Zobacz symbole polskich miast w stylu Picassa. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego

Zobacz symbole polskich miast w stylu Picassa. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego

Opublikowany

Syrenka, łódź, koziołki, Neptun i Lajkonik – te symbole zainspirowały autorów najlepszych prac, które zwyciężyły w konkursie National Geographic „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”. Laureaci – studenci i absolwenci polskich uczelni artystycznych – w ramach nagrody otrzymają po 5000 zł. Ich prace mogą stać się także częścią działań promocyjnych wokół głośnej produkcji „Geniusz: Picasso” z Antonio Banderasem w roli głównej, która będzie miała swoją premierę 22 kwietnia na kanale National Geographic.

W konkursie udział wzięli artyści z całej Polski, a ich zadaniem było przedstawienie symbolu jednego z dziewięciu miast:Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Twórcy mieli swobodę w wyborze technik i obiektów przedstawionych na pracach, ale ich pracy musiała przyświecać jedna myśl – jak ten symbol przedstawiłby Pablo Picasso?

Zaskoczyła nas liczba zgłoszeń i mnogość pomysłów! Choć konkurs nie trwał długo, otrzymaliśmy niemal 140 prac, w których wykorzystano przeróżne style typowe dla Picassa. To znak, że ten artysta wciąż może silnie inspirować i że jego twórczość jest tak uniwersalna. Po tym właśnie można poznać geniusza 

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group

To właśnie ponadczasowy wymiar dzieł Picassa na tle jego burzliwego życia osobistego jest głównym tematem serii „Geniusz: Picasso”, która jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier kanału National Geographic.

Konkurs artystyczny miał na celu zainteresowanie młodych twórców postacią wielkiego malarza i osadzenie jego dzieł w polskim kontekście. Może nie każdy o tym wie, ale artysta odwiedził nasz kraj i z tą wizytą wiąże się wiele ciekawych historii. Część z nich zostanie pokazana również w naszym nowym serialu

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group

Spośród wszystkich prac, jury zdecydowało się nagrodzić dzieła przedstawiające symbole: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska i Poznania.
Anita Mowczan, symbol Poznania

Anita Mowczan, symbol Poznania

Alicja Twarowska, symbol Warszawy

Alicja Twarowska, symbol Warszawy

Maciej Lenda, symbol Gdańska

Maciej Lenda, symbol Gdańska

Paulina Taranek, symbol Krakowa

Paulina Taranek, symbol Krakowa

Stanisław Barbacki, symbol Łodzi

Stanisław Barbacki, symbol Łodzi

Pierwszy odcinek serii „Geniusz: Picasso” będzie miał swoją premierę na antenie National Geographic 22 kwietnia o godzinie 21:00. Seria będzie emitowana w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Geniusz: Picasso - premiera w kwietniu | National Geographic

Pierwsza odsłona „Geniusza” poświęcona była Albertowi Einsteinowi. Serial stał się wielkim hitem i przyciągnął przed telewizory 45 milionów widzów z całego świata. Kanał Nat Geo People przypomni w marcu wszystkie 10 odcinków. Emisje zaplanowane są od 24 marca.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Konkurs Maluję co widzę - symbol miasta w stylu Picassa rozstrzygnięty!.docx

docx | 9,95 MB

Pobierz
Konkurs Maluję co widzę - symbol miasta w stylu Picassa rozstrzygnięty!.pdf

pdf | 915 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tyran. Buntownik. Kochanek. Pablo Picasso jakiego nie znacie.

temu

Gdy byłem dzieckiem, matka mówiła mi: jeżeli będziesz żołnierzem, zostaniesz generałem. Jeśli będziesz mnichem, skończysz jako papież. Chciałem być malarzem i zostałem Picassem.   ~Pablo Picasso. Kanał National Geographic przedstawia drugi sezon nominowanej do nagró
Antonio Baderas za kulisami najnowszej produkcji „Geniusz: Picasso” – premiera już 22 kwietnia na kanale National Geographic

temu

Niezwykła historia ekscentrycznego malarza. Tyran, buntownik i kochanek w oku kamery i reżysera oraz producenta wykonawczego serialu „Geniusz” – Kena Billera. Zobacz, jak wyglądała praca nad serialem, który pokazuje z bliska nie tylko Picassa - malarza, ale i Picassa - człowieka.
Antonio Banderas i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. W Maladze odbyła się premiera „Geniusza: Picasso”. Od 22 kwietnia na kanale National Geographic!

temu

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera drugiej części antologii „Geniusz” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości Pabla Picassa. „Geniusza: Picasso” oglądały w Maladze tłumy, a już od 22 kwietnia serię o ikonie malarstwa będą mogli oglądać polscy widzowie w każdą niedzielę o godz. 21:00.
Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów

temu

„Geniusz: Picasso” to tytuł drugiej odsłony antologii kanału National Geographic, która będzie miała premierę już w kwietniu. Na ekranie w postać wielkiego artysty wcieli się Antonio Banderas, a poza ekranem taką możliwość będą mieli studenci polskich uczelni artystycznych. National Geographic organizuje dla nich konkurs „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”, w którym młodzi artyści zainspirowani twórczością hiszpańskiego geniusza mają za zadanie przedstawić symbol miasta, w którym studiują. Do wygrania jest 5000 zł i możliwość współpracy z marką National Geographic.

Mija 106 lat od najsłynniejszej morskiej katastrofy. Blok programowy „Rocznica tragedii Titanica” w kwietniu na kanale National Geographic

To miał być niezapomniany rejs. I stał się taki, choć z przyczyn innych niż zakładali konstruktorzy „niezatapialnego statku”. Transatlantyk Titanic wyruszył w dziewiczy rejs z brytyjskiego portu Southampton do Nowego Jorku. Nigdy jednak nie dotarł do celu. I choć właśnie mija 106 lat od katastrofy tego statku, wciąż fascynuje on zarówno naukowców, jak i zwykłych ludzi. Blok programowy „Rocznica tragedii Titanica” na kanale National Geographic to szansa na rozwianie wielu tajemnic narosłych wokół katastrofy.