Propozycje programowe National Geographic na listopad

Propozycje programowe National Geographic na listopad

Opublikowany

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.

MARS

Mars 2
Premiery we wtorki od 13 listopada o godz. 22:00
(6x60 min)
MARS2_EP201_S19_080817_DSF3998.jpgMARS2_EP201_S3_080317_IMG_8546.jpgMARS2_EP201_S19_080817_DSF4017.jpgMARS2_EP201_S36_072617_DSF1059.jpgMARS2_EP201_S36_072617_DSF1027.jpgMARS2_EP201_S02_080917_IMG_8602.jpgElonMusk_MARS2_06.jpgBillNye_MARS2_02.jpgAndyWeir_MARS2_02.jpgMARS2_EP201_S39_081117_DSF5008.jpgMARS2_EP202_S05_090817_DSF2739.jpgMARS2_EP202_S44_091217_DSF4183.jpg
W ciągu dziewięciu lat od lądowania na Marsie, sześciu astronautów rozbudowało Olympus Town do skali pełnowymiarowej kolonii. Jednak właśnie teraz okazało się, że IMSF – międzyrządowa agencja kosmiczna - nie może nadal finansować tej ekspedycji. Drzwi szansy otworzyły się więc szeroko na sektor prywatny. Przyszłość misji zostanie na zawsze zmieniona, gdy na powierzchni Marsa staną górnicy z nastawionej wyłącznie na zysk korporacji Lukrum.

KOSMICZNY WYŚCIG: WAHADŁOWCE

Space Shuttle: Triumph And Tragedy
Premiera we wtorek 6 listopada o godz. 21:00 i 22:00
(2x60 min)
Film dokumentalny opowiadający niezwykłą historię kosmicznych wahadłowców – pierwszych na świecie statków kosmicznych, które mogły być wykorzystywane wielokrotnie. To one 50 lat temu były uznawane za nowy, bezpieczny i ekonomiczny sposób na podróże w kosmos. Latały z prędkością 7800 m/s – 13 razy większą niż Concorde – a ich żaroodporna powłoka mogła wytrzymać temperaturę dwa razy wyższe niż osiągane przez lawę. Dziś na pewno można powiedzieć, że wahadłowce popchnęły kosmiczne technologie naprzód.

SPACE X BEZ TAJEMNIC

Mars: Inside Space X
Emisja we wtorek 13 listopada o godz. 23:00
(1x60 min)
SpaceX bez tajemnic 4.jpgSpaceX bez tajemnic.jpgSpaceX bez tajemnic 3.jpgSpaceX bez tajemnic 2.jpgSpaceX bez tajemnic 6.jpgSpaceX bez tajemnic 5.jpg
Program jest kompilacją materiałów dotyczących przygotowań założonej przez Elona Muska firmy Space X do pierwszego załogowego lotu na Marsa. Zobaczymy, jakie cele już udało się zrealizować, a które elementy projektu wciąż są dopracowywane. Nowością w programie będą materiały dotyczące rakiety nośnej Falcon Heavy, która w lutym po raz pierwszy wzniosła się w powietrze z nietypowym ładunkiem na pokładzie – samochodem Tesla. Zobaczymy, jak od kulis wyglądał start, który z zapartym tchem obserwował cały świat.

WYPRAWA NA SŁOŃCE

Mission To The Sun
Premiera w sobotę 17 listopada o godz. 21:00
(1x60 min)
Wyprawa na słońce 5.jpgWyprawa na słońce 4.jpgWyprawa na słońce 2.jpgWyprawa na słońce.jpgWyprawa na słońce 6.jpgWyprawa na słońce 3.jpg
To wydawało się niemożliwe, a jednak się wydarzyło. W sierpniu ruszyła misja NASA… na Słońce. Na orbitę wyniesiona została sonda kosmiczna Parker Solar Probe z historyczną misją odkrywania ostatniej wielkiej granicy Układu Słonecznego. Sonda jest najszybszym stworzonym przez człowieka obiektem. Może ona w sekundę pokonać ponad 200 tysięcy metrów. Musi też wytrzymać promieniowanie słoneczne 475 razy większe niż na Ziemi. Zobaczcie z nami losy przełomowej misji, która może zrewolucjonizować naszą wiedzę na temat Słońca.

ŁAZIKI NA MARSIE

Curiosity: Life Of A Mars Rover
Premiera we wtorek 20 listopada o godz. 23:00
(1x60 min)
Łaziki na Marsie 7.jpgŁaziki na Marsie 4.jpgŁaziki na Marsie 6.jpgŁaziki na Marsie 2.jpgŁaziki na Marsie 3.jpgŁaziki na Marsie 5.jpgŁaziki na Marsie.jpg
Nowe wywiady, grafiki i animacje odświeżą naszą wiedzę na temat dwóch łazików operujących na Marsie – Opportunity, który pracuje od 2004 r., oraz Curiosity, który wylądował w 2012 r. Mimo ogromnej ekscytacji, jaka od lat towarzyszy wizji lotów załogowych na Marsa, na razie wciąż mamy na Czerwonej Planecie jedynie tych dwóch wysłanników. Ich odkrycia i pobudzające wyobraźnię obrazy, które wysyłają na Ziemię, stanowią ciągłe źródło inspiracji i powód, dla którego coraz bardziej chcemy tam polecieć.

LOTY WYSOKIEGO RYZYKA

Planes Gone Viral
Premiery w poniedziałki od 5 listopada o godz. 22:00
(8x60 min)
Loty wysokiego ryzyka.jpg
Każdego dnia ponad 8 milionów ludzi wsiada na pokłady samolotów. W erze smartfonów nie ma chyba lotu, podczas którego ktoś nie robi zdjęć lub filmików. Gdy więc na pokładzie nagle dzieje się coś nieprzewidzianego, można mieć pewność, że do internetu szybko trafią nagrania z tego wydarzenia. Najbardziej szokujące filmy stają się viralami, generując miliony odsłon i rozprzestrzeniając się niczym błyskawica na całym świecie. “Loty wysokiego ryzyka” to zbiór zapierających dech w piersiach nagrań z incydentów, do których doszło na pokładach samolotów. Zapnijcie pasy i ustawcie fotele w pozycji pionowej, bo czeka nas podróż z przygodami!

MEGAWIEŻOWCE

Secrets Of The World's Super Skyscrappers
Premiera w sobotę 3 listopada o godz. 21:00 i 22:00
(2x60 min)
Megawieżowce 4.JPGMegawieżowce.JPGMegawieżowce 5.JPG
Wraz z inżynierem Robem Bellem wjeżdżamy windą do nieba. Dostaniemy się na szczyty najwyższych i najbardziej spektakularnych budynków świata. W programie „Megawieżowce” żaden drapacz chmur nie ma mniej niż 300 m wysokości. Zobaczymy najwyższy budynek na świecie i wieżowce, które są dopiero w budowie – Rob odkryje ich sekrety od fundamentów po kolosalne konstrukcje zatopione w chmurach. Poznamy fascynujące detale, o których zazwyczaj nie myślimy, odwiedzając takie budynki. Jak powstaje winda, która błyskawicznie wjeżdża na wysokość kilkuset metrów, jakie wyzwania stoją przed dostawcami wody i prądu? To wszystko Bell pokaże w swoim programie.
 

NA GRANICY PRAWA

Latin American Hot Borders
Premiery w środy od 7 listopada o godz. 21:00
(26x30 min)
Na granicy prawa 5.jpgNa granicy prawa 4.jpgNa granicy prawa 3.jpgNa granicy prawa.jpgNa granicy prawa 8.jpgNa granicy prawa 6.jpgNa granicy prawa 2.jpgNa granicy prawa 7.jpg
Kraje Ameryki Łacińskiej okala łącznie 35 000 kilometrów granic.  Stanowią one symboliczny podział między tym, co legalne a nielegalne -  bardzo cienką linię, którą wielu chciałoby przekroczyć. Na każdej z  granic odważni policjanci i agenci celni robią wszystko, by powstrzymać  tych, którzy łamią prawo.

WIELKIE UCIECZKI Z ALCATRAZ

Alcatraz: The Great Escapes
Premiery w czwartki od 22 listopada o godz. 22:00
 (2x60 min)
Wielie ucieczki z Alcatraz 4.JPGWielie ucieczki z Alcatraz 1.JPG
Hellcatraz. Amerykańska Wyspa Diabła. Skała. Tak określano więzienie o  najostrzejszym rygorze, które stało się domem dla legend takich, jak Al  Capone, gangster Machine Gun Kelly i Robert „Ptasznik” Stroud. Przez  prawie trzydzieści lat wszyscy więźniowie twierdzy marzyli o ucieczce, a  niektórzy nawet podjęli jej próbę. Dokument „Wielkie ucieczki z  Alcatraz” pozwoli nam odkryć niezwykle ciekawe historie więźniów,  opowiedziane przez nich samych. Zobaczymy też niepublikowane wcześniej  wywiady ze strażnikami i ich rodzinami oraz nowo odkryty list, który  może rzucić nowe światło na losy najbardziej niesławnych uciekinierów z  Alcatraz.

JEŃCY III RZESZY

Hitler's Death Camp: American Prisoners
Premiera w niedzielę 4 listopada o godz. 23:00
(1x60 min)
Jeńcy III Rzeszy 3.JPGJeńcy III Rzeszy 6.JPGJeńcy III Rzeszy 5.JPGJeńcy III Rzeszy 2.jpgJeńcy III Rzeszy.JPGJeńcy III Rzeszy 4.JPG
W Muzeum Pamięci Ofiar Holocaustu w Waszyngtonie wystawiono odnalezione  niedawno przedmioty, fotografie i dzienniki. Dokumentują one losy 350  amerykańskich żołnierzy, którzy byli przetrzymywani jako jeńcy wojenni w  jednym z najtajniejszych hitlerowskich obozów – Berdze. Wielu z tych  więźniów zginęło straszną śmiercią. 60 lat później ci, którym udało się  przeżyć, opowiadają niezapomnianą historię o przetrwaniu, bohaterstwie i  niezrównanej odwadze.

JESIENNE MINIMARATONY

W każdą sobotę od 3 listopada od godz. 21:00

Maraton „Wieżowce”

W sobotę 3 listopada od godz. 21:00
 • Megawieżowce – premiera w sobotę 3 listopada o godz. 21:00 i 22:00
 • Wielkie konstrukcje: Najwyższy drapacz chmur – emisja w sobotę 3 listopada o godz. 23:00

  Nad Dubajem góruje mierzący ponad 800 metrów wieżowiec Burj Khalifa. Jego budowa zajęła 7 lat i pochłonęła 1,5 miliarda dolarów. Przedstawiamy kulisy budowy tego arcydzieła architektury i zaprezentujemy związane z nim ciekawe historie oraz niezwykłe innowacje technologiczne.

Maraton „I wojna światowa”

W sobotę 10 listopada od godz. 21:00
 • Tunele śmierci: pierwsza wojna światowa – premiera w sobotę 10 listopada o godz. 21:00

  Komputerowo generowane obrazy i rekonstrukcje przeniosą nas do czasów pierwszej wojny światowej i przybliżą działanie chodników minowych.
 • Sensacje XX wieku: Szabla polska – emisja w sobotę 10 listopada o godz. 22:00 

  Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - relacjonuje przebieg bitwy pod Komarowem. Było to jedno z decydujących starć w wojnie polsko-bolszewickiej. W rekonstrukcji wzięło udział 200 kawalerzystów.
 • 1917: Jeden rok, dwie rewolucje – emisja w sobotę 10 listopada o godz. 23:00

  W lutym 1917 roku Rosję ogarnęła rewolucja. Po miesiącach niepokojów społecznych doszło do zamachu stanu, który zmienił bieg historii.

Maraton „Kosmos”

W sobotę 17 listopada od godz. 21:00
 • Wyprawa na Słońce – premiera w sobotę 17 listopada o godz. 21:00
 • SpaceX bez tajemnic – emisja w sobotę 17 listopada o godz. 22:00
 • Kosmiczny wyścig: wahadłowce – premiera w sobotę 17 listopada o godz. 23:00 I 24:00

Maraton „Narkotyki”

W sobotę 24 listopada od godz. 21:00
 • Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 21:00

  Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.
 • Narkotyki: wojny karteli – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 22:00 

  Wkraczamy w świat wartego 300 mln dol. przemysłu narkotykowego, w którym handlarze inkasują ogromne zyski, a uzależnieni zostają uwięzieni w błędnym kole. Zobaczymy, jak działają kartele narkotykowe i poznamy ich brudne metody zdobywania terytorium.
 • Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 23:00

  ​Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i  zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego, do bunkra.
 • Escobar: prawdziwa twarz – emisja w sobotę 24 listopada o godz. 00:00 

  Kokainowe imperium Pablo Escobara. Fascynujące historie jego twórców oraz tych, którzy odważyli się z nim walczyć.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_listopad_2018.doc

doc | 13,7 MB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic 5.jpg

grafika | 503 KB

Pobierz
Wielie ucieczki z Alcatraz 1.JPG

grafika | 6,68 MB

Pobierz
Wielie ucieczki z Alcatraz 4.JPG

grafika | 5,05 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce 4.jpg

grafika | 955 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_listopad_2018.pdf

pdf | 1,19 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce 3.jpg

grafika | 3,78 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce 2.jpg

grafika | 3,01 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce 5.jpg

grafika | 4,08 MB

Pobierz
Megawieżowce 3.JPG

grafika | 8,98 MB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic 6.jpg

grafika | 506 KB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic 2.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Na granicy prawa.jpg

grafika | 855 KB

Pobierz
Megawieżowce 4.JPG

grafika | 7,47 MB

Pobierz
Na granicy prawa 2.jpg

grafika | 884 KB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic.jpg

grafika | 573 KB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic 3.jpg

grafika | 523 KB

Pobierz
Megawieżowce.JPG

grafika | 8,45 MB

Pobierz
Megawieżowce 5.JPG

grafika | 7,4 MB

Pobierz
Wyprawa na słońce 6.jpg

grafika | 138 KB

Pobierz
Megawieżowce 2.JPG

grafika | 7,33 MB

Pobierz
SpaceX bez tajemnic 4.jpg

grafika | 471 KB

Pobierz
Na granicy prawa 4.jpg

grafika | 770 KB

Pobierz
Na granicy prawa 3.jpg

grafika | 945 KB

Pobierz
Wielie ucieczki z Alcatraz 2.JPG

grafika | 93,4 KB

Pobierz
Mars 2.jpg

grafika | 9,43 MB

Pobierz
Wielie ucieczki z Alcatraz 3.jpeg

grafika | 85,7 KB

Pobierz
Mars 6.jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Mars 9.jpg

grafika | 23,4 MB

Pobierz
Na granicy prawa 8.jpg

grafika | 140 KB

Pobierz
Na granicy prawa 6.jpg

grafika | 135 KB

Pobierz
Na granicy prawa 5.jpg

grafika | 135 KB

Pobierz
Na granicy prawa 7.jpg

grafika | 78,9 KB

Pobierz
Mars 7.jpg

grafika | 15,5 MB

Pobierz
Mars 8.jpg

grafika | 8,89 MB

Pobierz
Mars 5.jpg

grafika | 4,49 MB

Pobierz
Mars 10.jpg

grafika | 6,04 MB

Pobierz
Mars 4.jpg

grafika | 3,91 MB

Pobierz
Mars 3.jpg

grafika | 3,7 MB

Pobierz
Mars 11.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Mars.jpg

grafika | 8,79 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 6.jpg

grafika | 5,49 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 2.jpg

grafika | 4,3 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 4.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 5.jpg

grafika | 2,59 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie.jpg

grafika | 3,05 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 3.jpg

grafika | 3,72 MB

Pobierz
Łaziki na Marsie 7.jpg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Loty wysokiego ryzyka.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy 6.JPG

grafika | 5,67 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy 3.JPG

grafika | 2,18 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy.JPG

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy 5.JPG

grafika | 2,77 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy 2.jpg

grafika | 2,23 MB

Pobierz
Jeńcy III Rzeszy 4.JPG

grafika | 879 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

temu

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

temu

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Lipiec na kanale National Geographic

temu

Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację. Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Zagłębimy się także w oddalone od wszelkiej cywilizacji tereny Alaski, gdzie z nielicznymi śmiałkami zawalczymy o przeżycie w serii „Odludna wyspa: przetrwanie”. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwoje wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć "Tajemnice Strefy 51".
Czerwiec na kanale National Geographic

temu

W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.