TAJEMNICA SPOTKAŃ Z MATKĄ JEZUSA - „KULT MARYI”

TAJEMNICA SPOTKAŃ Z MATKĄ JEZUSA - „KULT MARYI”

Opublikowany

Nowy program dokumentalny pt. „Kult Maryi” przybliży historie osób, które twierdzą, że miały okazję „spotkać” matkę Jezusa.

Choć w Koranie wspominana jest częściej niż w Nowym Testamencie, to właśnie w katolicyzmie odgrywa szczególnie ważną rolę. Setki milionów ludzi na całym świecie, codziennie proszą w modlitwach o jej wstawiennictwo, często prosząc o cud. Maryja – matka Jezusa to postać tajemnicza, podobnie jak kult, który ją otacza. W Biblii nie znajdziemy opisu jej wyglądu, za to można znaleźć setki osób, które twierdzą, że zobaczyły ją na własne oczy. Czy rzeczywiście doznały objawienia? Czy też kierują się chęcią zwrócenia na siebie uwagi i chciwością? A może to skutek zaburzeń psychicznych? Nowy program dokumentalny pt. „Kult Maryi” przybliży historie osób, które twierdzą, że miały okazję „spotkać” matkę Jezusa.

Od ponad 2000 lat tę postać nazywano wieloma imionami. Niepokalana Dziewica, Królowa Pokoju, Matka Boska – to tylko kilka z nich. Aby zrozumieć fenomen Maryi, matki Jezusa, należy najpierw zrozumieć miliony oddanych jej wyznawców. Film dokumentalny pt. “Kult Maryi” odsłoni świat duchowości, ale też obsesji i zepsucia. Zostaną w nim pokazane: konflikt między doświadczeniami mistycznymi i zorganizowaną, zhierarchizowaną religią, niebezpieczeństwa pochodzące od „fałszywych proroków”, czy też odwieczny archetyp boskiej istoty przedstawianej jako matka.

Kamery National Geographic Channel w poszukiwaniu materiałów na temat kultu Maryi dotarły do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie – miejsca, które co roku odwiedzają miliony wiernych, w tym wielu poszukujących cudownego uzdrowienia. Mimo fenomenu popularności tego samozwańczego sanktuarium, nie zostało ono oficjalnie uznane przez Watykan za miejsce objawień. Szóstka „Widzących” z tej miejscowości twierdzi, że doznaje regularnych, codziennych objawień Maryi. Dziś nie ma na świecie innego miejsca związanego z kultem maryjnym, wokół którego powstałoby tyle kontrowersji. W programie pokazana zostanie także wspólnota maryjna, która ma siedzibę w Birmingham w stanie Alabama w USA. Kandydaci na członków tej społeczności zobowiązani są do porzucenia całego dotychczasowego życia i majątku. Aby poznać jego historię i spojrzeć na postać matki Jezusa z perspektywy jej najbardziej oddanych wyznawców, oglądajcie „Kult Maryi”.

„Kult Maryi”, premiera w poniedziałek, 21 grudnia, godz. 22:00 na National Geographic Channel


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TheCultOfMary_008_Explorer2015.jpg

grafika | 406 KB

Pobierz
TheCultOfMary_010_Explorer2015.jpg

grafika | 9,29 MB

Pobierz
TheCultOfMary_007_Explorer2015.jpg

grafika | 2,45 MB

Pobierz
TheCultOfMary_004_Explorer2015.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
TheCultOfMary_005_Explorer2015.jpg

grafika | 5,85 MB

Pobierz
TheCultOfMary_002_Explorer2015.jpg

grafika | 3,15 MB

Pobierz
TheCultOfMary_012_Explorer2015.jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
TheCultOfMary_003_Explorer2015.jpg

grafika | 1,99 MB

Pobierz
TheCultOfMary_009_Explorer2015.jpg

grafika | 9,69 MB

Pobierz
TheCultOfMary_011_Explorer2015.jpg

grafika | 9,26 MB

Pobierz
Kult_Maryi_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 701 KB

Pobierz
TheCultOfMary_006_Explorer2015.jpg

grafika | 1,73 MB

Pobierz
TheCultOfMary_001_Explorer2015.jpg

grafika | 623 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.