Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

Bear Grylls, Gordon Ramsay, Jeff Goldblum i Julianna Margulies w nowych produkcjach National Geographic

Opublikowany

Drugi sezon przełomowej serii dokumentalnej „Przedziwna planeta Ziemia”, a także zupełne nowości -  przedstawiająca pionierów Doliny Krzemowej produkcja „Internetowy boom” z gwiazdorską obsadą, Bear Grylls jako gospodarz i narrator serii, pokazującej okrutne oblicze natury, a także Gordon Ramsay, który zabierze nas w kulinarną podróż – to tylko niektóre propozycje, które na 2019 rok przygotował kanał National Geographic. Zostały one zaprezentowane dziennikarzom w Los Angeles, podczas spotkania TCA Press Tour, które dwa razy w roku jest organizowane przez stowarzyszenie krytyków telewizyjnych (Television Critics Association) zrzeszające około 200 dziennikarzy, piszących o rynku telewizyjnym. W czasie TCA Press Tour najwięksi światowi nadawcy telewizyjni prezentują nadchodzące premiery i wydarzenia medialne.

Gasp_EP101_UHD_OneStrangeRock_11.jpg
Wśród nadchodzących propozycji programowych znalazły się kontynuacje produkcji, które widzowie kanału National Geographic doskonale znają – jak „Przedziwna planeta Ziemia” – a także zupełne nowości, które w 2019 roku wypełnią ramówkę kanału National Geographic. Zobaczcie zapowiedzi najnowszych produkcji:
  • Internetowy Boom – to seria przedstawiająca zaskakujące losy wczesnych pionierów Doliny Krzemowej. Zobaczymy wywiady z bohaterami tamtych czasów i zawrotny wzrost notowań spółek internetowych zakończony katastrofalnym w skutkach krachem na giełdzie. Poznamy historię burzliwego rozwoju trzech spółek, których założyciele chcieli zmieniać świat dzięki nowatorskiej technologii internetowej. Przed pojawieniem się Google’a, spółka Netscape wprowadziła na rynek pierwszą komercyjną przeglądarkę internetową i wkroczyła na ścieżkę wojenną z Microsoftem. Przed debiutem Facebooka, serwis theglobe.com był szybko rozwijającym się serwisem społecznościowym, stworzonym przez młodych wizjonerów z uniwersyteckiego kampusu. A przed erą YouTube, oszust poszukiwany przez FBI pojawił się w Dolinie Krzemowej, gdzie jako przedsiębiorca zaczął rozwijać platformę streamingową Pixelon. W rolach głównych występują dwukrotny laureat nagrody Emmy, aktor Bradley Whitford („Uciekaj!”, „Czwarta władza”, „Prezydencki poker”), Steve Zahn („Wojna o planetę małp”, „Witaj w klubie”) oraz Lamorne Morris („Wieczór gier”, „Jess i chłopaki”).
    Ponadto przygotowany zostanie 2-godzinny program specjalny INSIDE THE INTERNET, który zadebiutuje na antenie na początku przyszłego roku oraz 6-odcinkowa seria 1989: THE YEAR THAT MADE THE MODERN WORLD. Oba programy skupiają się na wpływie Internetu na całkowitą zmianę naszego życia i przedstawią przełomowe wydarzenia związane z rozwojem globalnej sieci, które osadzą w szerszym kontekście historię nowych technologii prezentowaną w serii INTERNETOWY BOOM.
  •  Gordon Ramsay: Uncharted – seria będąca kontynuacją tematów poruszanych w popularnym brytyjskim programie „Gordon Ramsay w Azji”. W najnowszym cyklu zobaczymy wszystko to, co Gordon Ramsey lubi najbardziej - podróże, przygody oraz konkursy kulinarne - podane w idealnych proporcjach. Znany szef kuchni wyruszy na antropologiczno-kulinarne ekspedycje, podczas których pozna niezwykłych ludzi, miejsca i smaki świata. Gospodarz odwiedzi z kamerą wielkie metropolie i daleką prowincję. Zobaczy podwodne cuda natury, przemierzy góry i tropikalne dżungle, aby poznać niezwykłą kulturę odwiedzanych krajów i dowiedzieć się, ile wysiłku trzeba włożyć, żeby zdobyć składniki, które czynią potrawy wyjątkowymi.
  • Hostile Planet (tytuł roboczy) – gospodarzem i narratorem tej 6-odcinkowej serii, pokazującej okrutne oblicze natury i niezwykłe umiejętności przetrwania zwierząt w ekstremalnych warunkach, jest Bear Grylls – znany podróżnik, który potrafi przetrwać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Podglądane, za pośrednictwem kamery, zwierzęta muszą ratować się przed szalejącymi pożarami lasów, burzami śnieżnymi, suszami i ulewami. Niektóre z nich są bezradne w obliczu kataklizmów, ale są gatunki, dla których zmiana warunków oznacza nowe możliwości.
  • The Curiosity of Jeff Goldblum to 12-odcinkowa seria wyjaśniająca tajniki nauki, które umożliwiły powstanie znanych nam na co dzień przedmiotów. Gospodarzem programu będzie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Emmy aktor Jeff Goldblum (”Park Jurajski”, „Explorer”). Wyruszy on w podróż dookoła Ziemi, aby poznać niezwykłe historie towarzyszące powstaniu „najzwyczajniejszych” rzeczy. Zada wnikliwe pytania, jakie być może nam samym nie przyszły nigdy do głowy i będzie analizować niesamowite współzależności na przykładzie pozornie najzwyklejszych przedmiotów. W kolejnych odcinkach dowiemy się na przykład, że tak pospolite produkty, jak balony i kawa, kryją za sobą niesamowite historie. 
  • The Hot Zone to seria będąca adaptacją głośnej powieści Richarda Prestona pt. „Strefa skażenia”. Rzecz dotyczy wirusa ebola, wywołującego śmiertelnie niebezpieczną i zakaźną gorączkę krwotoczną.  Odważna weterynarz armii amerykańskiej, która jest członkiem tajnego wojskowego zespołu szybkiego reagowania, ryzykuje swoje życie, aby zapobiec przeniesieniu się wirusa z zarażonych zwierząt na ludzi. „The Hot Zone” to trzymający w napięciu thriller medyczny z błyskotliwą, odważną i gotową na wszystko główną bohaterką, którą zagra uhonorowana Nagrodą Emmy i Złotym Globem - Julianna Margulies.
  • Przedziwna planeta Ziemia – drugi sezon hitowej serii dokumentalnej. Twórcy po raz kolejny pokażą nam miejsca, które sprawiają, że Ziemia jest wyjątkową planetą we wszechświecie. Tak jak wcześniej, najnowszy sezon wyprodukują spółki Nutopia i Protozoa Pictures. Pierwszy sezon serii „Przedziwna planeta Ziemia” obejrzało na całym świecie 81 milionów widzów.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowe produkcje kanału National Geographic.docx

docx | 3,33 MB

Pobierz
Nowe produkcje kanału National Geographic.pdf

pdf | 270 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zachwycające podniebne konstrukcje, cuda współczesnej architektury i ich twórcy – zobaczcie świat z innej perspektywy. „Megawieżowce” w listopadzie na kanale National Geographic

temu

W ciągu ostatnich 5 lat podwoiła się liczba wieżowców wysokich na ponad 300 metrów. Eksperci szacują, że ogromnych budynków będzie coraz więcej, bo do 2050 roku miasta staną się tak przeludnione, że podniebne konstrukcje mogą okazać się jedynym rozwiązaniem na znalezienie odpowiedniego lokum. W serii „Megawieżowce” na kanale National Geographic będziecie mieli szanse zobaczyć najwyższe i najbardziej imponujące budowle na świecie, a także poznać sekrety ich konstrukcji.
Spójrz na wojnę z nietypowej perspektywy. „Piekło pod wodą: II wojna światowa” w październiku na kanale National Geographic

temu

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.
FOX PLAY I NATIONAL GEOGRAPHIC PLAY WCHODZĄ NA POLSKI RYNEK WE WSPÓŁPRACY Z PLATFORMĄ NC+

temu

Warszawa, 1 października 2018 r.: Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili wprowadzenie usług FOX Play i National Geographic Play na polski rynek dzięki umowie podpisanej z platformą nc+. Platforma nc+ jest jednocześnie pierwszym partner
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.