National Geographic poszukuje wzoru na osobowość geniusza

Warszawa, 12.04.2017

National Geographic poszukuje wzoru na osobowość geniusza

Opublikowany

Słuchasz Coldplay lub Guns N’Roses? Lubisz oglądać komedie? A może czytasz powieści kryminalne? Jeśli tak, to masz wiele wspólnego z… Albertem Einsteinem. Z okazji premiery serii fabularnej „Geniusz”, poświęconej historii życia i odkryć tego wielkiego naukowca, National Geographic we współpracy z Uniwersytetem Cambridge oraz domem mediowym Mindshare, stworzył profil osobowości Einsteina. Powstał on na podstawie listów napisanych przez tytułowego geniusza w okresie berlińskim.   

„Geniusz” – premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.
Einstein jest bez wątpienia uosobieniem geniusza. Co sprawiło, że zasłużył sobie na to miano? Jakie cechy przesądziły, że uważamy go obecnie za jeden z najwspanialszych umysłów w historii ludzkości?

Z analizy przeprowadzonej przez Uniwersytet Cambridge, zleconej przez kanał National Geographic, wynika, że Einstein został zakwalifikowany jako typ osobowości INTJ (Introverted Intuitive Thinking Judging). Osoby charakteryzowane jako typ INTJ wolą pracować samodzielnie niż z innymi i nie są specjalnie towarzyskie. Nie boją się jednak przejąć dowodzenia, gdy liderzy przedsięwzięcia zawodzą. Są silnie, pragmatyczne i myślą logicznie, unikając nadmiernych i gwałtownych emocji. Zwykle nie powielają obiegowych opinii i nie polegają na utartych autorytetach, wynikających z tradycji, stanowiska czy tytułu. Ponad wszystko są niezależne w myśleniu, silnie indywidualistyczne i kreatywne. Najlepiej pracuje im się, gdy mają autonomię
i przestrzeń. Pragną wyrażać siebie poprzez wytwory swojego umysłu.

Analiza zainteresowań osób o zbliżonym modelu osobowości wskazuje, że gdyby Einstein żył współcześnie, to lubiłby seriale, takie jak „Dexter”,  „Dr House” czy „Teoria wielkiego podrywu”, zaś jego ulubionymi filmami byłyby intelektualne dokumenty. Słuchałby Coldplay, The Killers i Guns N’Roses, a także uwielbiałby komedie, horrory i literaturę kryminalną.

Metodologia, z której korzystali naukowcy: wyniki uzyskano na podstawie porównawczej analizy psycholingwistycznej, przeprowadzonej równolegle na 5634 słowach pochodzących z osobistych listów Einsteina, napisanych przez niego w okresie berlińskim oraz na bazie 53 000 słów i fraz grupy 69 000 użytkowników Facebooka, którzy zgodzili się na analizę swoich profili i aktywności.  

Produkcja National Geographic pt. „Geniusz”, przedstawia sylwetkę i osiągnięcia naukowe Alberta Einsteina, a także ukazuje jego ludzkie oblicze i skomplikowane, pełne namiętności związki. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn, zaś dojrzałego Einsteina zagrał zdobywca Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey Rush. Producentami wykonawczymi serialu są laureaci Nagrody Akademii Filmowej za „Piękny umysł” Brian Grazer i Ron Howard.
INFOGRAFIKA001.jpg
Własny typ osobowości można sprawdzić pod poniższym linkiem:
Link do ankiety na stronie Uniwersytetu Cambridge
„Geniusz” – premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.

National Geographic przedstawia pierwszy serial fabularny własnej produkcji pt. „Geniusz” - National Geographic

Jego dokonania naukowe nadal budzą podziw, ale niewiele osób wie, w jaki sposób Albert stał się Einsteinem, i ma świadomość tego, że ta ikona nauki XX wieku miała niezwykle burzliwe życie prywatne. Międzynarodowa premiera nowej, 10-odcinkowej antologii filmowej National Geographic pt. „GENIUSZ”, przedstawia sylwetkę i osiągnięcia naukowe późniejszego noblisty, a także ukazuje jego ludzkie oblicze i skomplikowane, pełne namiętności związki. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn, zaś dojrzałego Einsteina zagrał zdobywca Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey Rush. Producentami wykonawczymi serialu są laureaci Nagrody Akademii Filmowej za „Piękny umysł” Brian Grazer i Ron Howard.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

12_04_2017_National Geographic poszukuje wzoru na osobowosc geniusza.pdf

pdf | 439 KB

Pobierz
12_04_2017_National Geographic poszukuje wzoru na osobowosc geniusza.docx

docx | 34,3 KB

Pobierz
INFOGRAFIKA.jpg

grafika | 6,07 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.