Codzienny test z życia z dala od cywilizacji. „Odludna wyspa: przetrwanie” w lipcu na kanale National Geographic

Codzienny test z życia z dala od cywilizacji. „Odludna wyspa: przetrwanie” w lipcu na kanale National Geographic

Opublikowany

Są zdani tylko na siebie, swoje umiejętności, spryt i zaradność. Jeśli chcą tu mieszkać, muszą ze sobą współdziałać i budować bliskie relacje. Poznajcie niezwykłą grupę ludzi, którzy porzucili życie w tradycyjnym społeczeństwie i przenieśli się na jedną z wysp odległej, mroźnej i mglistej Alaski. Żyją tu w odosobnieniu, z dala od wygód i osiągnięć cywilizacji. Co sprawia, że czują się szczęśliwi? Czy ich życie jest trudniejsze czy łatwiejsze niż w ucywilizowanych miejscach? Poznajcie śmiałków, którzy zdecydowali się sprawdzić to na własnej skórze.

„Odludna wyspa: przetrwanie” – premiery w środy od 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic
Odludna wyspa Przetrwanie 2.jpg
Jesteśmy w Port Protection. Mieszka tu dosłownie kilkadziesiąt osób, a powierzchnia tego obszaru to niespełna 12 km2. Choć to miejsce wygląda na bardzo urokliwe, a widoki i krajobrazy są niezwykle malownicze – życie tutaj to spore wyzwanie. Nie ma tu organów administracji – sądów, policji i urzędów. Co więcej, nie ma tu też szpitali i służby zdrowia. Mieszkańcy są zdani wyłącznie na siebie. Muszą sobie w pełni ufać i wierzyć w dobre intencje. Ważna jest też współpraca, by móc wspólnie stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a jest ich tu całkiem sporo - począwszy od nieprzyjaznej pogody, która może nieźle dawać w kość, aż po dzikie zwierzęta, które nie zawsze są zachwycone obecnością człowieka w tych dzikich zakątkach świata. Poznajcie śmiałków, którzy zdecydowali się na życie w Port Protection. Zobaczcie, jak radzą sobie z codziennymi małymi i większymi wyzwaniami. Przekonajcie się, co sprawia im największe trudności i jaką nagrodę otrzymują w zamian za swoje codzienne trudy. Wybierzcie się z nami w 7-odcinkową podróż do miejsca, gdzie zdecydowało się żyć naprawdę niewielu.

Opisy odcinków:

Odcinek 1 pt. „Wspólnota” – premiera w środę 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Życie w małej społeczności Port Protection zbliża do siebie jej mieszkańców. Nie są oni już tylko sąsiadami, ale właściwie jedną wielką rodziną. Pomagają sobie nawzajem i są dla siebie wsparciem, bez którego przetrwanie tutaj byłoby niemalże niemożliwe. Potrzebują siebie w chwilach, gdy dają się we znaki fatalne warunki pogodowe, zagrażają dzikie zwierzęta lub tęsknią po prostu za towarzystwem drugiej osoby. Wspólnota – to z pewnością jedno z haseł rozpoznawczych tej społeczności.
Odludna wyspa Przetrwanie 8.jpg
Odcinek 2 pt. „Odpukać w niemalowane” – premiera w środę 1 sierpnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic 

Dzikość tego miejsca przysparza mieszkańcom wielu wrażeń. Część z nich jest pozytywna, ale są też takie, które przyprawiają o ciarki na plecach. Co pozwala przeżyć długie, niezwykle zimne noce? Co daje im schronienie i pozwala żyć? To drewno. Ale wiedza o tym, jak i gdzie je pozyskać, jest bezcenna, bo nawet zebranie opału nie jest w Port Protection zadaniem łatwym i oczywistym.
Odludna wyspa Przetrwanie 5.jpg
Odcinek 3 pt. „Raj myśliwych” – premiera w środę 8 sierpnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic 

Żeby przetrwać w Port Protection, trzeba mieć wiele umiejętności. Życie z dala od cywilizacji, bez wszystkich wygód, wymaga zdobycia sprawności w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest zapewnienie sobie żywności. Zobaczcie, jak poradzą sobie z tym wyzwaniem bohaterowie trzeciego odcinka serii „Odludna wyspa: przetrwanie”.
Odludna wyspa Przetrwanie 6.jpg
„Odludna wyspa: przetrwanie” – premiery w środy od 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Odludna wyspa przetrwanie w lipcu na kanale National Geographic.docx

docx | 456 KB

Pobierz
Odludna wyspa przetrwanie w lipcu na kanale National Geographic.pdf

pdf | 290 KB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 8.jpg

grafika | 13,1 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 9.JPG

grafika | 9 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 2.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 10.JPG

grafika | 9,39 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 6.jpg

grafika | 8,68 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 5.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 3.jpg

grafika | 7,17 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 4.jpg

grafika | 7,05 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 1.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 7.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.