Zobacz symbole polskich miast inspirowane kubizmem. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego
Zobacz symbole polskich miast inspirowane kubizmem. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego

Zobacz symbole polskich miast inspirowane kubizmem. National Geographic ogłasza laureatów konkursu artystycznego

Syrenka, łódź, koziołki, Neptun i Lajkonik – te symbole zainspirowały autorów najlepszych prac, które zwyciężyły w konkursie artystycznym National Geographic. Laureaci – studenci i absolwenci polskich uczelni artystycznych – w ramach nagrody otrzymają po 5000 zł. Ich prace mogą stać się także częścią działań promocyjnych wokół głośnej produkcji „Geniusz: Picasso” z Antonio Banderasem w roli głównej, która będzie miała swoją premierę 22 kwietnia na kanale National Geographic.

W konkursie udział wzięli artyści z całej Polski, a ich zadaniem było przedstawienie symbolu jednego z dziewięciu miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Twórcy mieli swobodę w wyborze technik i obiektów przedstawionych na pracach.

Zaskoczyła nas liczba zgłoszeń i mnogość pomysłów! Choć konkurs nie trwał długo, otrzymaliśmy niemal 140 prac. To znak, że ten nurt artystyczny  wciąż może silnie inspirować.

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group

To właśnie ponadczasowy wymiar dzieł na tle burzliwego życia osobistego najbardziej sławnego przedstawiciela kubizmu jest głównym tematem serii „Geniusz: Picasso”, która jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier kanału National Geographic.

Konkurs artystyczny miał na celu zainteresowanie młodych twórców postacią wielkiego malarza i osadzenie jego dzieł w polskim kontekście. Może nie każdy o tym wie, ale artysta odwiedził nasz kraj i z tą wizytą wiąże się wiele ciekawych historii. Część z nich zostanie pokazana również w naszym nowym serialu.

Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową Fox Networks Group

Spośród wszystkich prac, jury zdecydowało się nagrodzić dzieła przedstawiające symbole: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska i Poznania.
Syrenka Warszawska autorstwa Alicji Twarowskiej

Syrenka Warszawska autorstwa Alicji Twarowskiej

Poznańskie koziołki autorstwa Anity Mowczan

Poznańskie koziołki autorstwa Anity Mowczan

Gdański Neptun autorstwa Macieja Lendy

Gdański Neptun autorstwa Macieja Lendy

Łódź w interpretacji Stanisława Barbackiego

Łódź w interpretacji Stanisława Barbackiego

Krakowski Lajkonik autorstwa Pauliny Taranek

Krakowski Lajkonik autorstwa Pauliny Taranek

Pierwszy odcinek serii „Geniusz: Picasso” będzie miał swoją premierę na antenie National Geographic 22 kwietnia o godzinie 21:00. Seria będzie emitowana w 171 krajach i 45 wersjach językowych. Pierwsza odsłona „Geniusza” poświęcona była Albertowi Einsteinowi. Serial stał się wielkim hitem i przyciągnął przed telewizory 45 milionów widzów z całego świata. Kanał Nat Geo People przypomni w marcu wszystkie 10 odcinków. Emisje zaplanowane są od 24 marca.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Konkurs artystyczny National Geographic rozstrzygnięty!.docx

docx | 9,95 MB

Pobierz
Konkurs artystyczny National Geographic rozstrzygnięty!.pdf

pdf | 597 KB

Pobierz
Warszawa Alicja Twarowska_prowly.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz
Kraków Taranek Paulina_prowly.jpg

grafika | 652 KB

Pobierz
Gdańsk Maciej Lenda_prowly.jpg

grafika | 404 KB

Pobierz
Łódź Stanisław Barbacki_prowly.jpg

grafika | 327 KB

Pobierz
Anita Mowczan Koziołki.jpg

grafika | 2,7 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial limitowany! W sumie seria zgarnęła aż 7 nominacji!

„Geniusz: Picasso” został nominowany do Nagrody Emmy 2018 jako najlepszy serial limitowany, ale to nie jedyna kategoria, w której pojawiła się ta produkcja kanału National Geographic. Do nagrody w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu limitowanym nominowany został również Antonio Banderas za główną rolę ekscentrycznego artysty. W sumie seria "Geniusz: Picasso" otrzymała nominacje aż w siedmiu kategoriach! Gala 70. edycji Nagród Emmy odbędzie się 17 września.
Co ojciec kubizmu robił w Polsce? Wyjaśni to siódmy odcinek „Geniusza: Picasso”

Początkowo bardzo tego nie chciał. Nie uważał się za intelektualistę, musiał też zostawić ciężarną partnerkę i, co chyba najważniejsze, bardzo bał się lotu samolotem. Wygrała jednak wiara w to, że udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbywał się w Polsce, może naprawdę odmienić świat. W siódmym odcinku serii „Geniusz: Picasso” pojawi się obszerny polski wątek z życia wielkiego artysty. Widzowie będą mogli go zobaczyć w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic.
Kochały go, mimo jego wad. On je podziwiał, malował i… porzucał

Żony miał dwie, ale kobiet w jego życiu było zdecydowanie więcej. Były dla artysty kochankami, muzami, obiektami westchnień i fascynacji. Jego pasja i uwielbienie do kobiet znalazło swój wyraz w sztuce - na portretach artysty znajdują się przede wszystkim one. Obrazy mężczyzn to głównie autoportrety. Burzliwe relacje malarza z kobietami to jeden z głównych tematów serii National Geographic „Geniusz: Picasso”.
Tyran. Buntownik. Kochanek. "Geniusz: Picasso" jakiego nie znacie

Kanał National Geographic przedstawia drugi sezon nominowanej do nagród Emmy i Złotych Globów antologii telewizyjnej pt. „Geniusz: Picasso”. W roli wielkiego malarza występują Antonio Banderas i Alex Rich. 10-odcinkowy serial został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Telev
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.