Grudniowe propozycje programowe

Grudniowe propozycje programowe

Opublikowany

W grudniu na National Geographic Channel zobaczymy historię ludzi, którzy uciekli od cywilizacji, przyjrzymy się jak funkcjonuje rodzinny biznes oparty na połowie ryb w Texasie, poznamy od podszewki czarny rynek handlu narkotykami oraz weźmiemy pod lupę kult maryjny.

ODLUDNA WYSPA
Lawless Island
Premiera w każdy czwartek, od 3 grudnia, godz. 22:00
(10x60 min.)

„Odludna wyspa” to seria, o ludziach, którzy postanowili porzucić swoje dotychczasowe, „normalne” życie i obrać nową drogę – przeprowadzkę na mroźną Alaskę. W programie zobaczymy historie osób stanowiących społeczność zwaną „Port Protection”. W tej swoistej grupie wszyscy muszą ze sobą ściśle współpracować, aby przetrwać w niezwykle trudnych warunkach. Mieszkańcy dzikiej Alaski polują, łowią ryby, uprawiają warzywa i owoce, zbierają opał. Mogą polegać tylko na sobie, ta kraina nie wybacza błędów, morze jest lodowate, a pomoc zbyt daleko. Jak wygląda życie bez dróg, rządu, policji, poza społeczeństwem zobaczycie w nowej serii National Geographic Channel pt. „Odludna wyspa”

NARKOTYKI s.7
Drugs Inc. VII
Premiera w każdą sobotę, od 12 grudnia, godz. 22:00
(16x60 min.)

W nowym sezonie serii „Narkotyki” tradycyjnie pokazane zostaną zasady funkcjonowania czarnego rynku nielegalnych substancji odurzających – od farmerów zajmujących się uprawą koki w Kolumbii, po dilerów kokainy w Londynie. W siódmej części serii przedstawiony zostanie wpływ narkotyków na branżę pornograficzną oraz … na funkcjonowanie przedsiębiorstw z Doliny Krzemowej. Zobaczymy także azjatyckie i somalijskie gangi narkotykowe walczące o wpływy w Vancouver. Wszystko to w serii National Geographic Channel pt. „Narkotyki”.

GRUBA RYBA
Big Fish, Texas
Premiera w każdy czwartek, od 17 grudnia, godz. 20:00
(8x60 min.)

Rodzina Guindonów próbuje za wszelką cenę uratować swoją małą firmę zajmującą się połowem i sprzedażą ryb. Ich walka toczy się zarówno na morzu, jak i na lądzie. Każdego dnia podczas połowów zmagają się z kapryśną morską pogodą, pływającymi drapieżnikami oraz nieludzkim zmęczeniem. Na lądzie za to muszą mierzyć się z codziennymi kłopotami, takimi jak problemy z dostawami i zamówieniami. Jednak bez względu na to, jakim przeciwnościom nie musieliby stawić czoła, wieczorami zasiadają wspólnie do posiłku jak prawdziwa rodzina w starym, dobrym stylu. Ich problemy, porażki i sukcesy zobaczycie w serii „Gruba ryba”

KULT MARYI
The Cult of Mary,
Premiera w poniedziałek, 21 grudnia, godz. 22:00
(1x60 min.)

Od ponad 2000 lat tę postać nazywano wieloma imionami. Niepokalana Dziewica, Królowa Pokoju, Matka Boska – to tylko kilka z nich. Aby zrozumieć fenomen Maryi, matki Jezusa, należy najpierw zrozumieć miliony oddanych jej wyznawców. Film dokumentalny pt. “Kult Maryi” odsłoni świat duchowości, ale też obsesji i korupcji. Zostaną w nim pokazane: konflikt między doświadczeniami mistycznymi i zorganizowaną, zhierarchizowaną religią, niebezpieczeństwa pochodzące od „fałszywych proroków”, czy też odwieczny archetyp boskiej istoty przedstawianej jako matka. Kamery National Geographic Channel w poszukiwaniu materiałów na temat kultu Maryi dotarły do Medziugorje w Bośni i Hercegowinie – miejsca, które co roku odwiedzają miliony wiernych. Mimo fenomenu popularności tego sanktuarium, nie zostało ono oficjalnie uznane przez Watykan za miejsce objawień. Dziś nie ma na świecie innego miejsca związanego z kultem maryjnym, wokół którego powstałoby tyle kontrowersji. Aby poznać jego historię i spojrzeć na postać matki Jezusa z innej niż dotychczas strony oglądajcie „Kult Maryi”.


 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Gruba_ryba.jpg

grafika | 954 KB

Pobierz
Odludna_wyspa.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Narkotyki_s.7.jpg

grafika | 1,32 MB

Pobierz
Kult_Maryi.JPG

grafika | 3,39 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.