Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic

Opublikowany

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.

PRZYCZYNY KATASTROF LOTNICZYCH

Why Planes Crash 2
Premiery w poniedziałki od 15 października o godz. 21:00
(8x60 min)
Nikt nie chciałby być pilotem lub pasażerem samolotu, w którym nagle dzieje się coś nieprzewidzianego. Rutynowy lot zamienia się wtedy w koszmar. Kanał National Geographic pokaże rekonstrukcje prawdziwych katastrof lotniczych opatrzone wywiadami z ekspertami i naocznymi świadkami. Co zawiniło? Ludzki błąd, problemy techniczne, a może celowe działanie?  Seria „Przyczyny katastrof lotniczych” przeniesie widzów w samo centrum najbardziej przerażających sytuacji, wykorzystując szokujące materiały archiwalne szokujących i dramatyczne rekonstrukcje.

PIEKŁO POD WODĄ: II WOJNA ŚWIATOWA

WW2 Hell Under The Sea 2
Premiery w niedziele od 28 października o godz. 22:00
(6x60 min)
Piekło pod wodą II wojna światowa 9.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 11.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 13.jpgPiekło pod wodą II wojna światowa 7.jpg
Najważniejsza bitwa II wojny światowej nie rozegrała się na lądzie. Linią życia były morza i oceany. W głębinach czaiło się ciągłe zagrożenie - okręty podwodne i śmiercionośna broń. Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy. Zobaczymy zmagania załóg z bombami głębinowymi, problemami technicznymi, ale też z bardziej prozaicznymi sprawami, jak zapalenie wyrostka u jednego z marynarzy.

SOBOTNIE MARATONY

Stunts
W każdą sobotę od 6 października od godz. 21:00

Maraton „Mafia”

W sobotę 6 października od godz. 21:00
 • Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – premiera w sobotę 6 października o godz. 21:00

  Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 3.JPGNarkotykowe imperia dorwać Guzmana 2.JPGNarkotykowe imperia dorwać Guzmana 4.JPG
 • Sekrety mafii – premiera w sobotę 6 października o godz. 22:00

  Kulisy bandyckich porachunków, emocje i marzenia, które napędzały słynnych mafiosów. Oto prawdziwe historie najgroźniejszych mafijnych bossów.
Sekrety mafii 2.jpegSekrety mafii 4.jpgSekrety mafii.jpg
 • Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 6 października o godz. 23:00

  Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego.
Tajne bunkry mafii.jpg
 • Pod wzmożoną kontrolą – premiera w sobotę 6 października o godz. 00:00

  Poznaj ekstremalne warunki, jakim muszą stawić czoło zakładnicy oraz osadzeni w więzieniach o zaostrzonym rygorze, izolatkach i celach śmierci.
Pod wzmożoną kontrolą 2.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 3.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 5.JPGPod wzmożoną kontrolą 2 7.JPG

Maraton „Ekologiczny koniec świata”

W sobotę 13 października od godz. 17:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – emisja w sobotę 13 października o godz. 17:00

  Wielowątkowy reportaż o amerykańskim przemyśle węglowym, jego współczesnym znaczeniu oraz kosztach gospodarczych, zdrowotnych i klimatycznych.
 • W pogoni za lodowcem – emisja w sobotę 13 października o godz. 18:45

  Fotograf James Balog podróżuje po Arktyce, aby uchwycić i zarejestrować, jak bardzo na przestrzeni lat skurczyły się lodowce.
 • Wojna o wodę – emisja w sobotę 13 października o godz. 20:20

  W wielu zakątkach świata dostęp do wody pitnej jest ograniczony. Nie dotyczy to wyłącznie Afryki i krajów trzeciego świata. W Kalifornii dostęp do wody oznacza władzę. „Wojna o wodę” to podróż śladami ludzi, którzy roszczą sobie prawa do najcenniejszego surowca tego stanu.
Wojna_o_wode _3.jpg
 • Plastiki – łódź z 12 tysięcy plastikowych butelek: Plastiki – emisja w sobotę 13 października o godz. 22:00

  Niepowtarzalna podróż łodzią Plastiki wykonaną z ponad 12 tysięcy zużytych plastikowych butelek. Żądny przygód David De Rothschild próbuje żeglować tą łodzią przez Pacyfik - od San Francisco do Sydney.
 • Jackie Chan ratuje planetę – emisja w sobotę 13 października o godz. 23:00 

  Gwiazdor kina akcji Jackie Chan łączy siły z inżynierem i wynalazcą Arthurem Huangiem, stypendystą programu National Geographic Society’s Emerging Explorer. Wspólnie zaprojektowali pierwszą na świecie w pełni mobilną maszynę do recyklingu plastiku, którą nazwali Trashpresso. Teraz wyruszają w misję, której celem jest przetestowanie ich wynalazku w ekstremalnych warunkach panujących na Wyżynie Tybetańskiej. Ta wyprawa będzie niezwykle trudnym sprawdzianem zarówno dla Trashpresso, jak i jego twórców. Więcej informacji na temat produkcji >>>
Jackie Chan ratuje planetę 6.jpgJackie Chan ratuje planetę 7.jpgJackie Chan ratuje planetę 3.jpgJackie Chan ratuje planetę 9.jpgJackie Chan ratuje planetę 5.jpg

Maraton „Skarby do odkrycia I”

W sobotę 20 października od godz. 21:00
 • Prawda o grobie Heroda – emisja w sobotę 20 października o godz. 21:00

  Król Herod Wielki jest jednym z czarnych charakterów Starego Testamentu, znany jako ten, który rozkazał zabić wszystkich chłopców poniżej drugiego roku życia na terenie całego Betlejem. Mimo że naukowcy nie wierzą w tę historię, zła reputacja Heroda przyćmiła jego wielkie zasługi dla rozwoju architektury. Wybudowane za jego panowania fortyfikacje, świątynie i całe miasta wprawiają w zachwyt współczesnych architektów i inżynierów. Tylko jedna budowla z czasów Heroda owiana jest tajemnicą - jego grobowiec. Izraelski archeolog Ehud Netzer razem ze swoim zespołem poszukiwał tego grobowca przez trzy dekady, przekopując tony piasku. Wreszcie, Netzer odnalazł miejsce, o którym w I wieku naszej ery pisał Józef Flawiusz, historyk z Jerozolimy. Historyk musiał w tym celu wykorzystać swoją wiedzę, którą zdobył dzięki pracom wykopaliskowym w ruinach starożytnych miast i obiektów z okresu króla Heroda - Cezarei, Masady, Drugiej Świątyni czy Jerycha.
Prawda o grobie Heroda 5.JPGPrawda o grobie Heroda 7.JPGPrawda o grobie Heroda 6.JPGPrawda o grobie Heroda 10.JPG
 • Architekci antycznego świata – premiera w sobotę 20 października o godz. 22:00

  Od zarania dziejów architekci na całym świecie dokładali starań, by ich budowle były wyrazem chwały i potęgi ich cywilizacji. Pod imponującymi fasadami kryło się jednak wiele sekretów. Czasem całe miasto oplecione było siecią niewidocznych labiryntów. Twórcy programu starają się zrozumieć, dlaczego starożytni inżynierowie umieszczali w swoich projektach tajne przejścia i skrytki. Współcześni naukowcy opowiadają o tym, jak uczą się odkrywać sekrety sprzed wieków.
 • Atlantyda: naukowe śledztwo – emisja w sobotę 20 października o godz. 23:00

  Reżyser James Cameron wraz z grupą naukowców podąża tropem tajemniczych przedmiotów i obiektów, które mogą pomóc ustalić prawdopodobną lokalizację legendarnej Atlantydy.
Atlantyda naukowe śledztwo 1.jpgAtlantyda naukowe śledztwo 4.jpgAtlantyda naukowe śledztwo 2.jpg

Maraton „Skarby do odkrycia II”

W sobotę 27 października od godz. 21:00
 • Mumie na rajskiej wyspie – emisja w sobotę 27 października o godz. 21:00

  Wkraczamy na teren ludu Anga w Papui Nowej Gwinei – prawdopodobnie ostatniego plemienia, w którym żyje jeszcze pamięć dotycząca mumifikacji zwłok. Badacze poszukują ostatniej mumii, która może dostarczyć informacji o tym, jak Anga zabezpieczali ludzkie ciała po śmierci. Ta wiedza może pomóc w ocaleniu niszczejących mumii sprzed wieków. Choć mumifikacja nie jest już praktykowana w Papui Nowej Gwinei, badacze spotkają przedstawiciela plemiennej starszyzny, który pragnie być pochowanym właśnie w ten sposób.
 • Historia zapisana w szczątkach – premiera w sobotę 27 października o godz. 22:00

  Odkrycie dokonane na stepach Chin podważa dotychczasowe teorie na temat pochodzenia mieszkańców Państwa Środka. Na torfowiskach w północnej Europie odnaleziono setki dobrze zachowanych mumii, które noszą ślady nietypowych obrażeń. Do naszych czasów zachowały się też szczątki dzieci, złożonych w ofierze inkaskim bogom. W tropikach zmarłych wieszano w jaskiniach, gdzie odwiedzali ich żyjący krewni. Każda z tych wyjątkowych historii ukazuje kres ludzkiej podróży i przypomina o naszej cielesności.
 • Tajemnice Stonehenge – emisja w sobotę 27 października o godz. 23:00

  W "Tajemnicach Stonehenge" sprawdzamy przełomową teorię brytyjskiego archeologa Mike'a Parkera, według której ta olbrzymia starożytna konstrukcja znajdowała się w centrum jednego z największych w czasach prehistorycznych kompleksów religijnych na świecie. Ekipie archeologów udaje się znaleźć nowe, przekonujące dowody, które potwierdzają zupełnie nowe spojrzenie na Stonehenge i ludzi, którzy wznieśli tę kamienną konstrukcję. Przełomowe odkrycia, znakomite wizualizacje komputerowe, staranne rekonstrukcje historyczne - dzięki nim widzowie będą mogli przenieść się w świat z czasów Stonehenge i poznają fascynujące nowe odkrycia na temat jednej z największych zagadek archeologicznych świata.
 • W kolebce bogów – emisja sobotę 27 października o godz. 00:00

  Okrycie Göbekli Tepe, pozostałości prehistorycznego sanktuarium w południowo-wschodniej Turcji, zrewolucjonizowało współczesną wiedzę o neolicie w Eurazji. To najstarsze znane miejsce kultu stworzone przez człowieka - jego powstanie datowane jest na 10 tys. p.n.e. Do niedawna sądzono, że w tamtym czasie ludzkość była pozbawiona możliwości wykonania tak skomplikowanego dzieła.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_październik_2018.doc

doc | 1,08 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_październik_2018.pdf

pdf | 359 KB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 6.jpg

grafika | 3,9 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 3.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 4.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 2.jpg

grafika | 4,2 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 7.jpg

grafika | 3,72 MB

Pobierz
Jackie Chan ratuje planetę 9.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 9.JPG

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 5.JPG

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 2.jpg

grafika | 2,82 MB

Pobierz
Prawda o grobie Heroda 6.JPG

grafika | 473 KB

Pobierz
Sekrety mafii 2.jpeg

grafika | 760 KB

Pobierz
Sekrety mafii 3.jpg

grafika | 86,4 KB

Pobierz
Sekrety mafii.jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 4.JPG

grafika | 4,59 MB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 3.JPG

grafika | 1,3 MB

Pobierz
Pod wzmożoną kontrolą 2 5.JPG

grafika | 2,32 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 8.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 9.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 7.jpg

grafika | 5,2 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 11.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Piekło pod wodą II wojna światowa 12.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 2.JPG

grafika | 8,32 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 4.JPG

grafika | 4,58 MB

Pobierz
Narkotykowe imperia dorwać Guzmana 3.JPG

grafika | 5,05 MB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 4.jpg

grafika | 18,9 MB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 1.jpg

grafika | 9,77 MB

Pobierz
Atlantyda naukowe śledztwo 2.jpg

grafika | 8,19 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wyprawa do świata mitów, bogów i starożytnych wierzeń. Nowe maratony „Skarby do odkrycia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Początek jesieni i październikowe chłody nam nie straszne. Wraz z kanałem National Geographic ruszamy bowiem w podróż, która rozbudzi wyobraźnię i rozgrzeje emocje. Będziemy szukać tego, co dotychczas okryte było wielką tajemnicą – mitycznej Atlantydy i grobu Heroda. W Turcji odwiedzimy najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Poznamy też sekrety, które skrywają mumie w Chinach oraz… w Papui-Nowej Gwinei.
Kometa, wielki wybuch, a może człowiek? Kto lub co może zniszczyć Ziemię? Maraton programowy „Ekologiczny koniec świata” w październiku na kanale National Geographic

temu

Ochrona środowiska i życia na Ziemi to jeden z głównych tematów, który leży na sercu kanałowi National Geographic. Działalność człowieka nieraz przyczyniła się już do zniszczenia bądź zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Przed ludzkością stoi wiele ekologicznych wyzwań – powiększająca się dziura ozonowa, postępujące ocieplenie klimatu, rosnąca emisja dwutlenku węgla do atmosfery czy zanieczyszczenie morskich i oceanicznych wód plastikiem. Lista jest długa, a efekty tych zjawisk są naprawdę niepokojące – zmiany klimatyczne powodują coraz bardziej gwałtowne zjawiska meteorologiczne, rosnąca temperatura sprawia, że topnieją lodowce, zanieczyszczenie powietrza zmiata z powierzchni Ziemi kolejne gatunki roślin i zwierząt, a i zdrowie człowieka jest w coraz gorszej kondycji. W maratonie programowym „Ekologiczny koniec świata” zobaczymy zagrożenia dla naszej planety i pokażemy ludzi, którym jej los nie jest obojętny. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic przygotował wieloletni program Planeta albo plastik?, którego celem jest ograniczenie ilości wyrzucanych jednorazowych plastikowych opakowań, zanieczyszczających morza i oceany. Jeśli uda się to zrobić, możliwe będzie uratowanie przed okrutną śmiercią milionów morskich zwierząt, które giną, dusząc się zaplątane w plastikowe torby lub po zjedzeniu cząsteczek plastiku. Ograniczenie ilości generowanych plastikowych śmieci ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji.
STACJA NATIONAL GEOGRAPHIC OGŁASZA NAZWISKA AKTORÓW, KTÓRZY DOŁĄCZĄ DO JULIANNY MARGUILES W SERIALU „THE HOT ZONE”

temu

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.
Niewyobrażalne bogactwa, tajne kryjówki i życie na krawędzi. Maraton „Mafia” w październiku na kanale National Geographic

temu

Znamy ich głównie z filmów sensacyjnych i chyba nikt nie chciałby stanąć z nimi oko w oko. Maraton „Mafia” na kanale National Geographic pozwoli widzom zbliżyć się do najczarniejszych sekretów świata przestępczego bez ponoszenia żadnego ryzyka. W niebezpieczeństwie znajdą się natomiast niejednokrotnie twórcy filmów dokumentalnych, którzy musieli wejść do zakazanych miejsc i spotkać ludzi, dla których nie istnieją żadne granice.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.