Lipiec na antenie National Geographic

Warszawa, 13.06.2017

Lipiec na antenie National Geographic

Opublikowany

W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal. 

SYRIA: PIEKŁO NA ZIEMI
Hell On Earth: The Fall Of Syria And The Rise Of ISIS
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 21:30
(1x120 min.)
Syria_pieklo_na_ziemi_04 (1).jpg
Produkcja w reżyserii Sebastiana Jungera, bestselerowego pisarza i scenarzysty nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej, oraz Nicka Questeda, zdobywcy nagrody Emmy, jest zapisem wydarzeń, w wyniku których Syria pogrążyła się w wojennym chaosie. Podczas prac nad materiałem filmowym, twórcy nagrali prawie tysiąc godzin wstrząsających zdjęć. Udało im się ukazać polityczne i społeczne konsekwencje działań zbrojnych, by uzmysłowić, jak potworną cenę za ten konflikt płacą zwykli cywile. Ich film dokumentalny dowodzi także, że kraje Zachodu odegrały niechlubną rolę we wzmocnieniu pozycji ISIS w tym regionie.
ROSJA BEZ CENZURY
Russia's faces
W niedzielę 9 lipca od godz. 18:00
 • Wierzyć, nie wierzyć? Ostatni żyjący jaskiniowiec
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji
 • Litwinienko: uciszyć zdrajcę
 • Putin: prawdziwa twarz
 • Świat bez cenzury – Nocne wilki
LITWINIENKO: UCISZYĆ ZDRAJCĘ
Afternoon Tea
Premiera w niedzielę 9 lipca o godz. 21:30 oraz 00:30
(1x60 min.) 
Litwinienko_uciszyc_zdrajce_1.jpg
Aleksander Litwinienko zmarł w Londynie w 2006 roku na skutek zatrucia radioaktywnym polonem. Trucizna została mu podana w herbacie w jednym z londyńskich hoteli. Sprawa odbiła się szerokim echem na całym świecie, a jej konsekwencje są odczuwalne po dziś dzień. Litwinienko był oficerem tajnych służb rosyjskiej FSB, specjalizował się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Po aresztowaniu pod zarzutem przekroczenia uprawnień oskarżył swoich przełożonych o wydawanie rozkazów sprzecznych z prawem. Zbiegł do Londynu, gdzie otrzymał azyl polityczny. Na banicji w Zjednoczonym Królestwie stał się jednym z najzagorzalszych krytyków Putina. Został również brytyjskim agentem służb specjalnych, służąc jako ekspert do spraw rosyjskiej przestępczości zorganizowanej. Film „Litwinienko: uciszyć zdrajcę” ukazuje kulisy szokującego zabójstwa politycznego. Odtwarza każdy etap długiego dochodzenia policyjnego, które do tej pory pozostawało tajemnicą. Odkrywa szczegóły dochodzenia w sprawie śmierci byłego rosyjskiego szpiega. Widzowie usłyszą zeznania detektywów Scotland Yardu, którzy do tej pory nie rozmawiali z mediami oraz świadków tamtych dramatycznych wydarzeń.
KATASTROFA W PRZESTWORZACH: WSTRZĄSAJĄCE HISTORIE
ACI Most Extraordinary Cases
W poniedziałki od 10 lipca o godz. 21:00
(1x60 min.)
 • Katastrofa w przestworzach: Co się stało z malezyjskim samolotem?
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa na Teneryfie
 • Katastrofa w przestworzach: Zaginiony samolot
 • Katastrofa w przestworzach: Śmiertelna cisza
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa w Queens
DWIE GODZINY Z ŻYCIA ZIEMI  
Live Earth
Premiera we wtorek 25 lipca o godz. 21:00
(1x120 min.)
„Dwie godziny z życia Ziemi” zaprezentuje widzom najlepsze i najciekawsze ujęcia ze świata zwierząt - począwszy od Ameryki Południowej aż po Azję. Wraz z najlepszymi fotografami przyrody przeniesiemy się do Etiopii, by uchwycić hieny w ich naturalnym środowisku, podpatrzeć życie niezwykle rzadkiego gatunku ssaka z rodziny kotowatych – ocelota czy warunki bytowania langurów w Indiach. Naszymi przewodnikami podczas tej niezwykłej podróży będą zdobywczyni Złotego Globu i Emmy, aktorka Jane Lynch, prezenter telewizyjny Phil Keoghan, a także specjalista od dzikiej przyrody Chris Packham.
TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI
W piątki 21 i 28 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(4x60 min.)
Cross and Crown (2).jpg
Czteroodcinkowy cykl odsłania kulisy początków państwa polskiego. Twórcy programu wraz z naukowcami poszukają prawdziwego miejsca narodzin dynastii Piastów, próbując ustalić, czy faktycznie jest nim Gniezno, czy może gród w Kaliszu – Zawodziu. Produkcja ukaże szczegóły związane z chrystianizacją Polski, odpowiadając m.in. na pytania, kiedy i gdzie ochrzczono naszego pierwszego historycznego władcę? Jakie daty i miejsca są dziś brane pod uwagę? Czy Mieszko rzeczywiście zwalczał skutecznie starą wiarę i zabiegał o chrystianizację swych poddanych? Jakie ślady religii chrześcijańskiej z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego przetrwały do naszych czasów? W produkcji przedstawione zostaną także dzieje Ostrowa Lednickiego, na którym znajdowała się jedna z siedzib Bolesława Chrobrego i jego ojca, oraz dzieje wczesnośredniowiecznego Wolina. Obraz miasta, jaki wyłania się z tej filmowej opowieści, powstał na podstawie wyników wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców.
ŚWIAT WSTRZYMAŁ ODDECH
Most Shocking Tragedies Stunt
Niedziela 30 lipca od godz. 18:30
 • Tuż przed tragedią: Masakra w Norwegii - godz. 18:30
 • Lata 2000. Największe tragedie - godz. 19:30
 • Największe wydarzenia lat 90. - godz. 20:30
EKOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA  
Eco Doomsday Stunt
W sobotę 8 lipca od godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Gigantyczna burza – godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Piekło na Ziemi – godz. 16:00
 • Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź – godz. 17:00
 • Czy czeka nas koniec? – godz. 18:00
 • Ewakuacja Ziemi: Planeta zombie – godz. 20:00
 • Wojna o wodę - godz. 21:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – godz. 22:30
WOJNA O WODĘ
Water & Power: A California Heist (AKA Parched : The California Water Heist)
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 21:00 oraz 15 i 22 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(1x90 min. oraz 4x60 min.)
Wojna_o_wode _3.jpg
Woda jest podstawowym składnikiem życia na Ziemi, nie jesteśmy w stanie bez niej przetrwać dłużej niż trzy dni. Woda słodka stanowi na naszej planecie jedynie ok. trzech procent zasobów, z czego niecały jeden procent jest dostępny dla człowieka. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Dzisiaj, kiedy ponad milliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, jesteśmy zmuszeni skonfrontować się ze smutną rzeczywistością – zmierzamy ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona, droga i poza naszym zasięgiem.

Program podejmuje śledztwo, mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na całym świecie. Ekipa programu podąży śladami wpływowych magnatów, przejmujących cenne żródła wody w dręczonej suszą Kalifornii. Wyjaśni, w jaki sposób przemysł wart miliardy dolarów wykorzystuje pieniądze w zamian za zgodę na zatruwanie dróg wodnych i podziemnych zasobów. Wreszcie zdemaskuje potężne instytucje finansowe, zarabiające na wodzie i przyczyniające się do wzbogacania elit, a także uświadomi widzom, że wojna o wodę jest coraz bardziej realna.
WĘGIEL, KLIMAT I GOSPODARKA
From The Ashes
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 22:30
(1x90 min.)
Wegiel_klimat_gospodarka_02.jpg
Produkcja prezentuje, w jaki sposób zróżnicowane amerykańskie społeczeństwo zmaga się z dziedzictwem przemysłu węglowego, a także, jaka powinna być jego przyszłość, mając na uwadze obecną politykę klimatyczną. Dokument opowiada ważne i chwytające za serce historie, ukazując zagrożenia dla tych, którzy pracują w przemyśle węglowym, a także dla ekonomii, ludzkiego zdrowia i światowego klimatu.
TYDZIEŃ POLSKI NA NATIONAL GEOGRAPHIC
Polish Week
Poniedziałek – piątek od 17 lipca o godz. 22:00 i w sobotę 22 lipca od godz. 11:00.
1989_04.jpg
National Geographic zaprasza na „Tydzień Polski”, podczas którego zostaną zaprezentowane wybrane produkcje dokumentalne, poświęcone Polsce i Polakom. Wśród nich film „Jurek”, opowiadający o jednym z najwybitniejszych himalaistów XX wieku Jerzym Kukuczce, „Jerzy Popiełuszko – posłaniec prawdy” o życiu kapelana Solidarności czy biograficzny „Sen o Warszawie”, poświęcony Czesławowi Niemenowi. 
 • Jurek
 • Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy
 • Sen o Warszawie
 • Maksimum przyjemności
 • 1989
 • Tajemnice początków Polski
SKARBY NA DNIE
Drain Stunt
W niedzielę 23 lipca od godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku: II wojna światowa – godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku Titanica – godz. 19:30
 • Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – godz. 20:30
 • Wyprawa na dno: miasto piratów – godz. 21:30
 • Wyprawa na dno: skarby oceanów – godz. 22:30
 • Operacja Costa Concordia – godz. 23:30
WYPRAWA NA DNO: MIASTO PIRATÓW
Drain The Pirate City
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 21:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dno- miasto piratów (0210).jpg
Port Royal, najbardziej zdrożne miasto na Ziemi, znane jako siedziba piratów, licznych tawern i domów publicznych. Jego historia zakończyła się 7 czerwca 1692 roku, kiedy to zostało pochłonięte wraz tysiącami mieszkańców przez Morze Karaibskie na skutek trzęsienia ziemi i tsunami. Archeolog morski Jon Henderson próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Dane naukowe i nowe technologie w grafice komputerowej pozwalają „osuszyć” wody morskie, by dotrzeć do sekretów tego nieistniejącego już dziś miasta i przyjrzeć się jego ostatnim chwilom tuż przed tragedią.
WYPRAWA NA DNO: SKARBY OCEANÓW
Drain The Ocean: Sunken Treasures (AKA Drain The Ocean: Deep Sea Mysteries)
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 22:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dni- skarby oceanów (0105).jpg
National Geographic ukaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Świat ukryty głęboko pod wodą - krajobraz dna oceanu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii komputerowej odkryjemy sekrety Titanica, spoczywającej w głębinach łodzi z czasów II wojny światowej, a także samolotu lotu nr 19, zaginionego na obszarze znanym dziś jako Trójkąt Bermudzki. Dzięki emitowanym już wcześniej odcinkom programu „Wyprawa na dno” będziemy w stanie wyeksponować każdy ze spoczywających w głębinach wraków i opowiedzieć jego historię.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_2.jpg

grafika | 662 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_6.jpg

grafika | 669 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_4.jpg

grafika | 554 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_5.jpg

grafika | 576 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_1.jpg

grafika | 504 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_3.jpg

grafika | 464 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.doc

doc | 4,2 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.pdf

pdf | 1,8 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_1.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_2.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Miasto_zatopionych_bogow_1.jpg

grafika | 562 KB

Pobierz
Krzyz_i_korona_14.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Krzyz_i_korona_13.jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_2.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_1.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (2).jpg

grafika | 4,97 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_7.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_2.jpg

grafika | 4,73 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_8.jpg

grafika | 4,14 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_3.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_1.jpg

grafika | 3,78 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_5.jpg

grafika | 3,27 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_6.jpg

grafika | 3,03 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (1).jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (135).jpg

grafika | 9,16 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (129).jpg

grafika | 7,97 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (215).jpg

grafika | 5,17 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- skarby oceanów (0105).jpg

grafika | 836 KB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (212).jpg

grafika | 396 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (89).jpg

grafika | 7,1 MB

Pobierz
Wyprawa do wraku Titanica (56).jpg.jpg

grafika | 703 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (93).jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (3).jpg

grafika | 8,08 MB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (2).jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Wojna_o_wode _3.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _2.jpg

grafika | 221 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _1.jpg

grafika | 207 KB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_1.jpg

grafika | 6,12 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_3.jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_2.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (102).jpg

grafika | 9,67 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (118).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (65).jpg

grafika | 9,52 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (62).jpg

grafika | 8,7 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (27).jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (52).jpg

grafika | 946 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_1.jpg

grafika | 778 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_2.jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (8).jpg

grafika | 4,71 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (12).jpg

grafika | 4,62 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (9).jpg

grafika | 4,05 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (14).jpg

grafika | 3,48 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (11).jpg

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (5).jpg

grafika | 665 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (6).jpg

grafika | 616 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (3).jpg

grafika | 483 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (2).jpg

grafika | 434 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (1).jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Marzec na kanale National Geographic

temu

kanał National Geographic przygotował na marzec propozycję bloków tematycznych, które są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, lotnictwa i historii. Coś dla siebie znajdą też wszyscy, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice otaczającego świata i oglądać niezwykłe zjawiska przyrodnicze.  Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się też bliżej postaciom Jane Goodall czy Dian Fossey, a także sprawdzić, co o swojej kultowej produkcji dotyczącej katastrofy Titanica, myśli po latach James Cameron.
Luty na kanale National Geographic

temu

Niecodzienne samochody, niezwykłe samoloty - nie tylko pasażerskie, ale również bojowe. Wszystkie one widziane z bliska - czasem nawet z bardzo bliska, z dokładnością do każdej najmniejszej nawet części. Maszyny, które nie mogą zawieść - bo kiedy dojdzie do awarii tysiące metrów nad ziemią - skutki mogą być katastrofalne. W lutym na kanale National Geographic spojrzymy w niebo, ale też z niebiańskiej perspektywy popatrzymy na ziemię. Będziemy oglądać z bliska brutalną wojnę, odkrywać pradawne cywilizacje i poznawać tajemnice dinozaurów. Pokażemy też luksus w najlepszym wydaniu - będziemy w Abu Zabi i Dubaju.
Styczeń na kanale National Geographic

temu

Człowiek - jego historia i początki, cywilizacja którą stworzył i świat, który na co dzień zmienia - to tylko kilka zagadnień, jakim w styczniu przyjrzymy się na kanale National Geographic. Odbędziemy fascynującą podróż z Morganem Freemanem i postaramy się zrozumieć różnorodność świata w serii "Opowieść o człowieczeństwie". W serii dokumentalnej "Ewolucja w kilku odsłonach" spróbujemy z kolei przybliżyć się do historii ewolucji gatunku ludzkiego. Dokument "Kto zabił Dian Fossey" pokaże natomiast z bliska postać niezwykłej badaczki i obrończyni goryli górskich.
Grudzień na kanale National Geographic

temu

W grudniu widzowie National Geographic będą mieli okazję poznać od podszewki pracę pilotów taniej linii lotniczej w serii "Kokpit bez tajemnic". Podniebne przygody konstruktorów i pilotów dronów będzie można z kolei śledzić w serii "Wojny dronów". W programie "Titanic: 20 lat później" wraz z reżyserem kultowego filmu o katastrofie jednego z najbardziej znanych statków - Jamesem Cameronem, będziemy z kolei śledzić najnowsze informacje o wydarzeniach z 1912 roku.

National Geographic prezentuje cykl „Ekologiczny koniec świata” o konsekwencjach zmian klimatycznych 

Jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby wciąż nawiedzały ją niszczycielskie żywioły? Czy ludzkość zniosłaby niekończącą się burzę? Kto kontroluje światowe zasoby wody i czy wojna o nią jest realna? Jakie skutki dla naszego klimatu i zdrowia niesie za sobą nadmierna emisja gazów cieplarnianych wskutek spalania paliw kopalnych? National Geographic próbuje znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań o czynniki zagrażające naszej planecie w bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”.