Majówka na kanale National Geographic

Majówka na kanale National Geographic

Opublikowany

Taka majówka to ideał! Jest wyjątkowo długa – przy odrobinie urlopu może trwać ponad tydzień – a od poniedziałku do piątku umilą ją najciekawsze dokumenty National Geographic, które trafią w każdy gust. Poznamy bliżej świat zwierząt – spojrzymy w oczy dzikim drapieżnikom i przyjrzymy się perypetiom domowych pupili. Zagłębimy się w niesamowite ekosystemy i odwiedzimy miejsca, do których mało kto ma dostęp – najlepiej strzeżone więzienia, najniebezpieczniejsze drogi, a nawet tajemniczą Strefę 51 w USA.

Majówka z National Geographic - emisja od poniedziałku 30 kwietnia do piątku 4 maja w godz. 08:00-15:00

Opisy wybranych programów:

 • Najsłynniejsza tygrysica świata - emisja we wtorek 1 maja o godz. 9:55  

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, określana jest najsłynniejszą tygrysicą świata. Poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Machli zdominowała obszar o powierzchni 350 mil kwadratowych w indyjskim Parku Narodowym Ranthambore. Stoczyła o niego zwycięską walkę m.in. z krokodylem. Tygrysica dożyła niezwykle zaawansowanego wieku 19 lat. Dzięki uporowi, z jakim walczyła z przeciwnościami, stała się ulubienicą turystów i magnesem przyciągającym ich do parku. Dokument „Najsłynniejsza tygrysica świata” przybliży jej niecodzienną historię.
 • Niesamowite kociaki – emisja we wtorek 1 maja o godz. 11:55

  Czy udomowione pieszczochy tracą swoje instynkty naturalne? By odpowiedzieć na to pytanie, analizujemy zachowanie kocich gwiazd Internetu. Koty zadziwią nas swoimi umiejętnościami. Podziwiamy ich  przebiegłość, nieuchwytność, sprawność w działaniu, zdolność oszukiwania przeciwnika i inteligencję. Koty popisują się błyskawicznymi reakcjami, nadzwyczajnymi – niemal akrobatycznymi  umiejętnościami, a czasem i odwagą. W produkcji „Niesamowite kociaki” ich zachowaniom przyjrzą się z bliska behawioryści i weterynarze.
Niesamowite kociaki_male.jpg
 • Psiaki w wielkim świecie – premiera we wtorek 1 maja o godz. 12:55

  Dla szczeniaka świat jest ogromnym miejscem pełnym ciekawych zakamarków, wyzwań i przeszkód, umożliwiających przeżycie niesamowitych nowych doświadczeń. Oglądanie zmagań małego pieska z rzeczywistością to niekończące się pasmo uśmiechów, westchnięć i wzruszeń. Seria National Geographic pozwoli przyjrzeć się szczeniakom także od bardziej naukowej strony.
 • Niezwykłe delfiny – emisja w środę 2 maja o godz. 9:55

  Dokument „Niezwykłe delfiny” to wyprawa w okolice Nowej Zelandii, której wody są schronieniem dla silnych, zdeterminowanych i imponujących ssaków z rodziny delfinowatych. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje umiejętności akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie. Mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, wysiłki tych zwierząt są tak bardzo skuteczne.
Niezwykle_delfiny_02.jpg
 • Dzika Baja California – emisja w środę 2 maja o godz. 10:55

  Niewiele jest na Ziemi miejsc piękniejszych i… bardziej budzących grozę niż stan Baja w Meksyku. Powstał dziesięć milionów lat temu i rozciąga się na długości 1300 kilometrów, a na jego terenie znajduje się bezwzględna pustynia i najbardziej zróżnicowane morze na całej planecie. Odkryj niesamowite ekosystemy w Morzu Corteza i weź udział w polowaniu z charyzmatycznymi stworzeniami, które wzbudzają zachwyt, lęk i zdziwienie. Wszystko to zarejestrowane w standardzie 4K.
 • Rekiny z Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 11:55  

  Najgorsi z najgorszych i najtwardsi spośród najtwardszych byli osadzani w więzieniu Alcatraz. Oczywiście każdy z nich chciał uciec, a największą przeszkodą na ich drodze nie były wcale mury, kraty czy strażnicy. Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz zawsze dbali o to, by więźniowie mieli tego świadomość. Przez niektórych twierdza nazywana była wręcz Sharkatraz. W dokumencie „Rekiny z Alcatraz” zbadamy przerażający mit rekina, którego strażnicy używali do zapobiegania ucieczkom.
 • Wyprawa na dno: Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 12:55

  Twórcy programu odkrywają sekrety Zatoki San Francisco. W dokumencie wykorzystano najnowocześniejsze efekty wizualne, aby "osuszyć" wody wokół osławionej wyspy Alcatraz. Dzięki temu poznajemy liczne sekrety, w tym także to, dlaczego ucieczka z tego więzienia była niemożliwa. Pozbawiona wody Zatoka San Francisco okazuje się fascynującym miejscem. Na suchym podłożu widzimy pęknięcia po trzęsieniach ziemi. Dowiemy się, jakie byłyby skutki kolejnego silnego trzęsienia w tym rejonie, a także, co w takim wypadku pozostałoby z Alcatraz.
156816.custom.jpg
 • Tajemnice Strefy 51 – emisja w środę 2 maja o godz. 13:55  

  Znajdująca się w południowej Nevadzie baza wojskowa Area 51 okryta jest wieloma legendami. Według pogłosek amerykańska armia przetrzymywała tam statek kosmiczny, który rozbił się w okolicy i przeprowadzała badania na znalezionych we wraku istotach pozaziemskich. Władze nigdy nie potwierdziły tych informacji, szczelnie ogradzając najbliższy teren. Poznaj fakty i mity dotyczące Strefy 51 we wciągającym dokumencie National Geographic.
Area51Facts_entering.jpg
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji – emisja w czwartek 3 maja o godz. 13:55  

  Niecodzienna okazja, aby przyjrzeć się, jak funkcjonuje system więziennictwa i wymiar sprawiedliwości światowego supermocarstwa. Widzowie zwiedzą najstarsze więzienie w kraju, obóz więzienny na Syberii, gdzie temperatura wynosi minus 50 stopni Celsjusza oraz więzienie Czarny Delfin dla szczególnie niebezpiecznych przestępców.
 • Najniebezpieczniejsze miejsca świata – emisja 4 odcinków w piątek 5 maja w godz. 7:55-11:55  

  Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują 10 najbardziej ekstremalnych mostów, dróg, tras kolejowych, szlaków wodnych i tuneli.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Majówka na kanale National Geographic.docx

docx | 8,52 MB

Pobierz
Majówka na kanale National Geographic.pdf

pdf | 371 KB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_1.jpg

grafika | 8,03 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_2.jpg

grafika | 7,53 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.