Sztuka w zgodzie z naturą, czyli województwo lubelskie i National Geographic zapraszają na Land Art Festiwal!

Sztuka w zgodzie z naturą, czyli województwo lubelskie i National Geographic zapraszają na Land Art Festiwal!

Opublikowany

Województwo lubelskie już po raz ósmy zaprasza na jedyny w Polsce festiwal łączący sztukę i naturę, czyli rozpoznawalny na całym świecie Land Art Festiwal. Kanał National Geographic wyemituje cykl trzech miniprogramów „Lubelskie? Naturalnie” – przybliżą one widzom historię i ideę festiwalu, który obok Roztocza, Zwierzyńca, Janowca czy Starego Bubla wyrósł na największą atrakcję tego wyjątkowego regionu.

Czy jest w Polsce takie miejsce, gdzie sztuka tworzy jedność z naturą i zmienia się wraz z porami roku? Zapraszamy na Land Art Festiwal! Województwo lubelskie – jeden z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów w Polsce – ponownie zaprasza artystów z Polski i ze świata do zaprezentowania dzieł sztuki, które integrują się z przyrodą. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-14 lipca w niezwykle malowniczej wsi Bubel Granna, a jej tematem przewodnim, po „Domu” czy „Drodze” w poprzednich latach, będzie „Święto”.
 Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

 Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

„Święto jako spoiwo społeczności zbliżało do siebie jej członków, budowało świat wspólnych wartości, wzmacniało solidarność. Jako instytucja społeczna wymaga zbiorowego zaangażowania, płakać można w pojedynkę, ale świętować trzeba z kimś. Święto to zatem także czas pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic; waśnie w czasie święta zwyczajnie nie uchodzą. Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych aspektów, z uwzględnieniem natury i jej procesów, w odróżnieniu od świętowania jako konsumpcji” – informują organizatorzy.
Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

National Geographic zaprasza na „Lubelskie? Naturalnie” - cykl trzech pięciominutowych programów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Festiwalu Land Art oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara – wielki miłośnik Lubelskiego i pomysłodawca festiwalu. Prowadzący spotka się ze współtwórcami festiwalu, zwykłymi ludźmi uczestniczącymi w wydarzeniu, a także z artystami, którzy pokażą swoje prace na stałe wpisujące się
w krajobraz województwa lubelskiego i powstałe z inspiracji przyrodą tego regionu.
W ostatnim odcinku poznamy również fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykona reportaż z odwiedzonych miejsc na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu. Jego prace zostaną zamieszczone jako fotorelacja z Land Art Festiwal w magazynie National Geographic Traveler oraz zostaną wykorzystane w ramach promocji regionu.
Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Źródło: archiwum Landart.festiwal.pl

Lubelskie? Naturalnie! - oglądaj na National Geographic

Opisy odcinków:

  • Odcinek 1 – niedziela 10 czerwca o godz. 22:05 (powtórka środa 13 czerwca o godz. 17:55)

    W województwie lubelskim już od  8 lat co roku organizowany jest Land Art Festiwal. W pierwszym odcinku opowiemy o regionie i za co go kochamy. Jarosław Koziara, pomysłodawca tego wydarzenia, wprowadzi nas w tematykę i historię Land Art Festiwalu. Będzie to również opowieść o pierwszej pracy, która powstała w Janowcu wspólnie z rolnikami i innymi społecznościami. Odcinek skupi się na Roztoczu i pracach, które tam powstały w ramach poprzednich edycji.
  • Odcinek 2 – niedziela 1 lipca o godz. 22:05 (powtórka środa 4 lipca o godz. 17:55)

    W drugim odcinku skupimy się na wsi Stary Bubel, w której znajduje się wiele prac wykonanych przez Jarosława Koziarę i innych artystów. Ta założona pod koniec XII wieku wieś ma około 200 mieszkańców, a niektórzy z nich aktywnie uczestniczą w procesie powstawania dzieł sztuki. Pomysłodawca festiwalu opowie również o niektórych pracach z tego terenu - co oznaczają i w jaki sposób powstawały. Dowiemy się również, jak ludzie reagują na tego rodzaju sztukę i co jest najtrudniejsze w jej tworzeniu. Tematem tegorocznej edycji jest „Święto”.
  • Odcinek 3 – niedziela 12 sierpnia o godz. 22:05 (powtórka środa 15 sierpnia o godz. 17:55)

    W ostatnim odcinku serii poznamy fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykonał reportaż z tegorocznego 8. Land Art Festiwalu oraz z odwiedzionych miejsc na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu. Przekonamy się również, jak różnie artyści zinterpretowali temat tegorocznej edycji festiwalu, czyli „Święto”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Land Art Festiwal 10_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 7,85 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 4_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 6,74 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 3_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 2_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 5,53 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 8_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,13 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 7_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 5,7 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 1_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 9_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Land Art Festiwal 6_ archiwum Landart.festiwal.pl.jpg

grafika | 2,5 MB

Pobierz
Land Art Festiwal- informacja prasowa.docx

docx | 94,9 KB

Pobierz
Land Art Festiwal- informacja prasowa.pdf

pdf | 150 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.