OBRAZ ŚWIATA Z PRZYSZŁOŚCI… NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL POKAZUJE GO JUŻ DZIŚ

OBRAZ ŚWIATA Z PRZYSZŁOŚCI… NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL POKAZUJE GO JUŻ DZIŚ

Opublikowany

National Geographic Channel prezentuje „MEGAODKRYCIA” - serię przedstawiającą niezwykłe innowacje technologiczne, które pomogą rozwiązywać problemy, z jakimi zmaga się obecnie ludzkość. To cykl programów, który pomoże lepiej zrozumieć teraźniejszość i definiować przyszłość.

„MEGAODKRYCIA” prezentują przełomowe badania naukowe z dziedzin takich  jak: wiedza o mózgu, badania nad długowiecznością, dostęp do zasobów wodnych, energetyka czy pandemie. Niesamowity rozwój technologii, jaki dzieje się na naszych oczach i ilość zadziwiających innowacji sprawiają, że zaczynamy przechodzić obok nich obojętnie. Sądząc, że są czymś zupełnie naturalnym, nie dostrzegamy tego, jak bardzo mogą odmienić życie milionów ludzi lub uchronić nas przed katastrofą. Pojawiają się w mgnieniu oka i znajdują zastosowanie wszędzie: od naszych inteligentnych domów, samochodów, przez sklepy, szpitale i dna oceanów po niebo, przestrzeń kosmiczną i inne planety! W naszej rzeczywistości dzieje się tak wiele, że czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak zaawansowanym świecie żyjemy. Postęp rewolucjonizuje nasz współczesny styl życia, ale czy rozwiązuje problemy, z którymi musi zmierzyć się nasza cywilizacja?

Potrafimy drukować w 3D protezy kończyn, skanować mózg, wizualizować wspomnienia, ale czy potrafimy obronić się przed pandemią, która może pochłonąć miliony istnień? Niebawem staniemy przed globalnym problemem dostępu do zasobów wodny pitnej – kiedy będziemy w stanie zapewnić do niej dostęp wszystkim ludziom? Z dnia na dzień potrzebujemy więcej energii, ale skąd ją czerpać? Nasza cywilizacja stale dość mocno opiera się - tak jak i 100 lat temu - na limitowanych paliwach kopalnych, których używanie dodatkowo niszczy naszą planetę. Czy jesteśmy gotowi na zmianę? Czy nie jest już na nią za późno?

„MEGAODKRYCIA” to seria szczególna również ze względu na ekipę reżyserską. Rozwój odkryć naukowych przedstawi w niej grono słynnych hollywoodzkich gwiazd: Angela Bassett, Peter Berg, Paul Giamatti, Akiva Goldsman, Ron Howard i Brett Ratner. Każdy z nich stanął przed ogromnym wyzwaniem - opowiedzieć o problemach i przedstawić ich rozwiązania w sposób jasny i czytelny. Język naukowy musi być zastąpiony obrazami przemawiającymi do wyobraźni.

W serii „MEGAODKRYCIA” zamiast mówić o przyszłości National Geographic Channel postanowił ją pokazać okiem najlepszych scenarzystów i reżyserów. Cykl to filmowy hołd złożony odwadze, wyobraźni oraz pasji naukowców, dzięki którym innowacje i postęp stają się rzeczywistością.

Producentami wykonawczymi serii są Ron Howard (laureat Oscara za „Piękny umysł”), Brian Grazer („24 godziny”), Steve Michaels, Jonathan Koch i Mark Dowley. Każdy godzinny odcinek reżyseruje jeden z hollywoodzkich wizjonerów: Angela Bassett („Tina”), Peter Berg („Ocalony”, „Hancock”), Paul Giamatti („Idy marcowe”), Akiva Goldsman (laureat Oscara i Złotego Globu za „Piękny umysł”), Ron Howard („Piękny umysł”) i Brett Ratner („Skazany na śmierć”).

Emisja premierowych odcinków serii „MEGAODKRYCIA” co tydzień, od niedzieli, 8 listopada, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

DecodingTheBrain_CGI_002_Breakthrough.jpg

grafika | 6,53 MB

Pobierz
Megaodkrycia_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 700 KB

Pobierz
Breakthrough_004.JPG

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Opisy_odcinkow_Megaodkrycia.docx

docx | 38,6 KB

Pobierz
FightingPandemics_016_Breakthrough.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
AngelaBassett_001_Breakthrough.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
FightingPandemics_013_Breakthrough.jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
DecodingTheBrain_CGI_004_Breakthrough.jpg

grafika | 2,59 MB

Pobierz
BeyondTheBrain_005_Breakthrough.jpg

grafika | 1,51 MB

Pobierz
Breakthrough_001.JPG

grafika | 374 KB

Pobierz
AkivaGoldsman_001_Breakthrough.jpg

grafika | 14,7 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.