Szybciej, wyżej, dalej. „Potęga techniki” we wrześniu na kanale National Geographic

Szybciej, wyżej, dalej. „Potęga techniki” we wrześniu na kanale National Geographic

Opublikowany

Fascynujący świat inżynierii jeszcze nigdy nie był tak przystępnie przedstawiony. Innowacje, odkrycia, rywalizacja na lądzie, morzach i w powietrzu – program „Potęga techniki” pokaże, w jaki sposób technologia wpływa na nasz świat, od funkcjonowania społeczeństwa, przez podróże, po handel i działania wojenne. Zobacz, jak inżynieria definiuje kierunek naszej technologicznej przyszłości.

„Potęga techniki” – premiery w czwartki od 6 września o godz. 21:00 na kanale National Geographic

„Potęga techniki” to seria o przełomowych wynalazkach i innowacjach inżynieryjnych, które zmieniły bieg historii i zdefiniowały przyszłość naszej cywilizacji. Przekonamy się w niej, jak marzenia człowieka o tym, by przemieszczać się szybciej i docierać dalej zostały urzeczywistnione. Świat, w którym żyjemy, został w ogromnym stopniu ukształtowany przez osiągnięcia techniki, takie jak samochód. Odkąd nowatorskie rozwiązania w linii montażowej Henry'ego Forda rozpędziły produkcję pojazdów kołowych, głównym celem konstruktorów stało się bicie rekordów prędkości. 
Potęga Techniki.jpgPotęga Techniki 5.jpgPotęga Techniki 2.jpgPotęga Techniki 3.jpgPotęga Techniki 4.jpg
Ale na tym wyzwania się nie kończą. Pragnienie dotarcia niemal wszędzie zaowocowało powstaniem wyjątkowych pojazdów, które poradzą sobie nie tylko w każdym miejscu na lądzie, ale także w wodzie i w powietrzu, a nawet na innych planetach. Człowiek od zawsze marzył też o wzniesieniu się w przestworza. I udało się. Od pierwszego lotu braci Wright aż po lądowanie na Księżycu, inżynierowie-aeronauci udowadniali niedowiarkom, że niebo nie stanowi dla ludzkości żadnej granicy.
Wszystkie gałęzie branży lotniczej - wojskowa, cywilna i naukowa - starają się, aby ich projekty miały jak największa przewagę nad konkurencją. Choć nie obyło się bez katastrofalnych błędów i ludzkich tragedii, dążenie do stworzenia samolotu dominującego w powietrzu na zawsze zmieniło sposób prowadzenia walki, podróżowania i rozumienia powietrznych przestworzy. Jakie były początki maszyn, bez których dziś nie wyobrażamy sobie świata? Jaką ewolucję przeszły one w kolejnych dekadach? Poznaj „Potęgę techniki” z kanałem National Geographic.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Potęga Techniki 4.jpg

grafika | 11,8 MB

Pobierz
Potęga Techniki 5.jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Potęga Techniki.jpg

grafika | 4 MB

Pobierz
Potęga Techniki 2.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Potęga Techniki 3.jpg

grafika | 555 KB

Pobierz
National Geographic odkrywa potęgę techniki.docx

docx | 288 KB

Pobierz
National Geographic odkrywa potęgę techniki.pdf

pdf | 221 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Niewyobrażalne bogactwa, tajne kryjówki i życie na krawędzi. Maraton „Mafia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Znamy ich głównie z filmów sensacyjnych i chyba nikt nie chciałby stanąć z nimi oko w oko. Maraton „Mafia” na kanale National Geographic pozwoli widzom zbliżyć się do najczarniejszych sekretów świata przestępczego bez ponoszenia żadnego ryzyka. W niebezpieczeństwie znajdą się natomiast niejednokrotnie twórcy filmów dokumentalnych, którzy musieli wejść do zakazanych miejsc i spotkać ludzi, dla których nie istnieją żadne granice.
Październik na kanale National Geographic

temu

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.