By nakręcić zdjęcia do tej niezwykłej produkcji, przebyli 1,4 miliona kilometrów. Już we wtorek 3 kwietnia gorąca premiera. „Przedziwna planeta Ziemia” –  na kanale National Geographic

By nakręcić zdjęcia do tej niezwykłej produkcji, przebyli 1,4 miliona kilometrów. Już we wtorek 3 kwietnia gorąca premiera. „Przedziwna planeta Ziemia” –  na kanale National Geographic

Opublikowany

Kanał National Geographic, znany reżyser Darren Aronofsky (“mother!,” “Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”), wyróżniona wieloma nagrodami producentka Jane Root („Ameryka: Historia USA”, „Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała”) stworzyli wspólnie serię dokumentalną, która rewolucjonizuje gatunek programów popularnonaukowych. Twórcy zabiorą widzów w niezwykłą i pełną emocji podróż dookoła Ziemi, aby pokazać cuda naszego świata, który jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w całym wszechświecie. By móc nakreślić fascynujący obraz Ziemi, odwiedzili z kamerą nieznane miejsca, przemierzyli 1,4 milionów kilometrów (co odpowiada dwóm lotom na Księżyc i z powrotem lub okrążeniu Ziemi 37 razy), nagrali zdjęcia w 45 krajach na sześciu kontynentach i zarejestrowali materiały filmowe na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Przedziwna planeta Ziemia” pokaże widzom nieznane oblicze naszej niewielkiej planety, która jest małym punktem w bezkresie wszechświata. Gospodarzem serii  jest aktor Will Smith („Bardzo dziki Zachód”, Faceci w czerni”).

Escape_EP109_OneStrangeRock_19.jpg
Aby odkryć przed widzami tajemnice Ziemi, w kolejnych dziesięciu odcinkach zabierzemy ich w pełną emocji i wrażeń podróż. Twórcy serii dokumentalnej odwiedzili z kamerą zapierające dech w piersiach miejsca na Ziemi, przeanalizowali zadziwiające zjawiska i teorie na temat wszechświata. Zaprezentowali nowatorskie podejście do historii naturalnej i opowiedzieli niezwykle osobiste i jednocześnie uniwersalne w wymowie historie.

W oku kamery znalazły się m.in.:
 • największe na świecie aktywne jezioro lawowe: wulkan Nyiragongo (Demokratyczna Republika Konga)
 • najwyższy wodospad: Salto Angel (Wenezuela)
 • najgorętsze miejsce: Danakil (Etiopia)
 • najwspanialsza podwodna jaskinia: Stargate (Wyspy Bahama)
 • najwyżej położone miasto: La Rinconada (Peru)
PressOnly_Gasp_EP1_OneStrangeRock_03.jpg
Po raz pierwszy na potrzeby programu telewizyjnego nakręcono wyreżyserowane zdjęcia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Przed startem astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Paolo Nespoli odbywał szkolenie pod okiem reżysera Darren Aronofsky’ego. Zobaczymy dzięki temu unikatowe ujęcia, które powstały podczas jego misji kosmicznej.  Twórcy „Przedziwnej planety Ziemi” byli pierwszą ekipą filmową, której pozwolono nakręcić zdjęcia podczas festiwalu Magha Puja w tajskiej świątyni Wat Phra Dhammakaya i którą wpuszczono z kamerą do świętej jaskini Majów Actun Actun Tunichil Muknal. Znajdują się w niej dziesiątki szkieletów, w tym szkielet słynnej Kryształowej Dziewicy.
Hadfield_EP101and109_OneStrangeRock_03.jpg
Po świecie niespotykanych zdjęć i niezwykłych historii oprowadzi nas ośmioro niecodziennych narratorów. Są nimi astronauci, którzy opowiedzą widzom o własnych przeżyciach z kosmosu. Wśród narratorów zobaczymy:
 • Chrisa Hadfielda – pierwszego kanadyjskiego astronautę, który dowodził Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK) i jedynego Kanadyjczyka, który przebywał na pokładzie rosyjskiej stacji Mir. Hadfield odbył trzy loty kosmiczne, które trwały łącznie 166 dni.
 • Jeffa Hoffmana – który przebył 34,6 mln kilometrów w przestrzeni kosmicznej. Urodzony na Brooklynie astronom i były astronauta odbył pięć lotów kosmicznych. Zadaniem jednego z nich było wykonanie pierwszej naprawy Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
 • Mae Jemison – byłą astronautkę, która niedawno świętowała 25. rocznicę misji kosmicznej na pokładzie promu Endeavour. Jemison zapisała się w historii jako pierwsza Afroamerykanka w kosmosie.
 • Jerry’ego Linengera – byłego astronautę, który przeżył najtragiczniejszy w skutkach pożar na pokładzie orbitującego pojazdu kosmicznego i spędził ponad pięć miesięcy na rosyjskiej stacji kosmicznej Mir, pokonując tylko podczas tej jednej misji 80,4 milionów kilometrów w kosmosie.
 • Mike’a Massimino – pierwszą osobę, która zamieściła tweeta w kosmosie. Massimino brał udział w dwóch misjach kosmicznych, których celem była naprawa Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
 • Lelanda Melvina – jedynego zawodnika NFL, który odbył lot kosmiczny. Były astronauta ma na koncie dwie misje kosmiczne, podczas których spędził poza Ziemią ponad 565 godzin.
 • Nicole Stott – znaną jako „astronautka-artystka”. Była astronautka i akwanautka, która jako pierwsza malowała w kosmosie. Stott spędziła 104 dni w przestrzeni kosmicznej i prawie trzy tygodnie na pokładzie podwodnej stacji badawczej Aquarius.
 • Peggy Whitson – która zakończyła niedawno swoją trzecią misję w kosmosie, ustanawiając w NASA nowy rekord czasu spędzonego w przestrzeni kosmicznej, gdzie przebywała łącznie przez 665 dni.

Przedziwna planeta Ziemia we wtorki o 22:00 na National Geographic

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Przedziwna planeta Ziemia 12.jpg

grafika | 19,5 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 13.jpg

grafika | 12,1 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 7.jpg

grafika | 14,1 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 2.jpg

grafika | 5,9 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 5.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 9.jpg

grafika | 4,79 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 8.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 6.jpg

grafika | 4,58 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 3.jpg

grafika | 4,27 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 1.jpg

grafika | 4,08 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 10.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 11.jpg

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 14.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 5.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 6.jpg

grafika | 4,58 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia 3.jpg

grafika | 4,27 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia w liczbach - premiera 3 kwietnia na kanale National Geographic.docx

docx | 22 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia w liczbach - premiera 3 kwietnia na kanale National Geographic.pdf

pdf | 474 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kochamy ją, bo jest przedziwna! Poznaj lepiej planetę, na której mieszkasz

temu

Czy wiesz, że na szczycie Mount Everestu można znaleźć skamieniałości starożytnych stworzeń morskich? Albo że nad Puszczą Amazońską unosi się 20 milionów ton pary wodnej? Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, to idealna okazja, by dowiedzieć się więcej o miejscu, które jest naszym domem. A w każdy wtorek na kanale National Geographic ciekawostki na temat „Przedziwnej planety Ziemi” przedstawia Will Smith. 
Nie ma drugiego takiego miejsca we wszechświecie. Gorąca premiera – „Przedziwna planeta Ziemia” – 3 kwietnia na kanale National Geographic

temu

Darren Aronofsky, Jane Root, Will Smith i światowej sławy astronauci w opowieści o najbardziej niezwykłym miejscu we wszechświecie. I choć wydawać by się mogło, że to jakaś odległa planeta – mowa o Ziemi. „Przedziwna planeta Ziemia” pokazuje historię i prawa rządzące naszą planetą nie tylko z ziemskiej perspektywy. Opowiadają o nich również ludzie, którzy jako jedyni mieli możliwość oglądania jej z kosmicznej perspektywy.
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.