Styczeń na kanale National Geographic

Styczeń na kanale National Geographic

Opublikowany

Człowiek - jego historia i początki, cywilizacja którą stworzył i świat, który na co dzień zmienia - to tylko kilka zagadnień, jakim w styczniu przyjrzymy się na kanale National Geographic. Odbędziemy fascynującą podróż z Morganem Freemanem i postaramy się zrozumieć różnorodność świata w serii "Opowieść o człowieczeństwie". W serii dokumentalnej "Ewolucja w kilku odsłonach" spróbujemy z kolei przybliżyć się do historii ewolucji gatunku ludzkiego. Dokument "Kto zabił Dian Fossey" pokaże natomiast z bliska postać niezwykłej badaczki i obrończyni goryli górskich.

WEEKEND Z CZŁEKOKSZTAŁTNYMI
Ape’s weekend
Emisje w sobotę 6 stycznia i niedzielę 7 stycznia od godz. 16:00  
Kto zabił Dian Fossey_8_małe.jpg
  • „Początek ludzkości”
  • „Od małpy do człowieka”
  • „Małpy i ludzie”
  • „Kto zabił Dian Fossey?” – premiera w sobotę 6 stycznia o godz. 21:00
  • „Ewolucja w kilku odsłonach”
KTO ZABIŁ DIAN FOSSEY?
Dian Fossey: Secrets in the mist
Premiera w sobotę 6 stycznia od godz. 21:00
(3x60 min)
Kto zabił Dian Fossey_małe.jpg
Dian Fossey to legendarna postać, która odegrała ogromną rolę w ruchach na rzecz ochrony dzikiej przyrody i zwierząt. Zapisała się w historii jako wizjonerka i pionierka, która uratowała przed wyginięciem goryle górskie. Historia jej życia jest jednak złożona i skomplikowana. Miała wielu wrogów, a kiedy została brutalnie zamordowana – lista osób, które mogły mieć motywy, była długa. 30 lat później, jej życie i śmierć wciąż otoczone są tajemnicą...
EWOLUCJA W KILKU ODSŁONACH
The great moments in evolution
Premiery w niedziele od 7 stycznia o godz. 21:00
(2x60 min)
Tiktaalik_4_małe.png
Wszystko zaczęło się od jednej komórki, która w ciągu prawie 4 miliardów lat ewoluowała, tworząc otaczający nas dziś różnorodny świat. Do tej pory zidentyfikowano i sklasyfikowano około 1,8 miliona gatunków. Wciąż jest jednak ogromna liczba takich, których naukowcy nie wzięli jeszcze pod lupę. Szacuje się, że może ich być od 10 do 100 milionów. Niezależnie od tego, jak wiele gatunków istnieje na świecie, życie na ziemi ma jednego praprzodka. Jako pierwszy tę teorię przedstawił Brytyjczyk Karol Darwin. Ponad 100 lat później, Jane Goodall posunęła się jeszcze dalej. Zaobserwowała, że szympansy potrafią wykorzystywać narzędzia – a to umiejętność, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla człowieka. Dlaczego zatem niektóre gatunki zagrożone są wyginięciem, podczas gdy inne rozwijają się i mnożą dalej?
OPOWIEŚĆ O CZŁOWIECZEŃSTWIE
The story of us
Premiery w niedziele od 14 stycznia o godz. 21:00
(6x60 min)
Opowieść o człowieczeństwie_małe.jpg
Skoro wszyscy jesteśmy do siebie podobni – jak to możliwe, że społeczeństwa na całym świecie tak bardzo się od siebie różnią? W jaki sposób rozwinęły się cywilizacje? Jak społeczeństwa będą funkcjonować w przyszłości, w erze globalizacji i rozwoju technologii? Kiedy wydarzenia na świecie zdają się coraz bardziej rozdzielać od siebie kultury, seria „Opowieść o człowieczeństwie” próbuje odkryć fundamentalne siły, które jednoczą ze sobą ludzi, i ujawnić, że wszyscy posiadamy te same cechy wspólne. W tym celu Morgan Freeman odbywa osobistą podróż dookoła świata. Poznaje ludzi ze wszystkich kultur i stara się zrozumieć, jak ludzkość zdołała przybrać tyle charakterystycznych form.
GIGANTY W POWIETRZU
Extraordinary flights
Premiera w poniedziałek 8 stycznia o godz. 22:00
(1x60 min)
Giganty w powietrzu_1_małe.jpg
Airbus A300-600ST Beluga, Airbus A400M, Antonov An-124, Super Guppy, DC-10 i Boeing 747-400 Large Cargo Freighter – to powietrzne giganty, które codziennie transportują najbardziej niezwykłe ładunki. Na ich pokładach przewożone są m.in. zwierzęta, pojazdy wielkogabarytowe, a nawet inne – mniejsze – samoloty. Każda przesyłka jest inna, a każdy transport wyjątkowy. Jak przewożone są ogromne ładunki? Jak wyglądają i jak zbudowane są maszyny, dzięki którym możliwe są takie transport?
TWORZYMY PRZYSZŁOŚĆ
Positive energy
Premiera we wtorek 30 stycznia o godz. 22:00
(3x60 min)
Tworzymy przyszłość_13_małe.jpg
W serii „Tworzymy przyszłość” Dallas Campbell i Kari Byron podróżują po świecie, by spotkać ludzi, którzy kreują świat przyszłości. Przed nimi trudne wyzwanie – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że światło włącza się jednym przyciskiem, jeździmy szybkimi samochodami i sprawnie przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Ale jak korzystać z życia, nie szkodząc jednocześnie naszej planecie? Mogą w tym pomóc m.in. – przedstawione w programie - małe i wielkie wizjonerskie projekty nowych instalacji energetycznych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_stycze__2018.doc

doc | 3,3 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_stycze__2018.pdf

pdf | 2,11 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_12.jpg

grafika | 8,87 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_13.jpg

grafika | 7,65 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_8.jpg

grafika | 6,86 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_3.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_4.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_6.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_10.jpg

grafika | 220 KB

Pobierz
Giganty w powietrzu_1.jpg

grafika | 972 KB

Pobierz
Giganty w powietrzu_4.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_3.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_6.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_5.jpg

grafika | 951 KB

Pobierz
Giganty w powietrzu_2.jpg

grafika | 669 KB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_3.jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_5.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_15.jpg

grafika | 8,11 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_20.jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_8_Tiktaalik.png

grafika | 3,66 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_3.png

grafika | 3,94 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_1.png

grafika | 2,49 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_5_Luca.png

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_2.jpg

grafika | 17,7 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_9.jpeg

grafika | 15,9 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_7.jpg

grafika | 16,4 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_6.jpg

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_3.jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_1.jpg

grafika | 9,45 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_4.jpg

grafika | 8,64 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje kanału National Geographic na kwiecień

temu

Kwiecień na kanale National Geographic przyniesie dwie szczególnie wyczekiwane premiery. Pierwszą z nich jest  wyreżyserowana przez Darrena Aronofsky'ego seria "Przedziwna Planeta Ziemia" z Willem Smithem jako narratorem. Poznamy dzięki niej tajemnice naszej planety i odkryjemy nieznane fakty. Czy wiedzieliście, że las deszczowy wcale nie jest płucami świata? A czy wiecie, że Pablo Picasso to niezła sztuka? I nie chodzi tu tylko o malarstwo, ale również o jego barwną osobowość. Przybliży ją w kwietniu głośna seria  "Geniusz: Picasso", w której w główną rolę ekscentrycznego artysty wcieli się... Antonio Banderas. W kwietniu na kanale National Geographic swoje tajemnice odkryją też przed nami agenci amerykańskiego wywiadu i północnokoreański reżim. W rocznicę zatonięcia Titanica prześledzimy z kolei wszystkie niewiadome dotyczące tej katastrofy. Nie zabraknie też szerokiej propozycji na Święta Wielkanocne.
Marzec na kanale National Geographic

temu

kanał National Geographic przygotował na marzec propozycję bloków tematycznych, które są prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji, lotnictwa i historii. Coś dla siebie znajdą też wszyscy, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice otaczającego świata i oglądać niezwykłe zjawiska przyrodnicze.  Widzowie będą mieli szansę przyjrzeć się też bliżej postaciom Jane Goodall czy Dian Fossey, a także sprawdzić, co o swojej kultowej produkcji dotyczącej katastrofy Titanica, myśli po latach James Cameron.
Luty na kanale National Geographic

temu

Niecodzienne samochody, niezwykłe samoloty - nie tylko pasażerskie, ale również bojowe. Wszystkie one widziane z bliska - czasem nawet z bardzo bliska, z dokładnością do każdej najmniejszej nawet części. Maszyny, które nie mogą zawieść - bo kiedy dojdzie do awarii tysiące metrów nad ziemią - skutki mogą być katastrofalne. W lutym na kanale National Geographic spojrzymy w niebo, ale też z niebiańskiej perspektywy popatrzymy na ziemię. Będziemy oglądać z bliska brutalną wojnę, odkrywać pradawne cywilizacje i poznawać tajemnice dinozaurów. Pokażemy też luksus w najlepszym wydaniu - będziemy w Abu Zabi i Dubaju.
Grudzień na kanale National Geographic

temu

W grudniu widzowie National Geographic będą mieli okazję poznać od podszewki pracę pilotów taniej linii lotniczej w serii "Kokpit bez tajemnic". Podniebne przygody konstruktorów i pilotów dronów będzie można z kolei śledzić w serii "Wojny dronów". W programie "Titanic: 20 lat później" wraz z reżyserem kultowego filmu o katastrofie jednego z najbardziej znanych statków - Jamesem Cameronem, będziemy z kolei śledzić najnowsze informacje o wydarzeniach z 1912 roku.

Kolejne zdjęcia Antonio Banderasa z planu „Geniusza”

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano María Remedios de la Santísima Trinidad Ruiz Picasso to najnowsza rola Antonio Banderasa. Zdjęcia do drugiej części telewizyjnej antologii „Geniusz” tworzonej przez stację National Geographic, wytwór