BRETT RATNER DEKODUJE TAJEMNICE MÓZGU W SERII MEGAODKRYCIA

BRETT RATNER DEKODUJE TAJEMNICE MÓZGU W SERII MEGAODKRYCIA

Opublikowany

Reżyserował już teledyski Madonny, filmowego Herkulesa i kilkadziesiąt innych mniejszych i większych produkcji filmowych. Teraz Brett Ratner postanowił zgłębić tajemnice mózgu, reżyserując odcinek  serii MEGAODKRYCIA zatytułowany „Rozszyfrować mózg”. Efekty jego wizjonerskich przemyśleń będzie można zobaczyć już w niedzielę, 22 listopada, o godz. 22.00 na National Geographic Channel.

Sam o sobie Ratner mówi, że bywa hipochondrykiem, bo wyrósł w lekarskiej rodzinie. Twierdzi też, że „(…) cokolwiek przyniesie nam technologia w przyszłości, ludzie nadal będą robić filmy”. Jest też twórcą takich produkcji jak „Czerwony Smok”, „X-man 3: Ostatni Bastion” czy „Family Man” - każdy z nich to obraz, który na swój sposób traktuje o tym, co dzieje się w naszych głowach lub do czego zdolny jest ludzki umysł. W scenariuszu odcinka „Rozszyfrować mózg” Ratner zobaczył odniesienia do własnych doświadczeń walki z neurologiczną chorobą swojej babci. Był więc idealnym kandydatem do tego, by właśnie w filmie (tym razem dokumentalnym) przyjrzeć się najbardziej skomplikowanej maszynie stworzonej przez Matkę Naturę, jaką jest ludzki mózg.Odcinek pt. „Rozszyfrować mózg” to hołd Bretta Ratnera i National Geographic Channel złożony światowej nauce o mózgu. Jednak warto podkreślić, że „Rozszyfrować mózg” to ciekawa propozycja także dla osób, które nie postrzegają siebie jako pasjonatów neurologii, chemii czy biologii. By znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie, wystarczy znać kogoś cierpiącego na Alzheimera lub inne schorzenia neurologiczne.

Ratner zaprosił do pracy nad rozszyfrowywaniem zagadek umysłu z jednej strony wybitnych naukowców, którzy gwarantują wartość merytoryczną projektu, a z drugiej swój hollywoodzki zespół odpowiadający za posprodukcję, który ma na koncie wiele kinowych mega hitów takich jak choćby Star Wars. Taka mieszanka to gwarancja, że odcinek „Rozszyfrować mózg” zapewni widzom kinowe wrażenia przed telewizorem.

Naukowcy pojawiający się w programie uchylą rąbka tajemnicy nad tym, do czego zdolny jest ludzki mózg. Doktor John Schenck, który współtworzył technologię rezonansu magnetycznego i jako pierwszy, na początku lat 80-tych poddał swój mózg badaniu tym aparatem, opowie o drodze i oszałamiającym skoku w dziedzinie badań nad mózgiem, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich 30 lat. Drugą z postaci pojawiających się w programie będzie doktor Steven Ramirezem, który znalazł sposób na modyfikowanie naszych wspomnień i związanych z nimi odczuć, dając dowód na to, że przyszłość, w której wszystko jest możliwe, jest bliżej niż nam się wydaje.

Premierowa emisja 3 odcinka serii MEGAODKRYCIA „Rozszyfrować mózg” w niedzielę, 22 listopada, o 22:00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

DecodingTheBrain_023_Breakthrough.jpg

grafika | 9,21 MB

Pobierz
MEGAODKRYCIA_Odcinek_3_Rozszyfrowa__m_zg.docx

docx | 701 KB

Pobierz
DecodingTheBrain_CGI_004_Breakthrough.jpg

grafika | 2,59 MB

Pobierz
DecodingTheBrain_026_Breakthrough.jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
DecodingTheBrain_024_Breakthrough.jpg

grafika | 9,38 MB

Pobierz
DecodingTheBrain_CGI_001_Breakthrough.jpg

grafika | 3,35 MB

Pobierz
BrettRatner_004_Breakthrough.jpg

grafika | 14,9 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.