Styczeń na kanale National Geographic

Styczeń na kanale National Geographic

Człowiek - jego historia i początki, cywilizacja którą stworzył i świat, który na co dzień zmienia - to tylko kilka zagadnień, jakim w styczniu przyjrzymy się na kanale National Geographic. Odbędziemy fascynującą podróż z Morganem Freemanem i postaramy się zrozumieć różnorodność świata w serii "Opowieść o człowieczeństwie". W serii dokumentalnej "Ewolucja w kilku odsłonach" spróbujemy z kolei przybliżyć się do historii ewolucji gatunku ludzkiego. Dokument "Kto zabił Dian Fossey" pokaże natomiast z bliska postać niezwykłej badaczki i obrończyni goryli górskich.

WEEKEND Z CZŁEKOKSZTAŁTNYMI
Ape’s weekend
Emisje w sobotę 6 stycznia i niedzielę 7 stycznia od godz. 16:00  
Kto zabił Dian Fossey_8_małe.jpg
  • „Początek ludzkości”
  • „Od małpy do człowieka”
  • „Małpy i ludzie”
  • „Kto zabił Dian Fossey?” – premiera w sobotę 6 stycznia o godz. 21:00
  • „Ewolucja w kilku odsłonach”
KTO ZABIŁ DIAN FOSSEY?
Dian Fossey: Secrets in the mist
Premiera w sobotę 6 stycznia od godz. 21:00
(3x60 min)
Kto zabił Dian Fossey_małe.jpg
Dian Fossey to legendarna postać, która odegrała ogromną rolę w ruchach na rzecz ochrony dzikiej przyrody i zwierząt. Zapisała się w historii jako wizjonerka i pionierka, która uratowała przed wyginięciem goryle górskie. Historia jej życia jest jednak złożona i skomplikowana. Miała wielu wrogów, a kiedy została brutalnie zamordowana – lista osób, które mogły mieć motywy, była długa. 30 lat później, jej życie i śmierć wciąż otoczone są tajemnicą...
EWOLUCJA W KILKU ODSŁONACH
The great moments in evolution
Premiery w niedziele od 7 stycznia o godz. 21:00
(2x60 min)
Tiktaalik_4_małe.png
Wszystko zaczęło się od jednej komórki, która w ciągu prawie 4 miliardów lat ewoluowała, tworząc otaczający nas dziś różnorodny świat. Do tej pory zidentyfikowano i sklasyfikowano około 1,8 miliona gatunków. Wciąż jest jednak ogromna liczba takich, których naukowcy nie wzięli jeszcze pod lupę. Szacuje się, że może ich być od 10 do 100 milionów. Niezależnie od tego, jak wiele gatunków istnieje na świecie, życie na ziemi ma jednego praprzodka. Jako pierwszy tę teorię przedstawił Brytyjczyk Karol Darwin. Ponad 100 lat później, Jane Goodall posunęła się jeszcze dalej. Zaobserwowała, że szympansy potrafią wykorzystywać narzędzia – a to umiejętność, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla człowieka. Dlaczego zatem niektóre gatunki zagrożone są wyginięciem, podczas gdy inne rozwijają się i mnożą dalej?
OPOWIEŚĆ O CZŁOWIECZEŃSTWIE
The story of us
Premiery w niedziele od 14 stycznia o godz. 21:00
(6x60 min)
Opowieść o człowieczeństwie_małe.jpg
Skoro wszyscy jesteśmy do siebie podobni – jak to możliwe, że społeczeństwa na całym świecie tak bardzo się od siebie różnią? W jaki sposób rozwinęły się cywilizacje? Jak społeczeństwa będą funkcjonować w przyszłości, w erze globalizacji i rozwoju technologii? Kiedy wydarzenia na świecie zdają się coraz bardziej rozdzielać od siebie kultury, seria „Opowieść o człowieczeństwie” próbuje odkryć fundamentalne siły, które jednoczą ze sobą ludzi, i ujawnić, że wszyscy posiadamy te same cechy wspólne. W tym celu Morgan Freeman odbywa osobistą podróż dookoła świata. Poznaje ludzi ze wszystkich kultur i stara się zrozumieć, jak ludzkość zdołała przybrać tyle charakterystycznych form.
GIGANTY W POWIETRZU
Extraordinary flights
Premiera w poniedziałek 8 stycznia o godz. 22:00
(1x60 min)
Giganty w powietrzu_1_małe.jpg
Airbus A300-600ST Beluga, Airbus A400M, Antonov An-124, Super Guppy, DC-10 i Boeing 747-400 Large Cargo Freighter – to powietrzne giganty, które codziennie transportują najbardziej niezwykłe ładunki. Na ich pokładach przewożone są m.in. zwierzęta, pojazdy wielkogabarytowe, a nawet inne – mniejsze – samoloty. Każda przesyłka jest inna, a każdy transport wyjątkowy. Jak przewożone są ogromne ładunki? Jak wyglądają i jak zbudowane są maszyny, dzięki którym możliwe są takie transport?
TWORZYMY PRZYSZŁOŚĆ
Positive energy
Premiera we wtorek 30 stycznia o godz. 22:00
(3x60 min)
Tworzymy przyszłość_13_małe.jpg
W serii „Tworzymy przyszłość” Dallas Campbell i Kari Byron podróżują po świecie, by spotkać ludzi, którzy kreują świat przyszłości. Przed nimi trudne wyzwanie – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że światło włącza się jednym przyciskiem, jeździmy szybkimi samochodami i sprawnie przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Ale jak korzystać z życia, nie szkodząc jednocześnie naszej planecie? Mogą w tym pomóc m.in. – przedstawione w programie - małe i wielkie wizjonerskie projekty nowych instalacji energetycznych.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_stycze__2018.doc

doc | 3,3 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_12.jpg

grafika | 8,87 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_13.jpg

grafika | 7,65 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_8.jpg

grafika | 6,86 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_4.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_6.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_10.jpg

grafika | 220 KB

Pobierz
Giganty w powietrzu_1.jpg

grafika | 972 KB

Pobierz
Giganty w powietrzu_4.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_3.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_6.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_5.jpg

grafika | 951 KB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_3.jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_5.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_15.jpg

grafika | 8,11 MB

Pobierz
Opowieść o człowieczeństwie_20.jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_8_Tiktaalik.png

grafika | 3,66 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_3.png

grafika | 3,94 MB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_5_Luca.png

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_9.jpeg

grafika | 15,9 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_6.jpg

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_3.jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_1.jpg

grafika | 9,45 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_4.jpg

grafika | 8,64 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_stycze__2018.pdf

pdf | 2,11 MB

Pobierz
Tworzymy przyszłość_3.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Giganty w powietrzu_2.jpg

grafika | 669 KB

Pobierz
Ewolucja w kilku odsłonach_1.png

grafika | 2,49 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_2.jpg

grafika | 17,7 MB

Pobierz
Kto zabił Dian Fossey_7.jpg

grafika | 16,4 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień to na kanale National Geographic prawdziwe święta! I to nie tylko ze względu na Boże Narodzenie, ale również dwudziestolecie działalności kanału National Geographic w Polsce. Chcemy świętować razem z naszymi Widzami, dlatego to właśnie Oni częściowo ułożą ramówk
Propozycje programowe National Geographic na listopad

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.