Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok na kanale National Geographic

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok na kanale National Geographic

Na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku kanał National Geographic przygotował propozycję 9 specjalnych tematycznych bloków programowych. W ramach każdego z nich emitowane będą programy skupione wokół zagadnień: dziedzictwo, Bóg, kosmos, zwierzęta, nadzwyczajni ludzie, biografie, odkrywanie, katastrofy lotnicze, ekskluzywny rejs. Wśród propozycji znajdą się znane i najbardziej lubiane programy, które przybliżają tajemnice rozwoju cywilizacji, dotykają tajemnicy wiary i istnienia, pokazują, jak człowiek próbuje poznawać życie poza Ziemią i rozwikłać zagadki, których nie udało się rozwiązać od lat. W tym świątecznym czasie przyjrzymy się również sylwetkom ludzi, którzy zdobyli sympatię i miłość milionów. Poznamy bliżej również tych, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii.

National Geographic poleca – emisje 24 grudnia od godz. 17:55, od 25 grudnia do 1 stycznia od godz. 19:00.

OPISY BLOKÓW:

Chłopiec sprzed 2 milionów lat_1.JPG
Niedziela 24 grudnia. Blok programowy DZIEDZICTWO – emisja od godz. 17:55.

Blok świąteczny rozpocznie się w niedzielę 24 grudnia 2-godzinną produkcją „Stworzenie Ziemi”, która jest rekonstrukcją powstania naszej planety. To podróż w czasie przez epokę lodowcową, potężne wybuchy wulkaniczne, okres panowania dinozaurów i czasy pierwszych ludzi. Następnie przebijemy się przez cztery tysiące mil warstwy skalnej w „Wyprawie do wnętrza Ziemi”. Z kolei w dokumencie „Chłopiec sprzed dwóch milionów lat”, poznamy jednego z praczłowieczych gatunków, zaś seria „Narodziny Europy” pokaże geologiczną przeszłość kontynentu, siłę zderzeń mas tektonicznych i wybuchów wulkanów.

 • „Stworzenie Ziemi” – emisja o godz. 17:55.
 • „Wyprawa do wnętrza Ziemi” – emisja o godz. 20:00.
 • „Chłopiec sprzed dwóch milionów lat” – emisja o godz. 21:00.
 • „Narodziny Europy”. Odcinek „Tajemnica kopalni w Kłodawie” – emisja o godz. 22:00.
 • „Narodziny Europy”. Odcinek „Zderzenie” – emisja o godz. 23:00.
 • „Narodziny Europy”. Odcinek „Ogień"– emisja o godz. 00:00.
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_3.jpg
Poniedziałek 25 grudnia. Blok programowy BÓG – emisja od godz. 19:00.

W poniedziałkowym bloku programowym przyjrzymy się boskiej tajemnicy. O godzinie 19:00 w programie „Zaginiona relikwia Chrystusa” wrócimy do sprawy z 1983 roku i będziemy starać się zrozumieć zagadkę, która wstrząsnęła nie tylko małą włoską miejscowością. W programie z serii „Kod Jezusa”, wykorzystując dostępne technologie i badania, przyjrzymy się rekonstrukcji życia Łazarza. Historia narodzin Chrystusa - powstała w oparciu o odkrycia archeologiczne i analizy Ewangelii - przedstawiona zostanie z kolei w programie z serii „Tajemnice z przeszłości”. O 21:30 National Geographic zaproponuje widzom premierę dokumentu „Tajemnica Grobu Jezusa”. Tuż po nim – o godz. 22:30 zwiedzać będziemy „Najświętsze miejsca Jerozolimy”. Następnie odwiedzimy „Dom dzieciństwa Jezusa” i przyjrzymy się „Biblii diabła”. Blok zamknie 2-godzinny dokument „Tajemniczy Jezus”, badający jedną z najbardziej intrygujących opowieści w historii ludzkości.
 • „Zaginiona relikwia Chrystusa” – emisja o godz. 19:00.
 • „Kod Jezusa”. Odcinek „Wskrzeszenie Łazarza” – emisja o godz. 20:00.
 • "Tajemnice z przeszłości". Odcinek „Jezus" – emisja o godz. 21:00.
 • „Tajemnica Grobu Jezusa” – PREMIERA o godz. 21:30.
Tajemnica Grobu Jezusa_04.jpg
„Tajemnica Grobu Jezusa” – PREMIERA o godz. 21:30. 

W tym trwającym godzinę programie będziemy śledzić ekspertów, próbujących odkryć tajemnicę Grobu Chrystusa. Podczas prac związanych z rekonstrukcją edykuły okazało się, że zniszczenia są o wiele większe niż przypuszczano, a to z kolei zmusiło naukowców do otwarcia Grobu. Zamknięty przez setki lat – nie był dostępny dla nikogo. W produkcji „Tajemnica Grobu Jezusa” przyjrzymy się z bliska odkryciom naukowców, którzy przez 60 godzin mieli dostęp do Grobu Pańskiego. Testy naukowe wskażą, że jego pozostałości datowane są na czwarty wiek – co może zrewolucjonizować naszą wiedzę na temat Grobu Pańskiego.
 • „Najświętsze miejsca Jerozolimy” – emisja o godz. 22:30.
 • „Kod Jezusa”. Odcinek „Dom dzieciństwa Jezusa” – emisja o godz. 23:30.
 • „Biblia diabła" – emisja o godz. 00:30.
 • „Tajemniczy Jezus" – emisja o godz. 01:30.
Podroz_do_Saturna_02.jpg
Wtorek 26 grudnia. Blok programowy KOSMOS – emisja od godz. 19:00. 

Wtorkowy świąteczny wieczór na kanale National Geographic upłynie pod znakiem wypraw kosmicznych. Rozpoczynający blok program „Strefa 51: tajne archiwa CIA” ujawni kulisy powstawania supertajnych projektów za zamkniętymi bramami wojskowego obiektu. Następnie przyjrzymy się „Komecie stulecia: ISON” . Z kolei o godzinie 21:00 wybierzemy się w „Kosmiczną podróż z teleskopem Hubble’a”, którego mikrometrowa usterka uniemożliwiła dokładną obserwację. W programie „Podróż do Saturna” poznamy historię jednego z najważniejszych przedsięwzięć związanych z eksploracją kosmosu. Przyjrzymy się niesamowitym odkryciom, jakich udało się dokonać podczas 13 lat misji sondy Cassini. Będziemy przyglądać się również terraformowaniu Marsa, a o północy poznamy kulisy powstania serii „Mars“ będącej wizją kolonizacji Czerwonej Planety. Blok zwieńczy program poświęcony najciekawszym odkryciom dokonanym dzięki teleskopowi Hubble'a.
 • „Strefa 51: tajne archiwa CIA” – emisja o godz. 19:00.
 • „Kometa stulecia: ISON” – emisja o godz. 20:00.
 • „Kosmiczna podróż z teleskopem Hubble’a” – emisja o godz. 21:00.
 • „Podróż do Saturna "– emisja o godz. 22:00.
 • „Terraformowanie Marsa"– emisja o godz. 23:00.
 • „MARS: kolonizacja” – emisja o godz. 00:00.
 • „Wspaniały wszechświat według Hubble'a” – emisja o godz. 01:00.
Niesamowite kociaki_male.jpg
Środa 27 grudnia. Blok programowy ZWIERZĘTA – emisja od godz. 19:00.

Pierwszy poświąteczny wieczór w National Geographic poświęcony będzie zwierzętom i środowisku, w którym żyją. Blok rozpocznie produkcja „Ocalmy Oceany” (godz. 19:00), która przedstawi zagrożenia wynikające ze zmian klimatu, przełowienia i zanieczyszczenia wód. O godzinie 20:00 postaramy się wyśledzić ginące gatunki zwierząt, a o 21:00 sprawdzimy, czy udomowione zwierzęta tracą swoje dzikie instynkty. W produkcji „Tajemnicze małpy z krainy Shangri-La” poznamy rodzinę rokselan, a w „Japońskich sekretach” makaki wygrzewające się na plażach, niedźwiedzie brunatne, jenoty, kraby i skoczki mułowe. O północy przyjrzymy się ginącym żyrafom, a następnie zwierzętom wydzielającym wyjątkowo nieprzyjemne zapachy.
 • „Ocalmy Oceany” – emisja o godz. 19:00.
 • „Arcytrudna misja: ginące gatunki - rok 2017” – emisja o godz. 20:00.
 • „Niesamowite kociaki"– emisja o godz. 21:00.
 • „Tajemnicze małpy z krainy Shangri-La” – emisja o godz. 22:00.
 • „Japońskie sekrety"– emisja o godz. 23:00.
 • „Arcytrudna misja: spacer z żyrafami” – emisja o godz. 00:00.
 • „Ekstremalny ranking zwierząt". Odcinek „Zabić zapachem” – emisja o godz. 01:00.
Życie bez rąk-Jessika Cox_2.jpg
Czwartek 28 grudnia. Blok programowy NADZWYCZAJNI LUDZIE – emisja od godz. 19:00. 

W czwartkowym bloku programowym, National Geographic zaproponuje historie niezwykłych ludzi. W otwierającym blok dokumencie „Syria: piekło na ziemi” przeanalizujemy upadek kraju przez pryzmat zarówno osobistych doświadczeń, jak i w szerszym kontekście geopolitycznym. Poznamy również uratowane niewolnice tak zwanego Państwa Islamskiego, które utworzyły żeńską jednostkę walczącą z bojownikami. W dokumencie „Anja i przeklęte dzieci” poznamy historię Dunki, która prowadzi organizację charytatywną i sierociniec w Nigerii. O 23:00 zobaczymy z kolei historię 26-letniej drobnej aktywistki angażującej się w działania przeciwko mowie nienawiści, a o północy historię niezwykłej Jessiki Cox, która żyje pełnią życia mimo że nie ma rąk. Czwartkowy blok zwieńczy produkcja „Genealogiczne drzewo człowieka: nowy rozdział”.
 • „Syria: piekło na ziemi"  – emisja o godz. 19:00.
 • „Dziewczyny, broń i ISIS” – emisja o godz. 21:00.
 • „Anja i przeklęte dzieci” – emisja o godz. 22:00.
 • „Waleczne serce: Lizzie Velasquez” – emisja o godz. 23:00.
 • „Życie bez rąk: historia Jessiki Cox” – emisja o godz. 00:00.
 • „Genealogiczne drzewo człowieka: nowy rozdział” – emisja o godz. 01:00.
Diana_1.jpg
Piątek 29 grudnia. Blok programowy BIOGRAFIE – emisja od godz. 19:00.

W piątkowy wieczór National Geographic pokaże ludzi, którzy zawładnęli sercami i umysłami milionów. Na początek zobaczymy produkcję „Diana”, będącą opowieścią księżnej o dzieciństwie, małżeństwie i życiu w blasku fleszy. W dokumencie „Hitler narkoman” poznamy nieznaną historię Adolfa Hitlera, który w ciągu ostatnich dziewięciu lat swojej władzy faszerował się przedziwnymi substancjami – czy miało to wpływ na jego zachowanie? W dwóch odcinkach serii „Prawdziwa twarz” poznamy fakty z życia Pablo Escobara i Donalda Trumpa. Poznamy również bliżej Fidela Castro i Saddama Huseina.
 • „Diana" – emisja o godz. 19:00.
 • „Hitler narkoman” – emisja o godz. 21:30.
 • „Escobar: prawdziwa twarz” – emisja o godz. 22:00.
 • „Fidel Castro: zaginione taśmy” – emisja o godz. 23:00.
 • „Saddam Hussein: życie i śmierć” – emisja o godz. 00:00.
 • „Donald Trump: prawdziwa twarz” – emisja o godz. 01:00.
Titanic Nowe Dowody.jpg
Sobota 30 grudnia. Blok programowy ODKRYWANIE – emisja od godz. 19:00.

W sobotni wieczór National Geographic zabierze widzów do Indii na „Największy festiwal religijny świata: Kumbhamela”, nastepnie przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych, by podziwiać Statuę Wolności. Sprawdzimy również co zmieniło się 20 lat po premierze słynnego „Titanica”. James Cameron powróci do swojej produkcji, a godzinę później, w dokumencie „Titanic: nowe dowody” Senan Molony zdradzi, jak zarząd linii żeglugowej usiłował zatuszować tragedię. O 23:00 odwiedzimy natomiast Zatokę San Francisco i sprawdzimy, dlaczego ucieczka z wyspy Alcatraz była praktycznie niemożliwa. Na koniec przeniesiemy się do Chin, które podziwiać będziemy z powietrza.
 • „Największy festiwal religijny świata: Kumbhamela" – emisja o godz. 19:00.
 • „Access 360°”. Odcinek „Statua Wolności” – emisja o godz. 20:00.
 • „Titanic: 20 lat później” – emisja o godz. 21:00.
 • „Titanic: nowe dowody" – emisja o godz. 22:00.
 • „Wyprawa na dno: Alcatraz” – emisja o godz. 23:00.
 • „Chiny z powietrza”. Odcinek 1 – emisja o godz. 00:00.
 • „Chiny z powietrza”. Odcinek 2 – emisja o godz. 01:00.
Katastrofa w przestworzach (2)_male.jpg
Niedziela 31 grudnia. Maraton z serią KATASTROFA W PRZESTWORZACH – emisja od godz. 19:00.

Sylwestrowy wieczór odsłoni przed nami tajemnice słynnych lotniczych katastrof. Zobaczymy między innymi, co stało się przyczyną wypadku lotniczego w Tajpej uwiecznionego dzięki kamerze samochodowej (godz. 20:00). Przyjrzymy się również katastrofie z 2015 roku, kiedy Airbus A321 rosyjskich linii Metrojet rozbił się na Półwyspie Synaj. Będziemy próbować przybliżyć się do rozwiązania zagadki zaginięcia w 2014 roku samolotu malezyjskich linii lotniczych lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu. Zobaczymy również co zmieniło się w branży lotniczej od czasu tragedii samolotu linii Germanwings, gdy za jej sterami usiadł cierpiący na depresję Andreas Lubitz. Cykl zwieńczy odcinek specjalny serii „Katastrofa w przestworzach” pt. „Śmierć prezydenta” będący rekonstrukcją katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Śmiertelna cisza” – emisja o godz. 19:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Ostatni film” – emisja o godz. 20:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Tragedia nad Egiptem” – emisja o godz. 21:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Katastrofa na Teneryfie” – emisja o godz. 22:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Co się stało z malezyjskim samolotem?” – emisja o godz. 23:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Samobójca za sterami” – emisja o godz. 00:00.
 • „Katastrofa w przestworzach”. Odcinek „Śmierć prezydenta” – emisja o godz. 01:00.
Poniedziałek 1 stycznia. Blok programowy EKSKLUZYWNY REJS – emisja od godz. 19:00.  

W noworoczny wieczór przeniesiemy się na pokład luksusowego statku za sprawą serii „Ekskluzywny rejs”. Na jego pokładzie znajdą się podróżni, którzy znaczną część swojego życia spędzają na morzu, niektórzy z nich odbywają nawet kilkanaście rejsów rocznie. Nic dziwnego – wycieczkowce tętnią życiem od rana do wieczora, a proponowane rozrywki są na naprawdę wysokim poziomie. Na podróżnych czekają nie tylko leżaki i baseny. Oprócz słonecznych kąpieli, mogą korzystać z kilkunastu restauracji i barów – a kiedy zechcą - mogą nawet wybrać się do teatru.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 1, odcinek 1 – emisja o godz. 20:00.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 1, odcinek 2 – emisja o godz. 21:00.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 1, odcinek 3 – emisja o godz. 22:00.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 2, odcinek 1 – emisja o godz. 23:00.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 2, odcinek 2 – emisja o godz. 00:00.
 • „Ekskluzywny rejs”. Seria 2, odcinek 3 – emisja o godz. 01:00.
National Geographic poleca – emisje 24 grudnia od godz. 17:55, od 25 grudnia do 1 stycznia od godz. 19:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MARS kolonizacja_1.JPG

grafika | 3,68 MB

Pobierz
MARS kolonizacja_4.JPG

grafika | 1,84 MB

Pobierz
MARS kolonizacja_6.JPG

grafika | 1,85 MB

Pobierz
MARS kolonizacja_5.JPG

grafika | 1,43 MB

Pobierz
MARS kolonizacja_3.JPG

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_5.jpg

grafika | 9,21 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_4.JPG

grafika | 5,37 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_7.JPG

grafika | 4,13 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_6.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Chłopiec sprzed 2 milionów lat_4.JPG

grafika | 5,23 MB

Pobierz
Chłopiec sprzed 2 milionów lat_7.JPG

grafika | 5,88 MB

Pobierz
Chłopiec sprzed 2 milionów lat_2.JPG

grafika | 5,31 MB

Pobierz
Chłopiec sprzed 2 milionów lat_8.JPG

grafika | 4,1 MB

Pobierz
Życie bez rąk-Jessika Cox_1.jpg

grafika | 2,33 MB

Pobierz
Życie bez rąk-Jessika Cox_4.jpg

grafika | 3,46 MB

Pobierz
Życie bez rąk-Jessika Cox_5.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Życie bez rąk-Jessika Cox_3.jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Życie bez rąk-Jessika Cox_2.jpg

grafika | 630 KB

Pobierz
Spacer_z_zyrafami_1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Spacer_z_zyrafami_2.jpg

grafika | 9,65 MB

Pobierz
Spacer_z_zyrafami_4.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_2.JPG

grafika | 975 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_1.JPG

grafika | 892 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_3.JPG

grafika | 768 KB

Pobierz
Niesamowite kociaki_1.jpg

grafika | 8,03 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_2.jpg

grafika | 7,53 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_1.jpg

grafika | 6,65 MB

Pobierz
Kod_Jezusa_Wskrzeszenie Łazarza_3.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Pablo_Escobar prawdziwa_twarz.jpg

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Saddam_Hussein_2.jpg

grafika | 986 KB

Pobierz
Saddam_Hussein_1.jpg

grafika | 339 KB

Pobierz
Diana_11.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Diana_8.jpg

grafika | 2,53 MB

Pobierz
Diana_2.jpg

grafika | 4,15 MB

Pobierz
Diana_1.jpg

grafika | 4,19 MB

Pobierz
Titanic nowe dowody_2.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
Titanic nowe dowody_1.jpg

grafika | 4,8 MB

Pobierz
Podróż do Saturna_1.jpg

grafika | 3,42 MB

Pobierz
Podróż do Saturna_4.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Podróż do Saturna_2.jpg

grafika | 2,47 MB

Pobierz
Podróż do Saturna_3.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach_2.jpg

grafika | 3,77 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach_3.jpg

grafika | 3,8 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach_1.jpg

grafika | 3,05 MB

Pobierz
Chiny z powietrza_3.jpg

grafika | 2,12 MB

Pobierz
Chiny z powietrza_1.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Chiny z powietrza_2.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
NG Premium Week.pdf

pdf | 386 KB

Pobierz
NG Premium Week.docx

docx | 99,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.