Antonio Banderas i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. W Maladze odbyła się premiera „Geniusza: Picasso”. Od 22 kwietnia na kanale National Geographic!

Antonio Banderas i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. W Maladze odbyła się premiera „Geniusza: Picasso”. Od 22 kwietnia na kanale National Geographic!

Opublikowany

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera serii „Geniusz: Picasso” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości artysty. „Geniusza: Picasso” oglądały w Maladze tłumy, a już od 22 kwietnia serię o ikonie malarstwa będą mogli oglądać polscy widzowie w każdą niedzielę o godz. 21:00.

Geniusz Picasso - premiera w Maladze 14.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 7.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 9.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 12.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 16.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 19.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 3.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 2.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 18.jpgGeniusz Picasso - premiera w Maladze 13.jpg
W Teatro Cervantes premierowy odcinek serii oglądało ponad 1000 widzów, ale na ulice malowniczego hiszpańskiego miasta wyszli niemalże wszyscy mieszkańcy. Do Malagi przyjechali twórcy i aktorzy „Geniusza: Picasso”, wśród nich znaleźli się oczywiście odtwórcy głównych ról – Antonio Banderas oraz Alex Rich, który wcielił się w postać malarza w młodości. W pozostałych rolach zobaczyć będzie można Clémence Poésy jako Francoise Gilot - francuską malarkę i znaną pisarkę, związaną z artsytą przez ponad dziesięć lat i matkę jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche jako Emile Gilot wcielił się w rolę despotycznego ojca Francoise. Robert Sheehan zagrał rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa - jednego z najbliższych przyjaciół artysty. Poppy Delevingne gra z kolei Marie-Thérèse Walter - kochankę i muzę artysty oraz matkę jego najstarszej córki. Aisling Franciosi wcieliła się natomiast w postać Fernande Olivier - francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.

W serialu zobaczymy również aktorów znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley wcieli się w Dorę Maar - francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę artysty, T.R. Knight wystąpi w roli Maxa Jacoba - jednego z najbliższych przyjaciół malarza w Paryżu, Seth Gabel zagra Guillaume'a Apollinaire'a - jednego z najważniejszych poetów XX wieku, Johnny Flynn natomiast wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 15.jpg
Telewizyjna antologia „Geniusz”, stworzona została przez stację National Geographic, wytwórnię FOX 21 Television Studios oraz spółkę Imagine Television. Głównym producentem drugiej, liczącej 10 odcinków, części „Geniusz: Picasso” jest Ken Biller. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Brian Grazer, Ron Howard, Ken Biller, Francie Calfo i Gigi Pritzker.

„Geniusz: Picasso” – premiera w niedziele od 22 kwietnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Geniusz Picasso - premiera w Maladze 2, Samantha Colley.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 3, Poppy Delevingne.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 11, Antonio Banderas i Ken Biller.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 9.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 4, Clémence Poésy.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 10, Antonio Banderas i Nicole Kimpe.jpg

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 7, Seth Gabel, Alex Rich i T.R. Knight.jpg

grafika | 1,29 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 6.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 16.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 14.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 18.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 1, Alex Rich.jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 5, Sebastian Roche.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 13.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 15.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 12.jpg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 17.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 19, Antonio Banderas i wnuk Pabla Picassa - Olivier Widmaier Picasso.jpg

grafika | 994 KB

Pobierz
Geniusz Picasso - premiera w Maladze 8, Jordi Molla.jpg

grafika | 913 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tyran. Buntownik. Kochanek. "Geniusz: Picasso" jakiego nie znacie

temu

Kanał National Geographic przedstawia drugi sezon nominowanej do nagród Emmy i Złotych Globów antologii telewizyjnej pt. „Geniusz: Picasso”. W roli wielkiego malarza występują Antonio Banderas i Alex Rich. 10-odcinkowy serial został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Telev
Antonio Baderas za kulisami najnowszej produkcji „Geniusz: Picasso” – premiera już 22 kwietnia na kanale National Geographic

temu

Niezwykła historia ekscentrycznego malarza. Tyran, buntownik i kochanek w oku kamery i reżysera oraz producenta wykonawczego serialu „Geniusz” – Kena Billera. Zobacz, jak wyglądała praca nad serialem, który pokazuje z bliska nie tylko genialnego malarza, ale i człowieka.
Kochały go, mimo jego wad. On je podziwiał, malował i… porzucał

temu

Żony miał dwie, ale kobiet w jego życiu było zdecydowanie więcej. Były dla artysty kochankami, muzami, obiektami westchnień i fascynacji. Jego pasja i uwielbienie do kobiet znalazło swój wyraz w sztuce - na portretach artysty znajdują się przede wszystkim one. Obrazy mężczyzn to głównie autoportrety. Burzliwe relacje malarza z kobietami to jeden z głównych tematów serii National Geographic „Geniusz: Picasso”.
„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial limitowany! W sumie seria zgarnęła aż 7 nominacji!

temu

„Geniusz: Picasso” został nominowany do Nagrody Emmy 2018 jako najlepszy serial limitowany, ale to nie jedyna kategoria, w której pojawiła się ta produkcja kanału National Geographic. Do nagrody w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu limitowanym nominowany został również Antonio Banderas za główną rolę ekscentrycznego artysty. W sumie seria "Geniusz: Picasso" otrzymała nominacje aż w siedmiu kategoriach! Gala 70. edycji Nagród Emmy odbędzie się 17 września.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.