Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów

Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów

Opublikowany

„Geniusz: Picasso” to tytuł drugiej odsłony antologii kanału National Geographic, która będzie miała premierę już w kwietniu. Na ekranie w postać wielkiego artysty wcieli się Antonio Banderas, a poza ekranem taką możliwość będą mieli studenci polskich uczelni artystycznych. National Geographic organizuje dla nich konkurs „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”, w którym młodzi artyści zainspirowani twórczością hiszpańskiego geniusza mają za zadanie przedstawić symbol miasta, w którym studiują. Do wygrania jest 5000 zł i możliwość współpracy z marką National Geographic.

Studenci mają ogromne pole do popisu, ponieważ mogą wybierać spośród ikon dziewięciu miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Na pracach wykonanych techniką dowolną znaleźć się więc mogą m.in. Syrenka Warszawska, Neptun, wrocławski krasnal, toruński piernik i wiele innych.
Prace zgłaszać można do 16 marca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: geniuszpicasso.pl.
Pierwsza odsłona „Geniusza” poświęcona była Albertowi Einsteinowi. Serial stał się wielkim hitem i przyciągnął przed telewizory 45 milionów widzów z całego świata. Kanał Nat Geo People przypomni w marcu wszystkie 10 odcinków. Emisje zaplanowane są od 24 marca.
Z kolei premiera pierwszego odcinka serii „Geniusz: Picasso” zaplanowana jest na antenie National Geographic na wiosnę. Seria pojawi się w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Geniusz - Picasso | National Geographic

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

GENIUS_2_Credit National Geographic, Dusan Martincek.jpg

grafika | 9,69 MB

Pobierz
GENIUS_2_02_Credit National Geographic, Dusan Martincek.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs artystyczny National Geographic.docx

docx | 398 KB

Pobierz
Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs artystyczny National Geographic.pdf

pdf | 246 KB

Pobierz
Genius_Picasso_fb_940x788.jpg

grafika | 346 KB

Pobierz
Genius_Picasso_fb_640x960.jpg

grafika | 305 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tyran. Buntownik. Kochanek. Pablo Picasso jakiego nie znacie.

temu

Gdy byłem dzieckiem, matka mówiła mi: jeżeli będziesz żołnierzem, zostaniesz generałem. Jeśli będziesz mnichem, skończysz jako papież. Chciałem być malarzem i zostałem Picassem.   ~Pablo Picasso. Kanał National Geographic przedstawia drugi sezon nominowanej do nagró
Antonio Baderas za kulisami najnowszej produkcji „Geniusz: Picasso” – premiera już 22 kwietnia na kanale National Geographic

temu

Niezwykła historia ekscentrycznego malarza. Tyran, buntownik i kochanek w oku kamery i reżysera oraz producenta wykonawczego serialu „Geniusz” – Kena Billera. Zobacz, jak wyglądała praca nad serialem, który pokazuje z bliska nie tylko Picassa - malarza, ale i Picassa - człowieka.
Antonio Banderas i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. W Maladze odbyła się premiera „Geniusza: Picasso”. Od 22 kwietnia na kanale National Geographic!

temu

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera drugiej części antologii „Geniusz” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości Pabla Picassa. „Geniusza: Picasso” oglądały w Maladze tłumy, a już od 22 kwietnia serię o ikonie malarstwa będą mogli oglądać polscy widzowie w każdą niedzielę o godz. 21:00.
Zobacz symbole polskich miast w stylu Picassa. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego

temu

Syrenka, łódź, koziołki, Neptun i Lajkonik – te symbole zainspirowały autorów najlepszych prac, które zwyciężyły w konkursie National Geographic „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”. Laureaci – studenci i absolwenci polskich uczelni artystycznych – w ramach nagrody otrzymają po 5000 zł. Ich prace mogą stać się także częścią działań promocyjnych wokół głośnej produkcji „Geniusz: Picasso” z Antonio Banderasem w roli głównej, która będzie miała swoją premierę 22 kwietnia na kanale National Geographic.

Czy igrzyska przyniosły olimpijski spokój w Korei Północnej? Program specjalny “Igrzyska w cieniu reżimu” w lutym na kanale National Geographic

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są wyjątkowe pod wieloma względami, ale ich lokalizacja jest chyba punktem najbardziej przykuwającym uwagę. Zaledwie 80 km od sportowych aren znajduje się strefa zdemilitaryzowana, która oddziela Koreę Południową od Północnej. W pierwszych dniach zimowej olimpiady w Pjongczangu ekipa National Geographic odwiedziła z kamerą Półwysep Koreański, by odpowiedzieć na pytanie, jak wielkie igrzyska wpływają na stosunki Korei Północnej ze światem. Premiera dokumentu “Igrzyska w cieniu reżimu” w sobotę 24 lutego  o godzinie 21.00 na kanale National Geographic.