Sztuka w zgodzie z naturą, czyli województwo lubelskie i National Geographic zapraszają na Land Art Festiwal!

Sztuka w zgodzie z naturą, czyli województwo lubelskie i National Geographic zapraszają na Land Art Festiwal!

Opublikowany

Województwo lubelskie już po raz ósmy zaprasza na jedyny w Polsce festiwal łączący sztukę i naturę, czyli rozpoznawalny na całym świecie Land Art Festiwal. Kanał National Geographic wyemituje cykl trzech miniprogramów „Lubelskie? Naturalnie” – przybliżą one widzom historię i ideę festiwalu, który obok Roztocza, Zwierzyńca, Janowca czy Starego Bubla wyrósł na największą atrakcję tego wyjątkowego regionu.

Czy jest w Polsce takie miejsce, gdzie sztuka tworzy jedność z naturą i zmienia się wraz z porami roku? Zapraszamy na Land Art Festiwal! Województwo lubelskie – jeden z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów w Polsce – ponownie zaprasza artystów z Polski i ze świata do zaprezentowania dzieł sztuki, które integrują się z przyrodą. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-14 lipca w niezwykle malowniczej wsi Bubel Granna, a jej tematem przewodnim, po „Domu” czy „Drodze” w poprzednich latach, będzie „Święto”.
 Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

 Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

„Święto jako spoiwo społeczności zbliżało do siebie jej członków, budowało świat wspólnych wartości, wzmacniało solidarność. Jako instytucja społeczna wymaga zbiorowego zaangażowania, płakać można w pojedynkę, ale świętować trzeba z kimś. Święto to zatem także czas pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic; waśnie w czasie święta zwyczajnie nie uchodzą. Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych aspektów, z uwzględnieniem natury i jej procesów, w odróżnieniu od świętowania jako konsumpcji” – informują organizatorzy.
Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

National Geographic zaprasza na „Lubelskie? Naturalnie” - cykl trzech pięciominutowych programów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Festiwalu Land Art oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara – wielki miłośnik Lubelskiego i pomysłodawca festiwalu. Prowadzący spotka się ze współtwórcami festiwalu, zwykłymi ludźmi uczestniczącymi w wydarzeniu, a także z artystami, którzy pokażą swoje prace na stałe wpisujące się
w krajobraz województwa lubelskiego i powstałe z inspiracji przyrodą tego regionu.
W ostatnim odcinku poznamy również fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykona reportaż z odwiedzonych miejsc na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu. Jego prace zostaną zamieszczone jako fotorelacja z Land Art Festiwal w magazynie National Geographic Traveler oraz zostaną wykorzystane w ramach promocji regionu.
Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Lubelskie? Naturalnie! - oglądaj na National Geographic

Opisy odcinków:

  • Odcinek 1 – niedziela 10 czerwca o godz. 22:05 (powtórka środa 13 czerwca o godz. 17:55)

    W województwie lubelskim już od  8 lat co roku organizowany jest Land Art Festiwal. W pierwszym odcinku opowiemy o regionie i za co go kochamy. Jarosław Koziara, pomysłodawca tego wydarzenia, wprowadzi nas w tematykę i historię Land Art Festiwalu. Będzie to również opowieść o pierwszej pracy, która powstała w Janowcu wspólnie z rolnikami i innymi społecznościami. Odcinek skupi się na Roztoczu i pracach, które tam powstały w ramach poprzednich edycji.
  • Odcinek 2 – niedziela 1 lipca o godz. 22:05 (powtórka środa 4 lipca o godz. 17:55)

    W drugim odcinku skupimy się na wsi Stary Bubel, w której znajduje się wiele prac wykonanych przez Jarosława Koziarę i innych artystów. Ta założona pod koniec XII wieku wieś ma około 200 mieszkańców, a niektórzy z nich aktywnie uczestniczą w procesie powstawania dzieł sztuki. Pomysłodawca festiwalu opowie również o niektórych pracach z tego terenu - co oznaczają i w jaki sposób powstawały. Dowiemy się również, jak ludzie reagują na tego rodzaju sztukę i co jest najtrudniejsze w jej tworzeniu. Tematem tegorocznej edycji jest „Święto”.
  • Odcinek 3 – niedziela 12 sierpnia o godz. 22:05 (powtórka środa 15 sierpnia o godz. 17:55)

    W ostatnim odcinku serii poznamy fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykonał reportaż z tegorocznego 8. Land Art Festiwalu oraz z odwiedzionych miejsc na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu. Przekonamy się również, jak różnie artyści zinterpretowali temat tegorocznej edycji festiwalu, czyli „Święto”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Land Art Festiwal 10_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 7,85 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 4_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 6,74 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 3_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 2_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 5,53 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 8_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 7_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 5,7 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 1_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 9_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 6_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 2,5 MB

Pobierz
Land Art Festiwal- informacja prasowa.docx

docx | 94,9 KB

Pobierz
Land Art Festiwal- informacja prasowa.pdf

pdf | 150 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.
Dlaczego jedyny nazistowski lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Nowa seria kanału National Geographic „Wyprawa na dno” wyjaśnia historię okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic. Premierowy odcinek z udziałem polskich naukowców już w niedzielę 26 sierpnia!

temu

W 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego. Ich echosonda pokazała wrak o długości niemal 260 m – największe dotychczasowe odkrycie w tym rejonie. Gdy udało się poznać jego historię, znalezisko stało się jeszcze ciekawsze. Skąd na pełnym morzu wziął się Graf Zeppelin, jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, skoro nigdy nie wziął udziału w walce? Wyjaśni to pierwszy odcinek nowej serii kanału National Geographic „Wyprawa na dno”.
Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

temu

Drugi sezon przełomowej serii dokumentalnej „Przedziwna planeta Ziemia”, a także zupełne nowości -  przedstawiająca pionierów Doliny Krzemowej produkcja „Internetowy boom” z gwiazdorską obsadą, Bear Grylls jako gospodarz i narrator serii, pokazującej okrutne oblicze natury, a także Gordon Ramsay, który zabierze nas w kulinarną podróż – to tylko niektóre propozycje, które na 2019 rok przygotował kanał National Geographic. Zostały one zaprezentowane dziennikarzom w Los Angeles, podczas spotkania TCA Press Tour, które dwa razy w roku jest organizowane przez stowarzyszenie krytyków telewizyjnych (Television Critics Association) zrzeszające około 200 dziennikarzy, piszących o rynku telewizyjnym. W czasie TCA Press Tour najwięksi światowi nadawcy telewizyjni prezentują nadchodzące premiery i wydarzenia medialne.