AFRYKA - NAJWIĘKSZA ARENA WALK ŚWIATA ZWIERZĄT. „POMYSŁOWI ZABÓJCY Z AFRYKI”.

AFRYKA - NAJWIĘKSZA ARENA WALK ŚWIATA ZWIERZĄT. „POMYSŁOWI ZABÓJCY Z AFRYKI”.

Opublikowany

W świecie zwierząt drapieżnicy są prawdziwymi hegemonami. Ewolucja dała im wszystko, czego do zabijania potrzeba, a odwieczny instynkt przetrwania napędza ich bezwzględność. Zdarzają się też takie miejsca i sytuacje, w których „łowcy” starają się podchodzić do kwestii przetrwania bardziej kreatywnie. Zamiast brutalnie atakować wykorzystują do polowań otoczenie i swoją przebiegłość. W nowej serii Nat Geo Wild „Pomysłowi zabójcy z Afryki” przedstawione zostaną najsprytniejsze drapieżniki tego kontynentu.

Afrykańska sawanna to odwieczna arena walki. Ewolucja ustaliła tu zasady gry i określiła kto jest ofiarą, a kto myśliwym. Sprawa jednak nie jest taka prosta jak się wydaje. Drapieżnicy, nawet ci najwięksi, muszą często odwoływać się do podstępu, aby zdobyć pożywienie. Ich ofiary zrobią wszystko, aby uniknąć śmierci dzięki czemu stajemy się świadkami niesamowitej gry, w której możliwe są tylko dwa wyniki – życie lub śmierć. Nowa seria „Pomysłowi zabójcy z Afryki” odsłoni tajemnice zarówno jednej jak i drugiej strony konfliktu. Dokument pokaże jak wielkimi strategami muszą być zwierzęta w swojej codziennej walce o przetrwanie, w której jeden fałszywy ruch może zakończyć się śmiercią.

Lew afrykański ma doskonały wzrok – w ciemności widzi nawet 8 razy lepiej niż człowiek. Daje mu to ogromną przewagę w trakcie polowania na swoją ulubioną zdobycz – antylopę gnu. Jednak mimo to antylopy nie stoją na straconej pozycji – aby zdobyć posiłek, lwice muszą ze sobą kooperować okrążając  nocą stado. Pomagają im w tym nawet szczenięta – im szczelniej okrążone ofiary, tym większa szansa powodzenia akcji. Zdobycie posiłku to jednak nie wszystko. Często cała sztuka polega na jego późniejszej obronie. Hieny znane są z swojego upodobania do padliny. Czasem jednak decydują się atakować inne drapieżniki po to, aby im wyrwać świeżo upolowane mięso. W akcie desperacji potrafią zaatakować nawet grupę lwów. Tu na afrykańskiej sawannie, najstarszej i największej arenie walk na świecie, nikt nie może czuć się bezpieczny. Do czego są zdolne zwierzęta, aby przetrwać? O tym w nowej serii „Pomysłowi zabójcy z Aryki”.

„Pomysłowi zabójcy z Afryki” od poniedziałku,  21 września, godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ep2_02_AfricasCreativeKillers.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Ep1_05_AfricasCreativeKillers.jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Pomys_owi_zab_jcy_z_Afryki_na_antenie_Nat_Geo_Wild.docx

docx | 43,5 KB

Pobierz
Ep2_06_AfricasCreativeKillers.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Ep1_08_AfricasCreativeKillers.jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
Ep3_04_AfricasCreativeKillers.jpg

grafika | 4,82 MB

Pobierz
Pomys_owi_zab_jcy_z_Afryki_na_antenie_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 487 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.