„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial limitowany! W sumie seria zgarnęła aż 7 nominacji!

„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial limitowany! W sumie seria zgarnęła aż 7 nominacji!

„Geniusz: Picasso” został nominowany do Nagrody Emmy 2018 jako najlepszy serial limitowany, ale to nie jedyna kategoria, w której pojawiła się ta produkcja kanału National Geographic. Do nagrody w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu limitowanym nominowany został również Antonio Banderas za główną rolę ekscentrycznego artysty. W sumie seria "Geniusz: Picasso" otrzymała nominacje aż w siedmiu kategoriach! Gala 70. edycji Nagród Emmy odbędzie się 17 września.

Genius2-KeyArt-Vertical_pl.jpg
Geniusz: Picasso” to druga część antologii telewizyjnej „Geniusz”.  Tym razem twórcy nakreślili niezwykły portret jednego z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych artystów XX wieku, którego kariera trwała nieprzerwanie przez 80 lat.  „Geniusz: Picasso” pokazuje porywczy temperament i niezwykłą wenę twórczą, które były nierozerwalnie związane z pełnym zawirowań życiem prywatnym malarza - burzliwymi małżeństwami, licznymi romansami, zmieniającymi się sympatiami politycznymi i przelotnymi fascynacjami.  W serii pojawia się również wątek polski związany z wizytą artysty na Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbył się we Wrocławiu.
Genius_Picasso_Ep207_12.jpgGenius_Picasso_Ep207_11.jpgGenius_Picasso_Ep207_16.jpgGenius_Picasso_Ep207_14.jpgGenius_Picasso_Ep207_17.jpgGenius_Picasso_Ep207_09.jpg
Antonio Banderas, który wcielił się w tytułową rolę „Geniusza: Picasso” przeszedł ogromną metamorfozę, a rola którą stworzył nie pozostawia wątpliwości, że ojciec kubizmu i geniusz malarstwa to niezwykle złożona i zaskakująca postać.
Geniusz małe.jpgGeniusz 11.jpgGeniusz 14.jpgGenius_S2_36.jpg

Jestem wdzięczny Akademii Telewizyjnej za to niezwykłe wyróżnienie. Kiedy dorastałem w Maladze, przechodziłem codziennie pod domem Pabla Picassa w drodze do szkoły. Trudno mi wyrazić w słowach to, co teraz czuję jako aktor, który zagrał tak istotną dla mnie postać. Tę nominację dedykuję mieszkańcom mojej rodzinnej Malagi i samemu Pablowi. Muszę również podziękować kanałowi National Geographic, Fox 21 Television Studios, Imagine Entertainment i producentowi wykonawczemu oraz reżyserowi Kenowi Billerowi za ich ogromny wysiłek, by serial był dostępny dla widzów na całym świecie

Antonio Banderas - nominowany do Nagrody w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu limitowanym

10-odcinkowy serial “Geniusz: Picasso” został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Television Studios i Imagine Television. Producentami wykonawczymi byli zdobywcy Nagród Akademii Filmowej, Brian Grazer i Ron Howard, którzy tak skomentowali nominacje:

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Akademii Telewizyjnej za docenienie drugiej części serii “Geniusz”,  z której wszyscy w Imagine Entertainment jesteśmy bardzo dumni. Chcemy również pogratulować Antonio Banderasowi za to, że został doceniony za niezwykłą przemianę w Pabla Picassa – jego bohatera z rodzinnego miasta. Antonio Banderas był stworzony do zagrania tej roli. To też wspaniały moment dla setek osób pracujących na planie i za kulisami produkcji – niektórzy z nich również dostali dziś nominacje. Chcemy podziękować naszym partnerom z Geographic, Fox 21 Television Studios, Madison Wells Media i EUE/Sokolow za ich niezłomny wysiłek

Pozostałe nominacje dla serii “Geniusz: Picasso”:

  • Najlepsze zdjęcia do serialu limitowanego bądź filmu telewizyjnego
  • Najlepsze kostiumy z epoki
  • Najlepsze fryzury w serialu limitowanym bądź filmie telewizyjnym
  • Najlepsza charakteryzacja w serialu limitowanym bądź filmie telewizyjnym (naturalna)
  • Najlepszy miks dźwięku w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
Załączniki

Pobierz wszystkie

Geniusz_Picasso_z_dwiema glownymi_nominacjami_do_Nagród_Emmy.docx

docx | 11,2 MB

Pobierz
Geniusz_Picasso_z_dwiema_glownymi nominacjami_do_Nagród_Emmy.pdf

pdf | 400 KB

Pobierz
Geniusz_08.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Genius2-KeyArt-Vertical_pl.jpg

grafika | 7,16 MB

Pobierz
Genius_Picasso_Ep207_16.jpg

grafika | 9,68 MB

Pobierz
Genius_Picasso_Ep207_11.jpg

grafika | 9,39 MB

Pobierz
Genius_Picasso_Ep207_09.jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
Geniusz_05.jpg

grafika | 3,92 MB

Pobierz
Geniusz_0008.jpg

grafika | 4,1 MB

Pobierz
Geniusz_0006.jpg

grafika | 5,34 MB

Pobierz
Geniusz_0004.jpg

grafika | 3,65 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Co ojciec kubizmu robił w Polsce? Wyjaśni to siódmy odcinek „Geniusza: Picasso”

Początkowo bardzo tego nie chciał. Nie uważał się za intelektualistę, musiał też zostawić ciężarną partnerkę i, co chyba najważniejsze, bardzo bał się lotu samolotem. Wygrała jednak wiara w to, że udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbywał się w Polsce, może naprawdę odmienić świat. W siódmym odcinku serii „Geniusz: Picasso” pojawi się obszerny polski wątek z życia wielkiego artysty. Widzowie będą mogli go zobaczyć w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic.
Kochały go, mimo jego wad. On je podziwiał, malował i… porzucał

Żony miał dwie, ale kobiet w jego życiu było zdecydowanie więcej. Były dla artysty kochankami, muzami, obiektami westchnień i fascynacji. Jego pasja i uwielbienie do kobiet znalazło swój wyraz w sztuce - na portretach artysty znajdują się przede wszystkim one. Obrazy mężczyzn to głównie autoportrety. Burzliwe relacje malarza z kobietami to jeden z głównych tematów serii National Geographic „Geniusz: Picasso”.
Tyran. Buntownik. Kochanek. "Geniusz: Picasso" jakiego nie znacie

Kanał National Geographic przedstawia drugi sezon nominowanej do nagród Emmy i Złotych Globów antologii telewizyjnej pt. „Geniusz: Picasso”. W roli wielkiego malarza występują Antonio Banderas i Alex Rich. 10-odcinkowy serial został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Telev
Antonio Baderas za kulisami najnowszej produkcji „Geniusz: Picasso” – premiera już 22 kwietnia na kanale National Geographic

Niezwykła historia ekscentrycznego malarza. Tyran, buntownik i kochanek w oku kamery i reżysera oraz producenta wykonawczego serialu „Geniusz” – Kena Billera. Zobacz, jak wyglądała praca nad serialem, który pokazuje z bliska nie tylko genialnego malarza, ale i człowieka.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.