Wszystkie one widziane z bliska - czasem nawet z bardzo bliska, z dokładnością do każdej najmniejszej nawet części. Maszyny, które nie mogą zawieść - bo kiedy dojdzie do awarii tysiące metrów nad ziemią - skutki mogą być katastrofalne. W lutym na kanale National Geographic spojrzymy w niebo, ale też z niebiańskiej perspektywy popatrzymy na ziemię. Będziemy oglądać z bliska brutalną wojnę, odkrywać pradawne cywilizacje i poznawać tajemnice dinozaurów. Pokażemy też luksus w najlepszym wydaniu - będziemy w Abu Zabi i Dubaju.
Styczeń na kanale National Geographic

temu

Człowiek - jego historia i początki, cywilizacja którą stworzył i świat, który na co dzień zmienia - to tylko kilka zagadnień, jakim w styczniu przyjrzymy się na kanale National Geographic. Odbędziemy fascynującą podróż z Morganem Freemanem i postaramy się zrozumieć różnorodność świata w serii "Opowieść o człowieczeństwie". W serii dokumentalnej "Ewolucja w kilku odsłonach" spróbujemy z kolei przybliżyć się do historii ewolucji gatunku ludzkiego. Dokument "Kto zabił Dian Fossey" pokaże natomiast z bliska postać niezwykłej badaczki i obrończyni goryli górskich.
Grudzień na kanale National Geographic

temu

W grudniu widzowie National Geographic będą mieli okazję poznać od podszewki pracę pilotów taniej linii lotniczej w serii "Kokpit bez tajemnic". Podniebne przygody konstruktorów i pilotów dronów będzie można z kolei śledzić w serii "Wojny dronów". W programie "Titanic: 20 lat później" wraz z reżyserem kultowego filmu o katastrofie jednego z najbardziej znanych statków - Jamesem Cameronem, będziemy z kolei śledzić najnowsze informacje o wydarzeniach z 1912 roku.

Biografia Alberta Einsteina oraz ciekawostki o naukowcu

Albert Einstein nigdy nie nosił skarpetek. Wykładowca na jego uczelni nazywał go leniem. Krążyły plotki, że miał romans z Marilyn Monroe. National Geographic zaprasza na światową premierę opartej na bestsellerowej biografii Alberta Einsteina serii „Geniusz”, z udziałem zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey'a Rusha. „Geniusz” - premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.