Zapomniane cywilizacje i ich cenne tajemnice. Maratony „Skarby do odkrycia” we wrześniu na kanale National Geographic

Zapomniane cywilizacje i ich cenne tajemnice. Maratony „Skarby do odkrycia” we wrześniu na kanale National Geographic

Opublikowany

We wrześniu ruszamy na poszukiwanie przygód. Wybierzemy się tam, gdzie kryją się największe tajemnice ludzkości. Odkryjemy nowe dowody na istnienie „Zaginionych cywilizacji Amazonii”, spróbujemy rozwikłać zagadki „Skarbów Wyspy Wielkanocnej”, odwiedzimy „Złote królestwo faraonów”, które wcale nie znajduje się w Egipcie, i niczym Indiana Jones udamy się na poszukiwanie Arki Przymierza. Takiej wyprawy nie można przegapić!

Choć nauka i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie, świat wciąż ma przed nami mnóstwo tajemnic. Wiele z nich ma swe korzenie w starożytności. Wciąż odkrywamy nowe antyczne cywilizacje i ich kulturę materialną. Często przez całe wieki trzymamy się błędnych założeń i dopiero wraz z rozwojem technologicznym odkrywamy nową wersję wydarzeń. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć naszych przodków i… dotrzeć do skarbów, które pozostawili setki lat temu.  

Maraton „Skarby do odkrycia I” – emisja w sobotę 22 września od godz. 21:00 na kanale National Geographic

 • Zaginione cywilizacje Amazonii – premiera w sobotę 22 września o godz. 21:00

  Opowieści o zaginionych starożytnych cywilizacjach w głębi Amazonii, które przetrwały wiele stuleci. Czy były one prawdziwe? W 2008 roku ekipa National Geographic towarzyszyła dwóm archeologom, którzy dopiero dowodzili, że antyczne miasta naprawdę istniały. Teraz, w 2018 roku, zgromadzono więcej dowodów na bogactwo i wielkość dawnych amazońskich kultur.
 • Rysunki z Nazca - premiera w sobotę 22 września o godz. 22:00

  Rysunki z Nazca są jednymi z najbardziej intrygujących szkiców kiedykolwiek wykonanych przez człowieka. Rozciągają się na setkach kilometrów i przedstawiają zwierzęta, bóstwa i geometryczne kształty. Odkryjcie z nami, jak ludzie żyjący 100 lat p.n.e. wykonali te zapierające dech w piersiach obrazy. Helikopter-robot pozwala naukowcom stworzyć pierwszą cyfrową mapę rysunków z Nazca, żeby skonstruować kompletny obraz dzieła i jego powiązań z pustynnym krajobrazem i starożytnymi osadami.
Rysunki z Nazca.jpgRysunki z Nazca 4.jpgRysunki z Nazca 2.jpgRysunki z Nazca 5.jpgRysunki z Nazca 3.jpg
 • Sekrety Strefy 51 – premiera w sobotę 22 września o godz. 23:00

  Strefa 51 słynie jako jedno z najpilniejszych strzeżonych miejsc na świecie. Po latach skrywania tajemnic, CIA opublikowała tajne informacje dotyczące misji, które tam przeprowadzono w przeszłości. W programie wykorzystano wiedzę funkcjonariusz Centralnej Agencji Wywiadowczej, którzy tuszowali sekretne projekty oraz osób, które pracowały w Strefie 51. Co naprawdę dzieje się w najtajniejszej bazie wojskowej na świecie?

Maraton „Skarby do odkrycia II” – emisja w sobotę 29 września od godz. 21:00 na kanale National Geographic

 • Skarby Wyspy Wielkanocnej – premiera w sobotę 29 września o godz. 21:00  

  Opowieść o genezie i upadku cywilizacji na Wyspie Wielkanocnej. To jedna z najdalszych zamieszkanych wysp na świecie. Lud Rapa-Nui, który stworzył oryginalną kulturę, zasiedlił ten ląd 1000 lat temu. Pozostawił on po sobie liczne ruiny, świadczące o rozwoju sztuki i bogactwie rytuałów. Twórcy programu badają teorie dotyczące genezy i upadku kultury mieszkańców Wyspy Wielkanocnej, posługując się analizą bajek i barwnych ceremonii. Z powodu podwyższania się poziomów oceanów i erozji wybrzeża ten cenny ląd wraz z setkami posągów moai może zniknąć na zawsze.
Skarby WyspyWielkanocnej.JPGSkarby WyspyWielkanocnej 5.JPGSkarby WyspyWielkanocnej 2.JPGSkarby WyspyWielkanocnej 4.JPGSkarby WyspyWielkanocnej 3.JPG
 • Śladami biblijnych artefaktów – premiera w sobotę 29 września o godz. 22:00

  Dwie zupełnie różne arki i jedno palące pytanie: czy naprawdę istniały? W programie zestawiono Arkę Przymierza i arkę Noego – obiekty należące do najbardziej pożądanych biblijnych artefaktów.
 • Złote królestwo faraonów – premiera w sobotę 29 września o godz. 23:00

  Oto kraj piramid, złota i starożytnych skarbów, ale nie jest to Egipt. Archeolodzy gromadzą pozostałości po dawnym królestwie Kusz, które znajdowało się na terenach dzisiejszego Sudanu. Obecnie – dzięki wykorzystaniu robotów oraz pomocy wspinaczy górskich – docierają do nowych świadectw materialnych pozostałych po tej antycznej cywilizacji. Niegdyś Kuszyci wypełniali złotem skrzynie faraonów, a nawet przez pewien czas rządzili Egiptem. Teraz zaczyna się nam ukazywać ich prawdziwa historia.
Złote królestwo faraonów.jpgZłote królestwo faraonów 3.jpgZłote królestwo faraonów 4.jpgZłote królestwo faraonów 5.jpgZłote królestwo faraonów 6.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Złote królestwo faraonów 3.jpg

grafika | 9,96 MB

Pobierz
Złote królestwo faraonów 6.jpg

grafika | 5,44 MB

Pobierz
Złote królestwo faraonów 4.jpg

grafika | 5,75 MB

Pobierz
Złote królestwo faraonów.jpg

grafika | 6,54 MB

Pobierz
Złote królestwo faraonów 5.jpg

grafika | 4,27 MB

Pobierz
Złote królestwo faraonów 2.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Skarby WyspyWielkanocnej 2.JPG

grafika | 1,3 MB

Pobierz
Skarby WyspyWielkanocnej.JPG

grafika | 2,32 MB

Pobierz
Skarby WyspyWielkanocnej 5.JPG

grafika | 2,07 MB

Pobierz
Skarby WyspyWielkanocnej 4.JPG

grafika | 2,02 MB

Pobierz
Skarby WyspyWielkanocnej 3.JPG

grafika | 2,03 MB

Pobierz
Rysunki z Nazca 3.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Rysunki z Nazca 2.jpg

grafika | 763 KB

Pobierz
Rysunki z Nazca.jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
Rysunki z Nazca 4.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Rysunki z Nazca 5.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Zapomniane cywilizacje i ich cenne tajemnice.pdf

pdf | 165 KB

Pobierz
Zapomniane cywilizacje i ich cenne tajemnice.docx

docx | 99,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
UFO, kosmici, niezwykłe misje NASA i niecodzienne historie – w lipcu „National Geographic ujawnia” pilnie strzeżone tajemnice

temu

To, co nieodkryte i skrywane przed wzrokiem świata, budzi największą ciekawość. W lipcu kanał National Geographic przybliży się do wydarzeń i historii, które budzą niezwykłe zainteresowanie, ale są jednocześnie tak zagadkowe, że nie sposób myśleć o nich bez emocji. Strach? Niepokój? Choć na myśl o lądowaniu UFO czy o spotkaniu mieszkańców z innego świata przeszywają dreszcze, ciekawość i chęć poznania tajemnic przezwyciężają każdy lęk. Zapraszamy w niezwykłą podróż, naprawdę nie z tego świata…
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.