Piłkarska gorączka znów sięga zenitu. Blok programowy „Kto wygra mecz?” w czerwcu na kanale National Geographic

Piłkarska gorączka znów sięga zenitu. Blok programowy „Kto wygra mecz?” w czerwcu na kanale National Geographic

Opublikowany

Już 14 czerwca usłyszymy pierwszy gwizdek, rozpoczynający mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Po raz pierwszy mundial odbędzie się w Rosji, po raz pierwszy też mecze będą rozgrywane na dwóch kontynentach. Zanim widzów na całym świecie na nowo ogarnie sportowa gorączka, kanał National Geographic przybliży im najciekawsze oblicza rosyjskiego i światowego futbolu.

Blok programowy „Kto wygra mecz?” – premiera w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00 na kanale National Geographic

Opisy programów:

  • Rosja - futbol ekstremalny – premiera 9 czerwca o godz. 22:00

    W pierwszym meczu mundialu drużyna Rosji będzie rywalizować z Arabią Saudyjską. Ale rosyjska piłka nożna nie ogranicza się do drużyny narodowej i rozgrywek ligowych. Rosja to gigantyczny kraj z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych, dlatego nie ma tu mowy o jednym rodzaju piłki nożnej. W dokumencie „Rosja – futbol ekstremalny” przekonamy się, jak wiele różnych odsłon ma w tym kraju ten sam sport. Zobaczymy w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga, motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach i kobiecą drużynę, która po boisku biega… w sukniach. Przekonaj się, czy w Rosji zawsze „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.
Rosja futbol ekstremalny 10.jpgRosja futbol ekstremalny 11.jpgRosja futbol ekstremalny 5.jpgRosja futbol ekstremalny 7.jpgRosja futbol ekstremalny 9.jpg
  • Być jak Maradona – premiera 9 czerwca o godz. 23:00

    Ikona  to nie zawsze postać nieskazitelna. Niemal mitycznymi bohaterami  zostają także ci, którzy budzą kontrowersje, umykają konwenansom i przy  tym mają w sobie to „coś”. W przypadku Diego Armando Maradony jest to  piłkarski talent, który dał mu miejsce w panteonie gwiazd futbolu i  sprawił, że fani są w stanie wiele mu wybaczyć. Dokument “Być jak  Maradona” zbliży nas do prawdy o życiu jednego z największych piłkarzy w  historii, rozpoznawalnego na całym świecie z racji swoich  nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na  osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi  zasadami. Krytykował papieża, zachwalał kubański reżim, otwarcie  narzekał na FIFA i drużyny innych krajów, a jedną z bramek, która  przyczyniła się do zwycięstwa argentyńskiej drużyny w mundialu w 1986  roku, strzelił ręką. To tylko krótki fragment listy kontrowersji  związanych z Maradoną, które pojawiały się na czołówkach gazet. “Być jak  Maradona” przeniesie nas w najbardziej burzliwe, ale jednocześnie  fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy  mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną  historię piłkarskiego „półboga” i nakreślą pełny jego portret.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Blatter Być jak Maradona.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
Blok programowy „Kto wygra mecz” w czerwcu na kanale National Geographic.docx

docx | 97,5 KB

Pobierz
Blok programowy „Kto wygra mecz” w czerwcu na kanale National Geographic.pdf

pdf | 160 KB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 7.jpg

grafika | 5,88 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 10.jpg

grafika | 5,31 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 11.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 9.jpg

grafika | 8,51 MB

Pobierz
Rosja futbol ekstremalny 5.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czy igrzyska przyniosły olimpijski spokój w Korei Północnej? Program specjalny “Igrzyska w cieniu reżimu” w lutym na kanale National Geographic

temu

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są wyjątkowe pod wieloma względami, ale ich lokalizacja jest chyba punktem najbardziej przykuwającym uwagę. Zaledwie 80 km od sportowych aren znajduje się strefa zdemilitaryzowana, która oddziela Koreę Południową od Północnej. W pierwszych dniach zimowej olimpiady w Pjongczangu ekipa National Geographic odwiedziła z kamerą Półwysep Koreański, by odpowiedzieć na pytanie, jak wielkie igrzyska wpływają na stosunki Korei Północnej ze światem. Premiera dokumentu “Igrzyska w cieniu reżimu” w sobotę 24 lutego  o godzinie 21.00 na kanale National Geographic.  
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.