Kochamy ją, bo jest przedziwna! Poznaj lepiej planetę, na której mieszkasz

Kochamy ją, bo jest przedziwna! Poznaj lepiej planetę, na której mieszkasz

Opublikowany

Czy wiesz, że na szczycie Mount Everestu można znaleźć skamieniałości starożytnych stworzeń morskich? Albo że nad Puszczą Amazońską unosi się 20 milionów ton pary wodnej? Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, to idealna okazja, by dowiedzieć się więcej o miejscu, które jest naszym domem. A w każdy wtorek na kanale National Geographic ciekawostki na temat „Przedziwnej planety Ziemi” przedstawia Will Smith. 

„Przedziwna planeta Ziemia” - premiery we wtorki o godz. 22:00 na kanale National Geographic

„Początek” to tytuł najbliższego odcinka serii „Przedziwna planeta Ziemia”, który będzie miał premierę we wtorek 24 kwietnia. Poznamy w nim potężne siły i nieprawdopodobne sploty okoliczności, które sprawiły, że z nieożywionych składników w niemal cudowny sposób narodziło się życie, jakie znamy. Co wyróżnia naszą planetę spośród innych? Dlaczego to właśnie tutaj powstały warunki umożliwiające funkcjonowanie żywych organizmów? To pytania, które świetnie wpisują się w obchody Dnia Ziemi. Odpowiedzi na nie poszukają aktor Will Smith i astronautka Mae Jemison, która niedawno świętowała 25. rocznicę misji kosmicznej na pokładzie promu Endeavour.

Przedziwna planeta Ziemia we wtorki o 22:00 na National Geographic

Seria „Przedziwna planeta Ziemia” w każdym odcinku zaskakuje niezwykłymi faktami, obalając popularne mity i w niezwykle obrazowy sposób wyjaśniając mechanizmy, które odpowiadają za życie na naszej planecie. Czy wiesz, że Puszcza Amazońska wcale nie stanowi „zielonych płuc” świata? Albo, że 99,9% gatunków, które kiedykolwiek istniały, wyginęło? Te i inne niezwykłe fakty odkryjesz w każdy wtorek na National Geographic. 
Przedziwna planeta Ziemia - para wodna.pngPrzedziwna planeta Ziemia - mrówki.pngPrzedziwna planeta Ziemia - Whitson.pngPrzedziwna planeta Ziemia - DNA.pngPrzedziwna planeta Ziemia - Mount Everest.pngPrzedziwna planeta Ziemia - ISS.pngPrzedziwna planeta Ziemia - jezioro lawowe.pngPrzedziwna planeta Ziemia - jaskinia.pngPrzedziwna planeta Ziemia - Massimino.pngPrzedziwna planeta Ziemia - temperatura.pngPrzedziwna planeta Ziemia - pył saharyjski.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dzień Ziemi - przedziwne fakty na temat naszej planety.docx

docx | 2,51 MB

Pobierz
Dzień Ziemi - przedziwne fakty na temat naszej planety.pdf

pdf | 273 KB

Pobierz
Jemison_OneStrangeRock_01.jpg

grafika | 2,67 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - DNA.png

grafika | 2,42 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - jaskinia.png

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - mrówki.png

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - jezioro lawowe.png

grafika | 2,16 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - Massimino.png

grafika | 2,17 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - Mount Everest.png

grafika | 3,18 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - pył saharyjski.png

grafika | 3,66 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - Whitson.png

grafika | 2,05 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - ISS.png

grafika | 2,31 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - temperatura.png

grafika | 3,05 MB

Pobierz
Przedziwna planeta Ziemia - para wodna.png

grafika | 2,44 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
By nakręcić zdjęcia do tej niezwykłej produkcji, przebyli 1,4 miliona kilometrów. Już we wtorek 3 kwietnia gorąca premiera. „Przedziwna planeta Ziemia” –  na kanale National Geographic

temu

Kanał National Geographic, znany reżyser Darren Aronofsky (“mother!,” “Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”), wyróżniona wieloma nagrodami producentka Jane Root („Ameryka: Historia USA”, „Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała”) stworzyli wspólnie serię dokumentalną, która rewolucjonizuje gatunek programów popularnonaukowych. Twórcy zabiorą widzów w niezwykłą i pełną emocji podróż dookoła Ziemi, aby pokazać cuda naszego świata, który jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w całym wszechświecie. By móc nakreślić fascynujący obraz Ziemi, odwiedzili z kamerą nieznane miejsca, przemierzyli 1,4 milionów kilometrów (co odpowiada dwóm lotom na Księżyc i z powrotem lub okrążeniu Ziemi 37 razy), nagrali zdjęcia w 45 krajach na sześciu kontynentach i zarejestrowali materiały filmowe na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Przedziwna planeta Ziemia” pokaże widzom nieznane oblicze naszej niewielkiej planety, która jest małym punktem w bezkresie wszechświata. Gospodarzem serii  jest aktor Will Smith („Bardzo dziki Zachód”, Faceci w czerni”).
Nie ma drugiego takiego miejsca we wszechświecie. Gorąca premiera – „Przedziwna planeta Ziemia” – 3 kwietnia na kanale National Geographic

temu

Darren Aronofsky, Jane Root, Will Smith i światowej sławy astronauci w opowieści o najbardziej niezwykłym miejscu we wszechświecie. I choć wydawać by się mogło, że to jakaś odległa planeta – mowa o Ziemi. „Przedziwna planeta Ziemia” pokazuje historię i prawa rządzące naszą planetą nie tylko z ziemskiej perspektywy. Opowiadają o nich również ludzie, którzy jako jedyni mieli możliwość oglądania jej z kosmicznej perspektywy.
Faraon, którego nie znamy . „Skarby Tutanchamona” w czerwcu na kanale National Geographic

temu

Odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 r. trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie, wywołując istne szaleństwo na punkcie starożytnego Egiptu. Ale w następnych dekadach wiele z bezcennych znalezisk zniknęło w muzealnych piwnicach i archiwach w całym Egipcie. Teraz, po raz pierwszy od czasu ich odkrycia, ponownie zostały zebrane w Wielkim Muzeum Egipskim. Rzucają one nowe światło na krótkie i burzliwe życie tak zwanego króla-chłopca. Pomagają też archeologom w zrozumieniu skali wpływu Tutanchamona na świat starożytny.
Co ojciec kubizmu robił w Polsce? Wyjaśni to siódmy odcinek „Geniusza: Picasso”

temu

Początkowo bardzo tego nie chciał. Nie uważał się za intelektualistę, musiał też zostawić ciężarną partnerkę i, co chyba najważniejsze, bardzo bał się lotu samolotem. Wygrała jednak wiara w to, że udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbywał się w Polsce, może naprawdę odmienić świat. W siódmym odcinku serii „Geniusz: Picasso” pojawi się obszerny polski wątek z życia wielkiego artysty. Widzowie będą mogli go zobaczyć w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic.

National Geographic ujawnia, kto będzie kolejnym „Geniuszem”. Bohaterką słynnej antologii zostanie autorka „Frankensteina” Mary Shelley

Tuż przed premierą kolejnego sezonu głośnej telewizyjnej antologii „Geniusz: Picasso” zaplanowanej na niedzielę, 22 kwietnia, kierownictwo stacji National Geographic ogłosiło, że bohaterką trzeciego sezonu będzie pisarka nazywana matką gatunku science-fiction. Wyprodukowany przez spółkę Imagine Entertainment dla wytwórni Fox 21 Television Studios serial ukaże mało znane fakty z życia awangardowej autorki, feministki i kontrowersyjnej intelektualistki.