„WIĘCEJ NIŻ CZŁOWIEK”, CZYLI REŻYSERSKI DEBIUT PAULA GIAMATTIEGO NA NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

„WIĘCEJ NIŻ CZŁOWIEK”, CZYLI REŻYSERSKI DEBIUT PAULA GIAMATTIEGO NA NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

Opublikowany

Emisja odcinka „Więcej niż człowiek”, z serii „MEGAODKRYCIA” w niedzielę, 15 listopada, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Paul Giamatti to przede wszystkim twórca znakomitych ról aktorskich w takich produkcjach jak „Iluzjonista”, „Idy marcowe”, czy „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie – debiut reżyserski - na kanale National Geographic Channel. Już w niedzielę, 15 listopada, o godz. 22.00 wyemitowany zostanie dokument z serii „Megaodkrycia” pod tytułem „Więcej niż człowiek”, wyreżyserowany właśnie przez Giamattiego. Bohaterowie jego opowieści przedstawią najnowsze odkrycia dotyczące udoskonalania ludzkich ciał za pomocą wszczepianych maszyn. I nie będzie to żadne science -fiction.

Reżyserowanie jednego z odcinków serii „Megaodkrycia” to dla Paula Giamattiego zdecydowanie nowa rola. Po wcielaniu się w bohaterów w takich produkcjach jak „Iluzjonista”, czy „Idy marcowe”, za które wielokrotnie był nominowany i nagradzany w najbardziej prestiżowych konkursach w Hollywood, przyjął zaproszenie do współpracy, by stworzyć obraz człowieka przyszłości. Choć z pozoru nasze ciała wydają się być wolne od wszechobecnej technologii, to każdy z nas w każdej chwili może stać się z definicji cyborgiem. Wystarczy konieczność wszczepienia implantu poprawiającego słuch lub rozrusznika serca. W filmie dokumentalnym „Więcej niż człowiek” prezentując najnowsze doniesienia naukowe, Giamatti pokaże jak niewiele dzieli nas od stania się prawdziwymi cyborgami.  

Cyborg jest połączeniem człowieka i maszyny. Cel tworzenia takiej hybrydy zawsze jest jeden - lepsza, mocniejsza i sprawniejsza wersja ludzkiego ciała. Jednych ta wizja pociąga, a innych przeraża. Pomysły na wzmocnienie człowieka przy pomocy technologii często pojawiały się w filmach i literaturze XX wieku. Artystyczne wyobrażenia w użyteczne rozwiązania zamieniają specjaliści z wielu ośrodków naukowych na całym świecie. Paul Giamatti wraz z ekipą w serii „Megaodkrycia” odwiedzi kilka najbardziej innowacyjnych. A ostatnie wyniki badań i eksperymentów są bardzo obiecujące. Dzięki egzoszkieletom ludzie z niedowładem nóg, po urazach rdzenia kręgowego, mogą znowu samodzielnie chodzić. Ich mózgi sterują mechanicznymi nogami, tworząc hybrydę maszyny i człowieka. Widzowie poznają naukowców, którzy przekraczają granice, jakie mózgom wyznaczają nasze ciała. Zobaczą też ekspertów, tworzących technologiczną możliwość „edycji” naszego kodu genetycznego. Spotkamy się też z kanadyjskim reżyserem Davidem Cronenbergiem (m.in. „Wideodrom”, „Mucha”, „eXistenZ”), którego od lat fascynują kreatywne połączenia maszyn i ludzi.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Paul_Giamatti_w_debiucie_rezyserskim_pt_Wiecej_niz_czlowiek.docx

docx | 701 KB

Pobierz
PaulGiamatti_005_Breakthrough.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
PaulGiamatti_007_Breakthrough.jpg

grafika | 9,54 MB

Pobierz
MoreThanHuman_009_Breakthrough.jpg

grafika | 6,52 MB

Pobierz
PaulGiamatti_017_Breakthrough.jpg

grafika | 8,99 MB

Pobierz
PaulGiamatti_013_Breakthrough.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Paul_Giamatti_w_debiucie_rezyserskim_pt_Wiecej_niz_czlowiek.pdf

pdf | 552 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.