National Geographic Photo Ark

National Geographic Photo Ark

Informacje o projekcie

O PROJEKCIE NATIONAL PHOTOGRAPHIC PHOTO ARK
Związek między zwierzętami i ich naturalnym siedliskiem jest czynnikiem, który decyduje o równowadze naszej planety. Niestety wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jeśli zniknie choćby jeden z nich, konsekwencje odczuje każdy z nas.

National Geographic Photo Ark to wieloletni projekt realizowany, aby podnieść świadomość i opracować rozwiązania, które pomogą nam w rozwiązaniu najbardziej palących problemów dotyczących dziko żyjących zwierząt i ich naturalnych środowisk. Program działań realizowanych w ramach projektu Photo Ark obejmuje trzy obszary i wykorzystuje siłę fotografii publikowanych na łamach magazynu National Geographic oraz odważne i nowatorskie pomysły naszych odkrywców. Celem projektu realizowanego przez fotografa Joela Sartore, członka Towarzystwa National Geographic, jest stworzenie portretów wszystkich gatunków żyjących w hodowlach zachowawczych, inspirowanie działań przez edukację oraz ratowanie dzikich gatunków poprzez wspieranie programów ochrony przyrody.
PORTRETY NADZIEI
Ponad 10 lat temu Sartore rozpoczął realizację programu Photo Ark w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Do chwili obecnej odwiedził z aparatem 40 krajów, aby stworzyć niecodzienne fotograficzne archiwum, w którym docelowo znajdą się portrety blisko 12 tys. zagrożonych gatunków ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Po zakończeniu projektu Photo Ark stanie się ważnym zapisem życia poszczególnych gatunków i argumentem podkreślającym znaczenie ich ochrony.

Dotychczas  fotografowi udało się uchwycić w obiektywie przedstawicieli ponad 7 tys. gatunków. Sartore fotografuje zwierzęta duże i małe z równym zaangażowaniem i szacunkiem. Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety.
PROMUJEMY EDUKACJĘ I KONKRETNE DZIAŁANIA
National Geographic Photo Ark to niezwykle skuteczne narzędzie w edukowaniu odbiorców w różnym wieku na temat niezwykłej bioróżnorodności naszej planety, które wzmacnia także nasze więzi z jej dzikimi mieszkańcami. Przygotowane w ramach projektu materiały edukacyjne i scenariusze lekcji mogą być wykorzystywane w szkołach. Część z nich jest pokazywana na specjalnych wystawach, w serii telewizyjnej, publikowana w książkach i artykułach w magazynie National Geographic lub wykorzystywana podczas wydarzeń organizowanych na całym świecie. Dzięki interaktywnym, cyfrowym doświadczeniom, użytkownicy mogą przeglądać zdjęcia z katalogu Photo Ark w internecie, poznawać przedstawione w katalogu gatunki i wymieniać się informacjami na temat zagrożonych wyginięciem zwierząt w sieciach społecznościowych.
CHRONIMY DZIKIE GATUNKI I EKOSYSTEMY
National Geographic podejmuje działania, by ratować zagrożone gatunki, których zdjęcia znajdą się w Photo Ark. Od 129 lat Towarzystwo National Geograpic inwestuje w odważnych ludzi i koncepcje mogące zmienić świat. Photo Ark kontynuuje te tradycje, wspierając nowatorskie projekty ochrony środowiska realizowane w terenie, których celem jest zminimalizowanie powstałych wskutek ludzkiej działalności zagrożeń dla dziko żyjących zwierząt, objęcie kluczowych siedlisk gatunkowych ochroną i wprowadzenie trwałych zmian. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do odwiedzenia strony PhotoArk.pl, NatGeoPhotoArk.org.

#RatujmyRazem
Dołącz do nas i pomóż nam zmienić świat na lepsze dzieląc się informacjami, wspierając projekt i ratując ginące gatunki.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

07_Koala_Phascolarctos cinereus_Joel_Sartore_NationalGeographic_PhotoArk_11481509.jpg

grafika | 872 KB

Pobierz
24_Fiji Island Banded Iguana_Brachylophus fasciatus_Joel_Sartore_NationalGeographic_PhotoArk_12353212.jpg

grafika | 563 KB

Pobierz
Copyrights_Photo Ark.docx

docx | 91,4 KB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - o projekcie.pdf

pdf | 562 KB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - o projekcie.docx

docx | 90,1 KB

Pobierz
JoelSartore_PhotoArk_07.jpg

grafika | 6,46 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Biografia Joela Sartore

temu

Fotograf i członek Towarzystwa National Geographic, twórca National Geographic Photo Ark.
„National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków” od 24 października na PGE Narodowym w Warszawie

temu

„National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków” prezentująca wybrane zdjęcia fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore będzie dostępna na PGE Narodowym w Warszawie już od 24 października. Ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę.
National Geographic i fotograf Joel Sartore prezentują Projekt Photo Ark - serię dokumentalną i wystawę na PGE Narodowym poświęcone ginącym gatunkom zwierząt

temu

„Projekt Photo Ark” to trzyodcinkowa seria dokumentalna podążająca śladami fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, który uwiecznia na zdjęciach rzadko spotykane, ginące gatunki zwierząt. Te przyciągające uwagę portrety studyjne ponad 6 tysięcy osobników stały się częścią projektu, nad którym Joel pracuje od ponad 10 lat. Premierze serii na kanałach National Geographic i Nat Geo Wild towarzyszyć będzie wystawa wybranych prac Joela Sartore na PGE Narodowym w Warszawie, którą będzie można oglądać od 24 października do 5 listopada 2017 roku.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.