Biografia Joela Sartore

Biografia Joela Sartore

Fotograf i członek Towarzystwa National Geographic, twórca National Geographic Photo Ark.

Joel Sartore jest fotografem, wykładowcą, dziennikarzem, ekologiem, członkiem Towarzystwa National Geographic. Jego zdjęcia regularnie ukazują się na łamach magazynu National Geographic. Wyróżnikiem Sartore jest poczucie humoru oraz typowy dla amerykańskiego Środkowego Zachodu etos pracy.

Sartore, który jest światowej klasy fotografem, rozpoczął realizację projektu Photo Ark w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Następnie odwiedził z aparatem 40 krajów, aby stworzyć to niezwykłe fotograficzne archiwum, będące zapisem bioróżnorodności naszego świata. Dotychczas udało się mu uchwycić w obiektywie przedstawicieli ponad 7 tys. gatunków zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zdjęcia mają białe lub czarne tło. Sartore fotografuje zwierzęta duże i małe z równym zaangażowaniem i szacunkiem.  Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety. „To, co robi na nas największe wrażenie, to kontakt wzrokowy, który budzi w nas... współczucie i chęć pomocy” - mówi Sartore, opowiadając o portretach zwierząt.

Sartore ma w swoim dorobku wiele książek, m.in. RARE: Portraits of America’s Endangered Species, Photographing Your Family, Nebraska: Under a Big Red Sky i Let’s Be Reasonable, a także dwa albumy z cyklu National Geographic Photo Ark - The Photo Ark i Animal Ark. Fani projektu Photo Ark mogą dołączyć do dyskusji w mediach społecznościowych (#RatujmyRazem, #SaveTogether) i odwiedzić stronę PhotoArk.pl, NatGeoPhotoArk.org, aby dowiedzieć się, jak wesprzeć projekt.

Prace Sartore ukazują się nie tylko w magazynie National Geographic, ale także na łamach takich tytułów, jak Audubon Time, Life, Newsweek, Sports Illustrated i w innych licznych publikacjach i albumach. Sartore i jego prace były wielokrotnie pokazywane w amerykańskiej telewizji.

Joel Sartore jest absolwentem wydziału dziennikarstwa na Uniwersytecie w Nebrasce. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym stanie z żoną i trójką dzieci. Sartore jest reprezentowany przez wewnętrzną agencję fotograficzną National Geographic NatGeoCreative (NatGeoCreative.com).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Joel Sartore - biografia.pdf

pdf | 424 KB

Pobierz
Joel Sartore - biografia.docx

docx | 89,5 KB

Pobierz
Rare_19.jpg

grafika | 2,24 MB

Pobierz
Rare_05.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
Rare_07.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.