Codzienny test z życia z dala od cywilizacji. „Odludna wyspa: przetrwanie” w lipcu na kanale National Geographic

Codzienny test z życia z dala od cywilizacji. „Odludna wyspa: przetrwanie” w lipcu na kanale National Geographic

Opublikowany

Są zdani tylko na siebie, swoje umiejętności, spryt i zaradność. Jeśli chcą tu mieszkać, muszą ze sobą współdziałać i budować bliskie relacje. Poznajcie niezwykłą grupę ludzi, którzy porzucili życie w tradycyjnym społeczeństwie i przenieśli się na jedną z wysp odległej, mroźnej i mglistej Alaski. Żyją tu w odosobnieniu, z dala od wygód i osiągnięć cywilizacji. Co sprawia, że czują się szczęśliwi? Czy ich życie jest trudniejsze czy łatwiejsze niż w ucywilizowanych miejscach? Poznajcie śmiałków, którzy zdecydowali się sprawdzić to na własnej skórze.

„Odludna wyspa: przetrwanie” – premiery w środy od 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic
Odludna wyspa Przetrwanie 2.jpg
Jesteśmy w Port Protection. Mieszka tu dosłownie kilkadziesiąt osób, a powierzchnia tego obszaru to niespełna 12 km2. Choć to miejsce wygląda na bardzo urokliwe, a widoki i krajobrazy są niezwykle malownicze – życie tutaj to spore wyzwanie. Nie ma tu organów administracji – sądów, policji i urzędów. Co więcej, nie ma tu też szpitali i służby zdrowia. Mieszkańcy są zdani wyłącznie na siebie. Muszą sobie w pełni ufać i wierzyć w dobre intencje. Ważna jest też współpraca, by móc wspólnie stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a jest ich tu całkiem sporo - począwszy od nieprzyjaznej pogody, która może nieźle dawać w kość, aż po dzikie zwierzęta, które nie zawsze są zachwycone obecnością człowieka w tych dzikich zakątkach świata. Poznajcie śmiałków, którzy zdecydowali się na życie w Port Protection. Zobaczcie, jak radzą sobie z codziennymi małymi i większymi wyzwaniami. Przekonajcie się, co sprawia im największe trudności i jaką nagrodę otrzymują w zamian za swoje codzienne trudy. Wybierzcie się z nami w 7-odcinkową podróż do miejsca, gdzie zdecydowało się żyć naprawdę niewielu.

Opisy odcinków:

Odcinek 1 pt. „Wspólnota” – premiera w środę 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Życie w małej społeczności Port Protection zbliża do siebie jej mieszkańców. Nie są oni już tylko sąsiadami, ale właściwie jedną wielką rodziną. Pomagają sobie nawzajem i są dla siebie wsparciem, bez którego przetrwanie tutaj byłoby niemalże niemożliwe. Potrzebują siebie w chwilach, gdy dają się we znaki fatalne warunki pogodowe, zagrażają dzikie zwierzęta lub tęsknią po prostu za towarzystwem drugiej osoby. Wspólnota – to z pewnością jedno z haseł rozpoznawczych tej społeczności.
Odludna wyspa Przetrwanie 8.jpg
Odcinek 2 pt. „Odpukać w niemalowane” – premiera w środę 1 sierpnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic 

Dzikość tego miejsca przysparza mieszkańcom wielu wrażeń. Część z nich jest pozytywna, ale są też takie, które przyprawiają o ciarki na plecach. Co pozwala przeżyć długie, niezwykle zimne noce? Co daje im schronienie i pozwala żyć? To drewno. Ale wiedza o tym, jak i gdzie je pozyskać, jest bezcenna, bo nawet zebranie opału nie jest w Port Protection zadaniem łatwym i oczywistym.
Odludna wyspa Przetrwanie 5.jpg
Odcinek 3 pt. „Raj myśliwych” – premiera w środę 8 sierpnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic 

Żeby przetrwać w Port Protection, trzeba mieć wiele umiejętności. Życie z dala od cywilizacji, bez wszystkich wygód, wymaga zdobycia sprawności w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest zapewnienie sobie żywności. Zobaczcie, jak poradzą sobie z tym wyzwaniem bohaterowie trzeciego odcinka serii „Odludna wyspa: przetrwanie”.
Odludna wyspa Przetrwanie 6.jpg
„Odludna wyspa: przetrwanie” – premiery w środy od 25 lipca o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Odludna wyspa przetrwanie w lipcu na kanale National Geographic.docx

docx | 456 KB

Pobierz
Odludna wyspa przetrwanie w lipcu na kanale National Geographic.pdf

pdf | 290 KB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 8.jpg

grafika | 13,1 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 9.JPG

grafika | 9 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 2.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 10.JPG

grafika | 9,39 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 6.jpg

grafika | 8,68 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 5.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 3.jpg

grafika | 7,17 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 4.jpg

grafika | 7,05 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 1.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Odludna wyspa Przetrwanie 7.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.
Dlaczego jedyny nazistowski lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Nowa seria kanału National Geographic „Wyprawa na dno” wyjaśnia historię okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic. Premierowy odcinek z udziałem polskich naukowców już w niedzielę 26 sierpnia!

temu

W 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego. Ich echosonda pokazała wrak o długości niemal 260 m – największe dotychczasowe odkrycie w tym rejonie. Gdy udało się poznać jego historię, znalezisko stało się jeszcze ciekawsze. Skąd na pełnym morzu wziął się Graf Zeppelin, jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, skoro nigdy nie wziął udziału w walce? Wyjaśni to pierwszy odcinek nowej serii kanału National Geographic „Wyprawa na dno”.
Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

temu

Drugi sezon przełomowej serii dokumentalnej „Przedziwna planeta Ziemia”, a także zupełne nowości -  przedstawiająca pionierów Doliny Krzemowej produkcja „Internetowy boom” z gwiazdorską obsadą, Bear Grylls jako gospodarz i narrator serii, pokazującej okrutne oblicze natury, a także Gordon Ramsay, który zabierze nas w kulinarną podróż – to tylko niektóre propozycje, które na 2019 rok przygotował kanał National Geographic. Zostały one zaprezentowane dziennikarzom w Los Angeles, podczas spotkania TCA Press Tour, które dwa razy w roku jest organizowane przez stowarzyszenie krytyków telewizyjnych (Television Critics Association) zrzeszające około 200 dziennikarzy, piszących o rynku telewizyjnym. W czasie TCA Press Tour najwięksi światowi nadawcy telewizyjni prezentują nadchodzące premiery i wydarzenia medialne.