Między niebem a ziemią. „Japonia – krajobraz niezwykły” w sierpniu na kanale National Geographic

Między niebem a ziemią. „Japonia – krajobraz niezwykły” w sierpniu na kanale National Geographic

Opublikowany

Trzyczęściowa seria „Japonia – krajobraz niezwykły” zabiera nas w podróż w dzikie i mało znane zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia została sfilmowana i pokazana jak nigdy dotąd dzięki zdjęciom w rozdzielczości 4K i spektakularnym ujęciom lotniczym. Zobaczymy cztery pory roku i przemierzymy kraj z północy na południe. Zobaczymy najpiękniejsze spektakle odgrywane przez naturę. Będziemy też podziwiać subtelną równowagę, jaka panuje w Japonii między tradycją a nowoczesnością.

„Japonia – krajobraz niezwykły” – premiery w niedziele od 5 sierpnia o godz. 23:00 na kanale National Geographic

Japonia krajobraz niezwykły 3.jpg
Japonia  to międzynarodowa potęga gospodarcza z krajobrazami wykutymi przez wulkany i ludźmi, którzy potrafią żyć w jedności z naturą. To archipelag  niezmierzonych bogactw naturalnych i rajskich widoków.

Na  dalekiej północy kraju położona jest wyspa Hokkaido, starożytna i święta  kraina ludu Ainu. To jej poświęcony jest pierwszy odcinek serii  „Japonia – krajobraz niezwykły”. Wyspa jest rozległym, naturalnym rajem,  w którym ziemia styka się z niebem, a krystalicznie czyste jeziora są  tłem dla wulkanów.
W  drugim odcinku poznamy nowoczesne oblicze Japonii, której miejski  krajobraz rozwinął się głównie na wyspie Honsiu, u stóp góry Fudżi.  Liczne ślady trzęsień ziemi i wojen to domena Tokio i starożytnego  cesarskiego miasta Kioto. Odbędziemy podróż do serca światowej potęgi  ekonomicznej i podejrzymy życie prywatne ludzi, którzy stworzyli  historię.

Dzikie wyspy południa Japonii zobaczymy w ostatnim  odcinku serii „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sikoku, Kiusiu i Okinawa  są kolebką japońskiej duchowości. Nasza podróż wśród spektakularnych  krajobrazów pozwoli odkryć mistyczne oblicze kraju i jego dobrze  skrywane sekrety.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Między niebem a ziemią. Japonia krajobraz niezwykły w sierpniu na NG.docx

docx | 642 KB

Pobierz
Między niebem a ziemią. Japonia krajobraz niezwykły w sierpniu na NG.pdf

pdf | 364 KB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 6.jpg

grafika | 6,56 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 2.jpg

grafika | 3,37 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 1.jpg

grafika | 1,47 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 3.jpg

grafika | 2,2 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 4.jpg

grafika | 2,4 MB

Pobierz
Japonia krajobraz niezwykły 5.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

temu

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Zagadki z przeszłości i bogactwo głęboko ukryte przed oczami świata - „Skarby do odkrycia” w sierpniu na kanale National Geographic

temu

Tajemnice, skarby i ich odkrywcy – takie zestawienie to gwarancja sporych emocji. Dostarczą ich dokumenty, które kanał National Geographic przygotował w ramach maratonu programowego „Skarby do odkrycia”. Poznamy sekrety Pierwszego Cesarza Chin, przyjrzymy się odnalezionemu niespełna 10 lat temu złotemu skarbowi brytyjskiemu z VII wieku, zagłębimy się też w czeluści pełnego złota starożytnego grobowca Tutanchamona.
Dlaczego jedyny nazistowski lotniskowiec znalazł się na dnie Bałtyku? Nowa seria kanału National Geographic „Wyprawa na dno” wyjaśnia historię okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic. Premierowy odcinek z udziałem polskich naukowców już w niedzielę 26 sierpnia!

temu

W 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego. Ich echosonda pokazała wrak o długości niemal 260 m – największe dotychczasowe odkrycie w tym rejonie. Gdy udało się poznać jego historię, znalezisko stało się jeszcze ciekawsze. Skąd na pełnym morzu wziął się Graf Zeppelin, jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, skoro nigdy nie wziął udziału w walce? Wyjaśni to pierwszy odcinek nowej serii kanału National Geographic „Wyprawa na dno”.
Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

temu

Drugi sezon przełomowej serii dokumentalnej „Przedziwna planeta Ziemia”, a także zupełne nowości -  przedstawiająca pionierów Doliny Krzemowej produkcja „Internetowy boom” z gwiazdorską obsadą, Bear Grylls jako gospodarz i narrator serii, pokazującej okrutne oblicze natury, a także Gordon Ramsay, który zabierze nas w kulinarną podróż – to tylko niektóre propozycje, które na 2019 rok przygotował kanał National Geographic. Zostały one zaprezentowane dziennikarzom w Los Angeles, podczas spotkania TCA Press Tour, które dwa razy w roku jest organizowane przez stowarzyszenie krytyków telewizyjnych (Television Critics Association) zrzeszające około 200 dziennikarzy, piszących o rynku telewizyjnym. W czasie TCA Press Tour najwięksi światowi nadawcy telewizyjni prezentują nadchodzące premiery i wydarzenia medialne.