Październik na kanale National Geographic
Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.

PRZYCZYNY KATASTROF LOTNICZYCH

Why Planes Crash 2
Premiery w poniedziałki od 15 października o godz. 21:00
(8x60 min)
Nikt nie chciałby być pilotem lub pasażerem samolotu, w którym nagle dzieje się coś nieprzewidzianego. Rutynowy lot zamienia się wtedy w koszmar. Kanał National Geographic pokaże rekonstrukcje prawdziwych katastrof lotniczych opatrzone wywiadami z ekspertami i naocznymi świadkami. Co zawiniło? Ludzki błąd, problemy techniczne, a może celowe działanie?  Seria „Przyczyny katastrof lotniczych” przeniesie widzów w samo centrum najbardziej przerażających sytuacji, wykorzystując szokujące materiały archiwalne szokujących i dramatyczne rekonstrukcje.

PIEKŁO POD WODĄ: II WOJNA ŚWIATOWA

WW2 Hell Under The Sea 2
Premiery w niedziele od 28 października o godz. 22:00
(6x60 min)
Piekło pod wodą II wojna światowa 9.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 11.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 13.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 7.jpg
Najważniejsza bitwa II wojny światowej nie rozegrała się na lądzie. Linią życia były morza i oceany. W głębinach czaiło się ciągłe zagrożenie - okręty podwodne i śmiercionośna broń. Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy. Zobaczymy zmagania załóg z bombami głębinowymi, problemami technicznymi, ale też z bardziej prozaicznymi sprawami, jak zapalenie wyrostka u jednego z marynarzy.

SOBOTNIE MARATONY

Stunts
W każdą sobotę od 6 października od godz. 21:00

Maraton „Mafia”

W sobotę 6 października od godz. 21:00
 • Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – premiera w sobotę 6 października o godz. 21:00

  Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 3.JPGNarkotykowe imperia dorwać Guzmana 2.JPGNarkotykowe imperia dorwać Guzmana 4.JPG
 • Sekrety mafii – premiera w sobotę 6 października o godz. 22:00

  Kulisy bandyckich porachunków, emocje i marzenia, które napędzały słynnych mafiosów. Oto prawdziwe historie najgroźniejszych mafijnych bossów.
Sekrety mafii 2.jpegSekrety mafii 4.jpgSekrety mafii.jpg
 • Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 6 października o godz. 23:00

  Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego.
Tajne bunkry mafii.jpg
 • Pod wzmożoną kontrolą – premiera w sobotę 6 października o godz. 00:00

  Poznaj ekstremalne warunki, jakim muszą stawić czoło zakładnicy oraz osadzeni w więzieniach o zaostrzonym rygorze, izolatkach i celach śmierci.
Pod wzmożoną kontrolą 2.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 3.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 5.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 7.JPG

Maraton „Ekologiczny koniec świata”

W sobotę 13 października od godz. 17:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – emisja w sobotę 13 października o godz. 17:00

  Wielowątkowy reportaż o amerykańskim przemyśle węglowym, jego współczesnym znaczeniu oraz kosztach gospodarczych, zdrowotnych i klimatycznych.
 • W pogoni za lodowcem – emisja w sobotę 13 października o godz. 18:45

  Fotograf James Balog podróżuje po Arktyce, aby uchwycić i zarejestrować, jak bardzo na przestrzeni lat skurczyły się lodowce.
 • Wojna o wodę – emisja w sobotę 13 października o godz. 20:20

  W wielu zakątkach świata dostęp do wody pitnej jest ograniczony. Nie dotyczy to wyłącznie Afryki i krajów trzeciego świata. W Kalifornii dostęp do wody oznacza władzę. „Wojna o wodę” to podróż śladami ludzi, którzy roszczą sobie prawa do najcenniejszego surowca tego stanu.
Wojna_o_wode _3.jpg
 • Plastiki – łódź z 12 tysięcy plastikowych butelek: Plastiki – emisja w sobotę 13 października o godz. 22:00

  Niepowtarzalna podróż łodzią Plastiki wykonaną z ponad 12 tysięcy zużytych plastikowych butelek. Żądny przygód David De Rothschild próbuje żeglować tą łodzią przez Pacyfik - od San Francisco do Sydney.
 • Jackie Chan ratuje planetę – emisja w sobotę 13 października o godz. 23:00 

  Gwiazdor kina akcji Jackie Chan łączy siły z inżynierem i wynalazcą Arthurem Huangiem, stypendystą programu National Geographic Society’s Emerging Explorer. Wspólnie zaprojektowali pierwszą na świecie w pełni mobilną maszynę do recyklingu plastiku, którą nazwali Trashpresso. Teraz wyruszają w misję, której celem jest przetestowanie ich wynalazku w ekstremalnych warunkach panujących na Wyżynie Tybetańskiej. Ta wyprawa będzie niezwykle trudnym sprawdzianem zarówno dla Trashpresso, jak i jego twórców. Więcej informacji na temat produkcji >>>
Jackie Chan ratuje planetę 6.jpgJackie Chan ratuje planetę 7.jpgJackie Chan ratuje planetę 3.jpgJackie Chan ratuje planetę 9.jpgJackie Chan ratuje planetę 5.jpg

Maraton „Skarby do odkrycia I”

W sobotę 20 października od godz. 21:00
 • Prawda o grobie Heroda – emisja w sobotę 20 października o godz. 21:00

  Król Herod Wielki jest jednym z czarnych charakterów Starego Testamentu, znany jako ten, który rozkazał zabić wszystkich chłopców poniżej drugiego roku życia na terenie całego Betlejem. Mimo że naukowcy nie wierzą w tę historię, zła reputacja Heroda przyćmiła jego wielkie zasługi dla rozwoju architektury. Wybudowane za jego panowania fortyfikacje, świątynie i całe miasta wprawiają w zachwyt współczesnych architektów i inżynierów. Tylko jedna budowla z czasów Heroda owiana jest tajemnicą - jego grobowiec. Izraelski archeolog Ehud Netzer razem ze swoim zespołem poszukiwał tego grobowca przez trzy dekady, przekopując tony piasku. Wreszcie, Netzer odnalazł miejsce, o którym w I wieku naszej ery pisał Józef Flawiusz, historyk z Jerozolimy. Historyk musiał w tym celu wykorzystać swoją wiedzę, którą zdobył dzięki pracom wykopaliskowym w ruinach starożytnych miast i obiektów z okresu króla Heroda - Cezarei, Masady, Drugiej Świątyni czy Jerycha.
Prawda o grobie Heroda 5.JPGPrawda o grobie Heroda 7.JPGPrawda o grobie Heroda 6.JPGPrawda o grobie Heroda 10.JPG
 • Architekci antycznego świata – premiera w sobotę 20 października o godz. 22:00

  Od zarania dziejów architekci na całym świecie dokładali starań, by ich budowle były wyrazem chwały i potęgi ich cywilizacji. Pod imponującymi fasadami kryło się jednak wiele sekretów. Czasem całe miasto oplecione było siecią niewidocznych labiryntów. Twórcy programu starają się zrozumieć, dlaczego starożytni inżynierowie umieszczali w swoich projektach tajne przejścia i skrytki. Współcześni naukowcy opowiadają o tym, jak uczą się odkrywać sekrety sprzed wieków.
 • Atlantyda: naukowe śledztwo – emisja w sobotę 20 października o godz. 23:00

  Reżyser James Cameron wraz z grupą naukowców podąża tropem tajemniczych przedmiotów i obiektów, które mogą pomóc ustalić prawdopodobną lokalizację legendarnej Atlantydy.
Atlantyda naukowe śledztwo 1.jpgAtlantyda naukowe śledztwo 4.jpgAtlantyda naukowe śledztwo 2.jpg

Maraton „Skarby do odkrycia II”

W sobotę 27 października od godz. 21:00
 • Mumie na rajskiej wyspie – emisja w sobotę 27 października o godz. 21:00

  Wkraczamy na teren ludu Anga w Papui Nowej Gwinei – prawdopodobnie ostatniego plemienia, w którym żyje jeszcze pamięć dotycząca mumifikacji zwłok. Badacze poszukują ostatniej mumii, która może dostarczyć informacji o tym, jak Anga zabezpieczali ludzkie ciała po śmierci. Ta wiedza może pomóc w ocaleniu niszczejących mumii sprzed wieków. Choć mumifikacja nie jest już praktykowana w Papui Nowej Gwinei, badacze spotkają przedstawiciela plemiennej starszyzny, który pragnie być pochowanym właśnie w ten sposób.
 • Historia zapisana w szczątkach – premiera w sobotę 27 października o godz. 22:00

  Odkrycie dokonane na stepach Chin podważa dotychczasowe teorie na temat pochodzenia mieszkańców Państwa Środka. Na torfowiskach w północnej Europie odnaleziono setki dobrze zachowanych mumii, które noszą ślady nietypowych obrażeń. Do naszych czasów zachowały się też szczątki dzieci, złożonych w ofierze inkaskim bogom. W tropikach zmarłych wieszano w jaskiniach, gdzie odwiedzali ich żyjący krewni. Każda z tych wyjątkowych historii ukazuje kres ludzkiej podróży i przypomina o naszej cielesności.
 • Tajemnice Stonehenge – emisja w sobotę 27 października o godz. 23:00

  W "Tajemnicach Stonehenge" sprawdzamy przełomową teorię brytyjskiego archeologa Mike'a Parkera, według której ta olbrzymia starożytna konstrukcja znajdowała się w centrum jednego z największych w czasach prehistorycznych kompleksów religijnych na świecie. Ekipie archeologów udaje się znaleźć nowe, przekonujące dowody, które potwierdzają zupełnie nowe spojrzenie na Stonehenge i ludzi, którzy wznieśli tę kamienną konstrukcję. Przełomowe odkrycia, znakomite wizualizacje komputerowe, staranne rekonstrukcje historyczne - dzięki nim widzowie będą mogli przenieść się w świat z czasów Stonehenge i poznają fascynujące nowe odkrycia na temat jednej z największych zagadek archeologicznych świata.
 • W kolebce bogów – emisja sobotę 27 października o godz. 00:00

  Okrycie Göbekli Tepe, pozostałości prehistorycznego sanktuarium w południowo-wschodniej Turcji, zrewolucjonizowało współczesną wiedzę o neolicie w Eurazji. To najstarsze znane miejsce kultu stworzone przez człowieka - jego powstanie datowane jest na 10 tys. p.n.e. Do niedawna sądzono, że w tamtym czasie ludzkość była pozbawiona możliwości wykonania tak skomplikowanego dzieła.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Przyczyny katastrof lotniczych -TWA 800 -.jpg

grafika | 390 KB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych -TWA 800.jpg

grafika | 1,44 MB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych - Air France 447.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych - Turkish Airlines.jpg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych - Mt. Hood - weaver.JPG

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych - Southern 242.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Przyczyny katastrof lotniczych - Air Florida 90.jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_październik_2018.doc

doc | 1,08 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_październik_2018.pdf

pdf | 359 KB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 3.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 4.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 2.jpg

grafika | 4,2 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 7.jpg

grafika | 3,72 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 9.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 9.JPG

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 5.JPG

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 6.JPG

grafika | 473 KB

Pobierz
Sekrety mafii 2.jpeg

grafika | 760 KB

Pobierz
Sekrety mafii 3.jpg

grafika | 86,4 KB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 4.JPG

grafika | 4,59 MB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 3.JPG

grafika | 1,3 MB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 5.JPG

grafika | 2,32 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 8.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 9.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 7.jpg

grafika | 5,2 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 11.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 12.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 2.JPG

grafika | 8,32 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 4.JPG

grafika | 4,58 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 3.JPG

grafika | 5,05 MB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 2.jpg

grafika | 8,19 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 6.jpg

grafika | 3,9 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 2.jpg

grafika | 2,82 MB

Pobierz
Sekrety mafii.jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 4.jpg

grafika | 18,9 MB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 1.jpg

grafika | 9,77 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień to na kanale National Geographic prawdziwe święta! I to nie tylko ze względu na Boże Narodzenie, ale również dwudziestolecie działalności kanału National Geographic w Polsce. Chcemy świętować razem z naszymi Widzami, dlatego to właśnie Oni częściowo ułożą ramówk
Propozycje programowe National Geographic na listopad

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.