Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Opublikowany

Krakowscy miłośnicy zwierząt mają niezwykłą okazję przyjrzenia się z bliska gatunkom, których zostało na świecie już bardzo niewiele. Ich niezwykłe zdjęcia, wykonane przez fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, chwyciły za serce tysiące mieszkańców Warszawy i Poznania. Teraz czas na Kraków! Wystawę oglądać można do 8 lutego, a towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci. Partnerem wydarzenia jest Cyfrowy Polsat.

Czym orangutan różni się od innych małp? Dlaczego jemu i wielu innym gatunkom grozi wyginięcie i jak możemy im pomóc? – odpowiedzi na podobne pytania padną na warsztatach przeznaczonych dla najmłodszych, towarzyszących wystawie „National Geographic Photo Ark”, którą oglądać można w Centrum Handlowym Serenada w Krakowie. Warsztaty dla szkół i dzieci w wieku od 8 do 14 lat odbywają się w dni powszednie, natomiast w weekendy maluchy mają szansę pomalować buzie i wcielić się w ulubionego zwierzaka. Wszystko to dostępne jest w specjalnie przygotowanej strefie National Geographic i Cyfrowego Polsatu. Tu też można kolorować obrazki zwierząt, czy bawić się magnetyczną tablicą, która pomoże dziecku poczuć się jak prawdziwy odkrywca, badający gdzie dokładnie mieszkają zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Każdego dnia w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Serenada zarówno dzieci, jak i dorośli mogą natomiast oglądać niesamowite portrety ginących gatunków zwierząt, zbierane przez Joela Sartore podczas 10-letniej podróży po całym świecie. Dotychczas na pokład swojej Photo Arki zaprosił on już ponad 7 tysięcy zwierząt, a drugie tyle wciąż zamierza sfotografować.
Wernisaż wystawy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków na PGE Narodowym, natgeophotoark.org 4.jpg
Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia centrum, natomiast strefa National Geographic i Cyfrowego Polsatu w godzinach 10.00–20.00. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Odwiedzamy ogrody zoologiczne, hodowców i ośrodki leczenia dzikich zwierząt oraz oceanaria. Podróżujemy dookoła świata i fotografujemy gatunki, które znajdują się pod opieką człowieka. Jesteśmy w połowie tej drogi…

Joel Sartore

Photo Ark - wizyta Joela Sartore w Polsce

Wcześniejsze odsłony wystawy „National Geographic Photo Ark” w polskich miastach stały się prawdziwym hitem. W ciągu 21 dni ponad 14 000 osób obejrzało zdjęcia Joela Sartore na PGE Narodowym. W warsztatach dla dzieci w Poznaniu uczestniczyło natomiast 270 uczniów w wieku 8-14 lat. Elementem towarzyszącym wystawie w Polsce jest hasztag #RatujmyRazem w mediach społecznościowych. Stale przybywa zdjęć, które są nim oznaczane, co świadczyć może o tym, że wyjątkowe podejście Joela Sartore do fotografowanych zwierząt, zapada w pamięć widzów i  skłania ich do dłuższej refleksji. 
hasz.jpg
Czym wyróżniają się zdjęcia Joela Sartore? Powstają w podobny sposób, jak portrety ludzi. Fotograf nie różnicuje też gatunków i tyle samo uwagi poświęca pięknemu wilkowi, co mniej lubianym przez ludzi owadom.

Kilkanaście lat temu zacząłem się zastanawiać, co można zrobić, żeby przykuć ludzką uwagę. Pomyślałem, że może zdjęcia zwierząt robione na czarnym i białym tle – które pokazują je pięknie oświetlone – przyciągną uwagę. Myślę, że tak się stało – ludzie na całym świecie wiedzą o tym projekcie”

Joel Sartore


Joel Sartore w czasie swojego pobytu w Polsce zrobił blisko 1500 zdjęć ponad 70 stworzeniom z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. 
Joel Sartore Photo Ark 05.jpg
National Geographic Photo Ark pomaga edukować odbiorców w różnym wieku. Pokazuje i uświadamia, jak biologicznie zróżnicowany jest świat i pozwala wzmocnić więzi z jego dzikimi mieszkańcami. Przygotowane w ramach projektu materiały pokazywane są na wystawach, publikowane w artykułach w magazynie National Geographic lub wykorzystywane podczas wydarzeń organizowanych na całym świecie. Powstała także 3-odcinkowa seria “Projekt Photo Ark”, która miała premierę w zeszłym roku na kanale Nat Geo Wild. Użytkownicy mogą także przeglądać zdjęcia z katalogu Photo Ark w na stronie internetowej poświęconej temu projektowi: http://photoark.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National Geographic Projekt Photo Ark 5.jpg

grafika | 3,63 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 1.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 4.jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 3.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 6.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 2.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.doc

doc | 2,35 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.pdf

pdf | 586 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.
Dlaczego jedyny nazistowski lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Nowa seria kanału National Geographic „Wyprawa na dno” wyjaśnia historię okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic. Premierowy odcinek z udziałem polskich naukowców już w niedzielę 26 sierpnia!

temu

W 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego. Ich echosonda pokazała wrak o długości niemal 260 m – największe dotychczasowe odkrycie w tym rejonie. Gdy udało się poznać jego historię, znalezisko stało się jeszcze ciekawsze. Skąd na pełnym morzu wziął się Graf Zeppelin, jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, skoro nigdy nie wziął udziału w walce? Wyjaśni to pierwszy odcinek nowej serii kanału National Geographic „Wyprawa na dno”.
Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

temu

Drugi sezon przełomowej serii dokumentalnej „Przedziwna planeta Ziemia”, a także zupełne nowości -  przedstawiająca pionierów Doliny Krzemowej produkcja „Internetowy boom” z gwiazdorską obsadą, Bear Grylls jako gospodarz i narrator serii, pokazującej okrutne oblicze natury, a także Gordon Ramsay, który zabierze nas w kulinarną podróż – to tylko niektóre propozycje, które na 2019 rok przygotował kanał National Geographic. Zostały one zaprezentowane dziennikarzom w Los Angeles, podczas spotkania TCA Press Tour, które dwa razy w roku jest organizowane przez stowarzyszenie krytyków telewizyjnych (Television Critics Association) zrzeszające około 200 dziennikarzy, piszących o rynku telewizyjnym. W czasie TCA Press Tour najwięksi światowi nadawcy telewizyjni prezentują nadchodzące premiery i wydarzenia medialne.