Majówka na kanale National Geographic

Majówka na kanale National Geographic

Opublikowany

Taka majówka to ideał! Jest wyjątkowo długa – przy odrobinie urlopu może trwać ponad tydzień – a od poniedziałku do piątku umilą ją najciekawsze dokumenty National Geographic, które trafią w każdy gust. Poznamy bliżej świat zwierząt – spojrzymy w oczy dzikim drapieżnikom i przyjrzymy się perypetiom domowych pupili. Zagłębimy się w niesamowite ekosystemy i odwiedzimy miejsca, do których mało kto ma dostęp – najlepiej strzeżone więzienia, najniebezpieczniejsze drogi, a nawet tajemniczą Strefę 51 w USA.

Majówka z National Geographic - emisja od poniedziałku 30 kwietnia do piątku 4 maja w godz. 08:00-15:00

Opisy wybranych programów:

 • Najsłynniejsza tygrysica świata - emisja we wtorek 1 maja o godz. 9:55  

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, określana jest najsłynniejszą tygrysicą świata. Poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Machli zdominowała obszar o powierzchni 350 mil kwadratowych w indyjskim Parku Narodowym Ranthambore. Stoczyła o niego zwycięską walkę m.in. z krokodylem. Tygrysica dożyła niezwykle zaawansowanego wieku 19 lat. Dzięki uporowi, z jakim walczyła z przeciwnościami, stała się ulubienicą turystów i magnesem przyciągającym ich do parku. Dokument „Najsłynniejsza tygrysica świata” przybliży jej niecodzienną historię.
 • Niesamowite kociaki – emisja we wtorek 1 maja o godz. 11:55

  Czy udomowione pieszczochy tracą swoje instynkty naturalne? By odpowiedzieć na to pytanie, analizujemy zachowanie kocich gwiazd Internetu. Koty zadziwią nas swoimi umiejętnościami. Podziwiamy ich  przebiegłość, nieuchwytność, sprawność w działaniu, zdolność oszukiwania przeciwnika i inteligencję. Koty popisują się błyskawicznymi reakcjami, nadzwyczajnymi – niemal akrobatycznymi  umiejętnościami, a czasem i odwagą. W produkcji „Niesamowite kociaki” ich zachowaniom przyjrzą się z bliska behawioryści i weterynarze.
Niesamowite kociaki_male.jpg
 • Psiaki w wielkim świecie – premiera we wtorek 1 maja o godz. 12:55

  Dla szczeniaka świat jest ogromnym miejscem pełnym ciekawych zakamarków, wyzwań i przeszkód, umożliwiających przeżycie niesamowitych nowych doświadczeń. Oglądanie zmagań małego pieska z rzeczywistością to niekończące się pasmo uśmiechów, westchnięć i wzruszeń. Seria National Geographic pozwoli przyjrzeć się szczeniakom także od bardziej naukowej strony.
 • Niezwykłe delfiny – emisja w środę 2 maja o godz. 9:55

  Dokument „Niezwykłe delfiny” to wyprawa w okolice Nowej Zelandii, której wody są schronieniem dla silnych, zdeterminowanych i imponujących ssaków z rodziny delfinowatych. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje umiejętności akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie. Mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, wysiłki tych zwierząt są tak bardzo skuteczne.
Niezwykle_delfiny_02.jpg
 • Dzika Baja California – emisja w środę 2 maja o godz. 10:55

  Niewiele jest na Ziemi miejsc piękniejszych i… bardziej budzących grozę niż stan Baja w Meksyku. Powstał dziesięć milionów lat temu i rozciąga się na długości 1300 kilometrów, a na jego terenie znajduje się bezwzględna pustynia i najbardziej zróżnicowane morze na całej planecie. Odkryj niesamowite ekosystemy w Morzu Corteza i weź udział w polowaniu z charyzmatycznymi stworzeniami, które wzbudzają zachwyt, lęk i zdziwienie. Wszystko to zarejestrowane w standardzie 4K.
 • Rekiny z Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 11:55  

  Najgorsi z najgorszych i najtwardsi spośród najtwardszych byli osadzani w więzieniu Alcatraz. Oczywiście każdy z nich chciał uciec, a największą przeszkodą na ich drodze nie były wcale mury, kraty czy strażnicy. Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz zawsze dbali o to, by więźniowie mieli tego świadomość. Przez niektórych twierdza nazywana była wręcz Sharkatraz. W dokumencie „Rekiny z Alcatraz” zbadamy przerażający mit rekina, którego strażnicy używali do zapobiegania ucieczkom.
 • Wyprawa na dno: Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 12:55

  Twórcy programu odkrywają sekrety Zatoki San Francisco. W dokumencie wykorzystano najnowocześniejsze efekty wizualne, aby "osuszyć" wody wokół osławionej wyspy Alcatraz. Dzięki temu poznajemy liczne sekrety, w tym także to, dlaczego ucieczka z tego więzienia była niemożliwa. Pozbawiona wody Zatoka San Francisco okazuje się fascynującym miejscem. Na suchym podłożu widzimy pęknięcia po trzęsieniach ziemi. Dowiemy się, jakie byłyby skutki kolejnego silnego trzęsienia w tym rejonie, a także, co w takim wypadku pozostałoby z Alcatraz.
156816.custom.jpg
 • Tajemnice Strefy 51 – emisja w środę 2 maja o godz. 13:55  

  Znajdująca się w południowej Nevadzie baza wojskowa Area 51 okryta jest wieloma legendami. Według pogłosek amerykańska armia przetrzymywała tam statek kosmiczny, który rozbił się w okolicy i przeprowadzała badania na znalezionych we wraku istotach pozaziemskich. Władze nigdy nie potwierdziły tych informacji, szczelnie ogradzając najbliższy teren. Poznaj fakty i mity dotyczące Strefy 51 we wciągającym dokumencie National Geographic.
Area51Facts_entering.jpg
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji – emisja w czwartek 3 maja o godz. 13:55  

  Niecodzienna okazja, aby przyjrzeć się, jak funkcjonuje system więziennictwa i wymiar sprawiedliwości światowego supermocarstwa. Widzowie zwiedzą najstarsze więzienie w kraju, obóz więzienny na Syberii, gdzie temperatura wynosi minus 50 stopni Celsjusza oraz więzienie Czarny Delfin dla szczególnie niebezpiecznych przestępców.
 • Najniebezpieczniejsze miejsca świata – emisja 4 odcinków w piątek 5 maja w godz. 7:55-11:55  

  Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują 10 najbardziej ekstremalnych mostów, dróg, tras kolejowych, szlaków wodnych i tuneli.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Majówka na kanale National Geographic.docx

docx | 8,52 MB

Pobierz
Majówka na kanale National Geographic.pdf

pdf | 371 KB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_1.jpg

grafika | 8,03 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_2.jpg

grafika | 7,53 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
UFO, kosmici, niezwykłe misje NASA i niecodzienne historie – w lipcu „National Geographic ujawnia” pilnie strzeżone tajemnice

temu

To, co nieodkryte i skrywane przed wzrokiem świata, budzi największą ciekawość. W lipcu kanał National Geographic przybliży się do wydarzeń i historii, które budzą niezwykłe zainteresowanie, ale są jednocześnie tak zagadkowe, że nie sposób myśleć o nich bez emocji. Strach? Niepokój? Choć na myśl o lądowaniu UFO czy o spotkaniu mieszkańców z innego świata przeszywają dreszcze, ciekawość i chęć poznania tajemnic przezwyciężają każdy lęk. Zapraszamy w niezwykłą podróż, naprawdę nie z tego świata…
Historia dzieje się na naszych oczach. „Korea Północna: droga do pokoju” 12 czerwca na kanale National Geographic

temu

Kiedy oczy całego świata zwrócone są w stronę Singapuru, gdzie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem, kanał National Geographic wyemituje niezwykły dokument „Korea Północna: droga do pokoju”. Pokaże on historię koreańskiej izolacji i wyjaśni, dlaczego doszło do tak ogromnych podziałów między Koreą Północną a resztą świata.
Nieprawdopodobne wojenne historie, które zdarzyły się naprawdę. „Bękarty wojny – historia prawdziwa” i „Idealne miasto Auschwitz” w czerwcu na kanale National Geographic

temu

Sielankowe miasteczko w bezpośrednim sąsiedztwie obozu koncentracyjnego? Brzmi jak ponury żart, ale taki pomysł był rozważany. Plan dotyczył Auschwitz i częściowo został wdrożony w życie. Z kolei oglądając „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, można podziwiać finezję w nakreśleniu postaci i scenariusza tak przerysowanego, że koszmar wojny stał się w nim komedią. Fabuła filmu nie jest jedynie dziełem kreatywnego reżysera. Oddział podobny do filmowych „Bękartów” istniał naprawdę. Te wojenne historie stały się tematem dokumentów „Idealne miasto Auschwitz” i „Bękarty wojny – historia prawdziwa”, które 22 czerwca będą miały premierę na kanale National Geographic.

Piekło nazizmu w mocnych dokumentach. „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska machina śmierci” w maju na kanale National Geographic

Radykalizm i fanatyzm potrafią doprowadzić do największych tragedii. W przypadku II wojny światowej przybrały one niespotykaną skalę. Koszmar nazizmu skończył się w Europie 8 maja 1945 roku, jednak mimo upływu ponad 70 lat, trudno jest uwierzyć w to, jaki los człowiek może zgotować drugiemu człowiekowi. Jak to możliwe, że tysiące ludzi zaczynają bezkrytycznie wspierać system, który zaprzecza wszelkim etycznym wartościom? Co sprawia, że rodzice są tak zapatrzeni we władającego tyrana, że są w stanie oddać mu na wychowanie własne dzieci? Na wiele równie trudnych pytań odpowiedzą filmy dokumentalne, które w majowe piątki wyemituje kanał National Geographic.