Czerwiec na kanale National Geographic

Czerwiec na kanale National Geographic

W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy historię piłkarskiej ikony – Diego Armando Maradony.

Dla miłośników innych rozrywek, kanał National Geographic przygotował wyprawę  nad Zatokę Perską, gdzie znajduje się niezwykłe muzeum – Luwr w Abu Zabi, a w nim ponad 400 bezcennych arcydzieł.

Pasjonaci historii znajdą też dla siebie więcej propozycji - w związku z rocznicą operacji Barbarossa. Data 22 czerwca 1941 roku odcisnęła piętno na współczesnej historii. Atak wojsk III Rzeszy na ZSRR zapisał się jako jedno z najkrwawszych starć podczas II wojny światowej. Począwszy od 1 czerwca, kanał National Geographic przedstawi niezwykłe konstrukcje obronne w serii „Wojna z ZSRR: wielkie konstrukcje III Rzeszy”, a w rocznicę ataku wyemituje dokumenty „Idealne miasto Auschwitz” oraz „Bękarty wojny – historia prawdziwa”.
WOJNA Z ZSRR: WIELKIE KONSTRUKCJE III RZESZY
Nazi megastructures: Russia’s war
Premiery w piątki od 1 czerwca o godz. 21:00
(3x60 min)
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 1 male.jpg
Strategia, wojskowe technologie i niezwykłe konstrukcje obronne. Poznajcie taktykę, która stała za atakiem na ZSRR. Zobaczcie, w jaki sposób Hitler chciał pokonać Rosjan i rozszerzyć przestrzeń życiową dla – jego zdaniem – lepszej, aryjskiej rasy.
IDEALNE MIASTO AUSCHWITZ
Idealne miasto Auschwitz
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 20:00
(1x60 min)
Idealne miasto Auschwitz male.jpg
Idealne miasto Auschwitz” to dokument o nieznanej historii Oświęcimia. Ze starych, niemieckich map z czasu II wojny światowej, odnalezionych po kilkudziesięciu latach, wynika, że miało to być „idealne nazistowskie miasto”, dla którego zapleczem siły roboczej mieli być więźniowie obozu koncentracyjnego. Jak miało być zorganizowane? Co nowego odkryją przed nami odnalezione dokumenty?
UCIECZKI PRZEZ DRUTY. PODZIEMNY SCHRON
Ucieczki przez druty. Podziemny schron
Premiera w piątek 29 czerwca o godz. 20:00
(1x60 min)
Ucieczki przez druty male.jpg
Dokument “Ucieczki przez druty” pokaże próby ucieczek z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau podjętych przez desperatów z obozowego komanda z wykorzystaniem podziemnej skrytki na terenie jednego z podobozów. To dramatyczna opowieść o zmaganiu ze strachem i własną słabością.
BĘKARTY WOJNY – HISTORIA PRAWDZIWA
The real inglorious bastards
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 21:00
(1x60 min)
Bękarty wojny male.jpg
Poznajcie prawdziwą historię, którą Quentin Tarantino wykorzystał w swoich “Bękartach wojny”. To opowieść o młodych żydowskich mężczyznach wyszkolonych po to, by infiltrować nazistowski reżim i dążyć do zemsty na nazistach. Zobaczcie z bliska tajną operację w Tyrolu, o której opowiedzą sami bohaterowie tej historii, a ich relacje poparte zostaną materiałami archiwalnymi,  komentarzami historyków i rekonstrukcjami. Zobaczcie kulisy jednej z najbardziej udanych i odważnych misji II wojny światowej.
ROSJA WEDŁUG VINNIEGO JONESA – NAJTRUDNIEJSZE WYZWANIA
Vinnie Jones Russia’s toughest - compilations
Premiery w soboty od 9 czerwca o godz. 21:00
(3x60 min)
Rosja według Vinniego Jonesa male.jpg
W 2018 r. Rosja po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, ale kanał National Geographic jeszcze przed tym wydarzeniem pokaże związek piłki nożnej i Rosji. Udajcie się więc w podróż po Rosji z byłym piłkarzem Vinniem Jonesem, który podczas swojego tournée po Rosji będzie musiał zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. Spróbuje swoich sił jako ochroniarz moskiewskich elit, rybak na lodowatym Morzu Barentsa czy członek drużyny myśliwskiej polującej na Syberii. Podczas swojej podróży doświadczy surowego klimatu Rosji – zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Pozna ludzi, dzięki którym będzie w stanie lepiej zrozumieć ten kraj.
BLOK PROGRAMOWY “KTO WYGRA MECZ?”
Football stunt
Emisja w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00
Rosja futbol ekstremalny male.jpg
 • Rosja - futbol ekstremalny – premiera 9 czerwca o godz. 22:00 

  Z okazji zbliżającego się Mundialu przyjrzymy się, jak bardzo Rosjanie kochają piłkę nożną. Rosja to najbardziej rozległy kraj, z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych. Dokument “Rosja – futbol ekstremalny” pokaże więc w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga i motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach – to Rosja w całej swojej okazałości.
 • Być jak Maradona – premiera 9 czerwca o godz. 23:00

  Są ludzie, którzy stają się ikonami swoich czasów, niemalże mitycznymi bohaterami. Ich historie często owiane są tajemnicą, a prywatność jest pilnie strzeżona. Dokument “Być jak Maradona” zbliży się do prawdy o życiu największego piłkarza w historii – Diego Armando Maradony. To człowiek rozpoznawalny na całym świecie nie tylko z racji swoich nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na swoją osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi zasadami. “Być jak Maradona” przeniesie nas w najbardziej kontrowersyjne, ale jednocześnie fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną historię człowieka półboga i nakreślą pełny jego portret.
KOSZMARNA WYPRAWA 
Banged up abroad 11
Premiery w czwartki od 31 maja o godz. 22:00 
(6x60 min)
Koszmarna wyprawa male.jpg
Królowie narkotykowi, ludzie, którzy zostali porwani i wzięci w niewolę podczas wojny – przed nami sześć niezwykłych i mrożących krew w żyłach opowieści. W najnowszym sezonie „Koszmarnej wyprawy” poznamy wzloty i upadki Pietera Trittona – narkotykowego króla znanego z przemytu kokainy, usłyszymy przygnębiającą historię nastolatka z RPA i zobaczymy przerażające perypetie dziennikarza Phila Coxa – najpierw śledzonego, potem wtrąconego do niewoli w Sudanie. Lepiej poznamy też historię amerykańskiego fotografa, porwanego i torturowanego przez bojowników Al Qaedy w Syrii, który musiał stanąć przed wyborem – uciekać z niewoli czy zostać ze swoim rodakiem.
SKARBY TUTANCHAMONA 
Tut’s treasures: hidden secrets
Premiery we wtorki od 19 czerwca o godz. 21:00 
(3x60 min)
Skarby Tutanchamona male.jpg
Odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 r. trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie, wywołując istne szaleństwo na punkcie starożytnego Egiptu. Ale w następnych dekadach wiele z bezcennych znalezisk zniknęło w muzealnych piwnicach i archiwach w całym Egipcie. Teraz ponad 5 tysięcy artefaktów jest ponownie zebranych w Wielkim Muzeum Egipskim po raz pierwszy od czasu ich odkrycia. Wiele z nich nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego, a mogą zmieniać sposób patrzenia na życie Tutanchamona.
BLOK PROGRAMOWY "CUDA BLISKIEGO WSCHODU"
Arabic Invention Stunt
Emisja w sobotę 2 czerwca od godz. 21:00
Nowy Luwr w Abu Zabi male.jpg
 • Nowy Luwr w Abu Zabi – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 22:00

  Nad brzegiem Zatoki Perskiej znajduje się Luwr w Abu Zabi. Wewnątrz tego inspirowanego kulturą arabską muzem, zaprojektowanego przez architekta Jeana Nouvela, znajduje się ponad 400 bezcennych arcydzieł. Na jego szczycie z kolei umieszczono ważącą 7 tysięcy ton stalową kopułę – co jest zjawiskiem nietypowym nawet dla współczesnej inżynierii. Luwr w Abu Zabi to wizjonerska i ponadczasowa wizja architektury, która sama w sobie jest prawdopodobnie dziełem sztuki.
 • Najszybsza kolejka górska – emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 21:00

  Kingda Ka - najszybszy i najwyższy na świecie rollercoaster. Zaprojektowany jest tak, aby móc rozpędzić się od 0 do 206 km/h w 3,5 sekundy.
 • Wyścigi konne w Dubaju – emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 22:55

  Wyobraź sobie zielony trawiasty dywan na środku pustyni. To najbardziej luksusowy konny tor wyścigowy na świecie. Ten długi na 1,6 kilometra obiekt oferuje luksusy z najwyższej półki zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_czerwiec_2018.pdf

pdf | 1,52 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 5.jpg

grafika | 8,87 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 4.jpg

grafika | 12,1 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 10.jpg

grafika | 9,41 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 6.jpg

grafika | 6,22 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 1.jpg

grafika | 5,31 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 9.jpg

grafika | 5,83 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 2.jpg

grafika | 4,84 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 8.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 13.jpg

grafika | 4,36 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 11.jpg

grafika | 3,56 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 3.jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 12.jpg

grafika | 3,28 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 3.jpg

grafika | 18,1 MB

Pobierz
Wojna z ZSRR wielkie konstrukcje III Rzeszy 7.jpg

grafika | 1,85 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 2.jpg

grafika | 19,9 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 1.jpg

grafika | 15,6 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 8.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 5.jpg

grafika | 9,03 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 6.jpg

grafika | 8,63 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 5.jpg

grafika | 3,43 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 4.jpg

grafika | 7,4 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 3.jpg

grafika | 2,6 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 6.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Rosja według Vinniego Jonesa 7.jpg

grafika | 7,14 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 2.jpg

grafika | 418 KB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 8.jpg

grafika | 7,12 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 1.jpg

grafika | 8,38 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 1.jpg

grafika | 262 KB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 9.jpg

grafika | 8,51 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 2.jpg

grafika | 5,72 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 6.jpg

grafika | 4,94 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 10.jpg

grafika | 5,31 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 4.jpg

grafika | 5,01 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 5.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 11.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Nowy Luwr w Abu Zabi 2.jpg

grafika | 2,67 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 2.jpg

grafika | 923 KB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 1.jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
Nowy Luwr w Abu Zabi 3.jpg

grafika | 3,71 MB

Pobierz
Nowy Luwr w Abu Zabi 1.jpg

grafika | 3,74 MB

Pobierz
Nowy Luwr w Abu Zabi 5.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 6.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Nowy Luwr w Abu Zabi 4.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 4.jpg

grafika | 680 KB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 5.jpg

grafika | 863 KB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 3.jpg

grafika | 679 KB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_06 .jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_03 .jpg

grafika | 1,8 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_10 .jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_07 .jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_13 .jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_11 .jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_05 .jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_04 .jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_01 .jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_02 .jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Bękarty wojny 5.jpg

grafika | 3,73 MB

Pobierz
Bękarty wojny 3.jpg

grafika | 3,26 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_czerwiec_2018.doc

doc | 3,34 MB

Pobierz
Skarby Tutanchamona 4.jpg

grafika | 6,78 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 3.jpg

grafika | 6,36 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 7.jpg

grafika | 5,88 MB

Pobierz
Idealne_miasto_Auschwitz_08 .jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień to na kanale National Geographic prawdziwe święta! I to nie tylko ze względu na Boże Narodzenie, ale również dwudziestolecie działalności kanału National Geographic w Polsce. Chcemy świętować razem z naszymi Widzami, dlatego to właśnie Oni częściowo ułożą ramówk
Propozycje programowe National Geographic na listopad

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.