Grudzień na kanale National Geographic
Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień na kanale National Geographic

Grudzień to na kanale National Geographic prawdziwe święta! I to nie tylko ze względu na Boże Narodzenie, ale również dwudziestolecie działalności kanału National Geographic w Polsce. Chcemy świętować razem z naszymi Widzami, dlatego to właśnie Oni częściowo ułożą ramówkę na pierwszy dzień grudnia. W głosowaniu wybiorą pięć ulubionych programów z ostatnich dwudziestu lat i będą mieli szansę ponownie zobaczyć je na naszej antenie. Święta Bożego Narodzenia będą z kolei gratką dla wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwy odkrywca. Zanim jednak w pełni oddamy się bożonarodzeniowemu świętowaniu, nieraz przeżyjemy sytuacje, które mogą wywołać dreszcze. Będziemy świadkami najsłynniejszych katastrof lotniczych, przyjrzymy się z bliska tajemnicy zamachu na Kennedy’ego, zobaczymy, jak tworzyły się zalążki dyktatury na świecie i spróbujemy rozwikłać tajemnice Korei Północnej.

PRZYCZYNY KATASTROF LOTNICZYCH
Why Planes Crash 1
Premiery w poniedziałki od 10 grudnia o godz. 21:00
(5x60 min)
przyczyny katastrof lotniczych male.jpg
To miał być rutynowy lot na stałej trasie obsługiwanej od lat. Miało być jak zawsze, a jednak… coś poszło nie tak. W serii „Przyczyny katastrof loniczych” znajdziemy się w samym centrum wydarzeń, które na zawsze zmieniły życie pasażerów. Będziemy świadkami konsekwencji, jakie niosą za sobą błędy, niedopatrzenia i awarie techniczne. Przeżyjemy przerażające chwile, a archiwalne materiały i technicznie zaawansowane rekonstrukcje wydarzeń pozwolą nam się poczuć, jak byśmy brali w nich udział.
ŻYCIE W KOSMOSIE
ISS: 24/7 on a Space Station
Premiera w niedzielę 16 grudnia o godz. 13:00
(1x60 min)
Życie w kosmosie male.jpg
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to bez wątpienia jeden najbardziej ambitnych projektów, jaki kiedykolwiek wyszedł spod ręki człowieka. To gigantyczna konstrukcja, zajmująca powierzchnię około 9700 m2 i ważąca 400 ton, która pozwoliła ludzkości eksplorować przestrzeń kosmiczną i poznawać z bliska Układ Słoneczny. W jej budowie uczestniczyło 16 krajów, a dziś ISS jest miejscem, gdzie żyją i współpracują ze sobą mieszkańcy z różnych stron świata. Zobaczcie z nami, jak wygląda „Życie w kosmosie”.
KOSZMARNA WYPRAWA
Banged Up Abroad 12
Premiery w czwartki od 6 grudnia o godz. 22:00 
(10x60 min)
Koszmarna wyprawa male.jpg
Po raz dwunasty na antenę kanału National Geographic wraca seria mrożąca krew w żyłach. Znowu będziemy mieli szansę towarzyszyć ludziom, którzy mieli odbyć fantastyczną podróż, a ostatecznie zamieniła się ona w koszmar ich życia. Im zabrakło szczęścia, nam – na pewno nie zabraknie emocji.
ZAMACH NA KENNEDY’EGO – NIEZNANE WĄTKI
JFK: The Lost Assassination Tapes
Premiera w piątek 7 grudnia o godz. 21:00
(1x60 min)
Zamach na Kannedy'ego male.jpg
Zabójstwo prezydenta Kennedy'ego jest jednym z najlepiej udokumentowanych wydarzeń w historii, ale wiele z powstałych wtedy nagrań nie ujrzało światła dziennego. Niezwykły materiał z archiwum National Geographic pokaże tę historię tak, że będziesz się czuł, jak na Dealey Plaza w Dallas 22 listopada 1963 roku.
KORZENIE DYKTATURY
Making a Dictator
Premiery w piątki od 7 grudnia o godz. 22:00
(3x60 min)
Korzenie dyktatury male.jpg
Co łączy Adolfa Hitlera, Saddama Husseina, Augusto Pinocheta, Mobutu Sese Seko i Fidela Castro? Doszli do władzy, stosując podobne metody. Pomogły im w tym kryzysy gospodarcze i niepokoje społeczne. Zidentyfikowali wspólnych wrogów, zrujnowali dotychczasową organizację rządową i przeforsowali programy, które według nich były rozwiązaniem problemów kraju. Poznajcie z nami dogłębnie „Korzenie dyktatury”.
KOREA PÓŁNOCNA WEDŁUG MICHAELA PALINA
North Korea: Michael Palin’s Journey
Premiery w niedziele od 9 grudnia o godz. 22:00
(2x60 min)
Korea Północna według Michaela Palina male.jpg
Historyczne spotkanie między przywódcą Korei Północnej Kim Dzong-Unem i prezydentem Korei Południowej Mun Jae-in trafiło na nagłówki pierwszych stron gazet na całym świecie. Gdy wiadomości na temat spotkania filtrowane były przez północnokoreańską propagandę, Michael Palin – jeden z członków legendarnego Latającego Cyrku Monthy Pythona – obserwował z bliska reakcje Koreańczyków. Odwiedził miejsca, w które rzadko – o ile w ogóle - trafiają zagraniczni goście. Rozmawiał z ludźmi, przyglądał się ich reakcjom i codziennemu życiu, a także uczestniczył w najważniejszych dla nich świętach.
ŚWIĘTA NA KANALE NATIONAL GEOGRAPHIC
Przez całe Święta, od 24 grudnia do 26 grudnia od godz. 9:00
Najswietsze_miejsca_Jerozolimy_2.jpg
Święta na kanale National Geographic to czas na podróż po całym świecie w doborowym towarzystwie. W tym niezwykłym okresie zagłębimy się w najdziksze zakątki świata, poznamy niecodzienne fabryki… smaku, zobaczymy najniebezpieczniejsze miejsca i skarby ukryte głęboko pod powierzchnią mórz i oceanów. Nie zabraknie też dokumentów o niezwykłych Polakach.
Programy z serii “Dzika…” 
To niecodzienna szansa na poznanie mniej znanych zakątków świata. Będziemy mieli okazję zobaczyć rzadko pokazywane krajobrazy i mieszkańców terenów, które pozornie wydają się być znajome.
Fabryki smaku  
Dzięki dokumentom z tej serii będziemy mieli szansę odkryć tajemnice produkcji popularnych artykułów spożywczych. Każdy odcinek przeniesie nas do innej fabryki i odsłoni kulisy powstawania przysmaków.
Najniebezpieczniejsze miejsca świata 
Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują najbardziej ekstremalne mosty, drogi, trasy kolejowe, szlaki wodne i tunele.
Potęga techniki 
„Potęga techniki” to seria, która przedstawia fascynujący świat inżynierii. Innowacje, odkrycia, rywalizacja na lądzie, morzach i w powietrzu – program pokaże, w jaki sposób technologia wpływa na nasz świat, od funkcjonowania społeczeństwa, przez podróże, po handel i działania wojenne. Zobacz, jak inżynieria definiuje kierunek naszej technologicznej przyszłości.
Wyprawa na dno 
Od poszukiwań zaginionego lotu MH370 Malaysia Airlines i legendarnej   Atlantydy po podmorskie kable telekomunikacyjne, które łączą nas w  ramach globalnej sieci. Oceany są pełne tajemnic ukrytych głęboko w  morskiej toni. „Wyprawa na dno”, nowa seria programu popularnonaukowego  National Geographic, zabiera widzów w podróż na dno oceanów, mórz i   jezior, by pokazać wraki, zatopione skarby, miasta, zaskakujące formacje  geologiczne – a wszystko to przy użyciu najnowszych technologii.   Wspólnie rozwiążemy zagadki, które nurtują ludzi od stuleci. Jedną z  nich jest zaginięcie jedynego nazistowskiego lotniskowca – okrętu Graf   Zeppelin – który nigdy nie wziął udziału w walce. Jego wrak został  znaleziony w Bałtyku przez Polaków.
Architektura 
W tej serii poznamy arcydzieła architektoniczne, które wyszły spod ludzkiej ręki. Zobaczymy, kto stał za ich projektem i w jaki sposób zostały wykonane, by przez długie lata cieszyć i zachwycać kolejne pokolenia.
Biblia 
Jedna z najbardziej niezwykłych ksiąg ludzkości jest od tysięcy lat przedmiotem licznych badań. Zobaczcie, co dokładnie kryje w sobie Pismo Święte.
Zaginione skarby 
Zaginione skarby od zarania dziejów rozgrzewają do czerwoności ludzką wyobraźnię i mobilizują do działania badaczy, archeologów i poszukiwaczy, liczących że głęboko poza zasięgiem ludzkiego wzroku skrywają się klejnoty i bezcenne artefakty.
Biografie Polaków 
W serii specjalnie przygotowanych dokumentów poznamy bliżej życie i kulisy działalności Polaków, którzy zapisali się nie tylko w historii naszego kraju, ale i świata, Jerzego Kukuczki czy Jerzego Popiełuszki.
SYLWESTER I NOWY ROK NATIONAL GEOGRAPHIC
W Sylwestra od godz. 10:00 i Nowy Rok od godz. 13:00


4th-of-july-blur-bokeh-450301.jpg
Sylwester i Nowy Rok na kanale National Geographic to czas, kiedy będziemy mieli szansę poczuć się jak odkrywcy. Zagłębimy się w poszukiwaniach zaginionych skarbów, postaramy się rozwikłać nurtujące ludzkość tajemnice, a także przyjrzymy się bliżej ludziom, których wydawać by się mogło, że dobrze znamy.
Zaginione skarby i tajemnice – emisja w Sylwestra od godz. 10:00 
Kufry pełne złota, klejnoty, starożytna broń, niecodzienne rzeźby i skarby – w Sylwestra od rana będziemy przemierzać świat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najcenniejszych artefaktów.
Biografie – emisja w Nowy Rok od godz. 13:00 
Wielkie nazwiska z pierwszych stron gazet. Ludzie, których zna cały świat. Choć wydawać by się mogło, że wiemy o nich wszystko, okazuje się, że ich życie skrywa przed nami sporo tajemnic. W serii programów przygotowanych na Nowy Rok przez kanał National Geographic, będziemy mieli szansę dowiedzieć się więcej o bohaterach współczesnego świata, m.in. o księżnej Dianie, rodzinie Kimów czy Czesławie Niemenie.
GRUDNIOWE MINIMARATONY

20 LAT NATIONAL GEOGRAPHIC W POLSCE   
Emisja 1 grudnia przez cały dzień
NG_LOGO_black.png
W ramach głosowania Widzowie kanału National Geographic wybiorą pięć spośród dwudziestu propozycji, które były najchętniej oglądane w ostatnich dwudziestu latach działalności kanału w Polsce.
MINIMARATON CUDA ARCHITEKTURY    
Emisja 8 grudnia od godz. 21:00


SAGRADA FAMILIA – PREMIERA 8 GRUDNIA O GODZ. 21:00
Sagrada Familia male.jpg
Ta budowla to historia sama w sobie. Choć jej konstruowanie rozpoczęło się w XIX wieku, budowa nie została zakończona do dziś. Zobaczcie, na jakim etapie są prace i jaki będzie ich efekt końcowy. Dokument „Sagrada Familia” to niezwykłe spojrzenie na jedną z najbardziej inspirujących konstrukcji w Europie. Możemy zobaczyć już nie tylko gotową konstrukcję, ale i trójwymiarową wizualizację finalnego efektu tej trwającej setki lat budowy. Zobaczcie, co przyniesie niezwykłe połączenie wiedzy, doświadczenia i technologii powstałych na przestrzeni kilkuset lat.
NOWY LUWR W ABU ZABI
Trudno wyobrazić sobie wyjazd do Paryża bez wizyty w Luwrze. Od niedawna to samo powiedzieć można o Abu Zabi. Nad samym brzegiem Zatoki Perskiej znajduje się bowiem nowy Luwr – inspirowane kulturą arabską muzeum, zaprojektowane przez architekta Jeana Nouvela, które dzięki ekspozycji złożonej z 400 bezcennych arcydzieł od razu stało się punktem obowiązkowym na mapie pasjonatów sztuki. Luwr w Abu Zabi to także architektura najwyższych lotów, która sama w sobie jest dziełem sztuki. Dokument „Nowy Luwr w Abu Zabi” to dziennik budowy tego wyjątkowego muzeum.
ZJAWISKOWA SALA KONCERTOWA
Na dachu starego spichlerza w Hamburgu, architekci, którzy odpowiadają za nowoczesny projekt Stadionu Narodowego w Pekinie (zwanego również Ptasim Gniazdem), podjęli się budowy spektakularnej hali koncertowej. Z tym nowatorskim projektem związane są wielkie nadzieje uczynienia z Hamburga miasta rozpoznawanego na całym świecie. Jednakże, by zachęcić do przyjazdu najlepszych światowych muzyków, hala koncertowa musi posiadać perfekcyjną akustykę, co jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Co więcej, sen z powiek budowniczych spędza fakt, że budynek miał być oddany do użytku kilka lat wcześniej i kosztować kilka milionów euro mniej.
NIEZIEMSKIE OGRODY
Te ogrody to prawdziwe skarby w centrum wielkich miast. Są domem dla tysięcy gatunków roślin z całego świata. To miejsca, gdzie spotkali się nie tylko miłośnicy roślin, ale i inżynierowie.
MINIMARATON TAJEMNICE SECRET SERVICE  
Emisja 15 grudnia od godz. 21:00
MROCZNE SEKRETY CIA
To jeden z ciemnych sekretów Zimnej Wojny – przedstawiamy przerażający opis działań CIA zmierzających do poddania nieświadomych członków społeczeństwa działaniu broni biologicznej, halucynogennych leków i technik psychologicznych, mających na celu kontrolowanie umysłu.
MINIMARATON WIĘZIENIE ALCATRAZ
Emisja 22 grudnia od godz. 21:00
Wielkie ucieczki z Alcatraz 3.JPG
WIELKIE UCIECZKI Z ALCATRAZ
Hellcatraz. Amerykańska Wyspa Diabła. Skała. Tak określano więzienie o najostrzejszym rygorze, które stało się domem dla legend, takich jak Al Capone, gangster Machine Gun Kelly i Robert „Ptasznik” Stroud. Przez prawie trzydzieści lat wszyscy więźniowie twierdzy marzyli o ucieczce, a niektórzy nawet podjęli jej próbę. Dokument „Wielkie ucieczki z Alcatraz” pozwoli nam odkryć niezwykle ciekawe historie więźniów, opowiedziane przez nich samych.
REKINY Z ALCATRAZ
Najgorsi z najgorszych i najtwardsi spośród najtwardszych byli osadzani w więzieniu Alcatraz. Oczywiście każdy z nich chciał uciec, a największą przeszkodą na ich drodze nie były wcale mury, kraty czy strażnicy. Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz zawsze dbali o to, by więźniowie mieli tego świadomość. Przez niektórych twierdza nazywana była wręcz Sharkatraz. W dokumencie „Rekiny z Alcatraz” zbadamy przerażający mit rekina, którego strażnicy używali do zapobiegania ucieczkom.
MINIMARATON NIEZWYKŁE ZJAWISKA POGODOWE
Emisja 29 grudnia od godz. 21:00
DZIESIĘĆ NAJWIĘKSZYCH KATASTROF NATURALNYCH
W tym dokumencie dziesięciu światowej sławy ekspertów przedstawia listę najważniejszych klęsk żywiołowych wszech czasów: od Huraganu Katrina, poprzez Tsunami na Oceanie Indyjskim, do szerzącej się w czternastym wieku epidemii dżumy. Każde z nich miało wyjątkowy wpływ na późniejsze losy człowieka przez co wszystkie zapewniły sobie trwałe miejsce w historii świata. Podpierając się historycznymi archiwami oraz komputerowymi grafikami eksperci ujawnią kluczowe momenty, które zamieniły te naturalne zjawiska w pełne dramaturgii ludzkie katastrofy.
KATAKLIZM POGODOWY
Anomalie pogodowe sieja zniszczenie na całym świecie. W programie naukowcy próbują przewidzieć skutki globalnego ocieplenia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Korzenie dyktatury 2.jpg

grafika | 29,4 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 1.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 4.jpg

grafika | 13,1 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 6.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 3.jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 2.jpg

grafika | 9,73 MB

Pobierz
Korzenie dyktatury 1.jpg

grafika | 24,7 MB

Pobierz
Korea Północna według Michaela Palina 5.jpg

grafika | 7,67 MB

Pobierz
Korzenie dyktatury 5.jpg

grafika | 3,87 MB

Pobierz
Korzenie dyktatury 3.jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Korzenie dyktatury 4.jpg

grafika | 3,46 MB

Pobierz
Korzenie dyktatury 6.jpeg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 4.jpg

grafika | 17,1 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 5.jpg

grafika | 12,4 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 3.jpg

grafika | 6,05 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 1.jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 2.jpg

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 7.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Koszmarna wyprawa 6.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Sagrada Familia 5.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Sagrada Familia 6.jpg

grafika | 1,35 MB

Pobierz
Sagrada Familia 8.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
Sagrada Familia 3.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Sagrada Familia 4.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Sagrada Familia 1.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Sagrada Familia 7.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Sagrada Familia 2.jpg

grafika | 858 KB

Pobierz
Życie w kosmosie 2.jpg

grafika | 4,25 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 9.jpg

grafika | 3,68 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 6.jpg

grafika | 3,85 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 8.jpg

grafika | 3,89 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 4.jpg

grafika | 3,36 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 10.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 3.jpg

grafika | 2,82 MB

Pobierz
Życie w kosmosie 1.jpg

grafika | 411 KB

Pobierz
Życie w kosmosie 7.jpg

grafika | 431 KB

Pobierz
Życie w kosmosie 5.jpg

grafika | 312 KB

Pobierz
Zamach na Kannedy'ego 4.JPG

grafika | 8,72 MB

Pobierz
Zamach na Kannedy'ego 3.JPG

grafika | 8,42 MB

Pobierz
Zamach na Kannedy'ego 2.JPG

grafika | 7,6 MB

Pobierz
Zamach na Kannedy'ego 1.JPG

grafika | 4,49 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 4.jpg

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 2.jpg

grafika | 9,78 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 6.jpg

grafika | 7,56 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 5.jpg

grafika | 9,5 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 3.jpg

grafika | 5,74 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 7.jpg

grafika | 6,59 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 8.jpg

grafika | 6,21 MB

Pobierz
Tajemnice Secret Service 1.jpg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe National Geographic na listopad

Lato wprawdzie już się skończyło, ale nie oznacza to końca podróżowania. Jeśli nie na plażę, to może… w kosmos? Właśnie tak! Listopad na kanale National Geographic będzie pełen podróży poza granice naszej planety. Na ekrany powróci hitowy serial „Mars”, w którym naukowcy zderzą się tym razem ze światem biznesu i wielkich pieniędzy. Na widzów zainteresowanych tematem podróży kosmicznych czeka także dokument „Łaziki na Marsie” oraz maraton, w którym poznamy kulisy prac ekipy SpaceX nad załogowym lotem na Marsa. Dowiemy się więcej na temat misji na Słońce, a także weźmiemy udział w kosmicznym wyścigu najbardziej spektakularnych wahadłowców. Ale to nie wszystko! W listopadzie odwiedzimy także m.in. „Megawieżowce” i poznamy losy więźniów najlepiej strzeżonego więzienia w dokumencie „Wielkie ucieczki z Alcatraz”.
Październik na kanale National Geographic

Październik na kanale National Geographic dedykujemy wielbicielom mocnych wrażeń. Na antenę powróci seria „Przyczyny katastrof lotniczych”, która wyjaśnia, dlaczego niektóre rutynowe loty potrafią zamienić się w prawdziwy dramat. W serii „Piekło pod wodą: II wojna światowa” zanurzymy się natomiast w podmorskie głębiny i przekonamy się, jak wielkie znaczenie w walce z nazistami miały okręty podwodne. W październikowe soboty zaprosimy widzów na maratony tematyczne, podczas których odkryjemy sekrety mafii, poznamy potencjalne skutki grożącej nam katastrofy ekologicznej, odwiedzimy miejsca, które przez tysiące lat okryte były tajemnicą, a także wejdziemy w mroczny świat mumii. Prawdziwe życie może być bardziej emocjonujące niż akcja w kinie sensacyjnym – przekonaj się o tym w październiku na kanale National Geographic.
Wrzesień na kanale National Geographic pełen emocji

Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie. Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” –doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – mini maraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, poszukiwaniom UFO i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!
Propozycje programowe National Geographic na sierpień

Przygotujcie  się na dużą dawkę emocji, bo sierpień na kanale National  Geographic  spędzimy na odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek. Do części z  naszych znalezisk było wyjątkowo trudno dotrzeć, ponieważ znajdują się  głęboko na dnie oceanów, mórz i jezior. Z pomocą przyszły  jednak  najnowocześniejsze technologie wykorzystane przez hydrologów. Efekty ich pracy poznamy w premierowej serii „Wyprawa na dno”, która pozwoli nam poczuć się jak członkowie podmorskiej ekspedycji. W sierpniu towarzyszyć jej będą emisje programów specjalnych „Wyprawa na dno: piraci,  więźniowie i złoczyńcy” oraz „Wyprawa na dno: zabójczy trójkąt”, których popularność zadecydowała o stworzeniu całej serii na temat  podwodnych  poszukiwań. Będziemy mieli też okazję odkrywać nieznane  oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni w filmie „Japonia – krajobraz niezwykły”. Sierpniowe piątki na kanale National Geograpfic to z kolei przełomowe filmy i seriale historyczne: „II wojna światowa: 1941 i  człowiek ze stali”, „Stalingrad” i „Klęska Hitlera” – które rzucają nowe światło na znane wydarzenia z czasów II wojny światowej. A jeśli po takiej dawce emocji, wciąż silny będzie głód wiedzy, propozycją na sobotnie wieczory są tematyczne „Letnie minimaratony”, poświęcone Korei Północnej, Chinom, Japonii oraz starożytnym zaginionym skarbom.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.