POGROMCY INTERNETOWYCH MITÓW

POGROMCY INTERNETOWYCH MITÓW

Opublikowany

Miliony ludzi na całym świecie, oglądając Internetowe virale, zastanawiają się nad ich prawdziwością. Czy można „surfować” na dachu pociągu pędzącego ponad 200km/h? Czy naprawdę da się zjechać na nartach po najdłuższych ruchomych schodach w Europie? Co stanie się, gdy wystrzelimy człowieka z katapulty? Witamy w świecie „Pogromców Internetowych mitów” 
na National Geographic Channel.

Internet jest prawdziwą skarbnicą uwiecznionych na filmach, niesamowitych wyczynów, jakich potrafią dokonać ludzie. Niektóre z nich opublikowane w sieci z miejsca zyskują status viralowych. Rozprzestrzeniają się z niesamowitą szybkością, docierając do milionów oczu w każdym zakątku globu. Wzbudzają wiele emocji: zachwyt, podziw, niedowierzanie, salwy śmiechu czy osłupienie. Ale czy zawsze są prawdziwe? I co z naukowego punktu widzenia sprawia, że rzeczy 
z pozoru niemożliwe stają się rzeczywistością? W nowej serii National Geographic Channel „Pogromcy internetowych mitów” dobrze znany z anteny kanału Tim Shaw 
w asyście swojego przyjaciela, eksperymentatora, Buddy’ego Munro, odtworzy 
w warunkach naturalnych najbardziej znane Internetowe virale, sprawdzając zarówno ich autentyczność jak i stojące za nimi zjawiska naukowe.

W tym duecie zadania są jasno podzielone. Tim, korzystając ze swojej wiedzy technicznej, stara się wiernie odtworzyć warunki, w jakich kręcone były znane virale. Zadaniem Buddy’ego… jest ich odtworzenie w warunkach naturalnych. I choć Buddy na pierwszy rzut oka może nie kojarzyć się z typowym sportowcem czy kaskaderem, to jego odwaga i determinacja szybko wyjaśniają dlaczego to właśnie on jest partnerem Tima i „królikiem doświadczalnym” w tych niesamowitych przedsięwzięciach. Od grania w tenisa na skrzydle lecącego samolotu, przez rodeo na wężu strażackim po surfowanie na… kuchennym stole. Buddy jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

Dbając o wierność i szczegółowość odtwarzanych filmów, nasz duet śmiałków nie tylko udaje się w miejsca ich powstania, ale również kontaktuje się z ludźmi, którzy je nagrywali bądź brali w nich udział. Jeśli konkretne wyczyny udaje się odtworzyć 
- możemy mówić o sukcesie. Jeśli okazują się one mistyfikacją nasi bohaterowie wyjaśniają jak doszło do tego, że miliony ludzi na całym świecie dały się nabrać. 

Każdy z godzinnych odcinków będzie odkrywaniem prawdy stojącej za trzema lub czterema słynnymi viralami. W końcu to, co najbardziej przyciąga naszą uwagę to ekstremalne sytuacje, mrożące krew w żyłach lub zmuszające do wstrzymania oddechu 
w zachwycie. Czy któryś z tych virali jest mistyfikacją? Sprawdzą to Tim 
i Buddy, najprawdziwsi „Pogromcy internetowych mitów” na National Geographic Channel.
 
Opisy wybranych odcinków serii:
Odcinek 1, premiera we wtorek, 13 października, o godz. 22:00
W pierwszym odcinku serii duet Tim Shaw i Buddy Munro sprawdzą jak w praktyce wyglądają, powodujące ciarki na plecach, popularne w Rosji skoki na linie pomiędzy budynkami. Zaraz po tym zanurzą się w zimnym jeziorze, by na własnej skórze przekonać się czy możliwe jest surfowanie na blacie od stołu, na którym dodatkowo surfer siedzi na … krześle. Na koniec zbudują poduszkowiec z … dmuchawy do liści! Czy da się na nim latać? Odpowiedź w programie!

Odcinek 2, premiera we wtorek, 20 października, o godz. 22:00
Wszyscy kochają wodne ślizgawki - w każdym wyzwalają one czystą radość! A kiedy dodamy szczegół, że ślizgawka ma ponad 25 metrów? Tim i Buddy sprawdzą 
czy możliwe jest, aby przelecieć ponad 30 metrów na wytworzonej domowym sposobem wodnej ślizgawce. Tenis sam w sobie może nie jest najbardziej ekstremalnym sportem, dlatego nasz duet odtwarza jeden z niesamowitych virali krążących w sieci. Panowie zagrają w tenisa na skrzydle samolotu …. lecącego samolotu. Sprawdzą również czy stworzony przez rosyjskich strażaków filmik, na którym robią oni windę z węży gaśniczych, jest prawdziwy. 

Odcinek 3, premiera we wtorek, 27 października, o godz. 22:00
Tim i Buddy ponownie stają przed wyzwaniem odtworzenia kilku z najbardziej popularnych w sieci filmów viralowych. Czy są prawdą, czy też komuś udało się oszukać miliony widzów na świecie? W 3. odcinku eksperci sprawdzą, cieszące się nieprzerwaną popularnością, kręcenie na krześle biurowym przy użyciu dmuchawy do liści i odtworzą znane z USA śmiertelnie niebezpieczne rodeo na wężu strażackim. Będą musieli również sprawdzić swoje zdolności piłkarskie. Znajomość futbolowych technik będzie potrzebna do tego, aby podobnie jak piłkarze Borussi Dortmund, nasi bohaterowie mogli wykonać trick w pędzącym po autostradzie autobusie.

„Pogromcy Internetowych mitów”, od 13 października w każdy wtorek 
o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

EP101_LR_018_TrueTube.jpg

grafika | 2,69 MB

Pobierz
WingTennis_008_TrueTube.jpg

grafika | 4,46 MB

Pobierz
Pogromcy_Internetowych_Mit_w_National_Geographic_Channel_Pazdziernik_201....pdf

pdf | 52,6 KB

Pobierz
Pogromcy_Internetowych_Mit_w_National_Geographic_Channel_Pazdziernik_201....docx

docx | 32,6 KB

Pobierz
EP106_013_TrueTube.jpg

grafika | 2,8 MB

Pobierz
BuddyVTrain_011_TrueTube.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
BuddyVTrain_006_TrueTube.jpg

grafika | 3,67 MB

Pobierz
EP101_LR_021_TrueTube.jpg

grafika | 5,16 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.