Nowe życie Katie. National Geographic przedstawi historię przeszczepu twarzy u najmłodszej pacjentki w USA

Nowe życie Katie. National Geographic przedstawi historię przeszczepu twarzy u najmłodszej pacjentki w USA

Opublikowany

To pełna dramatycznych zwrotów akcji historia o potędze nauki, ludzkiej tożsamości i nadziei. Piękna 18-latka porzucona przez chłopaka próbuje odebrać sobie życie. Strzał w głowę nie jest śmiertelny, ale dziewczyna traci niemal całą twarz. Kanał National Geographic przez dwa lata śledził jej walkę o powrót do zdrowia, której kluczowym momentem jest całkowity przeszczep twarzy. Premiera niezwykłego dokumentu „Nowa twarz, nowe życie” już 4 września!

“Nowa twarz, nowe życie” – premiera we wtorek 4 września o godzinie 22:00 na kanale National Geographic, powtórka w niedzielę 9 września o godz. 22:00 na Nat Geo People

W świecie obsesyjnie skupionym na wyglądzie, historia Katie Stubblefield nabiera szczególnej mocy. Dokument kręcony przez kanał National Geographic przez dwa lata pokazuje siłę rodziny i miłości w walce z przeciwnościami, które wydawały się nie do pokonania. To także zapis walki lekarzy, którym udaje się dokonać medycznego cudu. Katie po nieudanej próbie samobójczej została najmłodszą pacjentką, która w USA przeszła operację przeszczepu całej twarzy. Zanim jednak doszło do transplantacji, dziewczyna przeszła niezwykle trudną drogę, którą pozwoliła śledzić z kamerą ekipie National Geographic. Obserwujemy miesiące czekania na dawcę, radość, gdy pojawia się promyk nadziei, a także sam przeszczep i rekonwalescencję Katie. Ekipa filmowa towarzyszyła dziewczynie także podczas niezwykle wzruszającego spotkania z babcią dawczyni, która zmarła po przedawkowaniu narkotyków.
Nowa twarz nowe życie 2.jpgNowa twarz nowe życie 4.jpgNowa twarz nowe życie 5.jpgNowa twarz nowe życie 3.jpgNowa twarz nowe życie 1.jpg
Film „Nowa twarz, nowe życie” pozwala na chwilę zatrzymać się w codziennym pędzie i zastanowić nad tym, co naprawdę w życiu ważne. - Jestem szczęśliwa, że żyję. Dostałam drugą szansę – mówi Katie Stubblefield w dokumencie. Operacja Katie daje także nadzieję na nowe życie innym. Zabieg został sfinansowany przez Departament Obrony USA w celu poprawy przyszłego leczenia żołnierzy, którzy zostali zranieni podczas bitwy i wrócili z podobnymi obrażeniami.
Dokument w wersji angielskiej można obejrzeć po kliknięciu w link >>>
Premierze filmu towarzyszy okładkowy artykuł „Nowa twarz Katie” w magazynie „National Geographic”, w którym opisano drogę dziewczyny do zdrowia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowa twarz, nowe życie - poznaj wzruszającą historię Katie.pdf

pdf | 308 KB

Pobierz
Nowa twarz, nowe życie - poznaj wzruszającą historię Katie.docx

docx | 450 KB

Pobierz
Nowa twarz nowe życie 2.jpg

grafika | 4,33 MB

Pobierz
Nowa twarz nowe życie 4.jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
Nowa twarz nowe życie 1.jpg

grafika | 1,69 MB

Pobierz
Nowa twarz nowe życie 3.jpg

grafika | 2,31 MB

Pobierz
Nowa twarz nowe życie 5.jpg

grafika | 646 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Niewyobrażalne bogactwa, tajne kryjówki i życie na krawędzi. Maraton „Mafia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Znamy ich głównie z filmów sensacyjnych i chyba nikt nie chciałby stanąć z nimi oko w oko. Maraton „Mafia” na kanale National Geographic pozwoli widzom zbliżyć się do najczarniejszych sekretów świata przestępczego bez ponoszenia żadnego ryzyka. W niebezpieczeństwie znajdą się natomiast niejednokrotnie twórcy filmów dokumentalnych, którzy musieli wejść do zakazanych miejsc i spotkać ludzi, dla których nie istnieją żadne granice.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.