Co łączy Petera Berga z wirusem Ebola? MEGAODKRYCIA na National Geographic Channel

Co łączy Petera Berga z wirusem Ebola? MEGAODKRYCIA na National Geographic Channel

Opublikowany

Peter Berg udowodni, że niektóre osiągnięcia naszej cywilizacji są tak imponujące, że do opowiedzenia o nich potrzeba hollywoodzkiego rozmachu. „MEGAODKRYCIA” to nowa seria National Geographic Channel, która powstała we współpracy z wielkimi wizjonerami światowego kina. Już w najbliższą niedzielę premierę będzie miał pierwszy odcinek reżyserowany przez Berga pt. „Walka z pandemiami”.

Peter Berg to reżyser, który uznanie w kinowym świecie zdobył przede wszystkim dzięki dwóm produkcjom - „Hancock” oraz „Ocalony”. Teraz podjął się zupełnie nowego, wizjonerskiego zadania. W pierwszym odcinku serii „MEGAODKRYCIA” spróbuje, w dokumentalnej formie, pokazać walkę z wirusami - problemem, który choć niewidoczny gołym okiem, może zaważyć na losach świata. Hollywodzki reżyser kreśli niepokojący obraz naszej rzeczywistości, w której każdego dnia na ludzkość czyha śmiertelne zagrożenie w postaci epidemii i obejmujących swoją skalą całą planetę pandemii. Czarna śmierć, dżuma, cholera, grypa hiszpanka, wirus HIV, Ebola. Wszystkie te wirusy potrafiły w historii zebrać krwawe żniwo o skali, jaka nie mieści się nawet w filmowych scenariuszach.

Aktywne w ostatnim roku ogniska zakażeń wirusem Ebola zmuszają medycynę do ciągłego wyścigu z jego mutacjami. To właśnie ten wyścig napędza „MEGAODKRYCIA”, a tylko one mogą doprowadzić do powstania świata wolnego od zagrożenia pandemią. Nowe, ratujące życie, narzędzia, w tym antybiotyki, szczepionki czy oprogramowanie, dające możliwość analizowania i prognozowania ognisk choroby, będą wykorzystywane do walki z HIV, wirusem grypy, gorączką krwotoczną, z malarią i szeregiem innych zabójczych chorób.

W pierwszym odcinku serii, który powstał pod okiem Petera Berga, zaprezentowane zostaną sylwetki naukowców, którzy swoją pracą zmieniają układ sił w nierównej walce z wirusami. Doktor Maria Croyle opracowała rewolucyjny sposób wprowadzania szczepionki na wirusa przeziębienia. Doktor Ian Crozier, wirusolog ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) walczył z Ebolą w Sierra Leone do czasu, aż sam zachorował. Przez 40 dni, zamknięty w izolatce codziennie ocierał się o śmierć. Choć żyje, nadal ma problemy ze zdrowiem. Nie przeszkodziły mu one jednak w powrocie na front walki ze śmiertelnym wirusem Ebola.

Premierowy odcinek od pierwszych do ostatnich minut trzyma w napięciu, jednocześnie dając nadzieję na to, że odpowiedź na globalne problemy z pandemiami jest blisko. W każdym kolejnym odcinku serii „MEGAODKRYCIA”, National Geographic Channel obraz przyszłości przedstawi już dziś.
 
Premierowy, reżyserowany przez Petera Berga, odcinek serii MEGAODKRYCIA „Walka z pandemiami” w niedzielę, 8 listopada o 22:00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Peter_Berg_re_yserem_I_odcinka_serii_MEGAODKRYCIA.docx

docx | 701 KB

Pobierz
FightingPandemics_CGI_005_Breakthrough.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
PeterBerg_001_Breakthrough.jpg

grafika | 3,75 MB

Pobierz
FightingPandemics_018_Breakthrough.jpg

grafika | 3,77 MB

Pobierz
Peter_Berg_re_yserem_I_odcinka_serii_MEGAODKRYCIA.pdf

pdf | 542 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.