Majówka na kanale National Geographic

Majówka na kanale National Geographic

Opublikowany

Taka majówka to ideał! Jest wyjątkowo długa – przy odrobinie urlopu może trwać ponad tydzień – a od poniedziałku do piątku umilą ją najciekawsze dokumenty National Geographic, które trafią w każdy gust. Poznamy bliżej świat zwierząt – spojrzymy w oczy dzikim drapieżnikom i przyjrzymy się perypetiom domowych pupili. Zagłębimy się w niesamowite ekosystemy i odwiedzimy miejsca, do których mało kto ma dostęp – najlepiej strzeżone więzienia, najniebezpieczniejsze drogi, a nawet tajemniczą Strefę 51 w USA.

Majówka z National Geographic - emisja od poniedziałku 30 kwietnia do piątku 4 maja w godz. 08:00-15:00

Opisy wybranych programów:

 • Najsłynniejsza tygrysica świata - emisja we wtorek 1 maja o godz. 9:55  

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, określana jest najsłynniejszą tygrysicą świata. Poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Machli zdominowała obszar o powierzchni 350 mil kwadratowych w indyjskim Parku Narodowym Ranthambore. Stoczyła o niego zwycięską walkę m.in. z krokodylem. Tygrysica dożyła niezwykle zaawansowanego wieku 19 lat. Dzięki uporowi, z jakim walczyła z przeciwnościami, stała się ulubienicą turystów i magnesem przyciągającym ich do parku. Dokument „Najsłynniejsza tygrysica świata” przybliży jej niecodzienną historię.
 • Niesamowite kociaki – emisja we wtorek 1 maja o godz. 11:55

  Czy udomowione pieszczochy tracą swoje instynkty naturalne? By odpowiedzieć na to pytanie, analizujemy zachowanie kocich gwiazd Internetu. Koty zadziwią nas swoimi umiejętnościami. Podziwiamy ich  przebiegłość, nieuchwytność, sprawność w działaniu, zdolność oszukiwania przeciwnika i inteligencję. Koty popisują się błyskawicznymi reakcjami, nadzwyczajnymi – niemal akrobatycznymi  umiejętnościami, a czasem i odwagą. W produkcji „Niesamowite kociaki” ich zachowaniom przyjrzą się z bliska behawioryści i weterynarze.
Niesamowite kociaki_male.jpg
 • Psiaki w wielkim świecie – premiera we wtorek 1 maja o godz. 12:55

  Dla szczeniaka świat jest ogromnym miejscem pełnym ciekawych zakamarków, wyzwań i przeszkód, umożliwiających przeżycie niesamowitych nowych doświadczeń. Oglądanie zmagań małego pieska z rzeczywistością to niekończące się pasmo uśmiechów, westchnięć i wzruszeń. Seria National Geographic pozwoli przyjrzeć się szczeniakom także od bardziej naukowej strony.
 • Niezwykłe delfiny – emisja w środę 2 maja o godz. 9:55

  Dokument „Niezwykłe delfiny” to wyprawa w okolice Nowej Zelandii, której wody są schronieniem dla silnych, zdeterminowanych i imponujących ssaków z rodziny delfinowatych. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje umiejętności akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie. Mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, wysiłki tych zwierząt są tak bardzo skuteczne.
Niezwykle_delfiny_02.jpg
 • Dzika Baja California – emisja w środę 2 maja o godz. 10:55

  Niewiele jest na Ziemi miejsc piękniejszych i… bardziej budzących grozę niż stan Baja w Meksyku. Powstał dziesięć milionów lat temu i rozciąga się na długości 1300 kilometrów, a na jego terenie znajduje się bezwzględna pustynia i najbardziej zróżnicowane morze na całej planecie. Odkryj niesamowite ekosystemy w Morzu Corteza i weź udział w polowaniu z charyzmatycznymi stworzeniami, które wzbudzają zachwyt, lęk i zdziwienie. Wszystko to zarejestrowane w standardzie 4K.
 • Rekiny z Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 11:55  

  Najgorsi z najgorszych i najtwardsi spośród najtwardszych byli osadzani w więzieniu Alcatraz. Oczywiście każdy z nich chciał uciec, a największą przeszkodą na ich drodze nie były wcale mury, kraty czy strażnicy. Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz zawsze dbali o to, by więźniowie mieli tego świadomość. Przez niektórych twierdza nazywana była wręcz Sharkatraz. W dokumencie „Rekiny z Alcatraz” zbadamy przerażający mit rekina, którego strażnicy używali do zapobiegania ucieczkom.
 • Wyprawa na dno: Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 12:55

  Twórcy programu odkrywają sekrety Zatoki San Francisco. W dokumencie wykorzystano najnowocześniejsze efekty wizualne, aby "osuszyć" wody wokół osławionej wyspy Alcatraz. Dzięki temu poznajemy liczne sekrety, w tym także to, dlaczego ucieczka z tego więzienia była niemożliwa. Pozbawiona wody Zatoka San Francisco okazuje się fascynującym miejscem. Na suchym podłożu widzimy pęknięcia po trzęsieniach ziemi. Dowiemy się, jakie byłyby skutki kolejnego silnego trzęsienia w tym rejonie, a także, co w takim wypadku pozostałoby z Alcatraz.
156816.custom.jpg
 • Tajemnice Strefy 51 – emisja w środę 2 maja o godz. 13:55  

  Znajdująca się w południowej Nevadzie baza wojskowa Area 51 okryta jest wieloma legendami. Według pogłosek amerykańska armia przetrzymywała tam statek kosmiczny, który rozbił się w okolicy i przeprowadzała badania na znalezionych we wraku istotach pozaziemskich. Władze nigdy nie potwierdziły tych informacji, szczelnie ogradzając najbliższy teren. Poznaj fakty i mity dotyczące Strefy 51 we wciągającym dokumencie National Geographic.
Area51Facts_entering.jpg
 • Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji – emisja w czwartek 3 maja o godz. 13:55  

  Niecodzienna okazja, aby przyjrzeć się, jak funkcjonuje system więziennictwa i wymiar sprawiedliwości światowego supermocarstwa. Widzowie zwiedzą najstarsze więzienie w kraju, obóz więzienny na Syberii, gdzie temperatura wynosi minus 50 stopni Celsjusza oraz więzienie Czarny Delfin dla szczególnie niebezpiecznych przestępców.
 • Najniebezpieczniejsze miejsca świata – emisja 4 odcinków w piątek 5 maja w godz. 7:55-11:55  

  Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują 10 najbardziej ekstremalnych mostów, dróg, tras kolejowych, szlaków wodnych i tuneli.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Majówka na kanale National Geographic.docx

docx | 8,52 MB

Pobierz
Majówka na kanale National Geographic.pdf

pdf | 371 KB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_1.jpg

grafika | 8,03 MB

Pobierz
Niesamowite kociaki_2.jpg

grafika | 7,53 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale National Geographic

temu

Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”. Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.
Dlaczego jedyny nazistowski lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Nowa seria kanału National Geographic „Wyprawa na dno” wyjaśnia historię okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic. Premierowy odcinek z udziałem polskich naukowców już w niedzielę 26 sierpnia!

temu

W 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego. Ich echosonda pokazała wrak o długości niemal 260 m – największe dotychczasowe odkrycie w tym rejonie. Gdy udało się poznać jego historię, znalezisko stało się jeszcze ciekawsze. Skąd na pełnym morzu wziął się Graf Zeppelin, jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, skoro nigdy nie wziął udziału w walce? Wyjaśni to pierwszy odcinek nowej serii kanału National Geographic „Wyprawa na dno”.