Jak wspominamy pierwszą dekadę XXI wieku?

Jak wspominamy pierwszą dekadę XXI wieku?

Opublikowany

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku, w jesiennej ramówce National Geographic Channel pokaże program podsumowujący kolejną dekadę - tym razem lata 2000.


Dwuodcinkowa miniseria opowiadająca o pierwszej dekadzie XXI wieku, która premierę będzie miała we wrześniu, zabierze nas w podróż sentymentalną do lat 2000. Ten czas, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, diametralnie odmienił nasze życie. Terroryzm, konflikty zbrojne, niezwykły rozwój technologii, rewolucja w mediach, kryzys finansowy - to wszystko na przestrzeni zaledwie 10 lat! W dokumencie wrócimy do naważniejszych wydarzeń tego okresu - opowiedzą o nich dziennikarze, światowi przywódcy i artyści estrady, którzy stali się symbolami poprzedniego dziesięciolecia.

Ubiegłe dziesięciolecie to także szczególny i ciekawy czas dla Polski. Kto z nas z sentymentem nie wspomina pierwszego od lat występu na mundialu polskich piłkarzy, czy zwycięstw Adama Małysza? Kto nie pamięta wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i otwarcia granic w 2007 roku? Lata 2000 - 2010 to także czas gwałtownej ekspansji Internetu i nowinek technologicznych również w naszym kraju. Niemal każdy z nas miał konta na portalach takich jak Grono, Nasza - Klasa, czy używał Gadu - Gadu. Większość z sentymentem wspomina też początki boomu telefonii mobilnej z jego symbolem - Nokią 3310. 

Podsumowanie poprzedniej dekady chielibysmy stworzyć wspólnie z Państwem. W związku z tym chcemy zapytać: jakie wspomnienia u Państwa przywołuje hasło "lata 2000"? Jakie to były czasy dla Polski? Co oglądano w kinach, a czego słuchano na nowych odtwarzaczach mp3? Co stało się symbolem tamtych lat? Czy płakali Państwo po śmierci Michaela Jacksona, albo krzyczeli razem z całą Polską "Leć Adaś, leć!"? Z tej okazji przygotowaliśmy specjalnie ankietę, na podstawie ktorej  przygotujemy raport na temat najważniejszych wydarzeń poprzedniego dziesięciolecia według dziennikarzy. Uwaga! Dla wszystkich, którzy zechcą ją z nami wypełnić i podadzą nam swoje dane korespondencyjne, przygotowaliśmy specjalny upominek związany z tematyką miniserii.

Ankietę można wypełnić pod poniższym linkiem:
http://www.ankietka.pl/ankieta/197311/lata-2000-najwazniejsze-wydarzenia-minionej-dekady.html


Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.