Lipiec na antenie National Geographic

Warszawa, 13.06.2017

Lipiec na antenie National Geographic

Opublikowany

W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal. 

SYRIA: PIEKŁO NA ZIEMI
Hell On Earth: The Fall Of Syria And The Rise Of ISIS
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 21:30
(1x120 min.)
Syria_pieklo_na_ziemi_04 (1).jpg
Produkcja w reżyserii Sebastiana Jungera, bestselerowego pisarza i scenarzysty nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej, oraz Nicka Questeda, zdobywcy nagrody Emmy, jest zapisem wydarzeń, w wyniku których Syria pogrążyła się w wojennym chaosie. Podczas prac nad materiałem filmowym, twórcy nagrali prawie tysiąc godzin wstrząsających zdjęć. Udało im się ukazać polityczne i społeczne konsekwencje działań zbrojnych, by uzmysłowić, jak potworną cenę za ten konflikt płacą zwykli cywile. Ich film dokumentalny dowodzi także, że kraje Zachodu odegrały niechlubną rolę we wzmocnieniu pozycji ISIS w tym regionie.
ROSJA BEZ CENZURY
Russia's faces
W niedzielę 9 lipca od godz. 18:00
 • Wierzyć, nie wierzyć? Ostatni żyjący jaskiniowiec
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji
 • Litwinienko: uciszyć zdrajcę
 • Putin: prawdziwa twarz
 • Świat bez cenzury – Nocne wilki
LITWINIENKO: UCISZYĆ ZDRAJCĘ
Afternoon Tea
Premiera w niedzielę 9 lipca o godz. 21:30 oraz 00:30
(1x60 min.) 
Litwinienko_uciszyc_zdrajce_1.jpg
Aleksander Litwinienko zmarł w Londynie w 2006 roku na skutek zatrucia radioaktywnym polonem. Trucizna została mu podana w herbacie w jednym z londyńskich hoteli. Sprawa odbiła się szerokim echem na całym świecie, a jej konsekwencje są odczuwalne po dziś dzień. Litwinienko był oficerem tajnych służb rosyjskiej FSB, specjalizował się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Po aresztowaniu pod zarzutem przekroczenia uprawnień oskarżył swoich przełożonych o wydawanie rozkazów sprzecznych z prawem. Zbiegł do Londynu, gdzie otrzymał azyl polityczny. Na banicji w Zjednoczonym Królestwie stał się jednym z najzagorzalszych krytyków Putina. Został również brytyjskim agentem służb specjalnych, służąc jako ekspert do spraw rosyjskiej przestępczości zorganizowanej. Film „Litwinienko: uciszyć zdrajcę” ukazuje kulisy szokującego zabójstwa politycznego. Odtwarza każdy etap długiego dochodzenia policyjnego, które do tej pory pozostawało tajemnicą. Odkrywa szczegóły dochodzenia w sprawie śmierci byłego rosyjskiego szpiega. Widzowie usłyszą zeznania detektywów Scotland Yardu, którzy do tej pory nie rozmawiali z mediami oraz świadków tamtych dramatycznych wydarzeń.
KATASTROFA W PRZESTWORZACH: WSTRZĄSAJĄCE HISTORIE
ACI Most Extraordinary Cases
W poniedziałki od 10 lipca o godz. 21:00
(1x60 min.)
 • Katastrofa w przestworzach: Co się stało z malezyjskim samolotem?
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa na Teneryfie
 • Katastrofa w przestworzach: Zaginiony samolot
 • Katastrofa w przestworzach: Śmiertelna cisza
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa w Queens
DWIE GODZINY Z ŻYCIA ZIEMI  
Live Earth
Premiera we wtorek 25 lipca o godz. 21:00
(1x120 min.)
„Dwie godziny z życia Ziemi” zaprezentuje widzom najlepsze i najciekawsze ujęcia ze świata zwierząt - począwszy od Ameryki Południowej aż po Azję. Wraz z najlepszymi fotografami przyrody przeniesiemy się do Etiopii, by uchwycić hieny w ich naturalnym środowisku, podpatrzeć życie niezwykle rzadkiego gatunku ssaka z rodziny kotowatych – ocelota czy warunki bytowania langurów w Indiach. Naszymi przewodnikami podczas tej niezwykłej podróży będą zdobywczyni Złotego Globu i Emmy, aktorka Jane Lynch, prezenter telewizyjny Phil Keoghan, a także specjalista od dzikiej przyrody Chris Packham.
TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI
W piątki 21 i 28 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(4x60 min.)
Cross and Crown (2).jpg
Czteroodcinkowy cykl odsłania kulisy początków państwa polskiego. Twórcy programu wraz z naukowcami poszukają prawdziwego miejsca narodzin dynastii Piastów, próbując ustalić, czy faktycznie jest nim Gniezno, czy może gród w Kaliszu – Zawodziu. Produkcja ukaże szczegóły związane z chrystianizacją Polski, odpowiadając m.in. na pytania, kiedy i gdzie ochrzczono naszego pierwszego historycznego władcę? Jakie daty i miejsca są dziś brane pod uwagę? Czy Mieszko rzeczywiście zwalczał skutecznie starą wiarę i zabiegał o chrystianizację swych poddanych? Jakie ślady religii chrześcijańskiej z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego przetrwały do naszych czasów? W produkcji przedstawione zostaną także dzieje Ostrowa Lednickiego, na którym znajdowała się jedna z siedzib Bolesława Chrobrego i jego ojca, oraz dzieje wczesnośredniowiecznego Wolina. Obraz miasta, jaki wyłania się z tej filmowej opowieści, powstał na podstawie wyników wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców.
ŚWIAT WSTRZYMAŁ ODDECH
Most Shocking Tragedies Stunt
Niedziela 30 lipca od godz. 18:30
 • Tuż przed tragedią: Masakra w Norwegii - godz. 18:30
 • Lata 2000. Największe tragedie - godz. 19:30
 • Największe wydarzenia lat 90. - godz. 20:30
EKOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA  
Eco Doomsday Stunt
W sobotę 8 lipca od godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Gigantyczna burza – godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Piekło na Ziemi – godz. 16:00
 • Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź – godz. 17:00
 • Czy czeka nas koniec? – godz. 18:00
 • Ewakuacja Ziemi: Planeta zombie – godz. 20:00
 • Wojna o wodę - godz. 21:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – godz. 22:30
WOJNA O WODĘ
Water & Power: A California Heist (AKA Parched : The California Water Heist)
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 21:00 oraz 15 i 22 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(1x90 min. oraz 4x60 min.)
Wojna_o_wode _3.jpg
Woda jest podstawowym składnikiem życia na Ziemi, nie jesteśmy w stanie bez niej przetrwać dłużej niż trzy dni. Woda słodka stanowi na naszej planecie jedynie ok. trzech procent zasobów, z czego niecały jeden procent jest dostępny dla człowieka. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Dzisiaj, kiedy ponad milliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, jesteśmy zmuszeni skonfrontować się ze smutną rzeczywistością – zmierzamy ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona, droga i poza naszym zasięgiem.

Program podejmuje śledztwo, mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na całym świecie. Ekipa programu podąży śladami wpływowych magnatów, przejmujących cenne żródła wody w dręczonej suszą Kalifornii. Wyjaśni, w jaki sposób przemysł wart miliardy dolarów wykorzystuje pieniądze w zamian za zgodę na zatruwanie dróg wodnych i podziemnych zasobów. Wreszcie zdemaskuje potężne instytucje finansowe, zarabiające na wodzie i przyczyniające się do wzbogacania elit, a także uświadomi widzom, że wojna o wodę jest coraz bardziej realna.
WĘGIEL, KLIMAT I GOSPODARKA
From The Ashes
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 22:30
(1x90 min.)
Wegiel_klimat_gospodarka_02.jpg
Produkcja prezentuje, w jaki sposób zróżnicowane amerykańskie społeczeństwo zmaga się z dziedzictwem przemysłu węglowego, a także, jaka powinna być jego przyszłość, mając na uwadze obecną politykę klimatyczną. Dokument opowiada ważne i chwytające za serce historie, ukazując zagrożenia dla tych, którzy pracują w przemyśle węglowym, a także dla ekonomii, ludzkiego zdrowia i światowego klimatu.
TYDZIEŃ POLSKI NA NATIONAL GEOGRAPHIC
Polish Week
Poniedziałek – piątek od 17 lipca o godz. 22:00 i w sobotę 22 lipca od godz. 11:00.
1989_04.jpg
National Geographic zaprasza na „Tydzień Polski”, podczas którego zostaną zaprezentowane wybrane produkcje dokumentalne, poświęcone Polsce i Polakom. Wśród nich film „Jurek”, opowiadający o jednym z najwybitniejszych himalaistów XX wieku Jerzym Kukuczce, „Jerzy Popiełuszko – posłaniec prawdy” o życiu kapelana Solidarności czy biograficzny „Sen o Warszawie”, poświęcony Czesławowi Niemenowi. 
 • Jurek
 • Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy
 • Sen o Warszawie
 • Maksimum przyjemności
 • 1989
 • Tajemnice początków Polski
SKARBY NA DNIE
Drain Stunt
W niedzielę 23 lipca od godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku: II wojna światowa – godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku Titanica – godz. 19:30
 • Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – godz. 20:30
 • Wyprawa na dno: miasto piratów – godz. 21:30
 • Wyprawa na dno: skarby oceanów – godz. 22:30
 • Operacja Costa Concordia – godz. 23:30
WYPRAWA NA DNO: MIASTO PIRATÓW
Drain The Pirate City
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 21:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dno- miasto piratów (0210).jpg
Port Royal, najbardziej zdrożne miasto na Ziemi, znane jako siedziba piratów, licznych tawern i domów publicznych. Jego historia zakończyła się 7 czerwca 1692 roku, kiedy to zostało pochłonięte wraz tysiącami mieszkańców przez Morze Karaibskie na skutek trzęsienia ziemi i tsunami. Archeolog morski Jon Henderson próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Dane naukowe i nowe technologie w grafice komputerowej pozwalają „osuszyć” wody morskie, by dotrzeć do sekretów tego nieistniejącego już dziś miasta i przyjrzeć się jego ostatnim chwilom tuż przed tragedią.
WYPRAWA NA DNO: SKARBY OCEANÓW
Drain The Ocean: Sunken Treasures (AKA Drain The Ocean: Deep Sea Mysteries)
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 22:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dni- skarby oceanów (0105).jpg
National Geographic ukaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Świat ukryty głęboko pod wodą - krajobraz dna oceanu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii komputerowej odkryjemy sekrety Titanica, spoczywającej w głębinach łodzi z czasów II wojny światowej, a także samolotu lotu nr 19, zaginionego na obszarze znanym dziś jako Trójkąt Bermudzki. Dzięki emitowanym już wcześniej odcinkom programu „Wyprawa na dno” będziemy w stanie wyeksponować każdy ze spoczywających w głębinach wraków i opowiedzieć jego historię.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_2.jpg

grafika | 662 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_6.jpg

grafika | 669 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_4.jpg

grafika | 554 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_5.jpg

grafika | 576 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_1.jpg

grafika | 504 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_3.jpg

grafika | 464 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.doc

doc | 4,2 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.pdf

pdf | 1,8 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_1.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_2.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Miasto_zatopionych_bogow_1.jpg

grafika | 562 KB

Pobierz
Krzyz_i_korona_14.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Krzyz_i_korona_13.jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_2.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_1.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (2).jpg

grafika | 4,97 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_7.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_2.jpg

grafika | 4,73 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_8.jpg

grafika | 4,14 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_3.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_1.jpg

grafika | 3,78 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_5.jpg

grafika | 3,27 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_6.jpg

grafika | 3,03 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (1).jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (135).jpg

grafika | 9,16 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (129).jpg

grafika | 7,97 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (215).jpg

grafika | 5,17 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- skarby oceanów (0105).jpg

grafika | 836 KB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (212).jpg

grafika | 396 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (89).jpg

grafika | 7,1 MB

Pobierz
Wyprawa do wraku Titanica (56).jpg.jpg

grafika | 703 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (93).jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (3).jpg

grafika | 8,08 MB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (2).jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Wojna_o_wode _3.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _2.jpg

grafika | 221 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _1.jpg

grafika | 207 KB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_1.jpg

grafika | 6,12 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_3.jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_2.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (102).jpg

grafika | 9,67 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (118).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (65).jpg

grafika | 9,52 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (62).jpg

grafika | 8,7 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (27).jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (52).jpg

grafika | 946 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_1.jpg

grafika | 778 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_2.jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (8).jpg

grafika | 4,71 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (12).jpg

grafika | 4,62 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (9).jpg

grafika | 4,05 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (14).jpg

grafika | 3,48 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (11).jpg

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (5).jpg

grafika | 665 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (6).jpg

grafika | 616 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (3).jpg

grafika | 483 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (2).jpg

grafika | 434 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (1).jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zapowiedzi programowe National Geographic na listopad

temu

W listopadzie National Geographic zaprasza na opartą na faktach serię fabularną "Długa droga do domu" ukazującą przebieg bitwy, która w historii amerykańskiej wojskowości zapisała się jako "czarna niedziela". W programie "Zjawiskowa hala koncertowa" stacja pokaże losy budowy spektakularnej hali w Hamburgu. Z kolei w serii "Klasyki w warsztacie" widzowie zobaczą legendarne auta w nowej odsłonie. 
Zapowiedzi programowe National Geographic na październik

temu

W październiku National Geographic zaprasza na "Projekt Photo Ark", trzyczęściową serię podążającą śladami Joela Sartore, od  lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Kanał wyemituje również trzy bloki programowe: „Skarby na dnie", „Inżynieria ekstremalna" oraz „1917: dwie rewolucje" z ciekawymi, premierowymi dokumentami. W programie „Piekło pod Monte Cassino" stacja odtworzy przebieg tych krwawych walk. Z kolei dokument „Titanic: nowe dowody" rzuci nowe światło na tragedię sprzed lat.
Zapowiedzi programowe National Geographic na wrzesień

temu

We wrześniu zapraszamy na nowe odcinki „Katastrofy w przestworzach”, poprzedzone maratonem wybranych epizodów z poprzednich sezonów. Rozpoczniemy także emisję serii „W szeregach ISIS”, powstałą na podstawie scenariusza i w reżyserii Petera Kosminsky’ego, która ukazuje realia życia ludzi wstępujących w szeregi DAESH. W specjalnych blokach programowych pokażemy produkcje poświęcone II wojnie światowej oraz zamachom w USA z 2001 roku. Z kolei już 15 września, w dokumencie „Podróż do Saturna”, zaprezentujemy historię lotu sondy Cassini, która tego dnia zakończy swą wieloletnią misję. Kolejną premierą we wrześniu będzie seria „Za milion lat”, która pokaże jak może wyglądać ludzkie życie w przyszłości. Natomiast w dokumencie „Pobić rekord” prześledzimy przygotowania  trzech uznanych lekkoatletów, przymierzających się do pokonania trasy maratonu w czasie poniżej dwóch godzin.
Sierpień na antenie National Geographic

temu

Sierpień na National Geographic to gratka dla wielbicieli historii II wojny światowej. Na antenie pojawi się nowy sezon „Wielkich konstrukcji III Rzeszy”, w którym pokażemy co pozostało z najbardziej ambitnych megakonstrukcji Führera. Premiera poprzedzona będzie maratonem najciekawszych odcinków z poprzednich serii. Widzowie zobaczą również dokument „Nazistowskie szwadrony śmierci” ukazujący historię terroru stosowanego przez fanatycznych członków armii wodza nazistowskich Niemiec, a także film „Ostatnie dni Hitlera”. W sierpniu na antenę powrócą również „Poszukiwacze złota”, którzy, jak zwykle, z pełną determinacją będą szukać cennego kruszcu. Stacja rozpocznie także emisję cyklu „Wielkie nazwiska” prezentującego wybitnych współczesnego świata.

National Geographic prezentuje cykl „Ekologiczny koniec świata” o konsekwencjach zmian klimatycznych 

Jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby wciąż nawiedzały ją niszczycielskie żywioły? Czy ludzkość zniosłaby niekończącą się burzę? Kto kontroluje światowe zasoby wody i czy wojna o nią jest realna? Jakie skutki dla naszego klimatu i zdrowia niesie za sobą nadmierna emisja gazów cieplarnianych wskutek spalania paliw kopalnych? National Geographic próbuje znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań o czynniki zagrażające naszej planecie w bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”.