Lipiec na kanale National Geographic

Lipiec na kanale National Geographic

Opublikowany

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Zagłębimy się także w oddalone od wszelkiej cywilizacji tereny Alaski, gdzie z nielicznymi śmiałkami zawalczymy o przeżycie w serii „Odludna wyspa: przetrwanie”. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwoje wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".

KATASTROFA W PRZESTWORZACH: RAPORT SPECJALNY
Air Crash Investigation Special Report
Premiery w poniedziałki od 9 lipca o godz. 21:00 
(10x60 min)
Katastrofa w przestworzach male.jpg
Błąd ludzki? Niesprawna maszyna? Awaria? Uszkodzona część? Zaniedbania? A może kilka czynników, które wystąpiły jednocześnie i doprowadziły do katastrofy? Kiedy samolot znika z radarów, wpatruje się w nie cały świat. Kiedy okazuje się, że maszyna się rozbiła – wszyscy zadają sobie jedno pytanie: jak to się stało? Prześledźcie z nami działania ekspertów, którzy w serii “Katastrofa w przestworzach” postarają się rozwikłać zagadki najbardziej tragicznych zdarzeń na rynku lotniczym. Raport specjalny w każdym z ocinków przedstawi katastrofy lotnicze. Pokażą one historie samolotów pasażerskich skazanych na katastrofę. Piloci będą robić wszystko, by uchronić maszynę przed rozbiciem. W takiej sytuacji nie będą mieli możliwości popełnienia nawet najmniejszego błędu.
AUTOSTRADA PRZEZ PIEKŁO: SPUSTOSZENIE
Hell on the Highway
Premiery w czwartki od 12 lipca o godz. 21:00
(2x60 min)
HellOnTheHighway male.jpg
Niezależnie od części świata, zima zawsze przynosi chaos na drogach. Poznajcie bohaterów 2-odcinkowej serii “Autostrada przez piekło: spustoszenie”, którzy będą starać się pomóc kierowcom podróżującym po Stanach Zjednoczonych. Sami często nie mają szans, by dać sobie radę z potężnymi i ciężkimi maszynami, które padły ofiarą fatalnych warunków)w atmosferycznych. Zobaczcie najbardziej niebezpieczne akcje ratunkowe, w których walka toczy się o ludzkie życie i o największe i najcenniejsze ładunki. Zobaczcie potęgę żywiołów i śmiałków, którzy stawiają im czoła. W każdym z odcinków zobaczycie niezwykłe umiejętności, ale i poświęcenie oraz odwagę tych, którzy ryzykują wszystko, by drogi były przejezdne, a kierowcy i ich ładunki bezpieczne.
NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE DROGI EUROPY: CHAOS
Ice Road Rescue: Highway Havoc!
Premiery w czwartki od 26 lipca o godz. 21:00
(4x60 min)  
Seria “Najniebezpieczniejsze drogi Europy: Chaos” przedstawia prawdziwych pogromców szos. To bohaterscy ratownicy, którzy pojawiają się zawsze, gdy na drodze dzieje się coś niedobrego. To nierzadkie, kiedy zima nadciąga nad Norwegię i zamienia drogi niemalże w tory bobslejowe. Każdego dnia ratownicy walczą z pogodą i czasem o to, by trasy były przejezdne. Zimowe burze, lawiny i brak światła dziennego w sezonie zimowym to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć, pracując w pobliżu koła podbiegunowego. Seria “Najniebezpieczniejsze drogi Europy: chaos” pokazuje fascynujące stracie człowieka z naturą.
TAJNE KRONIKI AZJI
Asian Century
Premiery w niedziele od 8 lipca o godz. 22:00
(8x60 min)
Tajne kroniki Azji male.jpg
Tajne kroniki Azji” to 8-odcinkowa seria, w której prześledzimy kluczowe wydarzenia, mające wpływ na historię i rozwój Azji. Zobaczcie niezwykły materiał archiwalny i relacje naocznych świadków zmian i odkryjcie z nami sekrety historii kontynentu. Przyjrzyjcie się z bliska rewolucji na Filipinach, do której doszło pod koniec lat 80. i poznajcie historię dramatycznego podziału Indii. Program “Tajne kroniki Azji” zrewiduje powszechnie przyjęte poglądy, pokaże niezwykłe osobowości i spory, które ukształtowały historię.
TAJEMNICZE BUNKRY HITLERA
Hitler’s Secret Bunkers
Premiera w piątek 6 lipca o godz. 21:00
(1x60 min)
HitlersSecretBunker_1.JPG
W dokumencie „Tajemnicze bunkry Hitlera” wielokrotnie nagradzany historyk - Antony Beevor - opowiada historię ostatnich stu dni nazistowskiego reżimu, gdy Rosjanie przedzierali się do Berlina, niszcząc niemal całe miasto i pozostawiając jedynie tajną sieć podziemnych bunkrów. Wiele z nich było do tej pory skrywanych przed oczami świata. Ten stan rzeczy zmienia dokument „Tajemnicze bunkry Hitlera”. Zobaczymy w nim relacje naocznych świadków, którzy opowiedzą mrożące krew w żyłach historie. Wraz z twórcami filmu zejdziemy pod ziemię, by sprawdzić, co skrywają podziemne bunkry. Zobaczymy w nich oryginalne łóżka, pociski artyleryjskie, maski gazowe, a nawet hełmy dla kilkunastoletnich dzieci. Usłyszcie z nami „najstraszniejszy hałas” i zobaczcie, co musieli przeżyć ci, którzy znaleźli się w piekle historii.
DWOJE WROGÓW HITLERA 
Two Against Hitler
Premiera w piątek 13 lipca o godz. 21:00 
(1x60 min)
Jak młoda Francuzka, Madeleine Richou, stała się jedną z najcenniejszych agentek wywiadu drugiej wojny światowej? Jak i z kim udało się jej ujawnić najściślej strzeżone tajemnice Hitlera? Zobaczcie w dokumencie “Dwoje wrogów Hitlera”, który oprócz trzymającej w napięciu szpiegowskiej opowieści ukazuje też kulisy sekretnej miłości.
II WOJNA ŚWIATOWA: 1942 ATAK Z POŁUDNIA
WW2: 1942 and Hitler’s Soft Underbelly
Premiery w piątki od 27 lipca o godz. 20:00
(2x60 min)
Historyk profesor David Reynolds twierdzi, że krwawy i przedłużający się sprzymierzony atak na niemiecką fortecę Monte Cassino wiosną 1944 r. pokazuje mankamenty strategii Churchilla dotyczącej walki z Niemcami we Włoszech. Strategia śródziemnomorska Churchilla zakładająca atak w “miękkie podbrzusze Europy Hitlera” zostanie poddana ocenie w 2-częściowym dokumencie “II wojna światowa: 1942 atak z południa”.
NATIONAL GEOGRAPHIC UJAWNIA
Emisja w niedzielę 1 lipca od godz. 20:10
  • TAJEMNICE STREFY 51 – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 20:10 
    Niewiele miejsc na świecie jest tak tajemniczych jak amerykańska Strefa 51. Wojskowa baza jest od dziesięcioleci tematem spekulacji i teorii spiskowych, na czele z tymi o lądowaniu UFO. Aurę tajemniczości wzmaga fakt, że dostęp do tego obszaru mają tylko nieliczni. Wśród nich będą widzowie kanału National Geographic, którzy zobaczą, co kryje się za zamkniętymi drzwiami jednego z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie.
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell male.jpg
  • HISTORIA OD PODSZEWKI: TAJEMNICA ROSWELL – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 21:10

    8 lipca 1947 r. amerykańska armia ogłosiła, że znalazła "latający dysk". W ciągu kilku godzin opublikowane na ten temat oświadczenie zostało jednak wycofane. Od tamtej pory minęło już wiele lat, ale debata na temat latających obiektów nie ustaje. Czy wojsko miało kontakt z kosmitami i ich statkiem? Co jeśli rząd Stanów Zjednoczonych jest w posiadaniu jednej z największych tajemnic w historii, a my – ludzie - nie jesteśmy sami we wszechświecie?
  • HISTORIA OD PODSZEWKI: LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 22:10

    Program Apollo był jednym z najbardziej ambitnych i najbardziej udokumentowanych w amerykańskiej historii. Pierwsze kroki Neila Armstronag na Księżycu oglądał cały świat, a to wydarzenie pamiętają wszyscy, którzy mieli okazję je obserwować za pośrednictwem telewizji. Ale oprócz historii, które widział cały świat, jest całe mnóstwo istotnych wydarzeń, które zostały zapomniane. Będą mogły zostać ujawnione dzięki relacjom astronautów i inżynierów NASA.
JAROCIN. PO CO WOLNOŚĆ
Jarocin. Po co wolność
Premiera w sobotę 21 lipca o godz. 21:00
(1x108 min)
Jarocin. Po co wolność” to zamknięta w obrazach i dźwiękach ponadczterdziestoletnia historia Festiwalu w Jarocinie. Przeplatana jest tekstami piosenek i niezwykłymi opowieściami bohaterów, którzy byli, widzieli i doświadczyli. Czarno-białe archiwalne i nieznane obrazy na taśmie 16mm oraz amatorskie nagrania, które w niesamowity sposób uchwyciły chwilę, ogląda się jak odległy sen, lekko zamazane wspomnienie, żywe w pamięci współczesnego świata. To niemalże klasyczny muzyczny dokument pokazujący historię i fenomen Jarocina. Przy tej okazji mamy okazję obserwować zmiany, jakie zaszły w świecie muzyki i jej fanów.
DZIURA OZONOWA
The Ozone Hole
Premiera we wtorek 24 lipca o godz. 21:00
(1x60 min)
Ten dokument opowiada niezwykłą historię o tym, jak Ronald Reagan i Margaret Thatcher - najbardziej nieprawdopodobni eko-wojownicy w historii - ocalili planetę w latach 80. XX wieku. Bez ich działania dzisiejszy świat stanąłby w obliczu prawdziwego ekologicznego kryzysu. Z czego wynikało zagrożenie? Z olbrzymiej dziury w warstwie ozonowej. Wielu nie chciało wierzyć, że istnieje, mimo starań naukowców i lobbystów, starających się ostrzec świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem stwarzanym przez chemikalia, niszczące warstwę ozonową. W końcu udało im się przekonać światowych przywódców do podpisania międzynarodowego traktatu zakazującego stosowania freonów. Jest to jedna z najważniejszych historii ukazujących sukces w dziedzinie ochrony środowiska.
ODLUDNA WYSPA: PRZETRWANIE
Lawless Island Alaska Compilations
Premiery w środy od 25 lipca o godz. 22:00
(7x60 min)
Odludna wyspa Przetrwanie 2.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 8.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 5.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 3.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 6.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 4.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 9.JPGOdludna wyspa Przetrwanie 1.jpgOdludna wyspa Przetrwanie 7.jpg
Poznaj niezwykłą grupę ludzi, którzy porzucili życie w tradycyjnym społeczeństwie i przenieśli się na jedną z wysp odległej, mroźnej i mglistej Alaski. Żyją tu w odosobnieniu, z dala od wygód i osiągnięć cywilizacji. Pogoda jest dla nich bezlitosna, nie ma tu dróg ani władz. Mogą więc polegać tylko na sobie. Zanim nadejdzie zima, muszą wykorzystać ostatnie dni dobrej pogody, by zgromadzić zapasy na najtrudniejszy okres w roku.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec_2018.doc

doc | 4,65 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_lipiec_2018.pdf

pdf | 1,2 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 7.jpg

grafika | 3,67 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 12.jpg

grafika | 2,64 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 8.jpg

grafika | 4,84 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 4.jpg

grafika | 2,72 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 5.jpg

grafika | 2,48 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 6.jpg

grafika | 2,77 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 9.jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 10.jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 11.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 3.jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 1.jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Katastrofa w przestworzach 2.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_1.JPG

grafika | 2,53 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_11.JPG

grafika | 2,9 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_06.JPG

grafika | 2,07 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_2.JPG

grafika | 1,68 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_5.JPG

grafika | 1,19 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_08.JPG

grafika | 1,56 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_6.JPG

grafika | 1,44 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_3.JPG

grafika | 1,39 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_03.JPG

grafika | 1,31 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_09.JPG

grafika | 1,16 MB

Pobierz
HitlersSecretBunker_4.JPG

grafika | 1,04 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 5.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 6.jpg

grafika | 8,45 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 1.jpg

grafika | 7,5 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 4.jpg

grafika | 6,66 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 3.jpg

grafika | 5,94 MB

Pobierz
HellOnTheHighway 2.jpg

grafika | 6,08 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_001.jpg

grafika | 3,93 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_003.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_002.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_012.jpg

grafika | 2,75 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_004.jpg

grafika | 2,7 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_013.jpg

grafika | 2,6 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_005.jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_010.jpg

grafika | 534 KB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_009.jpg

grafika | 566 KB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_008.jpg

grafika | 498 KB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_011.jpg

grafika | 501 KB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_006.jpg

grafika | 345 KB

Pobierz
Historia od podszewki- Tajmenica Roswell_007.jpg

grafika | 280 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
UFO, kosmici, niezwykłe misje NASA i niecodzienne historie – w lipcu „National Geographic ujawnia” pilnie strzeżone tajemnice

temu

To, co nieodkryte i skrywane przed wzrokiem świata, budzi największą ciekawość. W lipcu kanał National Geographic przybliży się do wydarzeń i historii, które budzą niezwykłe zainteresowanie, ale są jednocześnie tak zagadkowe, że nie sposób myśleć o nich bez emocji. Strach? Niepokój? Choć na myśl o lądowaniu UFO czy o spotkaniu mieszkańców z innego świata przeszywają dreszcze, ciekawość i chęć poznania tajemnic przezwyciężają każdy lęk. Zapraszamy w niezwykłą podróż, naprawdę nie z tego świata…
NATIONAL GEOGRAPHIC "SIĘGA DALEJ". 

temu

SPÓŁKA PRZEPROWADZI GLOBALNY REBRANDING, KTÓRY OBEJMIE CAŁĄ JEJ STRUKTURĘ ORGANIZACYJNĄ.  „SIĘGAMY DALEJ” STANIE SIĘ NOWYM, MIĘDZYNARODOWYM HASŁEM WYZNACZAJĄCYM KIERUNEK DZIAŁAŃ NATIONAL GEOGRAPHIC. 
"Czy czeka nas koniec?" Leonardo DiCaprio w dokumencie o zmianach klimatu w październiku na National Geographic Channel.

temu

National Geographic Channel przedstawia pełnometrażowy dokument, poświęcony problematyce pogłębiającego się kryzysu ekologicznego, zatytułowany „Czy czeka nas koniec?”. Twórcami filmu są laureaci Akademii Filmowej, Fisher Stevens oraz Leonardo DiCaprio, który został również mianowany Posłańcem Pokoju ONZ. Producentem wykonawczym jest Martin Scorsese. W produkcji zobaczymy gości specjalnych, takich jak Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Papież Franciszek, Elon Musk - dyrektor generalny SpaceX i Tesla Motors, a także badaczy i ekologów z całego świata.  
"MARS". Wielkie wydarzenie telewizyjne już w listopadzie na National Geographic Channel

temu

Czy Czerwona Planeta zacznie być dla nas drugim domem już za niespełna dwie dekady? Jak przebiegnie załogowa misja kolonizująca Marsa? Kto znajdzie się wśród pierwszych mieszkańców? Jak kolonizację Marsa widzą najwięksi wizjonerzy ze świata nauki i biznesu? Sześcioodcinkowa seria fabularno-dokumentalna „MARS” opowiada dramatyczną historię sukcesów i porażek związanych ze współczesną eksploracją kosmosu, kreśląc obraz pierwszej próby kolonizacji tej odległej planety. W produkcję zaangażowali się światowej klasy eksperci, jak James Lovell, były astronauta NASA i dowódca misji Apollo 13, czy Elon Musk, założyciel SpaceX i Tesla Motors. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.