Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień na kanale National Geographic

Opublikowany

W grudniu widzowie National Geographic będą mieli okazję poznać od podszewki pracę pilotów taniej linii lotniczej w serii "Kokpit bez tajemnic". Podniebne przygody konstruktorów i pilotów dronów będzie można z kolei śledzić w serii "Wojny dronów". W programie "Titanic: 20 lat później" wraz z reżyserem kultowego filmu o katastrofie jednego z najbardziej znanych statków - Jamesem Cameronem, będziemy z kolei śledzić najnowsze informacje o wydarzeniach z 1912 roku.

KOKPIT BEZ TAJEMNIC
EasyJet: Inside the Cockpit
Premiery w poniedziałki od 4 grudnia o godz. 22:00
(3x60 min.)
Kokpit bez tajemnic_14.jpg
Do tej pory rok 2016 był dla linii lotniczych EasyJet najbardziej pracowitym w historii. W ciągu ponad 20 lat linii na rynku wciąż starano się wznosić je na coraz wyższy poziom. Ogromny wzrost skali działalności doprowadził do bezprecedensowego zwiększenia zatrudnienia i rozwoju programu szkoleń dla przyszłych pracowników. Dołącz do pilotów EasyJet w ich pierwszym dniu pracy i zobacz ich za sterem wypełnionego zmęczonymi i często sfrustrowanymi pasażerami tanich linii lotniczych Airbusa, lecącego 30 tysięcy stóp nad ziemią. Sprawdź, jaka odpowiedzialność spoczywa na ich barkach podczas każdego z czterech lotów, jakie dziennie wykonują.

SAPERSKIE POLOWANIA 
Bomb hunters
Premiery w środy od 6 grudnia o godz. 21:00 
(15x60 min.)

Przez prawie 100 lat Kanada była poligonem dla sił zbrojnych z całego świata. Miliony ton bomb, rakiet, amunicji, granatów i moździerzy było wystrzeliwanych i testowanych na bezdrożach tego kraju. Jednak co dziesiąty ładunek nie wybuchł jak planowano. W związku ze zwiększeniem liczebności mieszkańców1) Kanady, ludzie zasiedlają coraz bardziej odległe tereny. Domy, drogi, szkoły, parki, szpitale czy miejsca rekreacji budowane są więc w miejscach, gdzie pod ziemią mogą kryć się niewybuchy. Kanadyjskie siły zbrojne dawno temu zdały sobie sprawę, że muszą działać, zanim dojdzie do tragedii. Seria dokumentalna pokaże pracę trzech zespołów, które codziennie wykonują śmiertelnie niebezpieczną pracę, poszukując i rozbrajając ładunki, które nigdy nie eksplodowały.

WOJNY DRONÓW
Drone Wars
Premiery w czwartki od 7 grudnia o godz. 22:00
(13x60 min.)
Wojny Dronów_8.png
Program „Wojny dronów” pokaże wyzwania stojące przed pilotami dronów, inżynierami odpowiedzialnymi za ich działanie i całymi zespołami walczącymi w międzynarodowych zawodach. Eliminacja z konkurencji kolejnych drużyn pozwoli wyłonić najlepszych pilotów i inżynierów. Która drużyna zwycięży?
TITANIC: 20 LAT PÓŹNIEJ
Titanic: 20 years later with James Cameron
Premiera we wtorek od 12 grudnia o godz. 22:00
(1x60 min.)
Titanic 20 lat później_9.jpg
Światowej sławy eksperci, w tym członek programu Explorer-in-Residence Towarzystwa National Geographic, dr Robert Ballard, który znalazł wrak Titanica, historycy Parks Stephenson i Don Lynch oraz artysta Ken Marschall spotkają się z okazji okrągłej rocznicy premiery filmu o jednej z najsłynniejszych katastrof w historii, aby porozmawiać o nowych ustaleniach i odkryciach na jej temat. Program weryfikuje wersję wydarzeń przedstawionych w hollywoodzkiej produkcji w świetle nowych odkryć i informacji, m.in. podwodnych zdjęć, symulacji komputerowych i badań naukowych. James Cameron opowie widzom o własnych doświadczeniach podczas pracy nad filmem „Titanic” oraz historycznych relacjach i analizach dostępnych 20 lat temu, na których opierał się jako scenarzysta i reżyser. W programie Cameron oceni z perspektywy czasu swoje scenariuszowe i reżyserskie wybory na podstawie informacji i wiedzy, jaką zgromadzono na temat Titanica na przestrzeni ostatnich 20 lat.
NATIONAL GEOGRAPHIC POLECA
NG Premium Week
Emisje od 24 grudnia do 1 stycznia od godz. 19:00
Tajemnica Grobu Jezusa_04.jpg
W ostatnim tygodniu 2017 roku National Geographic zaserwuje swoim widzom nie lada niespodziankę. Codziennie będą oni mogli poznawać świat z innej perspektywy za sprawą specjalnych bloków programowych:
24.12 – Dziedzictwo 25.12 – Bóg (Premiera dokumentu „Tajemnica Grobu Jezusa”)
26.12 – Kosmos
27.12 – Zwierzęta
28.12 – Nadzwyczajni ludzie
29.12 – Biografie
30.12 – Odkrywanie
31.12 – Katastrofa w przestworzach
01.01 – Ekskluzywny rejs

„Tajemnica Grobu Jezusa”
Premiera w poniedziałek 25 grudnia o godz. 21:30

W tym trwającym godzinę programie będziemy śledzić ekspertów, próbujących odkryć tajemnicę Grobu Chrystysa. Grupa uznanych naukowców będzie wykorzystywać najnowsze odkrycia nauki i techniki, żeby zrekonstruować edykułę Grobu Świętego. Testy naukowe wskażą, że jego pozostałości datowane są na czwarty wiek – co może zrewolucjonizować naszą wiedzę na temat Grobu Pańskiego.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wojny Dronów_12.png

grafika | 3,31 MB

Pobierz
Wojny Dronów_2.png

grafika | 2,3 MB

Pobierz
Wojny Dronów_6.png

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Wojny Dronów_8.png

grafika | 737 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_grudzień_2017_akt 2.doc

doc | 13,1 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_grudzień_2017_akt 2.pdf

pdf | 1,04 MB

Pobierz
Titanic 20 lat później_4.jpg

grafika | 3,45 MB

Pobierz
Titanic 20 lat później_9.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Titanic 20 lat później_14.jpg

grafika | 971 KB

Pobierz
Titanic 20 lat później_17.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Tajemnica Grobu Jezusa_04.jpg

grafika | 3,91 MB

Pobierz
Tajemnica Grobu Jezusa_05.jpg

grafika | 3,65 MB

Pobierz
Tajemnica Grobu Jezusa_01.jpg

grafika | 3,47 MB

Pobierz
Kokpit bez tajemnic_6.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Kokpit bez tajemnic_11.jpg

grafika | 7,83 MB

Pobierz
Kokpit bez tajemnic_13.jpg

grafika | 5,49 MB

Pobierz
Kokpit bez tajemnic_14.jpg

grafika | 2,81 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czerwiec na kanale National Geographic

temu

W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
Propozycje kanału National Geographic na kwiecień

temu

Kwiecień na kanale National Geographic przyniesie dwie szczególnie wyczekiwane premiery. Pierwszą z nich jest  wyreżyserowana przez Darrena Aronofsky'ego seria "Przedziwna Planeta Ziemia" z Willem Smithem jako narratorem. Poznamy dzięki niej tajemnice naszej planety i odkryjemy nieznane fakty. Czy wiedzieliście, że las deszczowy wcale nie jest płucami świata? A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o burzliwym życiu genialnego malarza, premierę będzie miała też głośna seria  "Geniusz: Picasso", w której w główną rolę ekscentrycznego artysty wcieli się... Antonio Banderas. W kwietniu na kanale National Geographic swoje tajemnice odkryją też przed nami agenci amerykańskiego wywiadu i północnokoreański reżim. W rocznicę zatonięcia Titanica prześledzimy z kolei wszystkie niewiadome dotyczące tej katastrofy. Nie zabraknie też szerokiej propozycji na Święta Wielkanocne.
Marzec na kanale National Geographic

temu

kanał National Geographic przygotował na marzec propozycję bloków tematycznych, które są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, lotnictwa i historii. Coś dla siebie znajdą też wszyscy, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice otaczającego świata i oglądać niezwykłe zjawiska przyrodnicze.  Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się też bliżej postaciom Jane Goodall czy Dian Fossey, a także sprawdzić, co o swojej kultowej produkcji dotyczącej katastrofy Titanica, myśli po latach James Cameron.

Umiejętności, wiedza i doświadczenie w emocjonującym pojedynku - „Wojny dronów” w grudniu na kanale National Geographic

Muszą posiadać niezbędną wiedzę, opanować umiejętność precyzyjnego pilotowania i wykorzystać swoje doświadczenie, by wygrać „Wojny dronów”. O miano najlepszego zespołu walczyć będą drużyny z całego świata. Najlepsi pokażą, co potrafią i udowodnią, że „zabawa” dronem nie jest dla wszystkich. „Wojny dronów” – premiery w czwartki od 7 grudnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic.