Lipiec na antenie National Geographic

Warszawa, 13.06.2017

Lipiec na antenie National Geographic

Opublikowany

W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal. 

SYRIA: PIEKŁO NA ZIEMI
Hell On Earth: The Fall Of Syria And The Rise Of ISIS
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 21:30
(1x120 min.)
Syria_pieklo_na_ziemi_04 (1).jpg
Produkcja w reżyserii Sebastiana Jungera, bestselerowego pisarza i scenarzysty nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej, oraz Nicka Questeda, zdobywcy nagrody Emmy, jest zapisem wydarzeń, w wyniku których Syria pogrążyła się w wojennym chaosie. Podczas prac nad materiałem filmowym, twórcy nagrali prawie tysiąc godzin wstrząsających zdjęć. Udało im się ukazać polityczne i społeczne konsekwencje działań zbrojnych, by uzmysłowić, jak potworną cenę za ten konflikt płacą zwykli cywile. Ich film dokumentalny dowodzi także, że kraje Zachodu odegrały niechlubną rolę we wzmocnieniu pozycji ISIS w tym regionie.
ROSJA BEZ CENZURY
Russia's faces
W niedzielę 9 lipca od godz. 18:00
 • Wierzyć, nie wierzyć? Ostatni żyjący jaskiniowiec
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Tajemnicze archiwa ZSRR
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji
 • Litwinienko: uciszyć zdrajcę
 • Putin: prawdziwa twarz
 • Świat bez cenzury – Nocne wilki
LITWINIENKO: UCISZYĆ ZDRAJCĘ
Afternoon Tea
Premiera w niedzielę 9 lipca o godz. 21:30 oraz 00:30
(1x60 min.) 
Litwinienko_uciszyc_zdrajce_1.jpg
Aleksander Litwinienko zmarł w Londynie w 2006 roku na skutek zatrucia radioaktywnym polonem. Trucizna została mu podana w herbacie w jednym z londyńskich hoteli. Sprawa odbiła się szerokim echem na całym świecie, a jej konsekwencje są odczuwalne po dziś dzień. Litwinienko był oficerem tajnych służb rosyjskiej FSB, specjalizował się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Po aresztowaniu pod zarzutem przekroczenia uprawnień oskarżył swoich przełożonych o wydawanie rozkazów sprzecznych z prawem. Zbiegł do Londynu, gdzie otrzymał azyl polityczny. Na banicji w Zjednoczonym Królestwie stał się jednym z najzagorzalszych krytyków Putina. Został również brytyjskim agentem służb specjalnych, służąc jako ekspert do spraw rosyjskiej przestępczości zorganizowanej. Film „Litwinienko: uciszyć zdrajcę” ukazuje kulisy szokującego zabójstwa politycznego. Odtwarza każdy etap długiego dochodzenia policyjnego, które do tej pory pozostawało tajemnicą. Odkrywa szczegóły dochodzenia w sprawie śmierci byłego rosyjskiego szpiega. Widzowie usłyszą zeznania detektywów Scotland Yardu, którzy do tej pory nie rozmawiali z mediami oraz świadków tamtych dramatycznych wydarzeń.
KATASTROFA W PRZESTWORZACH: WSTRZĄSAJĄCE HISTORIE
ACI Most Extraordinary Cases
W poniedziałki od 10 lipca o godz. 21:00
(1x60 min.)
 • Katastrofa w przestworzach: Co się stało z malezyjskim samolotem?
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa na Teneryfie
 • Katastrofa w przestworzach: Zaginiony samolot
 • Katastrofa w przestworzach: Śmiertelna cisza
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa w Queens
DWIE GODZINY Z ŻYCIA ZIEMI  
Live Earth
Premiera we wtorek 25 lipca o godz. 21:00
(1x120 min.)
„Dwie godziny z życia Ziemi” zaprezentuje widzom najlepsze i najciekawsze ujęcia ze świata zwierząt - począwszy od Ameryki Południowej aż po Azję. Wraz z najlepszymi fotografami przyrody przeniesiemy się do Etiopii, by uchwycić hieny w ich naturalnym środowisku, podpatrzeć życie niezwykle rzadkiego gatunku ssaka z rodziny kotowatych – ocelota czy warunki bytowania langurów w Indiach. Naszymi przewodnikami podczas tej niezwykłej podróży będą zdobywczyni Złotego Globu i Emmy, aktorka Jane Lynch, prezenter telewizyjny Phil Keoghan, a także specjalista od dzikiej przyrody Chris Packham.
TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI
W piątki 21 i 28 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(4x60 min.)
Cross and Crown (2).jpg
Czteroodcinkowy cykl odsłania kulisy początków państwa polskiego. Twórcy programu wraz z naukowcami poszukają prawdziwego miejsca narodzin dynastii Piastów, próbując ustalić, czy faktycznie jest nim Gniezno, czy może gród w Kaliszu – Zawodziu. Produkcja ukaże szczegóły związane z chrystianizacją Polski, odpowiadając m.in. na pytania, kiedy i gdzie ochrzczono naszego pierwszego historycznego władcę? Jakie daty i miejsca są dziś brane pod uwagę? Czy Mieszko rzeczywiście zwalczał skutecznie starą wiarę i zabiegał o chrystianizację swych poddanych? Jakie ślady religii chrześcijańskiej z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego przetrwały do naszych czasów? W produkcji przedstawione zostaną także dzieje Ostrowa Lednickiego, na którym znajdowała się jedna z siedzib Bolesława Chrobrego i jego ojca, oraz dzieje wczesnośredniowiecznego Wolina. Obraz miasta, jaki wyłania się z tej filmowej opowieści, powstał na podstawie wyników wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców.
ŚWIAT WSTRZYMAŁ ODDECH
Most Shocking Tragedies Stunt
Niedziela 30 lipca od godz. 18:30
 • Tuż przed tragedią: Masakra w Norwegii - godz. 18:30
 • Lata 2000. Największe tragedie - godz. 19:30
 • Największe wydarzenia lat 90. - godz. 20:30
EKOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA  
Eco Doomsday Stunt
W sobotę 8 lipca od godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Gigantyczna burza – godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Piekło na Ziemi – godz. 16:00
 • Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź – godz. 17:00
 • Czy czeka nas koniec? – godz. 18:00
 • Ewakuacja Ziemi: Planeta zombie – godz. 20:00
 • Wojna o wodę - godz. 21:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – godz. 22:30
WOJNA O WODĘ
Water & Power: A California Heist (AKA Parched : The California Water Heist)
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 21:00 oraz 15 i 22 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(1x90 min. oraz 4x60 min.)
Wojna_o_wode _3.jpg
Woda jest podstawowym składnikiem życia na Ziemi, nie jesteśmy w stanie bez niej przetrwać dłużej niż trzy dni. Woda słodka stanowi na naszej planecie jedynie ok. trzech procent zasobów, z czego niecały jeden procent jest dostępny dla człowieka. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Dzisiaj, kiedy ponad milliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, jesteśmy zmuszeni skonfrontować się ze smutną rzeczywistością – zmierzamy ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona, droga i poza naszym zasięgiem.

Program podejmuje śledztwo, mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na całym świecie. Ekipa programu podąży śladami wpływowych magnatów, przejmujących cenne żródła wody w dręczonej suszą Kalifornii. Wyjaśni, w jaki sposób przemysł wart miliardy dolarów wykorzystuje pieniądze w zamian za zgodę na zatruwanie dróg wodnych i podziemnych zasobów. Wreszcie zdemaskuje potężne instytucje finansowe, zarabiające na wodzie i przyczyniające się do wzbogacania elit, a także uświadomi widzom, że wojna o wodę jest coraz bardziej realna.
WĘGIEL, KLIMAT I GOSPODARKA
From The Ashes
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 22:30
(1x90 min.)
Wegiel_klimat_gospodarka_02.jpg
Produkcja prezentuje, w jaki sposób zróżnicowane amerykańskie społeczeństwo zmaga się z dziedzictwem przemysłu węglowego, a także, jaka powinna być jego przyszłość, mając na uwadze obecną politykę klimatyczną. Dokument opowiada ważne i chwytające za serce historie, ukazując zagrożenia dla tych, którzy pracują w przemyśle węglowym, a także dla ekonomii, ludzkiego zdrowia i światowego klimatu.
TYDZIEŃ POLSKI NA NATIONAL GEOGRAPHIC
Polish Week
Poniedziałek – piątek od 17 lipca o godz. 22:00 i w sobotę 22 lipca od godz. 11:00.
1989_04.jpg
National Geographic zaprasza na „Tydzień Polski”, podczas którego zostaną zaprezentowane wybrane produkcje dokumentalne, poświęcone Polsce i Polakom. Wśród nich film „Jurek”, opowiadający o jednym z najwybitniejszych himalaistów XX wieku Jerzym Kukuczce, „Jerzy Popiełuszko – posłaniec prawdy” o życiu kapelana Solidarności czy biograficzny „Sen o Warszawie”, poświęcony Czesławowi Niemenowi. 
 • Jurek
 • Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy
 • Sen o Warszawie
 • Maksimum przyjemności
 • 1989
 • Tajemnice początków Polski
SKARBY NA DNIE
Drain Stunt
W niedzielę 23 lipca od godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku: II wojna światowa – godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku Titanica – godz. 19:30
 • Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – godz. 20:30
 • Wyprawa na dno: miasto piratów – godz. 21:30
 • Wyprawa na dno: skarby oceanów – godz. 22:30
 • Operacja Costa Concordia – godz. 23:30
WYPRAWA NA DNO: MIASTO PIRATÓW
Drain The Pirate City
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 21:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dno- miasto piratów (0210).jpg
Port Royal, najbardziej zdrożne miasto na Ziemi, znane jako siedziba piratów, licznych tawern i domów publicznych. Jego historia zakończyła się 7 czerwca 1692 roku, kiedy to zostało pochłonięte wraz tysiącami mieszkańców przez Morze Karaibskie na skutek trzęsienia ziemi i tsunami. Archeolog morski Jon Henderson próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Dane naukowe i nowe technologie w grafice komputerowej pozwalają „osuszyć” wody morskie, by dotrzeć do sekretów tego nieistniejącego już dziś miasta i przyjrzeć się jego ostatnim chwilom tuż przed tragedią.
WYPRAWA NA DNO: SKARBY OCEANÓW
Drain The Ocean: Sunken Treasures (AKA Drain The Ocean: Deep Sea Mysteries)
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 22:30
(1x60 min.)
Wyprawa na dni- skarby oceanów (0105).jpg
National Geographic ukaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Świat ukryty głęboko pod wodą - krajobraz dna oceanu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii komputerowej odkryjemy sekrety Titanica, spoczywającej w głębinach łodzi z czasów II wojny światowej, a także samolotu lotu nr 19, zaginionego na obszarze znanym dziś jako Trójkąt Bermudzki. Dzięki emitowanym już wcześniej odcinkom programu „Wyprawa na dno” będziemy w stanie wyeksponować każdy ze spoczywających w głębinach wraków i opowiedzieć jego historię.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_2.jpg

grafika | 662 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_6.jpg

grafika | 669 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_4.jpg

grafika | 554 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_5.jpg

grafika | 576 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_1.jpg

grafika | 504 KB

Pobierz
Dwie_godziny_z_zycia_Ziemi_3.jpg

grafika | 464 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.doc

doc | 4,2 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec__2017.pdf

pdf | 1,8 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_1.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Wyspa_wladcow_2.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Miasto_zatopionych_bogow_1.jpg

grafika | 562 KB

Pobierz
Krzyz_i_korona_14.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Krzyz_i_korona_13.jpg

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_2.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Najwieksze_wydarzenia_lat_90_1.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (2).jpg

grafika | 4,97 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_7.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_2.jpg

grafika | 4,73 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_8.jpg

grafika | 4,14 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_3.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_1.jpg

grafika | 3,78 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_5.jpg

grafika | 3,27 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_6.jpg

grafika | 3,03 MB

Pobierz
Syria_pieklo_na_ziemi_4 (1).jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (135).jpg

grafika | 9,16 MB

Pobierz
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego (129).jpg

grafika | 7,97 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (215).jpg

grafika | 5,17 MB

Pobierz
Wyprawa na dno- skarby oceanów (0105).jpg

grafika | 836 KB

Pobierz
Wyprawa na dno- miasto piratów (212).jpg

grafika | 396 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (89).jpg

grafika | 7,1 MB

Pobierz
Wyprawa do wraku Titanica (56).jpg.jpg

grafika | 703 KB

Pobierz
Wyprawa do wraku- II wojna światowa (93).jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (3).jpg

grafika | 8,08 MB

Pobierz
Operacja Costa Concordia (2).jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Wojna_o_wode _3.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _2.jpg

grafika | 221 KB

Pobierz
Wojna_o_wode _1.jpg

grafika | 207 KB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_1.jpg

grafika | 6,12 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_3.jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
Wegiel_klimat_gospodarka_2.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (102).jpg

grafika | 9,67 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Planeta zombie (118).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (65).jpg

grafika | 9,52 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Piekło na Ziemi (62).jpg

grafika | 8,7 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (27).jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Ewakuacja Ziemi- Globalna powódź (52).jpg

grafika | 946 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_1.jpg

grafika | 778 KB

Pobierz
Ewakuacja_Ziemi_Gigamtyczna_burza_2.jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (8).jpg

grafika | 4,71 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (12).jpg

grafika | 4,62 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (9).jpg

grafika | 4,05 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (14).jpg

grafika | 3,48 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (11).jpg

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (5).jpg

grafika | 665 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (6).jpg

grafika | 616 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (3).jpg

grafika | 483 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (2).jpg

grafika | 434 KB

Pobierz
Czy czeka nas koniec- (1).jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe National Geographic na listopad

temu

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

temu

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

temu

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Lipiec na kanale National Geographic

temu

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Zagłębimy się także w oddalone od wszelkiej cywilizacji tereny Alaski, gdzie z nielicznymi śmiałkami zawalczymy o przeżycie w serii „Odludna wyspa: przetrwanie”. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwoje wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.