Piłkarska gorączka znów sięga zenitu. Blok programowy „Kto wygra mecz?” w czerwcu na kanale National Geographic

Piłkarska gorączka znów sięga zenitu. Blok programowy „Kto wygra mecz?” w czerwcu na kanale National Geographic

Opublikowany

Już 14 czerwca usłyszymy pierwszy gwizdek, rozpoczynający mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Po raz pierwszy mundial odbędzie się w Rosji, po raz pierwszy też mecze będą rozgrywane na dwóch kontynentach. Zanim widzów na całym świecie na nowo ogarnie sportowa gorączka, kanał National Geographic przybliży im najciekawsze oblicza rosyjskiego i światowego futbolu.

Blok programowy „Kto wygra mecz?” – premiera w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00 na kanale National Geographic

Opisy programów:

  • Rosja - futbol ekstremalny – premiera 9 czerwca o godz. 22:00

    W pierwszym meczu mundialu drużyna Rosji będzie rywalizować z Arabią Saudyjską. Ale rosyjska piłka nożna nie ogranicza się do drużyny narodowej i rozgrywek ligowych. Rosja to gigantyczny kraj z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych, dlatego nie ma tu mowy o jednym rodzaju piłki nożnej. W dokumencie „Rosja – futbol ekstremalny” przekonamy się, jak wiele różnych odsłon ma w tym kraju ten sam sport. Zobaczymy w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga, motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach i kobiecą drużynę, która po boisku biega… w sukniach. Przekonaj się, czy w Rosji zawsze „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.
Rosja futbol ekstremalny 10.jpgRosja futbol ekstremalny 11.jpgRosja futbol ekstremalny 5.jpgRosja futbol ekstremalny 7.jpgRosja futbol ekstremalny 9.jpg
  • Być jak Maradona – premiera 9 czerwca o godz. 23:00

    Ikona  to nie zawsze postać nieskazitelna. Niemal mitycznymi bohaterami  zostają także ci, którzy budzą kontrowersje, umykają konwenansom i przy  tym mają w sobie to „coś”. W przypadku Diego Armando Maradony jest to  piłkarski talent, który dał mu miejsce w panteonie gwiazd futbolu i  sprawił, że fani są w stanie wiele mu wybaczyć. Dokument “Być jak  Maradona” zbliży nas do prawdy o życiu jednego z największych piłkarzy w  historii, rozpoznawalnego na całym świecie z racji swoich  nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na  osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi  zasadami. Krytykował papieża, zachwalał kubański reżim, otwarcie  narzekał na FIFA i drużyny innych krajów, a jedną z bramek, która  przyczyniła się do zwycięstwa argentyńskiej drużyny w mundialu w 1986  roku, strzelił ręką. To tylko krótki fragment listy kontrowersji  związanych z Maradoną, które pojawiały się na czołówkach gazet. “Być jak  Maradona” przeniesie nas w najbardziej burzliwe, ale jednocześnie  fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy  mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną  historię piłkarskiego „półboga” i nakreślą pełny jego portret.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Blatter Być jak Maradona.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
Blok programowy „Kto wygra mecz” w czerwcu na kanale National Geographic.docx

docx | 97,5 KB

Pobierz
Blok programowy „Kto wygra mecz” w czerwcu na kanale National Geographic.pdf

pdf | 160 KB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 7.jpg

grafika | 5,88 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 10.jpg

grafika | 5,31 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 11.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 9.jpg

grafika | 8,51 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 5.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czy igrzyska przyniosły olimpijski spokój w Korei Północnej? Program specjalny “Igrzyska w cieniu reżimu” w lutym na kanale National Geographic

temu

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są wyjątkowe pod wieloma względami, ale ich lokalizacja jest chyba punktem najbardziej przykuwającym uwagę. Zaledwie 80 km od sportowych aren znajduje się strefa zdemilitaryzowana, która oddziela Koreę Południową od Północnej. W pierwszych dniach zimowej olimpiady w Pjongczangu ekipa National Geographic odwiedziła z kamerą Półwysep Koreański, by odpowiedzieć na pytanie, jak wielkie igrzyska wpływają na stosunki Korei Północnej ze światem. Premiera dokumentu “Igrzyska w cieniu reżimu” w sobotę 24 lutego  o godzinie 21.00 na kanale National Geographic.  
Codzienny test z życia z dala od cywilizacji. „Odludna wyspa: przetrwanie” w lipcu na kanale National Geographic

temu

Są zdani tylko na siebie, swoje umiejętności, spryt i zaradność. Jeśli chcą tu mieszkać, muszą ze sobą współdziałać i budować bliskie relacje. Poznajcie niezwykłą grupę ludzi, którzy porzucili życie w tradycyjnym społeczeństwie i przenieśli się na jedną z wysp odległej, mroźnej i mglistej Alaski. Żyją tu w odosobnieniu, z dala od wygód i osiągnięć cywilizacji. Co sprawia, że czują się szczęśliwi? Czy ich życie jest trudniejsze czy łatwiejsze niż w ucywilizowanych miejscach? Poznajcie śmiałków, którzy zdecydowali się sprawdzić to na własnej skórze.
„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial limitowany! W sumie seria zgarnęła aż 7 nominacji!

temu

„Geniusz: Picasso” został nominowany do Nagrody Emmy 2018 jako najlepszy serial limitowany, ale to nie jedyna kategoria, w której pojawiła się ta produkcja kanału National Geographic. Do nagrody w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu limitowanym nominowany został również Antonio Banderas za główną rolę ekscentrycznego artysty. W sumie seria "Geniusz: Picasso" otrzymała nominacje aż w siedmiu kategoriach! Gala 70. edycji Nagród Emmy odbędzie się 17 września.
O krok od tragedii… czyli jak Margaret Thatcher i Ronald Reagan uchronili świat przed katastrofą ekologiczną. „Dziura ozonowa” w lipcu na kanale National Geographic

temu

O tym, że istnieje, wiedzą nawet dzieci. Dlaczego? Ponieważ mówi się o niej wiele. Szczególnie od 1987 roku, kiedy w Montrealu podpisano międzynarodowe porozumienie dotyczące ochrony warstwy ozonowej Ziemi. O czym mowa? O dziurze ozonowej. Zobaczcie fascynującą opowieść o tym, jak w latach 80. ubiegłego wieku Ronald Reagan i Margaret Thatcher uratowali świat przed czyhającą nad naszymi głowami zagładą ekologiczną.

Co ojciec kubizmu robił w Polsce? Wyjaśni to siódmy odcinek „Geniusza: Picasso”

Początkowo bardzo tego nie chciał. Nie uważał się za intelektualistę, musiał też zostawić ciężarną partnerkę i, co chyba najważniejsze, bardzo bał się lotu samolotem. Wygrała jednak wiara w to, że udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbywał się w Polsce, może naprawdę odmienić świat. W siódmym odcinku serii „Geniusz: Picasso” pojawi się obszerny polski wątek z życia wielkiego artysty. Widzowie będą mogli go zobaczyć w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic.