Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Wystawa „National Geographic Photo Ark” dotarła do Krakowa. Wciąż możesz przyłączyć się do akcji #RatujmyRazem

Opublikowany

Krakowscy miłośnicy zwierząt mają niezwykłą okazję przyjrzenia się z bliska gatunkom, których zostało na świecie już bardzo niewiele. Ich niezwykłe zdjęcia, wykonane przez fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, chwyciły za serce tysiące mieszkańców Warszawy i Poznania. Teraz czas na Kraków! Wystawę oglądać można do 8 lutego, a towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci. Partnerem wydarzenia jest Cyfrowy Polsat.

Czym orangutan różni się od innych małp? Dlaczego jemu i wielu innym gatunkom grozi wyginięcie i jak możemy im pomóc? – odpowiedzi na podobne pytania padną na warsztatach przeznaczonych dla najmłodszych, towarzyszących wystawie „National Geographic Photo Ark”, którą oglądać można w Centrum Handlowym Serenada w Krakowie. Warsztaty dla szkół i dzieci w wieku od 8 do 14 lat odbywają się w dni powszednie, natomiast w weekendy maluchy mają szansę pomalować buzie i wcielić się w ulubionego zwierzaka. Wszystko to dostępne jest w specjalnie przygotowanej strefie National Geographic i Cyfrowego Polsatu. Tu też można kolorować obrazki zwierząt, czy bawić się magnetyczną tablicą, która pomoże dziecku poczuć się jak prawdziwy odkrywca, badający gdzie dokładnie mieszkają zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Każdego dnia w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Serenada zarówno dzieci, jak i dorośli mogą natomiast oglądać niesamowite portrety ginących gatunków zwierząt, zbierane przez Joela Sartore podczas 10-letniej podróży po całym świecie. Dotychczas na pokład swojej Photo Arki zaprosił on już ponad 7 tysięcy zwierząt, a drugie tyle wciąż zamierza sfotografować.
Wernisaż wystawy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków na PGE Narodowym, natgeophotoark.org 4.jpg
Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia centrum, natomiast strefa National Geographic i Cyfrowego Polsatu w godzinach 10.00–20.00. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Odwiedzamy ogrody zoologiczne, hodowców i ośrodki leczenia dzikich zwierząt oraz oceanaria. Podróżujemy dookoła świata i fotografujemy gatunki, które znajdują się pod opieką człowieka. Jesteśmy w połowie tej drogi…

Joel Sartore

Photo Ark - wizyta Joela Sartore w Polsce

Wcześniejsze odsłony wystawy „National Geographic Photo Ark” w polskich miastach stały się prawdziwym hitem. W ciągu 21 dni ponad 14 000 osób obejrzało zdjęcia Joela Sartore na PGE Narodowym. W warsztatach dla dzieci w Poznaniu uczestniczyło natomiast 270 uczniów w wieku 8-14 lat. Elementem towarzyszącym wystawie w Polsce jest hasztag #RatujmyRazem w mediach społecznościowych. Stale przybywa zdjęć, które są nim oznaczane, co świadczyć może o tym, że wyjątkowe podejście Joela Sartore do fotografowanych zwierząt, zapada w pamięć widzów i  skłania ich do dłuższej refleksji. 
hasz.jpg
Czym wyróżniają się zdjęcia Joela Sartore? Powstają w podobny sposób, jak portrety ludzi. Fotograf nie różnicuje też gatunków i tyle samo uwagi poświęca pięknemu wilkowi, co mniej lubianym przez ludzi owadom.

Kilkanaście lat temu zacząłem się zastanawiać, co można zrobić, żeby przykuć ludzką uwagę. Pomyślałem, że może zdjęcia zwierząt robione na czarnym i białym tle – które pokazują je pięknie oświetlone – przyciągną uwagę. Myślę, że tak się stało – ludzie na całym świecie wiedzą o tym projekcie”

Joel Sartore


Joel Sartore w czasie swojego pobytu w Polsce zrobił blisko 1500 zdjęć ponad 70 stworzeniom z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. 
Joel Sartore Photo Ark 05.jpg
National Geographic Photo Ark pomaga edukować odbiorców w różnym wieku. Pokazuje i uświadamia, jak biologicznie zróżnicowany jest świat i pozwala wzmocnić więzi z jego dzikimi mieszkańcami. Przygotowane w ramach projektu materiały pokazywane są na wystawach, publikowane w artykułach w magazynie National Geographic lub wykorzystywane podczas wydarzeń organizowanych na całym świecie. Powstała także 3-odcinkowa seria “Projekt Photo Ark”, która miała premierę w zeszłym roku na kanale Nat Geo Wild. Użytkownicy mogą także przeglądać zdjęcia z katalogu Photo Ark w na stronie internetowej poświęconej temu projektowi: http://photoark.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National Geographic Projekt Photo Ark 5.jpg

grafika | 3,63 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 1.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 4.jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 3.jpg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 6.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Projekt Photo Ark 2.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.doc

doc | 2,35 MB

Pobierz
National Geographic Photo Ark - wystawa już do obejrzenia w Krakowie!.pdf

pdf | 586 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.