National Geographic Channel ogłasza produkcję "Zabić Reagana"

National Geographic Channel ogłasza produkcję "Zabić Reagana"

Opublikowany

NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL JUŻ PO RAZ CZWARTY NAWIĄZUJE PARTNERSKĄ WSPÓŁPRACĘ, ZE SCOTT FREE PRODUCTIONS, PRZY WSPÓLNEJ EKRANIZACJI KOLEJNEGO WYCZEKIWANEGO BESTSTELLERA, NIEZWYKLE POPULARNEGO AUTORA, BILLA O’REILLY'EGO, POD TYTUŁEM ZABIĆ REAGANA

National Geographic Channel (NGC) ogłosił, że będzie kontynuował dotychczasową udaną, partnerską współpracę z firmą Scott Free Productions. Wspólnie wyprodukują kolejny film oparty na najnowszej, niezwykle wyczekiwanej książce Billa O’Reilly’ego i Martina Dugarda - „Zabić Reagana”. Ten fabularyzowany film to znak, że partnerzy podążają ścieżką wytyczoną przez trzy wcześniejsze realizacje – Lincoln: Historia zamachu, Zabić Kennedy’ego i Zabić Jezusa. Wszystkie trzy pobiły rekordy oglądalności kanału, zaś dwie ostatnie były nominowane do nagród Emmy, odpowiednio w roku 2014 i 2015. Książka „Killing Reagan” ukazała się w USA za sprawą wydawnictwa Henry Holt and Company i pojawiła się właśnie na sklepowych półkach.

„Przez ostatnie trzy lata Scott Free Productions i National Geographic Channel w niesamowity sposób ekranizowały moje dotychczasowe książki. Jestem pewien, że podobnie stanie się w przypadku „Zabić Reagana” - mówi autor, Bill O’Reilly. „Receptą na przełożenie tych historii z kart książek na ekran okazało się zatrudnienie najlepszych z najlepszych, zarówno przed, jak i za kamerą. Pomysł został uznany za udany, zarówno przez widzów, jak i przez całą branżę”.

W Zabić Reagana przyjęto odmienne w stosunku do poprzednich filmów podejście. Tym razem twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak próba zamachu na niedawno wybranego prezydenta wpłynęła na przebieg jego kadencji. Zabić Reagana opowiada historię biegnącą od złotej ery Hollywood - czasów, które przyniosły Reaganowi sławę i złamane serce - aż po lata, kiedy pełnił funkcję gubernatora Kalifornii i gdy w końcu trafił do Białego Domu. Dogłębnej analizie zostaje poddana cała ścieżka dojścia Reagana do władzy, niemal przerwana kulą zamachowca, która przeszła zaledwie kilka centymetrów od jego serca. Historię opowiedziano w podobnie przykuwającym uwagę stylu, co cztery pierwsze bestsellery O’Reilly’ego i ich hitowe adaptacje National Geographic Channel.

„Firmie Scott Free od samego początku znakomicie współpracowało się zarówno z National Geographic Channel, jak i z Billem O’Reilly’m. Cieszymy się, że ta współpraca nadal będzie trwać” - dodał Ridley Scott. „Jesteśmy dumni ze wspólnie zrealizowanych projektów i już dziś cieszymy się na następny”.

„Okazało się, że nasi widzowie łakną frapujących i autentycznych historii. Niezwykle cieszy nas, że możemy wykorzystać dotychczasowe sukcesy naszych fabularyzowanych realizacji i dodać do nich czwarty projekt tworzony z Billem O’Reilly’m oraz z firmą Scott Free” - powiedział prezes NGC ds. programów oryginalnych i produkcji na USA, Tim Pastore. „Bez względu na sympatie polityczne, każdy przyzna, że prezydentura Ronalda Reagana pozostawiła trwały ślad w globalnej polityce współczesnego świata. Zaprezentowanie tej historii w amerykańskim roku wyborczym, który już dziś zapowiada się niezwykle emocjonująco, daje szansę na to, by spojrzeć wstecz i zobaczyć, jak niegdysiejsze wydarzenia ukształtowały naszą teraźniejszość”.

Pre-produkcja filmu Zabić Reagana rozpocznie się pod koniec roku. Premierę zaplanowano na 2016 rok. Film zostanie wyemitowany na National Geographic Channel w 171 krajach, w 45 językach.

Film Zabić Reagana jest oparty na książce autorstwa Billa O’Reilly’ego i Martina Dugarda. Będzie produkowany dla National Geographic Channels przez Scott Free Productions. Producentami wykonawczymi będą Ridley Scott, David Zucker, Mary Lisio i Bill O'Reilly. Jako współproducent wykonawczy występuje Clayton Kreuger. Po stronie National Geographic Channels International za film odpowiada wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. programów międzynarodowych Hamish Mykura.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

NGC_oglasza_produkcje_Zabic_Reagana.docx

docx | 81,1 KB

Pobierz
NGC_oglasza_produkcje_Zabic_Reagana.pdf

pdf | 827 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.