Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów

Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów

Opublikowany

„Geniusz: Picasso” to tytuł drugiej odsłony antologii kanału National Geographic, która będzie miała premierę już w kwietniu. Na ekranie w postać wielkiego artysty wcieli się Antonio Banderas, a poza ekranem taką możliwość będą mieli studenci polskich uczelni artystycznych. National Geographic organizuje dla nich konkurs „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”, w którym młodzi artyści zainspirowani twórczością hiszpańskiego geniusza mają za zadanie przedstawić symbol miasta, w którym studiują. Do wygrania jest 5000 zł i możliwość współpracy z marką National Geographic.

Studenci mają ogromne pole do popisu, ponieważ mogą wybierać spośród ikon dziewięciu miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Na pracach wykonanych techniką dowolną znaleźć się więc mogą m.in. Syrenka Warszawska, Neptun, wrocławski krasnal, toruński piernik i wiele innych.
Prace zgłaszać można do 16 marca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: geniuszpicasso.pl.
Pierwsza odsłona „Geniusza” poświęcona była Albertowi Einsteinowi. Serial stał się wielkim hitem i przyciągnął przed telewizory 45 milionów widzów z całego świata. Kanał Nat Geo People przypomni w marcu wszystkie 10 odcinków. Emisje zaplanowane są od 24 marca.
Z kolei premiera pierwszego odcinka serii „Geniusz: Picasso” zaplanowana jest na antenie National Geographic na wiosnę. Seria pojawi się w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Geniusz - Picasso | National Geographic

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

GENIUS_2_Credit National Geographic, Dusan Martincek.jpg

grafika | 9,69 MB

Pobierz
GENIUS_2_02_Credit National Geographic, Dusan Martincek.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs artystyczny National Geographic.docx

docx | 398 KB

Pobierz
Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs artystyczny National Geographic.pdf

pdf | 246 KB

Pobierz
Genius_Picasso_fb_940x788.jpg

grafika | 346 KB

Pobierz
Genius_Picasso_fb_640x960.jpg

grafika | 305 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Geoffrey Rush i Johnny Flynn na planie zdjęciowym najnowszej produkcji National Geographic "Geniusz"

temu

National Geographic ujawnił pierwsze zdjęcia z kręconej obecnie w Pradze 10-odcinkowej antologii „Geniusz”, opartej na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn („Sils Maria”, „Siła muzyki”, „Charlie chory z miłości”), zaś dojrzałego Einsteina gra Geoffrey Rush („Jak zostać królem”, „Piraci z Karaibów”, „Blask”). Produkcja zadebiutuje na antenie National Geographic w 171 krajach i w 45 wersjach językowych w 2017 roku. 
Emily Watson jako Elsa Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios

temu

Nominowana do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu aktorka Emily Watson („Teoria wszystkiego”, „Złodziejka książek”) dołączy do obsady telewizyjnej antologii pt. „Geniusz”, która jest najnowszą produkcją wytwórni Fox 21 Television Studios oraz spółek Imagine Television i EUE/Sokolow. Emily Watson wystąpi w roli Elsy Einstein, siostry ciotecznej i drugiej żony Alberta Einsteina. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dojrzałego Einsteina zagra Geoffrey Rush, a w rolę młodego fizyka wcieli się Johnny Flynn. Zdjęcia do telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Pierwszy odcinek wyreżyseruje zdobywca Oscara, Ron Howard.
Laureat Oscara, aktor Geoffrey Rush jako Albert Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios 

temu

National Geographic Channel zapowiada serial oparty na biografii Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Rolę młodego naukowca zagra świetnie zapowiadający się aktor Johnny Flynn, a dojrzałego Einsteina – Geoffrey Rush. Zdjęcia do dziesięcioodcinkowej telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Pradze. Reżyserem pierwszego odcinka będzie zdobywca Oscara, Ron Howard. Premiera serii odbędzie się w przyszłym roku na antenie National Geographic Channel w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

temu

Czy igrzyska przyniosły olimpijski spokój w Korei Północnej? Program specjalny “Igrzyska w cieniu reżimu” w lutym na kanale National Geographic

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są wyjątkowe pod wieloma względami, ale ich lokalizacja jest chyba punktem najbardziej przykuwającym uwagę. Zaledwie 80 km od sportowych aren znajduje się strefa zdemilitaryzowana, która oddziela Koreę Południową od Północnej. W pierwszych dniach zimowej olimpiady w Pjongczangu ekipa National Geographic odwiedziła z kamerą Półwysep Koreański, by odpowiedzieć na pytanie, jak wielkie igrzyska wpływają na stosunki Korei Północnej ze światem. Premiera dokumentu “Igrzyska w cieniu reżimu” w sobotę 24 lutego  o godzinie 21.00 na kanale National Geographic.