NOMINOWANY DO NAGRODY AKADEMII FILMOWEJ AKTOR WILL SMITH BĘDZIE GOSPODARZEM DOKUMENTU NATIONAL GEOGRAPHIC „PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA”

NOMINOWANY DO NAGRODY AKADEMII FILMOWEJ AKTOR WILL SMITH BĘDZIE GOSPODARZEM DOKUMENTU NATIONAL GEOGRAPHIC „PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA”

Opublikowany

 • Will Smith będzie narratorem 10-odcinkowej serii dokumentalnej, której reżyserem jest Darren Aronofsky, a producentem uhonorowana wieloma nagrodami Jane Root.
 • Seria dokumentalna wyprodukowana przez spółki Nutopia i Protozoa Pictures to produkcja przyrodniczo-naukowa w zupełnie nowej odsłonie. W kolejnych odcinkach prowadzący program Will Smith zabierze widzów w niezwykłą podróż po 45 krajach, sześciu kontynentach i kosmosie.
 • W serii zobaczymy słynnych astronautów, którzy przedstawią niezwykłą historię świata i opowiedzą, jak wygląda nasza planeta widziana z przestrzeni kosmicznej. Wśród zaproszonych gości znajdą się: Chris Hadfield, Jeff Hoffman, Mae Jemison, Jerry Linenger, Mike Massimino, Leland Melvin, Nicole Stott i Peggy Whitson
Przedstawiciele National Geographic ogłosili, że nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor Will Smith („Ali”, „W pogoni za szczęściem”, „Faceci w czerni I, II i II”) będzie gospodarzem nowej 10-odcinkowej serii dokumentalnej zatytułowanej PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA (ONE STRANGE ROCK, #OSR), której reżyserem jest nominowany do Oskara  Darren Aronofsky (“mother!,” “Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”), a producentem wyróżniona wieloma nagrodami Jane Root („Ameryka: Historia USA”, „Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała”). Will Smith zamieścił na Facebooku oficjalny komunikat w tej sprawie wraz z krótkim teaserem. W dokumentalnej serii PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA aktor zabierze widzów w pełną emocji i zagadek podróż po naszej planecie i przestrzeni kosmicznej, aby przekonać wszystkich, że nasz glob jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Światowa premiera serii, która została wyprodukowana przez spółki Nutopia i Protozoa Pictures, odbędzie się w marcu 2018 roku na antenie National Geographic w 172 krajach i 43 wersjach językowych.
Seria PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA przedstawia niezwykłą historię Ziemi - naszej niezwykle zróżnicowanej planety, której wszystkie części są ze sobą połączone. Jej twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że jest ona wyjątkowa, i dlaczego, w przeciwieństwie do wielu niegościnnych zakątków kosmosu, rozwinęło się na niej życie. W kolejnych odcinkach pojawią się goście specjalni - słynni astronauci, którzy postrzegają Ziemię jako element wszechświata i odzwierciedlenie praw nauki. Każdy z nich podzieli się z widzami swoimi przemyśleniami i opowie, jak zapamiętał naszą planetę widzianą z kosmosu.

Reżyser Darren Aronofsky wyraził zadowolenie, że podczas pracy nad serią dokumentalną PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA będzie mógł współpracować z jednym ze swoich ulubionych aktorów. „Ogromnie cieszę się, że gospodarzem serii będzie Will Smith. Jego charyzma, inteligencja i osobowość wnoszą wiele do tego projektu, a jego narracja pomoże widzom zrozumieć co sprawiło, że życie na Ziemi stało się możliwe” - powiedział Aronofsky.

Popularny na całym świecie aktor Will Smith oraz grupa słynnych astronautów, którzy odwiedzili przestrzeń kosmiczną wspólnie opowiedzą nam niezwykłe historie o naszym złożonym świecie” – powiedział z kolei Tim Pastore, prezes ds. produkcji i programów własnych National Geographic. „Niekonwencjonalne ujęcie tematu, które jest znakiem firmowym Aronofsky’ego i Root, sprawi, że seria PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także niezwykle uczącym doświadczeniem. Pokażemy życie w mikroskopijnej formie i bezkres wszechświata, aby nasi widzowie zobaczyli naszą planetę w całej jej okazałości i zachwycili się nią” - dodał.

Chcemy stworzyć serię popularnonaukową, jakiej jeszcze nie było i pokazać widzom widowiskowe zdjęcia, jakich nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać” - podkreśla Root. „Wyjaśnimy prawa nauki, rządzące naszą wspaniałą planetą i przedstawimy wątki, które uczą, bawią i skłaniają do myślenia. Bardzo cieszę się, że w realizacji tego zadania będzie pomagać mi reżyser-wizjoner Darren Aronofsky, jego wspólnicy ze spółki Protozoa Pictures, wspaniały Will Smith i zespół legendarnych astronautów” - dodała.

Will Smith nie jest jedyną sławną osobą, jaką zobaczymy w serii dokumentalnej PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA – wystąpią w niej także legendarni astronauci. Wszyscy będą dzielić się z nami swoimi przemyśleniami i emocjami, opisywać dramatyczne i inspirujące wydarzenia oraz odwoływać się do nauki, aby wyjaśnić, jakie magiczne zrządzenia losu sprawiły, że życie nie tylko rozwinęło się, ale także przetrwało na Ziemi. Osobiste doświadczenia astronautów nawiązują do głównych wątków serii, czyli m.in. początków życia, śmierci, zdolności żywych organizmów do oddychania, skłonności do przemocy, ludzkiej inteligencji, poświęcenia i zmiany warunków panujących na planecie.  

 • Chris Hadfield – Pierwszy kanadyjski astronauta, który dowodził Międzynarodową Stacją Kosmiczną i jedyny Kanadyjczyk, który wszedł na pokład rosyjskiej stacji orbitalnej Mir. Hadfield odbył trzy loty kosmiczne, które trwały łącznie 166 dni.
 • Jeff Hoffman – Przebył 21,5 mln mil w przestrzeni kosmicznej. Urodzony na Brooklynie astronom i były astronauta odbył pięć lotów kosmicznych. Zadaniem jednego z nich było dotarcie do Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
 • Mae Jemison – Była astronautka, która niedawno świętowała 25. rocznicę misji kosmicznej na pokładzie promu Endeavour. Jemison zapisała się w historii jako pierwsza Afroamerykanka w kosmosie.
 • Jerry Linenger – Były astronauta, który przeżył najtragiczniejszy w skutkach pożar na pokładzie orbitującego pojazdu kosmicznego i spędził ponad pięć miesięcy na pokładzie rosyjskiej stacji kosmicznej Mir, pokonując tylko podczas tej jednej misji 50 milionów mil w kosmosie.
 • Mike Massimino – Pierwsza osoba, która zamieściła tweeta w kosmosie. Massimino brał udział w dwóch misjach kosmicznych, których celem była naprawa Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
 • Leland Melvin – Jedyny zawodnik NFL, który odbył lot kosmiczny. Jako były astronauta, Melvin ma na koncie dwie misje kosmiczne, podczas których spędził poza Ziemią ponad 565 godzin.
 • Nicole Stott – Znana jako „astronautka-artystka”. Była astronautka i akwanautka, która jako pierwsza malowała w kosmosie. Stott spędziła 104 dni w przestrzeni kosmicznej i prawie trzy tygodnie na pokładzie podwodnej stacji badawczej Aquarius.
 • Peggy Whitson – Astronautka, która zakończyła niedawno swoja trzecią misję w kosmosie, ustanawiając w NASA nowy rekord liczby dni spędzonych w przestrzeni kosmicznej (665).
Will Smith
Aktor, producent i muzyk, dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i laureat nagrody Grammy. Will Smith odnosi sukcesy w filmie, telewizji i nagrywa płyty, które zyskują miano platynowych.

Jego bogata filmografia obejmuje takie tytuły, jak głośne dramaty biograficzne „Ali”, „W pogoni za szczęściem” czy „Wstrząs”. Will Smith wystąpił także w wielu kasowych przebojach, m.in. takich produkcjach, jak „Hitch: najlepszy doradca przeciętnego faceta”, „Jestem legendą”, „Ja, robot”, „Dzień Niepodległości”, „Faceci w czerni I, II i III”, „Legion samobójców” oraz filmie „Ukryte piękno”, który miał niedawno swoją premierę. Już niedługo będziemy mogli go oglądać w utrzymanym w konwencji fantasy dramacie policyjnym „Bright”, który 22 grudnia tego roku będzie miał premierę na platformie Netflix. Smith pracuje obecnie na planie najnowszej produkcji wytwórni Disney pt. „Aladyn”, w której wcieli się w rolę Dżina. Premiera filmu została zaplanowana na 24 maja 2019 roku. Mniej więcej w tym samym czasie zadebiutuje w filmie Anga Lee „Gemini Man”.

Will Smith rozpoczął swoją karierę jako muzyk, którego płyty sprzedawały się na całym świecie w wielomilionowych nakładach. W telewizji zadebiutował rolą w popularnym serialu „Bajer z Bel Air”. W 1998 roku wspólnie ze wspólnikiem - Jamesem Lassiterem - założył spółkę produkcyjną Overbrook Entertainment, która ma na swoim koncie wiele głośnych produkcji telewizyjnych i kinowych.

Będąc odnoszącym sukcesy artystą, założył wspólnie z żoną Jadą fundację Will & Jada Smith Family Foundation. WJSFF jest organizacją charytatywną, której celem jest poprawa warunków życiowych oraz wsparcie finansowe organizacji i inicjatyw, które działają na rzecz wykluczonych społecznie środowisk.

Obowiązki współproducenta i głównego producenta serii dokumentalnej PRZEDZIWNA PLANETA ZIEMIA pełni Arif Nummohamed („Najpiękniejsze miejsca świata”, „Jak zbudować planetę”).
O National Geographic Partners LLC
National Geographic Partners LLC (NGP) to spółka joint venture założona przez Towarzystwo National Geographic i firmę 21st Century Fox, która produkuje programy popularnonaukowe, przygodowe i podróżnicze oraz zarządza aktywami medialnymi. W portfolio NGP znajdują się międzynarodowe kanały National Geographic (National Geographic Channel, Nat Geo WILD, Nat Geo MUNDO, Nat Geo PEOPLE), należące do National Geographic platformy oraz aktywa medialne, w tym magazyny National Geographic, wytwórnia National Geographic Studios, platformy cyfrowe i społecznościowe, wydawnictwa (książki, mapy, media dziecięce) oraz dodatkowa działalność, która obejmuje turystykę, centra rozrywki, sprzedaż archiwów, katalogów, licencji oraz e-commerce.  Od 129 lat rozwój wiedzy i lepsze poznanie otaczającego nas świata jest misją Towarzystwa National Geographic, które nadal zgłębia nowe tematy, przesuwa granice i poszerza horyzonty swoich widzów i czytelników, docierając każdego miesiąca do milionów ludzi z 172 krajów świata z treściami dostępnymi w 43 wersjach językowych.  NGP przekazuje 27 procent zysków Towarzystwu National Geographic, które jest organizacją pożytku publicznego, aby finansować badania naukowe, nowe odkrycia, projekty dot. ochrony środowiska i edukacji. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na witrynach natgeotv.com i nationalgeographic.com oraz w serwisach Facebook, Twitter, Instagram, Google+, YouTube, LinkedIn i Pinterest.

O Protozoa Pictures 
Protozoa Pictures to założona w 1996 roku w Brooklynie spółka produkcyjna prowadzona przez nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej reżysera Darrena Aronofsky’ego. Jego wspólnikami są Ari Handel i Scott Franklin.   Firma ma umowę na produkcję filmów z wytwórnią Paramount Pictures i kontrakt ze spółką Fox Network Group na rozwój nowych projektów telewizyjnych. Dorobek Protozoa Pictures obejmuje wiele głośnych filmów, w tym m.in. takie tytuły, jak „mother!”, „Jackie”, „Noah”, „Czarny łabędź”, „Zapaśnik”, „Źródło”, „Requiem dla snu” i „n”.  Najnowszą produkcją telewizyjną spółki jest seria dokumentalna „Była sobie planeta”, która już niedługo będzie miała swoją premierę. Innym przedpremierowym filmem fabularnym jest „White Boy Rick” w reżyserii Yanna Demange’a, w którym w rolach głównych występują Matthew McConaughey, Jennifer Jason Leigh, Eddie Marsan, Bruce Dern, Brian Tyree Henry i Jonathan Majors, wyprodukowany dla wytwórni Sony Pictures.

O spółce Nutopia 
Nutopia to wiodąca telewizyjna spółka produkcyjna, która specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, nagradzanych treści premium, dostępnych w globalnej dystrybucji. Została założona w 2008 roku przez Jane Root, byłą prezes amerykańskiego oddziału Discovery Channel, byłą dyrektor BBC2 i współzałożycielkę spółki Wall to Wall TV. Nutopia jako pierwsza opracowała format „mega-dokumentu” - czyli zrealizowanego z rozmachem przez słynnych dokumentalistów i twórców filmów serialu historycznego. W 2017 roku spółka nawiązała współpracę z nominowaną do nagrody Akademii Filmowej firmą produkcyjną Roast Beef, która specjalizuje się w filmach fabularnych. Nutopia stała się synonimem wysokiej jakości treści, wyróżniających się na tle innych produkcji, i nawiązała współpracę z największymi międzynarodowymi nadawcami, m.in. Netflixem, CNN, National Geographic, BBC, PBS i A+E Networks. Największy rozgłos przyniosły jej takie produkcje, jak wyróżniony nagrodą Emmy program telewizyjny HOW WE GOT TO NOW, dwa sezony niezwykle popularnej serii dokumentalnej FINDING JESUS. FAITH. FACT. FORGERY oraz nagrodzone statuetkami Emmy programy AMERYKA: HISTORIA USA i LUDZKOŚĆ: HISTORIA NAS WSZYSTKICH. W chwili obecnej spółka pracuje nad nowymi projektem CIVILISATIONS dla stacji BBC i PBS oraz serialem BABIES dla platformy Netflix. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Will Smith będzie gospodarzem dokumentu National Geographic BYŁA SOBIE PLANETA.pdf

pdf | 416 KB

Pobierz
Will Smith będzie gospodarzem dokumentu National Geographic BYŁA SOBIE PLANETA.docx

docx | 42,6 KB

Pobierz
Will Smith_OneStrangeRock.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.