Między niebem a ziemią. „Japonia – krajobraz niezwykły” w sierpniu na kanale National Geographic

Między niebem a ziemią. „Japonia – krajobraz niezwykły” w sierpniu na kanale National Geographic

Opublikowany

Trzyczęściowa seria „Japonia – krajobraz niezwykły” zabiera nas w podróż w dzikie i mało znane zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia została sfilmowana i pokazana jak nigdy dotąd dzięki zdjęciom w rozdzielczości 4K i spektakularnym ujęciom lotniczym. Zobaczymy cztery pory roku i przemierzymy kraj z północy na południe. Zobaczymy najpiękniejsze spektakle odgrywane przez naturę. Będziemy też podziwiać subtelną równowagę, jaka panuje w Japonii między tradycją a nowoczesnością.

„Japonia – krajobraz niezwykły” – premiery w niedziele od 5 sierpnia o godz. 23:00 na kanale National Geographic

Japonia krajobraz niezwykły 3.jpg
Japonia  to międzynarodowa potęga gospodarcza z krajobrazami wykutymi przez wulkany i ludźmi, którzy potrafią żyć w jedności z naturą. To archipelag  niezmierzonych bogactw naturalnych i rajskich widoków.

Na  dalekiej północy kraju położona jest wyspa Hokkaido, starożytna i święta  kraina ludu Ainu. To jej poświęcony jest pierwszy odcinek serii  „Japonia – krajobraz niezwykły”. Wyspa jest rozległym, naturalnym rajem,  w którym ziemia styka się z niebem, a krystalicznie czyste jeziora są  tłem dla wulkanów.
W  drugim odcinku poznamy nowoczesne oblicze Japonii, której miejski  krajobraz rozwinął się głównie na wyspie Honsiu, u stóp góry Fudżi.  Liczne ślady trzęsień ziemi i wojen to domena Tokio i starożytnego  cesarskiego miasta Kioto. Odbędziemy podróż do serca światowej potęgi  ekonomicznej i podejrzymy życie prywatne ludzi, którzy stworzyli  historię.

Dzikie wyspy południa Japonii zobaczymy w ostatnim  odcinku serii „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sikoku, Kiusiu i Okinawa  są kolebką japońskiej duchowości. Nasza podróż wśród spektakularnych  krajobrazów pozwoli odkryć mistyczne oblicze kraju i jego dobrze  skrywane sekrety.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Między niebem a ziemią. Japonia krajobraz niezwykły w sierpniu na NG.docx

docx | 642 KB

Pobierz
Między niebem a ziemią. Japonia krajobraz niezwykły w sierpniu na NG.pdf

pdf | 364 KB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 6.jpg

grafika | 6,56 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 2.jpg

grafika | 3,37 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 1.jpg

grafika | 1,47 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 3.jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 4.jpg

grafika | 2,4 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 5.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.