National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

National Geographic po raz trzeci partnerem toruńskiego festiwalu świateł Bella Skyway Festival

Opublikowany

National Geographic ponownie został partnerem festiwalu świateł Bella Skyway Festival, który odbywa się w dniach 21-26 sierpnia 2018 roku w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Najbliższa edycja Bella Skyway Festival jest już dziesiątą odsłoną festiwalu, organizowanego w Toruniu od 2009 roku. Program tegorocznego wydarzenia związany jest z pojęciem energii i opiera się na trzech osiach tematycznych: energia fizyczna, ciemna energia oraz energia życiowa, witalna.
Energia może zmieniać swoją postać, jednak nie może być tworzona ani niszczona. Proces, w którym jeden rodzaj energii zamienia się w inny, związany jest zawsze z różnego rodzaju oddziaływaniami. To właśnie te oddziaływania będą mogli poczuć spacerujący między świetlnymi instalacjami w sercu Torunia. Podczas tegorocznej edycji na zwiedzających czekać będą m.in. niezwykła instalacja złożona aż z 600 płonących żywym ogniem elementów, fascynująca, interaktywna projekcja laserowa autorstwa grupy AreaOdeon w dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, mapping 3D autorstwa Anny Pytlak i Łukasza Koseli na budynku Collegium Maximum UMK z muzyczną oprawą autorstwa Steve’a Nasha, wykonywaną na żywo przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną i wiele innych atrakcji. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie www.bellaskyway.pl.
Bella Skyway Festival 4 fot. Adam Brzoza.jpgBella Skyway Festival fot. Adam Brzoza.jpgBella Skyway Festival 3 fot. Adam Brzoza.jpgBella Skyway Festival 5 fot. Adam Brzoza.jpgBella Skyway Festival 2 fot. Adam Brzoza.jpg
fot. Adam Brzoza
W ramach współpracy od 14 sierpnia na antenie National Geographic emitowane będą spoty sponsorskie, z kolei billboardy sponsorskie promujące wydarzenie pojawią się na wszystkich kanałach z portfolio FOX Networks Group Poland. Specjalnym wysłannikiem na festiwalu będzie fotograf National Geographic Adam Brzoza, który wykona zdjęcia dokumentujące tegoroczną edycję. Zostaną one później wykorzystane w winiecie na antenie stacji. Dodatkowo, kanał National Geographic sprowadzi na festiwal wybrane zdjęcia z wystawy Photo Ark, wyjątkowego projektu fotograficznego autorstwa Joela Sartore, który dokumentuje zagrożone gatunki zwierząt. Informacje o partnerstwie znajdą się w materiałach prasowych i promocyjnych informujących o festiwalu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Bella Skyway Festival 3 fot. Adam Brzoza.jpg

grafika | 36,5 MB

Pobierz
Bella Skyway Festival 4 fot. Adam Brzoza.jpg

grafika | 29,4 MB

Pobierz
Bella Skyway Festival fot. Adam Brzoza.jpg

grafika | 38,8 MB

Pobierz
Bella Skyway Festival 2 fot. Adam Brzoza.jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Bella Skyway Festival 5 fot. Adam Brzoza.jpg

grafika | 24,2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Niewyobrażalne bogactwa, tajne kryjówki i życie na krawędzi. Maraton „Mafia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Znamy ich głównie z filmów sensacyjnych i chyba nikt nie chciałby stanąć z nimi oko w oko. Maraton „Mafia” na kanale National Geographic pozwoli widzom zbliżyć się do najczarniejszych sekretów świata przestępczego bez ponoszenia żadnego ryzyka. W niebezpieczeństwie znajdą się natomiast niejednokrotnie twórcy filmów dokumentalnych, którzy musieli wejść do zakazanych miejsc i spotkać ludzi, dla których nie istnieją żadne granice.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.