Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Opublikowany

Krakowscy miłośnicy zwierząt mają niezwykłą okazję przyjrzenia się z bliska gatunkom, których zostało na świecie już bardzo niewiele. Ich niezwykłe zdjęcia, wykonane przez fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, chwyciły za serce tysiące mieszkańców Warszawy i Poznania. Teraz czas na Kraków! Wystawę oglądać można do 8 lutego, a towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci. Partnerem wydarzenia jest Cyfrowy Polsat.

Czym orangutan różni się od innych małp? Dlaczego jemu i wielu innym gatunkom grozi wyginięcie i jak możemy im pomóc? – odpowiedzi na podobne pytania padną na warsztatach przeznaczonych dla najmłodszych, towarzyszących wystawie „National Geographic Photo Ark”, którą oglądać można w Centrum Handlowym Serenada w Krakowie. Warsztaty dla szkół i dzieci w wieku od 8 do 14 lat odbywają się w dni powszednie, natomiast w weekendy maluchy mają szansę pomalować buzie i wcielić się w ulubionego zwierzaka. Wszystko to dostępne jest w specjalnie przygotowanej strefie National Geographic i Cyfrowego Polsatu. Tu też można kolorować obrazki zwierząt, czy bawić się magnetyczną tablicą, która pomoże dziecku poczuć się jak prawdziwy odkrywca, badający gdzie dokładnie mieszkają zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Każdego dnia w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Serenada zarówno dzieci, jak i dorośli mogą natomiast oglądać niesamowite portrety ginących gatunków zwierząt, zbierane przez Joela Sartore podczas 10-letniej podróży po całym świecie. Dotychczas na pokład swojej Photo Arki zaprosił on już ponad 7 tysięcy zwierząt, a drugie tyle wciąż zamierza sfotografować.
Wernisaż wystawy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków na PGE Narodowym, natgeophotoark.org 4.jpg
Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia centrum, natomiast strefa National Geographic i Cyfrowego Polsatu w godzinach 10.00–20.00. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Odwiedzamy ogrody zoologiczne, hodowców i ośrodki leczenia dzikich zwierząt oraz oceanaria. Podróżujemy dookoła świata i fotografujemy gatunki, które znajdują się pod opieką człowieka. Jesteśmy w połowie tej drogi…

Joel Sartore

Photo Ark - wizyta Joela Sartore w Polsce

Wcześniejsze odsłony wystawy „National Geographic Photo Ark” w polskich miastach stały się prawdziwym hitem. W ciągu 21 dni ponad 14 000 osób obejrzało zdjęcia Joela Sartore na PGE Narodowym. W warsztatach dla dzieci w Poznaniu uczestniczyło natomiast 270 uczniów w wieku 8-14 lat. Elementem towarzyszącym wystawie w Polsce jest hasztag #RatujmyRazem w mediach społecznościowych. Stale przybywa zdjęć, które są nim oznaczane, co świadczyć może o tym, że wyjątkowe podejście Joela Sartore do fotografowanych zwierząt, zapada w pamięć widzów i  skłania ich do dłuższej refleksji. 
hasz.jpg
Czym wyróżniają się zdjęcia Joela Sartore? Powstają w podobny sposób, jak portrety ludzi. Fotograf nie różnicuje też gatunków i tyle samo uwagi poświęca pięknemu wilkowi, co mniej lubianym przez ludzi owadom.

Kilkanaście lat temu zacząłem się zastanawiać, co można zrobić, żeby przykuć ludzką uwagę. Pomyślałem, że może zdjęcia zwierząt robione na czarnym i białym tle – które pokazują je pięknie oświetlone – przyciągną uwagę. Myślę, że tak się stało – ludzie na całym świecie wiedzą o tym projekcie”

Joel Sartore


Joel Sartore w czasie swojego pobytu w Polsce zrobił blisko 1500 zdjęć ponad 70 stworzeniom z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. 
Joel Sartore Photo Ark 05.jpg
National Geographic Photo Ark pomaga edukować odbiorców w różnym wieku. Pokazuje i uświadamia, jak biologicznie zróżnicowany jest świat i pozwala wzmocnić więzi z jego dzikimi mieszkańcami. Przygotowane w ramach projektu materiały pokazywane są na wystawach, publikowane w artykułach w magazynie National Geographic lub wykorzystywane podczas wydarzeń organizowanych na całym świecie. Powstała także 3-odcinkowa seria “Projekt Photo Ark”, która miała premierę w zeszłym roku na kanale Nat Geo Wild. Użytkownicy mogą także przeglądać zdjęcia z katalogu Photo Ark w na stronie internetowej poświęconej temu projektowi: http://photoark.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National Geographic Projekt Photo Ark 5.jpg

grafika | 3,63 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 1.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 4.jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 3.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 6.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 2.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.doc

doc | 2,35 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.pdf

pdf | 586 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Poznaj najciekawsze sekrety II wojny światowej. „Tajemnicze bunkry Hitlera”, „Dwóch wrogów w Hitlera” i „II wojna światowa: 1942 atak z południa” w lipcu na kanale National Geographic

temu

Bunkry i tajne korytarze pod ulicami Berlina, szpiegowski romans pełen ryzykownych zwrotów akcji i sekrety śródziemnomorskiej strategii Winstona Churchilla to mniej znane aspekty II wojny światowej, które pozwalają nam spojrzeć na nią z nowej perspektywy. Wiele nieznanych faktów o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat odkryją dokumenty: „Tajemnicze bunkry Hitlera”, „Dwóch wrogów w Hitlera” i „II wojna światowa: 1942 atak z południa”, które w lipcowe piątki będą miały premiery na kanale National Geographic.
Przedsiębiorczy, odważni, kreatywni, tworzący niezwykłe rozwiązania – „Polscy innowatorzy” bohaterami serii miniprogramów realizowanych przez National Geographic we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju

temu

Kanał National Geographic wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przygotował serię miniprogramów o Polakach, realizujących prekursorskie - nie tylko w skali kraju - projekty. W pięciu odcinkach serii dowiemy się, kto stoi za najbardziej niezwykłymi polskimi rozwiązaniami. Jak powstały? Komu mają służyć? Jak odbywało się poszukiwanie środków na realizację śmiałych marzeń i jak pomogły w tym Fundusze Europejskie? O swoich pomysłach – większych i mniejszych – oraz drodze do ich realizacji opowiedzą „Polscy innowatorzy”.
UFO, kosmici, niezwykłe misje NASA i niecodzienne historie – w lipcu „National Geographic ujawnia” pilnie strzeżone tajemnice

temu

To, co nieodkryte i skrywane przed wzrokiem świata, budzi największą ciekawość. W lipcu kanał National Geographic przybliży się do wydarzeń i historii, które budzą niezwykłe zainteresowanie, ale są jednocześnie tak zagadkowe, że nie sposób myśleć o nich bez emocji. Strach? Niepokój? Choć na myśl o lądowaniu UFO czy o spotkaniu mieszkańców z innego świata przeszywają dreszcze, ciekawość i chęć poznania tajemnic przezwyciężają każdy lęk. Zapraszamy w niezwykłą podróż, naprawdę nie z tego świata…
Historia dzieje się na naszych oczach. „Korea Północna: droga do pokoju” 12 czerwca na kanale National Geographic

temu

Kiedy oczy całego świata zwrócone są w stronę Singapuru, gdzie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem, kanał National Geographic wyemituje niezwykły dokument „Korea Północna: droga do pokoju”. Pokaże on historię koreańskiej izolacji i wyjaśni, dlaczego doszło do tak ogromnych podziałów między Koreą Północną a resztą świata.

Rozpoznawcze, bombowe, myśliwskie - „Samoloty bojowe” w lutym na kanale National Geographic

Ich historia rozpoczęła się około stu lat temu. Odkąd wzbiły się w niebo – na zawsze zmieniły militarny świat. Mowa o samolotach bojowych. Przez lata przechodziły szereg modyfikacji i dostosowywane były do coraz bardziej skomplikowanych i wymagających działań. Zwiększały się ich zasięg i siła bojowa. To proces, który zaczął się, odkąd tylko pojawiły się w użyciu i trwa do dziś. Seria „Samoloty bojowe” pokazuje, jak wielką ewolucję w ciągu ostatniego stulecia przeszły wojskowe maszyny i jak wiele się zmieniło w światowym wyścigu zbrojeń.