Kanał National Geographic, znany reżyser Darren Aronofsky (“mother!,” “Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”), wyróżniona wieloma nagrodami producentka Jane Root („Ameryka: Historia USA”, „Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała”) stworzyli wspólnie serię dokumentalną, która rewolucjonizuje gatunek programów popularnonaukowych. Twórcy zabiorą widzów w niezwykłą i pełną emocji podróż dookoła Ziemi, aby pokazać cuda naszego świata, który jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w całym wszechświecie. By móc nakreślić fascynujący obraz Ziemi, odwiedzili z kamerą nieznane miejsca, przemierzyli 1,4 milionów kilometrów (co odpowiada dwóm lotom na Księżyc i z powrotem lub okrążeniu Ziemi 37 razy), nagrali zdjęcia w 45 krajach na sześciu kontynentach i zarejestrowali materiały filmowe na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Przedziwna planeta Ziemia” pokaże widzom nieznane oblicze naszej niewielkiej planety, która jest małym punktem w bezkresie wszechświata. Gospodarzem serii jest aktor Will Smith („Bardzo dziki Zachód”, Faceci w czerni”).

W oku kamery znalazły się m.in.:
- największe na świecie aktywne jezioro lawowe: wulkan Nyiragongo (Demokratyczna Republika Konga)
- najwyższy wodospad: Salto Angel (Wenezuela)
- najgorętsze miejsce: Danakil (Etiopia)
- najwspanialsza podwodna jaskinia: Stargate (Wyspy Bahama)
- najwyżej położone miasto: La Rinconada (Peru)


- Chrisa Hadfielda – pierwszego kanadyjskiego astronautę, który dowodził Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK) i jedynego Kanadyjczyka, który przebywał na pokładzie rosyjskiej stacji Mir. Hadfield odbył trzy loty kosmiczne, które trwały łącznie 166 dni.
- Jeffa Hoffmana – który przebył 34,6 mln kilometrów w przestrzeni kosmicznej. Urodzony na Brooklynie astronom i były astronauta odbył pięć lotów kosmicznych. Zadaniem jednego z nich było wykonanie pierwszej naprawy Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
- Mae Jemison – byłą astronautkę, która niedawno świętowała 25. rocznicę misji kosmicznej na pokładzie promu Endeavour. Jemison zapisała się w historii jako pierwsza Afroamerykanka w kosmosie.
- Jerry’ego Linengera – byłego astronautę, który przeżył najtragiczniejszy w skutkach pożar na pokładzie orbitującego pojazdu kosmicznego i spędził ponad pięć miesięcy na rosyjskiej stacji kosmicznej Mir, pokonując tylko podczas tej jednej misji 80,4 milionów kilometrów w kosmosie.
- Mike’a Massimino – pierwszą osobę, która zamieściła tweeta w kosmosie. Massimino brał udział w dwóch misjach kosmicznych, których celem była naprawa Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.
- Lelanda Melvina – jedynego zawodnika NFL, który odbył lot kosmiczny. Były astronauta ma na koncie dwie misje kosmiczne, podczas których spędził poza Ziemią ponad 565 godzin.
- Nicole Stott – znaną jako „astronautka-artystka”. Była astronautka i akwanautka, która jako pierwsza malowała w kosmosie. Stott spędziła 104 dni w przestrzeni kosmicznej i prawie trzy tygodnie na pokładzie podwodnej stacji badawczej Aquarius.
- Peggy Whitson – która zakończyła niedawno swoją trzecią misję w kosmosie, ustanawiając w NASA nowy rekord czasu spędzonego w przestrzeni kosmicznej, gdzie przebywała łącznie przez 665 dni.