Zapowiedzi programowe na maj

Warszawa, 11.04.2017

Zapowiedzi programowe na maj

Opublikowany

W maju National Geographic zaprasza na „Sprawę dla Explorera”, magazyn ukazujący najbardziej aktualne i przejmujące wydarzenia z różnych zakątków naszego globu. Z okazji majówki stacja zaprezentuje cykl programów motoryzacyjnych, a wśród nich: „Megafabryki: Porsche”, „Car S.O.S.”, „Bugatti Chiron: następca króla” oraz „Megafabryki: Audi”. Na antenie pojawią się także nowe odsłony dobrze znanych programów: „Supersamochody w megaprodukcji” oraz „Stawka warta tuńczyka”. National Geographic zaprezentuje również dokument „1917: zapomniany desant”, opowiadający o mało znanym udziale Amerykanów w Wielkiej Wojnie. 

SPRAWA DLA EXPLORERA
Explorer 2.0 Magazine
Premiery we wtorki od 16 maja o godz. 23:00 (25x60 min.)
Program zabierze widzów w podróż do najbardziej odległych zakątków naszego globu, by ukazać im ważne, aktualne problemy i wydarzenia, skłaniające do refleksji i dyskusji. Zobaczą, w jaki sposób nasze życie przeplatane jest wydarzeniami, które wpływają na to, gdzie jesteśmy, gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy.
MOTO MAJÓWKA
Moto Stunt
Poniedziałek 1 maja od godz. 20:00
  • Megafabryki Porsche – godz. 20.00
  • Car S.O.S. – godz. 21.00
  • Bugatti Chiron: następca króla – godz. 22.00
  • Megafabryki Audi – godz. 23.00
BUGATTI CHIRON: NASTĘPCA KRÓLA
Bugatti Chiron: Super Car Build
Premiera w poniedziałek 1 maja o godz. 22:00 (1x60 min.)
Program dokumentuje prace zespołu inżynierów koncernu samochodowego, tworzących następcę bijącego rekordy supersamochodu Bugatti Veyron. Wyprodukowany po raz pierwszy w 2005 roku Veyron stał się z dnia na dzień niezwykle popularny - był nie tylko najszybszym, ale i najdroższym samochodem na świecie. Jednakże dekadę później, konkurencja zaczęła zagrażać jego dziedzictwu. Dlatego koncern rozpoczął przymiarki do produkcji następcy mistrza. Widzowie będą świadkami prac specjalistów, próbujących pokonać wiele przeszkód technicznych, by osiągnąć cel i stworzyć nowe superauto.
CAR S.O.S.
Car SOS 5
Premiery w poniedziałki od 1 maja o godz. 21:00 (10x60 min.)
Jeden z najbardziej znanych programów motoryzacyjnych powraca na antenę National Geographic z nowym, piątym sezonem. Niezawodna ekipa Car S.O.S. - Tim Shaw oraz Fuzz Townshend – kontynuuje swą misję przywracania dawnej świetności samochodom i jest zdeterminowana, by znaleźć właścicieli klasycznych aut, którzy potrzebują ich pomocy. W tej serii Tim i Fuzz zmierzą się z najtrudniejszymi zadaniami w całej swojej dotychczasowej karierze. Rdza, trudno dostępne części i zepsute silniki będą doprowadzać ekipę do granic wytrzymałości. Od brytyjskich klasyków poprzez włoskie, niemieckie i francuskie samochody sportowe, widzowie zobaczą cacka z siedmiu minionych dekad oraz zaskoczenie ich właścicieli, którzy nigdy nie zapomną niespodzianki, jaką zgotują im chłopcy z Car S.O.S.
SUPERSAMOCHODY W MEGAPRODUKCJI
Supercar Megabuild 2
Premiery w poniedziałki od 8 maja o godz. 22:00 (8x60 min.)
Seria „Supersamochody w megaprodukcji” powraca na antenę National Geographic z drugim sezonem. Zobaczymy w niej, jak mechanicy Shane i Dan przerabiają luksusowe supersamochody na… jeszcze bardziej wypasione modele. W tym sezonie chłopcy wezmą na warsztat takie marki, jak Maserati, Porsche, Audi, Bentley czy Jaguar, by pokazać, że nawet perfekcyjne auta mogą być jeszcze lepsze.
STAWKA WARTA TUŃCZYKA
Wicked Tuna 6
Premiery w środy od 31 maja o godz. 22:00 (13x60 min.)
Od blisko 400 lat Gloucester w stanie Massachusetts jest domem dla tych wszystkich, którzy żyją z połowu ryb. Znajduje się tutaj również jeden z najstarszych portów morskich w Stanach Zjednoczonych. Wraz z nadejściem lata nadarza się kolejna okazja do tego, by zarobić fortunę na przybywających w te okolice tuńczykach błękitnopłetwych. Jednak połów tego gatunku jest ryzykowny – kapitanowie statków i ich załogi muszą zmierzyć się nie tylko z trudnymi warunkami pogodowymi, ale również z dotychczasowymi i nowymi rywalami.
1917: ZAPOMNIANY DESANT
1917: The Forgotten D-Day (AKA America’s Great War 1917 – 1918)
Premiera w piątek 26 maja o godz. 22:00 (1x60 min.)
O ile udział Amerykanów w II wojnie światowej był wyraźnie zaznaczony i oczywisty dla każdego, kto choć trochę interesuje się historią, to ich obecność na francuskiej ziemi podczas I wojny światowej jest praktycznie nieznana. Dwa miliony żołnierzy, wysłanych przez Wuja Sama, przybyło do Francji w latach 1917-1918, by walczyć u boku francuskich i brytyjskich oddziałów. Uwięzieni w okopach, pochowani w bezimiennych grobach i dręczeni głodem - 53 tys. z nich zginęło, 234 tys.  zostało rannych, a 4,5 tys. zaginęło. Bez ich udziału ten konflikt mógł się zakończyć zupełnie inaczej. Oni okazali się być niekwestionowanymi rzemieślnikami zwycięstwa sił alianckich i podnieśli swój kraj do rangi wiodącej siły militarnej i gospodarczej. Program przedstawia heroiczną i tragiczną historię amerykańskich żołnierzy w tym strasznym konflikcie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_maj__2017.doc

doc | 11,1 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_maj__2017.pdf

pdf | 1,48 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 5.jpg

grafika | 16,8 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 2.jpg

grafika | 13,8 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 3.jpg

grafika | 12,5 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 3.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Supersamochody w megaprodukcji 1.jpg

grafika | 11,6 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 4.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 2.jpg

grafika | 9,13 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 1.jpg

grafika | 7,98 MB

Pobierz
EP505_CarSOS5_01.jpg

grafika | 6,18 MB

Pobierz
Sprawa dla Explorera 6.jpg

grafika | 6,05 MB

Pobierz
AstonMartin_CarSOS5_09.jpg

grafika | 5,98 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 2.jpg

grafika | 5,5 MB

Pobierz
AstonMartin_CarSOS5_01.jpg

grafika | 5,07 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 3.jpg

grafika | 4,89 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 3.JPG

grafika | 4,31 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 2.JPG

grafika | 3,89 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 3.JPG

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 2.JPG

grafika | 3,24 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 1.JPG

grafika | 2,84 MB

Pobierz
Porsche Megafabryki 1.JPG

grafika | 2,8 MB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 1.jpg

grafika | 2,69 MB

Pobierz
Audi_Megafabryki 4.JPG

grafika | 2,53 MB

Pobierz
1917 zapomniany desant 2.jpg

grafika | 961 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 4.jpg

grafika | 926 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 1.jpg

grafika | 912 KB

Pobierz
1917 zapomniany desant 3.jpg

grafika | 716 KB

Pobierz
Stawka warta tunczyka 02.jpg

grafika | 585 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipiec na antenie National Geographic

W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal. 
Nowości programowe na antenie National Geographic w czerwcu

W czerwcu National Geographic zaprasza na drugi sezon serii „Megaodkrycia”, która przybliży widzom rezultaty prac najbardziej uznanych naukowców na świecie. W tym miesiącu zobaczymy także „Pilotów w akcji”, którzy na co dzień pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, niosąc pomoc mieszkańcom odległych zakątków Australii. Dokument „Los Angeles w ogniu” ukaże w nowym świetle brutalne wydarzenia sprzed 25 lat, kiedy to doszło do największych w minionym wieku zamieszek na tle rasowym w USA. W trzyodcinkowym cyklu „Mordercze państwo Hitlera”, odsłonimy zaś kulisy niszczycielskiej machiny stworzonej przez wodza III Rzeszy. 
Zapowiedzi programowe na kwiecień

Kwiecień na National Geographic to światowa premiera opartej na bestsellerowej biografii Alberta Einsteina serii „Geniusz”, z udziałem zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey'a Rusha. To również zupełnie nowy program prowadzony przez Jasona Silvę „Postęp: historia ludzkości”, który zabierze widzów w podróż do przeszłości, podczas której będą świadkami powstawania przełomowych dzieł. W tym miesiącu wyruszymy także „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”, by odnaleźć cechy wspólne największych światowych religii i odpowiedzi na pytania związane z wiarą. Program „Wirus zabójca”  ujawni, z jakimi epidemiami walczy się obecnie za drzwiami laboratoriów, zaś „Bugatti Chiron: następca króla”  odsłoni kulisy prac nad najdroższym i najszybszym samochodem świata. 
Marzec na National Geographic

W marcu National Geographic zaprasza na kolejną, czwartą już odsłonę serii „Anatomia głupoty”. W tym miesiącu stacja pokaże również premierowo produkcję „Ocaleni”, która odsłoni kulisy najgłośniejszych katastrof ostatnich lat, jak erupcja wulkanu St. Helens  czy trzęsienie ziemi w San Francisco. Razem ze zdobywcą  Oscara Jamesem Cameronem poszukamy zaginionej cywilizacji w dokumencie „Atlantyda: naukowe śledztwo”, zaś były korespondent wojenny Michael Ware pokaże nam „Świat bez cenzury”. Dowiemy się także, jak wygląda „Ludzkie ciało pod lupą” oraz przyjrzymy się przedmiotom i miejscom z czasów Chrystusa i jego uczniów w programie „Kod Jezusa”. 

Biografia Alberta Einsteina oraz ciekawostki o naukowcu

Albert Einstein nigdy nie nosił skarpetek. Wykładowca na jego uczelni nazywał go leniem. Krążyły plotki, że miał romans z Marilyn Monroe. National Geographic zaprasza na światową premierę opartej na bestsellerowej biografii Alberta Einsteina serii „Geniusz”, z udziałem zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey'a Rusha. „Geniusz” - premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.